Fortuna liga Slovensko - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pohronie : ŠKF Sereď - 7. prosince 2019   14:00

Pohronie
Pohronie
25' Mészáros  • 88' Badolo
2:1
(1:0)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
80' Špehar
Pohronie
Jenčo – Dzurík, Bartoš, Jacko, Župa – Mazan, Pellegrini (C), Sedláček, Blahút (88. Hrnčár) – Klec (59. Badolo), Mészáros (77. Zachara).
Vantruba – Tesák, Hrnčár, Hatok, Zachara, Sojka, Badolo.
ŠKF Sereď
Iliev – Lukáčik (72. Mečiar), Ba, Hučko (C), T. Dabó – Rorič, Metalsi – Nascimento (65. Louka), Špehar, Iván – Morong.
Penksa – Adekuoroye, Mečiar, Louka, Jureškin, Tureček.

Pohronie nepadlo po inkasovaném gólu do kolen, právě naopak. Poslední podzimní kolo přináší domácím fotbalistům třetí výhru a druhou po sobě. Znamená to i přiblížení se nejbližším soupeřům před zimní přestávkou.

Vítězný gól zaznamenal střídající Badolo, skóre otevíral Mészáros, vyrovnával Špehar. Při obou domácích zásazích asistoval Mazan.

Sereď po prohře 1:2 končí kalendářní rok 2019 na 10. místě se ziskem 18 bodů, Pohronie je nadále poslední se 14 body na kontě. Šestá Trnava, která je momentálně posledním postupujícím mužstvem do skupiny o titul, má po 18 kolech v kolonce "body" číslo 23.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:24
90+2'
90+1'
Nepřesné přihrávky na straně Seredě. Toto hostům vůbec nepomáhá.
90+1'
Nastavuje se jedna minuta.
89'
Žlutou kartu dostává Martin Mečiar (ŠKF iClinic Sereď).
88'
Pohronie právě vstřelily branku!
Střídající hráč oplatil trenérovi důvěru! CÉDRIC BADOLO dotáhl míč do sítě po akci Zachariáše a Mazana. Druhý jmenovaný si připisuje gólovou přihrávku na střed šestnáctky. Badolo z deseti metrů prakticky nechráněný posílá Pohronie do vedení!
88'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Patrik Blahút, přichází Dávid Hrnčár.
87'
Míč mimo hrací plochy, Špehar se tak snažil marně. Tomáš Jenčo s výkopem od své brány nikam nespěchá.
86'
Pellegrini vysokým centrem nachází pouze ruky Ilieva. Pět minut do konce řádné hrací doby.
85'
Pohronie se po gólu nestáhlo a nedává tak výhodu soupeři. Naopak, samo získává možnosti na zakončení. Jedno z nich může přijít po volném kopu.
83'
Mnoho osobních soubojů, ani jeden z týmů nechce ztratit bod, ale zároveň chce mít všechny tři. Čeká nás ještě zajímavých deset minut.
80'
Tým ŠKF Sereď právě vstřelil branku!
DINO ŠPEHAR se uvolnil od svého strážce a patičkou dostal míč k bližší tyči. Jenčo tam byl pozdě a už se jen přihlížel, jak se síť za jeho zády rozvlnila. Gólovou asistenci si připisuje dnes mimořádně aktivní Alex Iván.
80'
Míče začínají létat před Jenču stále více. Výsledkem toho je rohový kop, zahraje ho Iván.
78'
Dnešní utkání sleduje 701 diváků.
77'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází András Mészáros, přichází Mateusz Zachara.
77'
Louka s prvním zakončením. Bylo to hlavou po centru Moronga. Zdála se to být v celku dobrá hlavička, ale záznam ukázal, že jí chyběl hodný kus na to, aby skončila v síti.
76'
Před námi závěrečná čtvrthodina. Nepřesná přihrávka na křídlo, kde měl operovat buď Louka, nebo Dabo. Je z toho aut pro domácí FK.
74'
Nyní to až tak závažné nebylo. Sekundy plynou pro Sereď opravdu rychle.
73'
Hosté pokračují v produkci faulů. Takto se jim nebude dařit vytvořit si závěrečný tlak. Pokračujeme v sérii v nebezpečných stadardek.
72'
Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Kristián Lukáčik, přichází Martin Mečiar.
71'
Stejně zahraný roh jako před několika minutami. Možná i 12 hráčů na jedné linii, Sereď si s tím věděla rady.
70'
Pellegrini to nemířil špatně, míč však letěl nízko a trefil zeď bránících hráčů. Uvidíme roh.
69'
Iliev měl problémy s tečovanou střelou. Badolo se k míči znovu dostává a získá další faul. Nyní už metr od šestnáctky a více k ose hřiště. Přímý kop z osmnácti metrů.
68'
Badolo získává faul u postranní čáře. Sice z velkého úhlu, ale i toto může být nebezpečné. Situaci bude zahrávat Mazan.
67'
Mészáros až příliš ochotně padl při náznaku kontaktu s Dabem. Toto na penaltu být nemohlo ani náhodou.
66'
