Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Larnaka : Levski - 25. července 2019   17:30

AEK Larnaka
AEK Larnaka
66' Giannou  • 70' Raul  • 75' Hevel
3:0
(0:0)
Levski
Levski
AEK Larnaka
Ramirez – Hevel (76. Assoubre), Gonzalez, Mojsov, Ruiz – Cases, Truyols, Sastre – Giannou (78. Taulemesse), Trickovskij (87. Spoljarič), Reyes.
Christodoulou – Antoniades, Assoubre, Tete, Spoljarič, Taulemesse, Thandi
T. Martins
AEK Arena (Larnaca)
Levski
Mijatovič – Milanov, Pereira Reis, Kargas (46. Jurukov), Goranov – Thiam Khaly – Ivanov (83. Dimitrov), Raynov, Mariani – Alar (46. Mohammed), Paulinho.
Mihajlov – Dimitrov, Ivanov, Mazurek, Mohammed, Jurukov

Druhý poločas byl ve znamení snahy domácího celku překonat brankáře Levski. Před první brankou měli dvě velké šance až se nakonec hráči domácích rozstříleli a postupně dali svému soupeři tři branky! Larnaka nakonec využila přesilové hry a do odvetného zápasu si připravila solidní náskok. Nebýt červené karty hostujícího celku ke konci prvního poločasu, rozhodně by se duel vyvíjel jinak.
90+3'
90+1'
Ofsajdové postavení domácího hráče.
90'
Uběhla nám základní hrací doba a nyní běží nastavený tří minutový čas.
89'
Ale z rohového kopu si nedokázali nic zajímavého vytvořit.
88'
Rohový kop pro Levski, kterému by vstřelená branka rozhodně více pomohla do odvety příští týden.
87'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Trickovskij, přichází Spoljarič.
86'
Larnaka však hrozí i nadále. Dobrý centr a ještě lepší hlavička, kterou brankář Sofie dokázal vyrazit. Další hráč Larnaky se ještě pokoušel zakončit z úhlu, ale poslal míč nad branku.
85'
Utkání se spíše již dohrává a hosté se soustředí, aby nedostali další branku, neboť to by již byl do odvetného utkání „neřešitelný“ úkol.
83'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Ivanov, přichází Dimitrov.
83'
Levski chvíli operovalo na levé straně soupeře, ale nakonec se nedostali do zakončení.
82'
Pozitivní bylo ve druhém poločase, že obě mužstva ustoupila od častých faulů a k vidění byl fotbal, zejména od domácího celku.
80'
Domácí jsou však i nadále aktivní směrem dopředu a určitě by nepohrdli i další brankou.
79'
Larnaka na míči a v poklidu se snaží dohrát tohle utkání. Po dnešním zápase bude mít hodně blízko k postupu do další fáze kvalifikace.
78'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Giannou, přichází Taulemesse.
76'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Hevel, přichází Assoubre.
76'
Žlutou kartu dostává Hevel (AEK Larnaka FC).
75'
Larnaka právě vstřelila branku!
Autorem branky je HECTOR HEVEL, který se po přihrávce nerozpakoval, otočil se a vystřelil přesně mezi tři tyče.
73'
Larnaka drží míč a kombinuje. Tahle hra jim nyní bude stačit.
72'
Larnaka tedy během několika minut dokázala vstřelit dvě branky a jsou na nejlepší cestě k dnešnímu vítězství.
70'
Tak tohle byla oku ladící akce! RAUL RUIZ přihrál na Trickovskijeho a ten patičkou vrátil Raulovi a ten prostřelil Mijatoviče.
66'
Domácí ale už z dalšího centru dávají úvodní branku. Hevel výborně odcentroval míč do vápna, kde jemnou tečí tečoval míč APOSTOLOS GIANNOU.
66'
Larnaka byla opět blízko k brance, ale střela jde těsně mimo pravou tyč! Roh pro Larnaku.
65'
Dobrý centr před branku hostí, ale nikdo ve žlutém dresu nebyl před brankářem, aby mohl dorážet.
64'
A opět se Sofii podařilo dostat míč až do vápna, nakonec to není zakončení bulharského celku.
63'
Žlutou kartu dostává Reis (PFC Levski Sofia).
63'
Teď se dařilo hostům držet soupeře na jeho vlastní polovině a to bude nejspíše jejich cíl, držet svého soupeře co nejdále od své branky.
62'
Larnaka kombinuje s míčem a začíná si vytvářet herní převahu.
