Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Chrudim - 7. dubna 2023   16:30

Líšeň
Líšeň
28' Lutonský
1:1
(1:0)
Chrudim
Chrudim
89' Firbacher
Líšeň
Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (90+1. Bednář), Polášek (81. Šumbera), Matocha, Sokol (90+1. Weber) – Vandas.
Marek, Vl. Veselý – Džupenjuk, Machalík.
Petr Hocek – Tomáš Mokrusch, Zdeněk Dobrovolný
SK Líšeň
512 diváků
Chrudim
Floder – Halász (71. Sotorník), Hašek, Míka, Kesner (C) – Řezníček – Záviška, Kodýdek (87. Látal), Průcha (71. P. Juliš), Skwarczek – Jedlička (80. Firbacher).
Brát – Bauer, Jančura.

S tímto konstatováním se z Brna loučím a přeji pěkný sváteční večer.
Marvani byli v utkání o něco lepší, ale mnoho vyložených šancí neměli, spíše centry, náznaky a střely z dálky. Chrudim dokázala vytěžit z minima maximum a domů odjíždí spokojená.
A je to tak. Zápas končí nerozhodným výsledkem 1:1, což asi není pro Chrudim žádné překvapení, k tomu všemu bod určitě berou hosté všemi deseti. Pro Líšeň je to však obrovská ztráta, vypadalo to, že duel má pod kontrolou, ale v závěru udělala hrubici a je za to potrestaná.
90+5'
90+4'
Chrudim prokazuje i dnes pověst remízového krále. Pokud skončí výsledek takto, bude to už šestá remíza v řadě a celkově desátá.
90+1'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Tom Ulbrich, přichází Michal Bednář,
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Tomáš Weber.
89'
Chrudim právě vstřelila branku! Tak to je neuvěřitelné, Chrudim prakticky z ničeho vyrovnáná. Vajner podběhl z levé strany střílený centr Haška, špatně se obránci v komunikaci domluvili a nechali na malém vápně úplně volného FILIPA FIRBACHERA, který z otočky poslal míč do prázdné brány. Střídající hráč tak po devíti minutách pobytu na hřišti udeřil.
89'
Chrudim se nemůže usadit na útočné polovině, domácí výborně narušují rozehrávku.
88'
Hra se bude jistě hodně kouskovat, i Líšeň bude určitě střídat a střádat další vteřinky.
87'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Matyáš Kodýdek, přichází David Látal.
85'
Vypadá to, že už to bude jen o bránění výsledku, který se snaží Líšeň udržet.
85'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Šimon Šumbera).
84'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Dominik Hašek).
83'
Chrudim se teď nastěhovala na útočnou polovinu a bojuje alespoň o šestou remízu v řadě.
82'
Střídající Šumbera mohl jít do brejku, ale měl to těžké, navíc míč ještě poskočil a ke střele se tak nedostal.
81'
ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Šimon Šumbera.
81'
Ještě zhruba deset minut do konce, prudký centr Čermáka jen prosvištěl vápnem, kde nikdo z bílých nebyl.
80'
ze hřiště odchází Tomáš Jedlička, přichází Filip Firbacher.
79'
Líšni tohle vyhovuje, je daleko od své brány a drží hlavně míč na svých kopačkách.
78'
Zatím se ale píská faul před Floderem, který bude rozehrávat od svého pracoviště.
77'
Vypadá to, že domácí budou poprvé střídat, u střídaček je už poměrně rušno.
75'
Mezitím zůstal na hřišti autor předchozí šance, v jednom ze soubojů upadl na hřiště. Bude ale v pořádku.
75'
Čermák to zkusil opět technicky a chtěl přelobovat Flodera, míč šel ale hodně vedle.
73'
Prudký centr Vandase na Sokola, kterému ale chyběl metřík k dobru. Chtěl zakončit, ale byl příliš krátký a na míč nedosáhl.
72'
Hosté využili hned dvojité střídání, kouč Valachovič zatím do sestavy nezasáhl.
71'
ze hřiště odchází Petr Průcha, přichází Petr Juliš,
ze hřiště odchází Jan Halász, přichází Filip Sotorník.
70'
Nebezpečný centr kam si zabíhal Jedlička, leč všudybyl Pašek teď zabránil jasnému gólu, minimálně šanci. Domácí obránce v poslední moment před ním odkopl míč na roh.
69'
Hráčům dělá problémy i terén, hodně to klouže. Vandas dnes už několikrát upadl.
68'
...jenže Matocha poslal příliš nízký centr.
67'
Po faulu kapitána Kesnera bude Líšeň zahrávat další standardku....
66'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Ondřej Kesner).
64'
Z hranice vápna zkusil napřáhnout Průcha, ale Vajner vše kontroloval. Chvíli zůstal na hřišti ležet Ulbrich, ošetření ale nebylo třeba.
63'
Marvani se vzápětí dopouští faulu a bude se kopat od Floderovy branky.
62'
Matocha odehrál míč do ohně, kde vznikla skrumáž, defenziva hráčů v červených dresech ale situaci zvládla.
61'
Vandas zkusil své štěstí po pravé straně, neuspěl. Domácí budou však zahrávat trestný kop.
60'
Máme za sebou hodinu hry a i druhá půle nabízí zajímavé momenty. Šance byly k vidění na obou stranách.
58'
Vajner si došel pro další centrovaný míč. Líšeň se i nadále snaží pečlivě bránit.
56'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Petr Průcha).
