Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Neftchi : Shkupi - 27. srpna 2020   18:00

Neftchi
Neftchi
66' Bougrine  • 88' Kryvocjuk
2:1
(0:0)
Shkupi
Shkupi
90+3' Darboe
Neftchi
Mammadov – Amirli, Mbodj, Kryvocjuk, Thallyson (90+2. Stanković) – Bougrine, Kane, Machmudov (C), Alasgarov – Lawal, Joseph-Monrose (90. Abbasov).
Agajev – Abbasov, Buludov, Muradbayli, Nariman, Stanković, Yusifli.
Golubevs (LAT) – Tatriks (LAT), Morozovs (LAT)
Bakcell Arena, Baku
Shkupi
Naumovski – Gligorov, Bianor, Krivanjeva, Glišić – Bilalli, Diack – Ademi (73. Jusufi), Iseni (C) (65. Álvarez), Goudiaby – Darboe.
Iljazi – Alii, Álvarez, Beriša, Güllü, Ilazi, Jusufi.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:9.
Máme za sebou utkání 1. předkola Evropské ligy mezi Neftçi Baku a FK Shkupi. Do další fáze soutěže postoupil podle očekávání domácí celek, který zvítězil těsným výsledkem 2:1. V bezbrankovém prvním poločase byli blíže gólu hosté, avšak Darboe ve velké šanci minul. Góly začaly padat až v polovině druhé. Baku dostal v 67. minutě do vedení Sabir Bougrine, který se prosadil i za pomoci teče obránce. Klid do ázerbajdžánských řad dal v 88. minutě stoper Anton Kryvocjuk, jenž vsítil gól hlavou po centru z rohového kopu. V nastavení snížil Dembo Darboe na konečných 2:1, na vyrovnání už nebyl čas.
90+5'
90+3'
Shkupi právě vstřeliol branku!
To je šok! Hosté i navzdory oslabení snižují, na vyrovnání už však mají jedinou minutu. Jusifiho nahrávku z pravé stranu srazil jeden z obránců smolně k DEMBOVI DARBOEOVI, gambijský útočník neměl problém poslat z bezprostřední blízkosti balón do sítě.
90+2'
Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Thallyson, přichází Vojislav Stanković.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Steven Joseph-Monrose, přichází Mirabdulla Abbasov.
88'
Něftči Baku právě vstřelilo branku!
Rozhodnuto, dál jde Baku! Kapitán Machmudov posadil balón na hlavu ANTONA KRYVOCJUKA, jenž hlavičkoval úplně osamocený pod horní tyč.
87'
Parádní individuální akcí se prezentoval Namiq Alasgarov. Přes tři hráče pronil až do vápna, přihrávku pod sebe zblokoval do boční sítě Krivanjeva.
86'
Skvělá práce Dzhabira Amirliho. pravý bek doběhl až k rohovému praporku, odkud nakopl do chrániče Glišiče, čímž vybojoval další roh.
85'
Shkupi je v pasti. V posledních minutách nezmůže proti vytrvalým atakům vůbec nic, o vyrovnání v současné době nemůže být žádná řeč.
84'
Emin Machmudov je v posledních minutách hodně vidět. Chtěl střílet přes zeď, místo toho zasáhl střed brány, kde stál Naumovski.
83'
Těsně za hranicí šestnáctky šel Lamine Diack do skluzu, ke své smůle zasáhl jen kličkujícího Kanea. Bude se kopat přímý kop.
82'
V krátkém časovém sledu rozehrávalo Baku další standardku v podobě rohu. Machmudov tentokráte centroval, před naskakujícím Mbodjem zachránil situaci Bianor.
81'
Domácí kopali rohový kop. Kapitán Machmudov ho rozehrál na krátko, Alasgarov pak na šestnáctce našel Bougrineho. Technický projektil o pár centimetrů prosvištěl o pár centimetrů vedle levé tyčky.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Baku si nejspíše dojde pro očekávaný postup do 2. předkola. Sice vede pouze o gól, jenže soupeř hraje o deseti a docházejí mu síly.
79'
Hosté chtějí vyrovnat, proto se snaží tlačit dopředu, jenže pak nechávají volný prostor vzadu. Do něj vletěl Alasagrov, jehož křižná střela těsně minula svatyni.
