Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : RFS Riga - 27. srpna 2020   21:00

FK Partizan
FK Partizan
52' Natcho
1:0
(0:0)
RFS Riga
RFS Riga
FK Partizan
V. Stojković (C) – Miletić, Vitas, Bagnack, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Stevanović (72. Soumah), Natcho (90+2. Smiljanić), Asano (90+5.D. Stojković) – Sadiq
Popović – D. Stojković, Soumah, Ostojić, Brežančić, Matić, Smiljanić
Hovhannisjan – Ghazarjan, Sevguljan (ARM)
Stadion Partizana, Bělehrad
RFS Riga
Kučer – Savaļnieks, Jagodinskis, Lipušček, Solovjovs – Ikaunieks, Strumia, Šarić – Šimkovič (C) (70. Offor), Lemajić, Kouadio (70. Santana)
Ikstens – Sorokins, Zjuzins, Babičev, Santana, Isajevs, Offor

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 21:19.
Máme za sebou i druhou polovinu nepříliš zábavného utkání, ve které jsme se dočkali alespoň jedné branky. Ta tedy rozhodla o postupujícím, kterým se stal podle papírových předpokladů domácí Partizan Bělehrad. Ovšem jeho cesta do další fáze byla poměrně trnitá a pomohla mu až nařízená penalta po ruce, kterou spolehlivě proměnil zkušený Bibras Natcho. Ani jeden celek nehrál zrovna nejpovedenější zápas a opticky byl přeci jen o něco lepší Partizan, který také postupuje. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+5'
90+5'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Dennis Stojković.
90+4'
Uroš Vitas ještě dostává žlutý trest, když se předchozí akci pokoušel zastavit i za cenu nesportovního skluzu, který se mu nepovedl.
90+3'
Santana našel dobrým centrem spoluhráče, ale jeho zakončení mířilo hodně mimo.
90+3'
Domácím se podařilo vyrazit na útočnou polovinu, kde ušetřili drahocenné vteřinky.
90+2'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Milan Smiljanić.
90+1'
Offor prodlužoval míč za sebe, kde se však nejlépe zorientoval soupeř a odvrací do relativního bezpečí.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Ovšem exekuce volného přímého kopu se vůbec nepovedla a míč letěl vysoko nad branku.
89'
Nemanja Miletić zatáhl Santanu, který se skácel k zemi, za což domácí hráč dostává žlutou kartu a uvidíme standardní situaci nedaleko pokutového území.
88'
Aleksandar Šćekić si ublížil ve skluzu ve snaze zahrát míč, ale zřejmě bude schopen po ošetření pokračovat.
87'
Závěr zápasu se přibližuje a asi jen málokdo čekal, že v současné době bude stav natolik těsný, že Riga bude bojovat o vyrovnání.
86'
Domácí se provinili dalším přestupkem proti pravidlům na útočné polovině, takže se míč vrací na kopačky hráčů lotyšského celku.
85'
Brazilec Santana se ocitl na trávníku po nedovoleném zákroku Nemanji Miletiće.
84'
Umar Sadiq dostal pořádně naloženo od Leonela Strumii, který může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
83'
Vladimir Stojković s rozehrávkou od branky vůbec nepospíchal. Partizan drží nejtěsnější vedení.
82'
Příliš nepřesný centr neměl šanci doletět k adresátovi, jímž byl střídající Offor.
81'
Rohový kop pro Rigu neznamenal větší nebezpečí pro obranu Partizanu, která hlavou odvrací centr.
80'
Slobodan Urošević dostává žluté varování.
79'
Bibras Natcho mohl zdvojnásobit svůj střelecký účet, ale prudkou střelu z hranice vápna dokázal Kučer vytěsnit před sebe.
78'
Domácí se snaží kontrolovat hru a hledají prostor k navýšení skóre, ale obrana Rigy je pevná.
76'
Takuma Asano pokazil pohlednou kombinační akci Partizanu, když nezpracoval přihrávku a míč mu utekl do autu.
75'
Další nedovolený zákrok hráčů hostujícího celku. Tentokráte Aleksandrs Solovjovs stáhl k zemi Asana.
74'
Leonel Strumia nepříjemně trefil loktem soupeře a může být rád, že nevidí žlutý trest.
73'
Střídající Seydouba Soumah vypustil povedený projektil, který jenom o kousek minul branku Danyla Kučera.
72'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Filip Stevanović, přichází Seydouba Soumah.
70'
Střídání v týmu FK RFS Riga: ze hřiště odchází Tomas Šimkovič, přichází Chinonso Offor.
70'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Cedric Kouadio, přichází Santana.
69'