Pohronie získává cenný čas na své konto získanou standardní situací. Mazan od míče odchází, zůstává u ní kdo jiný, než kapitán Lukáš Pellegrini.
65'
Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Cleber Silva Nascimento, přichází Panagiotis Louka.
63'
Je nutné i ošetření. Oba hráči se pomalu zvedají ze země, jsou řádně otřeseni z nečekané srážky.
63'
Jakub Sedláček a Jan Dzúrik s problémy po průniku Lukáčika. Domácí hráči se nešťastně srazili a nyní mají problém vstát.
62'
Zajímavě zahraná standardka. Asi šest hráčů Pohronie bylo namačkáno na gólmanovi soupeře. Prudký nákop Iliev chytá do svého náručí.
61'
Rohový kop i na druhé straně. Badolo se okamžitě zapojuje do ofenzivní snahy, poslední přihrávka na levé křídlo mohla být přesnější.
60'
Ani další roh gól nepřinesl. Hodina hry za námi, dění se přesouvá před bránu Ilieva.
59'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Michal Klec, přichází Cédric Badolo.
58'
Alex Iván a další šance. Hráč hostí si posunul míč na osu hřiště a razantní střelou donutil Jenču k dalšímu zákroku. Následuje roh.
57'
Další souboj Morong versus Jenčo. Brankář Pohronie si výborně načasoval své vyběhnutí z brány a skluzem na hranici pokutového území znemožnil Morongovi dále táhnout míč.
56'
Aktivní Sereď po změně stran v každém ohledu lepší. Iván mohl korunovat svou aktivitu, ale po dělovce ze šestnáctky trefuje pouze tyč!
55'
Tomáš Jenčo míč vyboxoval, následný pokus zpoza velkého vápna byl již nepřesný.
54'
z minimální vzdálenosti nepřekonává Jenču! Rohový kop Ivána našel koleno Bucka, od kterého se míč odrazil právě na volného Ba. Stoper Seredě ale tváří v tvář Jenčovi neuspěl! Následuje další roh.
54'
Rohový kop po neúnavné práci Ivána.
53'
Domácí podrželi míč jen chvilkově a už se musí hned vracet do obranného bloku.
52'
Vinou ne úplně dobrému stavu hřiště vidíme i množství nepřesných přihrávek. Pohronie teď díky tomu může vhazovat.
51'
Dabo pěkně vyvezl míč od levé postranní čáry, přihrál jej Morongovi, kterého však zradil první dotek.
50'
Iván obešel dva protihráče a vystřelil. Míč skončil na tribuně. Hosté musí zlepšit přesnost, jinak se jim vyrovnat podaří jen těžko.
49'
Pohronie se snadno dostalo do útoku. S prudkým přízemním centrem neměl hostující golman problém.
48'
Hra je přerušena, na zemi zůstal ležet Lukáčik. Paradoxně se ale píská proti jeho týmu.
47'
Špeharova nepřesná přihrávka vzduchem z levého křídla. Župa hlavou posílá míč do náruče domácího brankáře.
46'
Po změně stran zatím beze změn. Sereď se s koncem poločasu začala zlepšovat.
46'
Tlak Pohronie vyústil v první a zatím jedinou trefu utkání, o kterou se postaral z otočky Mészáros. Sereď začala tlačit na soupeře v posledních deseti minutách úvodní části, ale dobrá šance Ivána gólem neskončila. Po prvních 45 minutách tak vede domácí Pohronie 1:0. Druhý poločas začne zhruba v 15:01.
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Adam Morong (ŠKF iClinic Sereď).
44'
Domácí ztratili míč téměř u rohového praporku soupeře. Velmi rychle jej však dobrým tlakem získali zpět.
42'
Slabý centr pouze na osu šestnáctky, kde měli domácí jasnou převahu.
41'
Župa s Pellegrino odstavili protihráče nedovoleně. Standardka zprava, u míče stojí Cleber.
40'
Iván si urkývá hlavu v dlaních. Obrovská šance na vyrovnání po Cleberově centru z levé strany. Volej ofenzivního fotbalisty z možná šesti metrů šel ani ne metr nad břevno!
39'
Přehuštěné území před velkým vápnem hostů. Střílet chtěli dva hráči Pohronie, avšak Pellegrini posunul míč jen na levý kraj hřiště, kde jej Župa ztratil.
38'
Na zemi se od bolesti několik sekund svíjel Metalsi. Záložník SKF ale bude po krátké pauze pokračovat v zápase.
37'
Pokus o další akci hostů. Těm se ale nedaří rozehrát vzduchem.
35'
Lukáčik si nerozuměl při kombinaci na soupeřově polovině. Míč se tak dostává po přihrávkách až k brankáři Jenčovi, který jej ale stejně nepřesně posílá za autovou čáru.
34'
Iliev jen tak tak rozehrál před napadajícím borcům ve žluto-modrém. Na promočeném terénu mohou být takové situace mnohem nebezpečnější, než tomu je obvykle.
33'
Klec si faul nevymodlil, bude to alespoň vhazování.