78'
Opět v akci Lawal, tentokráte to měl o poznání složitější. Forward naskočil na centr z levé strany, hlavičku poslal o kousek nad břevno.
77'
Neskutečné, co teď spálil Lawal! Od Bougrineho dostal pas před prázdnou bránu, útočník ale ve skluzu střílel jenom do pravé části brankové konstrukce!
76'
Smutný Oumar Goudiaby nešel otestovat teplou vodu do sprch. Ještě zůstává stát u střídaček a sleduje doposud marné počínání spoluhráčů v honbě za vyrovnáním.
75'
Domácí však překvapivě vůbec neprotestovali, jako by se s rozhodnutím pomezního ztotožňovali. Zajímavé, každopádně Neftçi rychle získalo kulatý nesmysl zpátky do své moci.
74'
Čárový rozhodčí zachránil Shkupi od druhého inkasovaného gólu. Odmával ofsajd Lawalovi, ten byl ale v dobře nahrávky před Bianorem.
73'
Střídání v týmu FK Shkupi: ze hřiště odchází Ilirid Ademi, přichází Fatjon Jusufi.
72'
Těžko říct, jestli ještě Bajramiho družina má šanci s výsledkem něco udělat. Momentálně to tak nevypadá, opět musí čelit enormnímu tlaku.
71'
Kapitán Machmudov standardku nevyřešil úplně nejlépe. Z přímého kopu vyslal hodně slabou střelou s malou výškou. Brankář míč nadvakrát zpacifikoval.
70'
Další obrovská nepříjemnost pro hostující mužstvo! Oumar Goudiaby totiž ve skluzu zastavil pronikajícího soupeře. Rozhodčí vytáhl žlutou a následně červenou kartu, pravý křídelník už totiž jednu na kontě měl.
69'
Shkupi dlouho u balónu nevydrželo. Ihnedpo výkopu se za obranu rozběhl Darboe, avšak stoperská dvojice ho ubránil bez problémů.
68'
Hosté to nyní budou mít velmi složité. V posledních minutách to vypadá, že jim docházejí síly, navíc budou muset dohánět jednobrankové manko.
66'
Je to gól, domácí se ujímají vedení! Joseph-Monrose nahrál pod sebe stojícímu SABIROVI BOUGRONEMU, jehož ránu ztečoval bránící fotbalista mimo dosah gólmana!
66'
A znovu v akci domácí třicetiletý forward. Ten do poslední chvíle udržel na zádech Bianora. Nahrávkou pod sebe našel Machmudova, jeho pokus z jedničky byl zblokovaný.
65'
Střídání v týmu FK Shkupi: ze hřiště odchází Besar Iseni, přichází Freddy Álvarez.
64'
Bougrine pravou stranou utekl osobnímu strážci, přihrávkou pod sebe našel Josepha-Monroseho. Jeho pokus srazil Krivanjeva přímo do rukou připraveného Naumovského.
63'
Baku přidává na obrátkách. Shkupi se už delší dobu jenom brání, v dalších minutách by také mohla rozhodovat fyzická kondice obou celků.
62'
Skoro z poloviny hřiště nakopl kulatý nesmysl do vápna soka Pape Mamadou Mbodj. Joseph-Monrose proti přesile neuspěl.
61'
Což určitě nebude chtít domácí favorit připustit. Bougrine viděl volnou uličku, kterou chtěl vyslat Lawala, k balónu doběhl nejdříve gólman.
60'
Hodina zápasu je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Momentálně to vypadá, že bychom mohli vidět prodloužení.
59'
Ale marně, obrana hostů funguje až na pár drobných chybiček na jedničku. Machmudov to zkusil alespoň z dálky, balón proletěl o dobré dva metry vedle levé tyče.
58'
Domácí mužstvo zklidňuje hru. Postupnou kombinací se přesunulo na soupeřovu polovinu, momentálně se snaží najít mezeru v defenzivě.
57'
S Mammadovem to naštěstí vypadá dobře. Po obstříknuté bolestivého místa vyskočil zpátky na nohy. Nejspíše bude pokračovat bez omezení.
56'
Na hřiště byli vpuštěni lékaři a je jasné, že se teď chvilku hrát nebude. S prázdnou bránou hrát Neftçi pochopitelně nemůže.