61'
Vysoký a dlouhý míč, na který si naběhl Ramirez, ale již byl mimo pokutové území a tak tělem musel odehrát míč, aby se k němu nedostal nabíhající soupeř.
60'
Hodina hry uplynula a stále máme na stadionu v Larnace bezbrankový stav skóre.
59'
Reyes se dostal ke střele a jeho přízemní ránu si pohlídal Mijatovič.
57'
Hra pozastavena a důvodem je delší ošetřování hostujícího hráče.
56'
Trickovskij postupoval sám na branku a v cestě mu stál obránce, který dokázal zabránit nejhoršímu a nepustil svého soupeře do zakončení.
55'
Centr Larnaky byl sražen, přesto se domácí dokázali udržet v blízkosti branky soupeře. Nakonec zakončení, které šlo nad branku.
54'
Špatná přihrávka domácího hráče a hosté mohli jít do protiútoku, nakonec byl jejich postup zastaven.
52'
Levski se toho nebojí a pokud může, tak střílí z každé situace. Tentokrát už bylo jejich zakončení nebezpečnější, ale Ramirez kontroloval dráhu míče.
51'
Paulinhova střela byla jen propagandistickou záležitostí a vůbec nemohla ohrozit Ramireze v brance.
50'
Další útočné snažení domácích je přerušeno faulem poblíž půlící čáry.
49'
Útok po pravé straně...už se zdálo, že domácí ztroskotají na svých kličkách. Nakonec si jeden z hráčů dokázal udělat prostor k přízemní střele a míč se prokutálel jen těsně vedle levé tyče!
47'
Larnaka začíná druhý poločas kombinací na míči a uvidíme, jestli dokáže využít toho, že jejich soupeř má o jednoho hráče v poli méně.
46'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Kargas, přichází Jurukov.
46'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Alar, přichází Mohammed.
46'
První poločas nám přinesl vyrovnaný souboj. Do první šance se v úvodu dostali hosté. Pak ještě měla Sofia jednu dobrou příležitost, ale Ramirez zachránil svůj celek dobrým zákrokem. Larnaka byla sice aktivnější na míči, ale vyloženou šanci si nevytvořila. Oba celky hodně často faulovaly a hráči nejdou pro úder daleko. Z toho už rezultovaly celkem čtyři žluté karty, zejména na straně hostí. A pro Milanova nakonec druhá žlutá karta v samotném závěru a oslabuje tak své mužstvo do zbytku zápasu.
45'
45+2'
Jak jsem správně tušil, červená karta na sebe nakonec nedala dlouho čekat a hosté budou začínat druhý poločas o deseti hráčích.
45+1'
Milanov fauluje protihráče, který už odehrál míč a jelikož už byl tento hráč jednou trestaný, znamená to jeho předčasný odchod ze hřiště.
45'
Hlavní sudí nastavuje dvě minuty.
44'
V poslední pětiminutovce je Larnaka více na míči a snaží se do poločasu dát branku.
43'
I rohový kop Larnaky nebyl špatně zahraný, nicméně ani nyní nedonutili domácí Mijatoviče k zásahu.
42'
Slibná útočná akce Larnaky, Trickovskij pěkně přihrával na nabíhajícího spoluhráče na střed vápna, ale ten byl dobře pokryt obráncem.
41'
Jestli bych si měl vsadit, že padne červená karta v dnešním zápase, tak bych danému tipu hodně věřil.
40'
Ivanov zastavuje skluzem soupeře, který unikal po levé postranní čáře a zaslouženě vidí žlutou kartu.
39'
Giannou po přechodu půlící čáry tvrdě zasažen nohou soupeře a hosté nejdou pro ránu rozhodně daleko.
38'
Domácí kombinují poblíž poloviny soupeře.
37'
A další střet! Který zvedl emoce na hřišti, ale i v hledišti. Ivanov fauloval unikajícího soupeře a to zvedlo velké emoce. Rozhodčí musel rychle urovnávat tento spor.
36'
Paulinho se rozhodl k zakončení, ale to se minulo zcela účinkem. Míč zahrál hodně mimo tři tyče.
34'
A ten byl zastaven na půlící čáře ostrým faulem Milanova, který samozřejmě vidí žlutou kartu.
34'
...z rohového kopu se hostující hráči nedokázali prosadit a následuje rychlý protiútok soupeře.
33'
Levski si se svým útočným postupem vybojoval rohovou možnost...
32'
Centr Larnaky zůstal nevyužitý a míč proplachtil na druhou stranu hřiště. Obrana si následně pohlídala celou situaci a následuje odkop Mijatoviče.