Dalekonosný centr doletěl až do míst, kde ho do rukavic snadno sebral velezkušený Vladimir Stojković.
68'
Nyní už se Sadiq dostal k míči v souboji se soupeřem, ale arménský rozhodčí vyhodnotil souboj s Lipuščekem jako faul afrického fotbalisty.
67'
Přihrávka měla mířit za obranu domácích, nicméně obrana Partizanu na poslední chvíli míč zachytila.
66'
Dnešní utkání rozhodně není z nejpohlednějších a oba celky mají ve své hře hodně nepřesností.
65'
Takuma Asano si nepohlídal postavení posledního hráče soupeře, takže se mává jeho ofsajd.
64'
Hráči Partizanu si přihrávají na útočné polovině, ale stále hodně daleko od Kučerovy branky.
63'
Žiga Lipušček se úmyslně postavil do cesty Sadiqovi, aby mu zamezil v útoku do rozhozené obrany, takže následuje žlutý trest.
62'
To byl nákop jako z amerického fotbalu, ovšem Asano neměl moc šancí míč udržet na hrací ploše.
61'
Umar Sadiq se v pokutovém území dral za míčem, ale v souboji s Lipščekem si dle arménského sudího Hovhannisjana počínal nedovoleně.
60'
Jediná branka dosud přišla po penaltě, jinak jsou oba celky poměrně neškodné.
59'
Asano rozdal další pěkný pas, ale spoluhráč znovu předvedl mizerné zpracování, takže soupeř získal míč.
58'
Tentokrát se Nigerijec stal obětí nedovoleného zákroku na pravé straně nedaleko postranní čáry.
57'
Umar Sadiq dostával velmi dobrou přihrávku od Asana, ale nedokázal míč zpracovat.
56'
Exekuce volného přímého kopu se ujal mladičký Stevanović, ale obrana soupeře si poradila.
55'
K faulu došlo i na druhé straně hřiště, když se obětí nedovoleného zákroku stal Takuma Asano.
54'
Takuma Asano si počínal nedovoleně v souboji s Tomislavem Šarićem, takže se píská prohřešek japonského internacionála.
53'
Hosté se hned vydali na útočnou polovinu, ovšem obrana Partizanu je koncentrovaná.
52'
Žlutou kartu dostává Šimkovič (FK RFS Riga).
52'
Partizan právě vstřelil branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal BIBRAS NATCHO a zkušený Izraelec se vůbec nenechal rozhodit klamavými pohyby brankáře na čáře a poslal míč po své levé ruce, zatímco Kučer šel na druhou stranu.
51'
Leonel Strumia v pokutovém území zahrál rukou – penalta pro domácí!
50'
Umar Sadiq skončil na zemi po nedovoleném zákroku na polovině hřiště, takže se k míči také dostanou hráči srbského mužstva.
49'
Faul Partizanu znamená další standardní situaci Rigy. Centrovaný míč do pokutového území doletěl jen do rukavic Stojkoviće.
48'
Hosté jsou v úvodu druhého poločasu překvapivě aktivnějším týmem a nyní pošlou dlouhý centr z vlastní obranné poloviny.
47'
Na pravé straně se hosté snažili o průnik směrem k pokutovému území, ale Bagnack kopl míč o soupeře do zámezí.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu obstarali hosté, kteří vrátili dozadu, načež uprostřed hrací plochy po nákopu brankáře o míč přišli.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme se možná trochu překvapivě nedočkali žádné branky. Favorizovaní domácí sice měli po většinu poločasu územní převahu, ale z platonického tlaku se jim nic zásadního vytěžit nepodařilo. Hosté vyrážejí do ojedinělých protiútoků, avšak chybí jim větší kvalita. Uvidíme, jestli se ve druhém poločase něco změní, protože při udržení současných výkonů bychom se pravděpodobně podívali do prodloužení. Druhý poločas začne v 21:59.
45'
44'
Závěr poločasu se mílovými kroky přiblížil a stav je i nadále bezbrankový bez výrazných příležitostí.
43'
Umar Sadiq při pokusu o zpracování o míč přišel, protože místo posunu míče do vhodné pozice ho poslal blíže k soupeři.
42'
Domácí v závěru poločasu získali výhodu rohového kopu, ale s následným centrem po rozehrání si hosté poradili.
41'
Volný přímý kop hostů znamenal vysoký centr, na který si vyběhl Vladimir Stojković, jehož soupeř při snaze o sebrání míče fauloval.
40'
Umar Sadiq si nejprve pokryl míč, ale následně ho přeci jen ztratil při pokusu prosadit se proti soupeři.
38'
Tomislav Šarić vyslal zajímavý střelecký pokus, který neměl daleko k úspěchu, ale Stojković nakonec zasahovat nemusel.
37'