55'
Zřejmě došlo k drobnému kontaktu mezi brankářem Mammadovem a zakončujícím Ademim. Domácí stržce svatyně zůstává ležet na trávníku.
54'
Co chybělo! Přízemní pas z pravé strany Mbodj zblokoval mizerně, míč pouze zpomalil. K němu posléze doběhl nejrychleji Ademi, jenž podél vybíhajícího brankáře střílel vedle!
53'
Na malém vápně zůstal nikým nepokrytý besart Krivanjeva. Míč byl ovšem o něco vyšší než by potřeboval, balón pouze poslal za sebe.
52'
Podpořit ofenzivu se v brejku rozhodl i Sabit Bilalli. Právě on stál na konci celé akce, když napálil Thallysona a vybojoval roh.
51'
Do velké šance už už spěchal Steven Joseph-Monrose. Francouz chtěl střílet, když ho zastavil praporek čárového signalizující postavení mimo hru.
50'
Za obranou Baku zůstal úplně volný Ademi, čehož si Iseni všiml a našel ho. Makedonec však selhal při zpracování, balón mu následně sebral z pod kopaček gólman.
49'
Na žluté karty máme zase vyrovnáno. mamadou Kane dělal parádičku, přičemž patičkou trefil na levé koleno Diacka. Hodně zbytečný prohřešek.
48'
Dlouho se hosté z balónu neradovali. Pod velkým tlakem musel hrát Lamine Diack, pasem naslepo našel kopačky protihráče Kryvocjuka.
47'
Za dlouhým nákopem Mbodje se Allasgarov rozběhl příliš pozdě. Balón sice zpracoval, bohužel pro něj až za postranní lajnou.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu je k vidění žlutá karta. Hostující kapitán viditelně zatáhl za dres Kanea s cílem ho zastavit. Nebylo co řešit.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Skončil první poločas zápasu mezi Neftçi Baku a Shkupi, v němž jsme na gól čekali marně. Více ze hry měl domácí favorit, ale šancem disponovali pouze hosté. Tu největší měli ve 38. minutě, kdy Diackovi ránu Naumovski vyrazil a Darboe při dorážce trestuhodně minul.
45+2'
45+1'
Poslední útočnou akce rozjel po levé lajně Namiq Alasgarov. Balón si však předkopl moc před sebe, následně se dopustil útočného přečinu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Domácí se ještě snaží soupeři přidat do šatny gól. Avšak jejich šance zatím příliš nebezpečné nejsou, vysoký pas Machmudova s přehledem stáhl Naumovski.
43'
Besar Iseni zkusil, i navzdory velkému úhlu, přímou střelu. Střelu točil pěkně na zadní tyč, ale gólman dobře viděl a připsal si pohodový zákrok.
42'
Žlutý kartónek také na druhé straně. Stoper Anton Kryvocjuk selhal jakožto poslední hráč v rozehrávce, unikajícího Darboeho pak srazil k zemi. Kdyby chtěl být sudí hodně příšný, mohl tasit i červenou.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
40'
Máme tu první žlutou kartu. Jejím držitelem se stal hostující Oumar Goudiaby, který chtěl ve skluzu napravit zaváhání při zpracování, místo balónu ale trefil na lýtko Alasgarova.
39'
Více volnéh prostoru na pravé straně využil Sabir Bougrine k centru. Včas vystartoval ze své svatyně Naumovski, kulatý nesmysl vyboxoval do bezpečí.
38'
První gólovku mělo překvapivě Shkupi. Povedený projektil Diacka vyrazil Mammadov přímo k nohám Darboemu, jenž v jasné šanci minul bránu!
37'
Filip Gligorov nyní doplatil na svoji výšku. Při hlavičce o proti výrazně menšímu Kanemu se totiž o jeho hlavu bouchl do zubů.
36'
Přes Kaneho a Alasgaroval balón doputoval k Lawalovi. Toho Gligorov tělem vytlačil až mimo hrací plochu. Následuje odkop od brány.
35'
Poprvé v utkání jsme byli svědky ofsajdu. Postavení s obránci si nepohlídal Steven Joseph-Monrose, praporek pomezního okamžitě vyletěl vzhůru.