31'
Po dlouhém, opravdu dlouhé době, se Sereď dostala do prostoru před Jenčem. Na střelu to už mohl mít Morong, ten ještě propouštěl Ivánovi. Nakonec přišlo k zakončení vně pokutového území. Pokud se nepískal ofsajd, tak potom ruka jednoho z fotbalistů iClinic.
30'
Žlutou kartu dostává Tidiane Djiby Ba (ŠKF iClinic Sereď).
28'
Mazan si to přehazoval na levačku. Těžko soudit, zda chtěl střílet, nebo centrovat. Míč tak či tak končí za bránou.
27'
Můžeme klidně konstatovat, že vedení Pohronie je zasloužené. Sereď si nevypracovala ani částečnou šanci, zatímco domácí jsou před Ilievem opravdu často.
25'
ANDRÁS MÉSZÁROS ale vše napravuje o pár desítek vteřin později! Center Mazana z levé strany dopadl přímo na nohu Mészáros. Ten předvedl parádní první dotek, obtočil se kolem své osy a z otočky z half-voleje poslal míč do brány! Krásný moment.
24'
Mészáros předvedl dobrý průnik po pravém křídle. Všechno to pokazil až závěrečný centr, který skončil na druhé straně hřiště za postranní čárou.
23'
Aktivní Mazan spadl v pokutovém území, proti němu hráli čistě dva obránci. Sereď pod velkým tlakem soupeře.
22'
Lukáčik na kluzkém terénu na postranní čáře doslova sestřelil Mazana. Mohlo to být i na kartu, hlavní rozhodčí si ji ale zatím nechává v kapse.
21'
Dvacet minut za námi. Čekáme na další větší šanci.
19'
Mazan mohl zakončovat z první po pěkné práci spoluhráče na ose hřiště. Útočník Pohronie měl smůlu, Lukáčik totiž v poslední chvíli jeho koncovku zblokoval.
18'
Před osamoceným Ivánem odvrací na roh v poslední chvíli Jacko. SKF se osmělilo a je to rázem vidět.
18'
Centr letící přes 25 metrů měla domácí opora v bráně jasně pod kontrolou.
17'
Jen několik sekund poté se však provinili i domácí zhruba na podobném místě. Sereď s volným kopem – defenziva Pohronie si počínala na výbornou.
16'
Rorič zezadu postrčil Sedláčka při útočení po pravé straně hřiště. Postranní arbitr byl blízko a vše signalizoval.
15'
Nacvičený signál při rozehrávce. Mazan centroval míč na levou stranu šestnáctky, odkud se k zákroku dostal Iliev. Myšlenka to nebyla špatná – úvod byl dobrý, finální provedení už horší.
14'
Špehar se připomíná, ale ne útočnými aktivitami. Šlapák na Pelleginiho, uvidíme další standardku.
12'
Sereď pod tlakem. Hosté nevyužili možnost z první minuty a posledních deset minut se pomalu ani nedostali před Jenču.
11'
Střela z více než 25 metrů neměla nárok na úspěch, skončila jen na tribuně. Autorem zakončení byl Jakub Sedláček.
10'
Po minutě posouvání míče jsme viděli trochu vzrušení u postranní čáry. Pohronie získává volný kop po zákroku na Mazana.
8'
Iliev si bez problémů stahuje míč k hrudi po centru domácího hráče zevnitř pokutového území. Seredčané chtěli pohrozit protiútokem, avšak atak po levém křídle neměl potřebné atributy k tomu, aby Pohronie ohrozil.
7'
Na těžkém terénu se dnes nemuselo ani hrát. Nakonec se dnešní měření sil mezi 12. a 10. celkem Fortuna ligy odsouhlasilo. Podmínky pro všechny aktéry budou každopádně stejné.
6'
Pohronie hrje po obrovské chybě z první minuty o poznání opatrněji. To platí i o Seredi. Sledujeme postupné zakládání akcí.
5'
Rozhodčí Filip Glove nechtěně hrál míč. Proto jej přisuzuje domácím hráčům, kteří by jej jinak měli pod kontrolou.
4'
Nebezpečný míč do ohně, SKF nepůsobilo nejjistěji. Nakonec to fotbalisté v červeném zvládli i se štěstím a míč uklidil ven ze šestnáctky.
3'
Standardka pro Pohronie z levé strany. U míče stojí již tradiční exekutor těchto akcí – kapitán Lukáš Pellegrini.
2'
Morong mohl okamžitě na konci první minuty poslat Sereď do vedení! Míč se odrazil až k útočníkovi hostí, ten si jej však na těžkém terénu nedokázal dobře zpracovat. Jenčo skvělým vyběhnutím zabránil brzkému gólu ve své síti!
1'
Výkop v prvním poločase obstarali domácí fotbalisté, kteří dnes nastupují ve žluto-modré kombinaci. Hosté ze Seredě budou v posledním podzimním kole hrát v červeném.
1'
Vítejte při přímém textovém přenosu ze zápasu 18. kola Fortuna ligy. O důležité body jak v rámci sestupu, tak stále i v boji o první šestku, budou bojovat Pohronie a Sereď. Utkání začne ve 14:00.