Centrovaný míč z levé strany od Rigy nedokázal domácí obranu zaskočit, takže Partizan odvrací.
36'
Takuma Asano táhlou střelou zpoza pokutového území pěkně protáhl Danyla Kučera, který situaci zvládl a vyráží.
35'
Nedovolený zákrok Rigy odnesl Filip Stevanović, takže se píská a u míče zůstanou domácí.
34'
Umar Sadiq dobře podržel soupeře za sebou, obtočil se do střelecké pozice, ale prudká rána vůbec nemířila směrem k brance.
33'
Momentálně bylo k vidění poměrně hodně nepřesností na obou stranách. Zatím favorit hledá cestu k soupeřově brance velmi obtížně.
32'
Aleksandrs Solovjovs velmi dobře udržel soupeře na zádech a nepustil ho k míči.
30'
Na trávníku končí Umar Sadiq, který si natloukl po nepříjemném dopadu po souboji o míč.
29'
Čistým způsobem zastavil jeden ze defenzivních hráčů Partizanu rodící se brejk soupeře.
28'
Partizan kombinuje, ale momentálně poměrně daleko od soupeřovy branky.
27'
Hosté už se hnali do rychlého útoku, který však velmi dobrým postavením zastavil kamerunský zadák Bagnack.
26'
Aktivita zůstává i nadále na kopačkách fotbalistů Partizanu, kteří hledají další možnosti, jak prověřit pozornost ukrajinského brankáře.
24'
S centrem Partizanu z levé strany si defenzivní šiky Rigy poradily celkem bezpečně, ale akce pokračovala a šanci musel likvidovat Kučer dobrým zákrokem proti střele z bezprostřední blízkosti.
22'
Rychlý únik po pravém křídle a následný centr musel likvidovat v pokutovém území Macky Bagnack.
21'
Následovala akce po pravé straně, odkud přiletěl velmi vysoký centr, s nímž si zkušený Vladimir Stojković poradil bez větších obtíží.
20'
Na levé straně se snažil prosadit Kouadio, ale poslal krátkou přihrávku, nicméně spoluhráč míč i přesto pro Rigu udržel.
19'
Umar Sadiq dostal přihrávku, s ničím se dlouho nerozmýšlel a z úctyhodné vzdálenosti vypálil. Jeho skákavá střela však neměla dostatečnou razanci, aby mohla Kučera ohrozit a ten chytá.
19'
Leonel Strumia přistrčil sedmnáctiletého talentovaného Stevanoviće, který po kontaktu s Argentincem padá k zemi a píská se faul.
18'
Nemanja Miletić si na pravé straně nepohlídal náběh a ocitl se za zády posledního z obránců Rigy, takže v okamžiku kontaktu s míčem se píská ofsajd.
16'
Hráči Partizanu i nadále kombinují s míčem u kopaček, ale soupeřova obrana je zatím hodně pozorná.
15'
Fotbalisté z hlavního města Srbska si přihrávali na vlastní obranné polovině, načež letěl nákop na levou stranu, kde před Stevanovićem zasáhl hlavou soupeř.
14'
Zatím sledujeme poměrně nezáživný úvod utkání s lehkou optickou převahou na straně domácího favorita.
13'
Ani tentokrát se útočné snažení Umara Sadiqa příliš nepovedlo, když ztratil míč na polovině soupeře.
11'
Umar Sadiq se hodně pomalu vracel z ofsajdového postavení, načež se přihlásil o přihrávku, kterou mu spoluhráč adresoval, což vyústilo v odmávání a odpískání přestupku proti pravidlům. Milošević na lavičce jen mávl rukou.
10'
Zatím asi nejaktivnější fotbalista hostů Cedric Kouadio přišel o míč na útočné polovině.
9'
Srbský celek se snažil přihrávat na soupeřově polovině, ale akce končí nepřesným pasem nedaleko pokutového území.
8'
Akce se rychle přelila na druhou stranu, kde si taktéž domácí vybojovali právo zahrávat roh. Ovšem ani jejich rozehrávka nebyla z nejpodařenějších.
7'
Míč letěl do pokutového území, kde obrana Partizanu raději odvrátila na roh. Od praporku posléze přiletěl vysoký centr na hlavu bránícího hráče.
6'
Také Riga se dostala na útočnou polovinu, kde Kouadio vybojoval autové vhazování.
5'
Po rohovém kopu slyšíme ostrý hvizd arménského rozhodčího, který si všiml útočného faulu Takumy Asana.
4'
Umar Sadiq vrátil dozadu na Asana, jehož zakončení v šestnáctce zablokoval na roh dobře postavený Žiga Lipušček.
3'
Míče se však na krátkou chvíli zmocnili hosté, jenže přihrávka na pravou stranu se nesetkala s přesností.
2'
I nadále hráči Partizanu trpělivě hledají volný prostor, kudy by se dostali k soupeřově brance.
1'
Hned od úvodu kombinují s míčem u kopaček domácí favorité, které z lavičky bedlivě sleduje bývalý excelentní útočník Savo Milošević.
1'