34'
Exekuce standardky se chopil jako již tradičně Besar Iseni. Centrem na hranici penalty hledal hlavu Bianora, kterého Mbodj šikovně odstavil.
33'
Nejdříve to vypadalo, že Oumar Goudiaby na míči jen podklouzl, přesto rozhodčí znovu pískl do píšťalky. Opakované záběry ukázaly, že Kryvocjuk skutečně soka podrazil.
32'
Sabit Bilalli udělal v danou chvíli to nejlepší, co mohl. V obležení tří protihráčů si dal před balón tělo a dočkal se faulu. Byl to Kane, kdo neudržel nervy na uzdě.
31'
Bougrine si narazil s Amirlim a pokračoval dále po lajně. U rohu odcentroval do šestnáctky, kde se dobrým obranným zákrokem prezentoval Krivanjeva.
30'
Půl hodina střetnutí je minulostí. Skóre zůstává bezbrankové, jednoznačně aktivnějším týmem je však domácí celek z Ázerbajdžánu.
29'
Thallyson vyslal daleký pas na rozebíhajícího se Bougrineho. Ten chtěl po kontaktu s Gligorovem pokutý kop, píšťalka rozhodčího zůstala němá.
28'
Záložník okamžitě vstal na nohy, aby se zapojil do bránění další útočné akce Neftçi. Ta začala od Mbodje, momentálně operuje s balónem Amirli.
27'
Fauloval, a přitom si sám ublížil. Lamine Diack šel do skluzu, jenže trefil pouze Kaneho, který mu přišlápl pravý kotník.
26'
Protiútok Shkupi určitě měl šanci na úspěch. Levou stranou utekl Gouadiaby, ale rychlý Amirli ho dohnal a ve skluzu odpálil balón mimo hrací plochu.
25'
Neměl komu, a tak zkusil vystřelit. Rána z kroku však Eminovi Machmudovi vůbec nesedla, balón trefil prvního blokujícího fotbalistu.
24'
Výborné oko ukázal Mamadou Kane. Guinejský středopolař jemným lobem oslovil Josepha-Monroseho, ovšem skvěle zareagoval gólman Naumovski, jenž byl u míče první.
23'
Pravá strana Shkupi rozhodně nehýří jistotou. Alasgarov si hladce pohrál s Glišičem, aby následně vyslal přízemní centr, jímž našel pouze kopačky Bianora.
22'
Velké nedorozumění při rozehrávce volného přímého kopu. Machmudov nakopával dlouhý balón na zadní tyč, avšak adresát Mbodj směřoval před branku.
21'
Faul na polovině hřiště, za tento faul trenér Bajrami svého svěřence Diacka možná i pochválí. Vyvázl totiž i bez žluté karty, což je zázrak.
20'
Kristijan Naumovski zatím nemusel řešit složité vzdálenosti. Nyní sice musel znovu zasahovat, avšak zakončení Lawala k němu sotva doletělo.
19'
Dlouho se hosté u balónu neohřáli. Strážce svatyně ještě dokázal rozehrát na Glišiče, jenže levý bek neměl komu, všichni spoluhráči byli obsazeni. A tak dlouhým odkopem vrátil kulatý nesmysl soupeři.
18'
Shkupi využívá možnost držení míče k pošetření cenných sil. Brankář Naumovski rozehrál na krátko, stoper Bianor mu pod tlakem míč musel vrátit.
17'
Hodně naivní pas chtěl středem propaírovat Machmudov na Lawala. Útočník v obležení tří obránců neměl sebemenší šanci na úspěch.
16'
Další dobrou možnost Baku zhatil Namiq Alasgarov. Pětadvacetiletý záložník si sice naběhl výborně, jenže jej zradilo zpracování.
15'
Rychle na druhou stranu. Zde Mamadou Kane hledal průnikovou přihrávkou nabíhajícího Josepha-Monroseho, jehož však Krivanjeva udržel na zádech.
14'
Ani z následného rohového kopu nezapršela úvodní branka. Osamocený lamine Diack sice dokázal hlavičkovat, ale úplně mimo bránu.
13'
Gólman Mammadov měl velké štěstí, balón podskočil a na zadní tyči byl připraven Bianor. Před ním dokázal na poslední chvíli odhlavičkovat míč do bezpečí Mbodj.