31'
Další faul na polovině hrací plochy z pohledu hostů. Tentokrát to končí domluvou hlavního arbitra.
30'
Nakonec vůbec nic. Soupeř se dostal k míči a dostává se na polovinu Larnaky.
29'
Domácí u míče a na polovině hostů. Uvidíme, co z toho vyplyne?
27'
Z toho začínají vyplývat i žluté karty. První žlutá i na straně Larnaky, kterou dostává Reyes.
27'
Na obou stranách jde vidět hodně takových drobnějších faulů a hra ztrácí plynulost.
26'
První žluté napomenutí dostává hostující Kargas.
24'
Sofia zahrávala následně roh, ze kterého se jí nepodařilo udeřit.
23'
Big chance! Ramirez nyní dobrým zákrokem drží stav 0:0! Hodně nebezpečná střela na jeho branku se kroutila k jeho levé tyčce a svým zákrokem vyrazil míč! Následně je míč odehrán na roh.
22'
Nyní faul z pohledu domácího mužstva, který se odehrál na soupeřově polovině a Levski bude rozehrávat.
21'
Tvrdost hry soupeře nyní okusil Reyes, který skončil v bolestivé grimase na trávníku.
20'
Dvacet minut hry je za námi. Zatím sledujeme vyrovnaný zápas a jediná šance přišla v šesté minutě z pohledu hostujícího Alara.
19'
Hevel se dopustil faulu na svého soupeře a útočné choutky Larnaky jsou pozastaveny.
18'
Paulinho si naběhl na míč a ihned jej centroval do vápna. Míč na Goranova neprošel a obránce Larnaky zahrává míč do zázemí.
17'
Snaha hostujícího hráče na levé straně, ale nakonec neuspěl a odehrává míč do autu.
16'
A Goranov už je opět v zápalu boje a nyní vhazuje autové vhazování.
15'
Po delším ošetřování se pokračuje ve hře. Goranov bude nejspíše v pořádku a zanedlouho bude moci pokračovat.
13'
Byl to úder na hlavu a stále probíhá ošetřování, hráči mají tak možnost se občerstvit.
12'
Tvrdší faul na Goranova, který je momentálně ošetřován.
10'
Úvodních deset minut je za námi a zatím jsme byli svědky jedné velké šance hostí, kteří ji nevyužili a stav skóre je stále bezbrankový.
9'
A tak se míče ujímají hosté, kteří se však taktéž nedokázali prosadit v šestnáctce soupeře.
8'
Domácí celek drží míč, ale nemůže se dostat na polovinu svého soupeře.
7'
Hra se odehrává na polovině hřiště a uvidíme, který z týmů se dostane do dalšího ohrožení branky.
6'
Zničehonic se do šance dostal Alar, který se po propadu míče dostal do úniku. Brankář Larnaky dokázal míč vyrazit nad svou branku!
5'
Úvod zápasu patří domácímu celku, který je aktivnější na míči, avšak na první šanci zápasu čekáme.
3'
Larnaka to opět zkoušela skrze levou stranu, ale nakonec vhazují pouze autové vhazování.
2'
Poprvé v zápase se o útok snažili hosté, ale ti byli zastaveni na polovině svého soupeře.
1'
Larnaka začala kombinací, jejich útok po levé straně byl přerušen faulem soupeře.
1'

AEK Larnaka FC
Kyperský celek postoupil do čtvrtfinále kvalifikace EL přes moldavský celek Petrocub. Toho porazil ve dvou zápasech shodně 1:0! V minulém ročníku si Larnaca poradila s nástrahy kvalifikačních kol a dostala se až do základní skupiny EL. Ve skupinové fázi pak skončila na třetí nepostupové pozici se ziskem pěti bodů. Tehdy se konfrontovala s celky jako Leverkusen, Curych a Ludogorets. V letošní kvalifikaci budou chtít tento počin rozhodně zopakovat.

PFC Levski Sofia
Bulharský celek má na svědomí vyřazení slovenského zástupce – Ružomberok. Toho vyřadil po výsledcích, shodně 2:0! V každém z obou zápasů se vždy prosadil švýcarský záložník D. Mariani. Levski si v letošní kvalifikaci počíná zatím lépe. V minulém roce již vypadl v prvním kole, kdy je vyřadil celek Vaduz (1:0 vyhrál na svém hřišti, 2:3 pak Vaduz prohrál na hřišti Levski)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.