FK Partizan Bělehrad: V. Stojković (C) – Miletić, Vitas, Bagnack, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Stevanović, Natcho, Asano – Sadiq
Náhradníci: Popović – D. Stojković, Soumah, Ostojić, Brežančić, Matić, Smiljanić

FK RFS Riga: Kučer – Savaļnieks, Jagodinskis, Lipušček, Solovjovs – Ikaunieks, Strumia, Šarić – Šimkovič (C), Lemajić, Kouadio
Náhradníci: Ikstens – Sorokins, Zjuzins, Babičev, Santana, Isajevs, Offor

Rozhodčí: Hovhannisjan – Ghazarjan, Sevguljan (ARM).

FK RFS Riga

Lotyšská liga se hraje od jara do podzimu, v loňském roce RFS skončilo na druhém místě tabulky za městským rivalem Riga FC. Na tu ztratil sedm bodů. Nejlepší střelec týmu z Rigy byl srbský útočník Darko Lamajić, který vstřelil 15 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. V aktuálním ročníku je hostující tým opět na druhém místě tabulky, když znovu na městského rivala ztrácí, tentokrát je to pět bodů. Na třetí tým tabulky je náskok dvanáctibodový.

Poslední tři zápasy

RFS VS. Metta 5:1
RFS VS. Daugavpils 2:1
Jelgava VS. RFS 0:4

FK Partizan Bělehrad

Partizan skončil v srbské lize až na druhém místě tabulky, získal 64 bodů ve třiceti zápasech se skóre 69:25. Na první CZ Bělehrad byla ztráta propastných 14 bodů. Nejlepší střelci týmu byli v sezoně nigerijský útočník Umar Sadiq a Srb Bojan Matič, oba dva dali shodně 12 branek do sítí soupeřů. V nové sezoně se Partizan nachází na třetím místě tabulky, v pěti zápasech doposud získal 12 bodů a na první Crvenou Zvezdu ztrácí tři body. Partizan vyhrál poslední tři zápasy, ten poslední navíc vysokým výsledkem 5:0 doma proti Indjije.

Partizan VS. Indjija 5:0
Radnik VS. Partizan 0:2
Partizan VS. Javor 4:0
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu. V rámci 1. předkola Evropské ligy se utkají týmy Partizanu Bělehrad a PFS Riga. Celý souboj se odehraje pouze na jediné utkání na půdě srbského týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.