FK Pohronie Žiar n. H. Dolná Ždaňa

Pohronie je novic tohoto ročníku. 11 získaných bodů, ještě horší skóre než Sereď – 17:35 a de facto už boj o záchranu. Vítěz II. ligy z minulé sezóny se poslední týdny trápil. Skončilo to až minulou sobotu venku v Žilině proti Trenčínu.

Po remíze se Zlatými Moravci šlo FK proti Trenčínu s malou šancí na výhru. O všem rozhodl jediný moment. Závěr prvního poločasu a přesná koncovka hostujícího Mészárose. Byla to vůbec první výhra Pohronie v lize od 3. srpna, kdy vyhrálo nad Ružomberkem také shodně 1:0.

SKF iClinic Sereď

Nováček minulé sezony má stále reálnou šanci postoupit do skupiny o titul. Sereď má na kontě 18 bodů a je desátá, na šesté Zlaté Moravce ztrácí 4 body. Zmínit musíme negativní skóre 16:24 a šňůru čtyř duelů bez výhry, tří bez zisku bodu.

Naposledy doma Sereď prohrála s tabulkovým sousedem z Michalovců. O všem se rozhodlo až v závěrečné čtvrthodině, kdy skórovali hráči ze Zemplína – Sidibe a Hovhannisyan. O to více bude SKF pociťovat potřebu výhry na půdě posledního týmu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.