12'
Tak pozor. Host zničehonic přicházejí k velmi zajímavé standarce v blízkosti rohového praporku. Anton Kryvocjuk totiž místo balónu trefil protihráče.
11'
Prví střelecký pokus na bránu. Jeho autorem byl pravý záložník Sabir Bougrine, Albánec ránou z osmnácti metrů napálil míč do gólmanových rukavic.
10'
Naumovského výkop doletěl zhruba na polovinu hřiště. Zde se v hlavičkovém souboji střetli Kryvocjuk s Darboem, první jmenovaný si pomohl loktem.
9'
Smyčka kolem pokutového území Shkupi se každou minutou utahuje víc a víc. Nyní však hráči severomaedonského týmu mohou vydechnout, Bougrineho centr skončil v zámezí.
8'
Svěřenci kouče Mammadova jsou zatím jednoznačně aktivnějším týmem. Kane si narazil s Lawalem, avšak střílet nemohl, protože mu Krivanjeva zatarasil cestu.
7'
Znovu v aci středopolař Machmudov. Ten pasem po levé straně rozběhl Alasgarova, který ale prohrál v souboji tělo na tělo s Gligorovem.
6'
Pomalé přihrávky a najednou nákop za obranu. Emin Machmudov ovšem defenzivu Shkupi nepřekvapil, včas zakročil Bianor.
5'
Centr Iseniho na přední tyč nenadělal domácímu gólmanovi žádné starosti, celou situaci za něj vyřešil dalekou hlavičkou Pape Mamadou Mbodj.
4'
Zbytečná ztráta ve středu hřiště a do brejku uháněl kapitán Besar Iseni. Po lajně našel Ademiho, jenž vybojoval premiérový roh.
3'
Sledujeme opatrný úvod utkání. Domácí už několik vteřin drží balón na opačkách, avšak přihrávky zatím putují kolem středového kruhu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních černo-bílých dresech. Hosté pro dnešní utkání 1. předkola oblékli dresy barvy modré.
1'

Neftçi Baku: Mammadov – Amirli, Mbodj, Kryvocjuk, Thallyson – Bougrine, Kane, Machmudov (C), Alasgarov – Lawal, Joseph-Monrose.
Náhradníci: Agajev – Abbasov, Buludov, Muradbayli, Nariman, Stanković, Yusifli.

FK Shkupi: Naumovski – Gligorov, Bianor, Krivanjeva, Glišić – Bilalli, Diack – Ademi, Iseni (C), Goudiaby – Darboe.
Náhradníci: Iljazi – Alii, Álvarez, Beriša, Güllü, Ilazi, Jusufi.

Rozhodčí: Golubevs (LAT) – Tatriks (LAT), Morozovs (LAT).
FK Shkupi

Severomakedonské Shkupi původně letos evropské poháry hrát vůbec nemělo. Avšak poté, co UEFA dala zákaz účasti mistrovskému Vardaru, tak rázem do Evropské ligy postupoval i pátý tým soutěže, což bylo právě Shkupi. To splnilo svůj cíl, a tedy kvalifikovat se, stejně jako loni, kdy družina kolem Bajramiho obsadila konečnou čtvrtou pozici.

V loňském ročníku Evropské ligy skončilo Shkupi hned v prvním předkole, když po venkovní remíze 3:3 v Jerevanu prohrálo na domácím stadiónu 1:2.
Neftçi Baku

Neftçi Baku je mužstvo z Ázerbajdžínu, které se do letošního ročníku Evropské ligy dostalo zásluhou druhého místa v uplynulém ročníku domácí soutěže, když zaostali o osm bodů za v posledních letech suverénním Karabachem. Svěřenci kouče Mammedova mají za sebou už úvodní kola nové sezóny, na domácím hřiště porazili 2:1 Sabail.

Loni hrálo Baku rovněž Evropskou ligu a došlo až do třetího předkola. Nejprve dokázalo vyřadit moldavský celek Nisporenti, překvapivě se pak poradilo i s ruskou Tulou. Nad jeho síly byla až izraelská Bnei Yehuda.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování 1. předkola Evropské ligy, u zápasu mezi Neftçi Baku a FK Shkupi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.