54'
Parádní střela a ještě lepší zákrok. Z pětadvaceti metrů napřáhl Tom Ulbrich a míč šel rozhodně do horních pater brány. Tam se ale vydrápal Floder a perfektním zákrokem zabránil jasnému gólu.
53'
Líšeň si musí dávat velký pozor, hosté začali tlačit a nyní z toho už byla i nebezpečná střela. Kesner se do míče opřel z otočky a chyběl zhruba metr. Slušný pokus a hlavně byl kapitán zcela volný v pokutovém území.
52'
Příliš nízký centr Skwarczeka odvrací domácí defenziva.
51'
Píská se ale na druhé straně, Chrudim zahrává standardku z dobré pozice.
50'
Čermák se jako tank procpal přes několik hráčů a chtěl si dokonce vymodlit penaltu. Vypadalo to, že šel k zemi hodně ochotně a tak se správně nepíská.
49'
Chrudim nastoupila aktivně a chtěla teď celou situaci vykombinovat. Ke střele se už chystal Průcha, Otrísal ho ale nepustil.
48'
Z levé strany centroval Záviška, se skákavým míčem si Vajner dokázal poradit.
47'
Dnešní utkání sleduje 512 diváků.
46'
Druhý poločas je tady, oba trenéři ponechali stejné sestavy jako z úvodu duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:33.
Máme za sebou první poločas, ve kterém byla o něco lepší Líšeň. Hosté však nezačali vůbec špatně a už ve 3. minutě dvakrát zahrozili. Zavíškovu střelu vyrazil Vajner přímo na hlavu Kodýtka, který ale mířil vedle. Marvani zvýšili aktivitu okolo dvacáté a třicáté minuty. Tlak vygradoval pěknou akcí Lutonského, jehož tvrdá pumelice zapadla k levé tyči brankáře Flodera. Od té doby byli Brňané častěji u míče a vedou zaslouženě.
45+1'
45'
Přetažený roh nadělal Vajnerovi starosti, nakonec mu pomohla obrana.
45'
V závěru je tady roh hostů, Pašek odvracel v tísni.
44'
Vandas se chtěl prosadit po levé straně, Hašek si jel ale zkušeně pohlídal a nepustil ho do zakončení.
43'
Blíží se závěr prvního poločasu, který bude nejspíš patřit Líšni. Domácí se snaží držet míč na kopačkách a hlídat si koncovku prvního dějství.
42'
Centr Lutonského propadl na hlavičku Sokola, ale měl to těžké a v záklonu. Floder tak míč s jistotou kryje.
41'
Chrudimský Floder musel být znovu ve střehu, musel řešit několik ošemetných centrů.
39'
Fanoušci reklamovali ruku jednoho z chrudimských fotbalistů ve vápně, rozhodčí Hocek ale zůstává klidný.
38'
Máme před sebou posledních zhruba sedm osm minut první půle, domácí stále vedou o jednu branku.
37'
Chrudim chybovala ve středu hřiště, rychlý náběh předvedl Polášek, nicméně jeho centr ukryl bezpečně do rukavic Jiří Floder.
36'
Domácí přečkali návštěvu soupeře na útočné polovině, včetně rohu. Vajner si v pokutovém území poradil.
35'
Před Kesnerem musel nyní zasáhnout Otrísal, protože se dostával do výhodné pozice. Bude z toho pro Chrudim alespoň roh.
34'
Sami navíc hrozí dál. Další centr tentokrát z pravé strany vypustil Pašek, Vandas ale dnes nemá přesné načasovaní. Opět mu chyběl krok, aby vypálil.
33'
Dá se říct, že vedení domácích je zasloužené, krom úvodu zápasu svého protivníka do ničeho nepustili.
32'
Šance pro Marvany. Velmi dobře hrající Sokol se uvolnil po levé straně, šikovně odcentroval do vápna, kam zabíhal Vandas. Těsně před ním ale zakročil Floder.
30'
Nyní na něj chtěl navázat technickou střelou Čermák, pumelice slušná o tom žádná, ale vysoko nad.
29'
Poslední minuty patřili domácím, kteří několikrát obléhali soupeřovu svatyni. Nakonec po pěkné kombinaci se k míč dostal Lutonský a trefil se parádně.
28'
Líšeň právě vstřelila branku! Velký tlak domácích z posledních minut sklízí ovoce. MILAN LUTONSKÝ si udělal ve středu hřiště místo, napřáhl a nechytatelnou ranou prostřelil Flodera. Hostující gólman si sice na míč sáhnul, ale ta rána byla tak prudká, že s tím nemohl nic dělat – 1:0.
26'
Po pravé straně se snažil prchnout Jedlička, jenže se mu míč zamotal mezi nohy a doskákal až brankovou čáru. Vajner může v klidu rozehrávat.
25'
A znovu to tady zahučelo. Domácí zvyšují svůj tlak a nyní přišly centry z jedné i druhé strany. Byl u toho Sokol s Vandasem, především druhému jmenovanému chyběl kousek, aby uklidil centr do sítě. Na míč o kousek nedosáhl.
24'
Následná akce Brňanů končí nepřesnou rozehrávkou, každopádně po delší době ukázal čtvrtý tým tabulky přeci jen nějaké možnosti v útoku.
22'
Po něm se ke střele z hranice velkého vápna dostal znovu Pavel Sokol a jen to v hledišti zahučelo. Míč šel však zhruba metr nad bránu.
21'
Prudký centr z levé strany vyslal Sokol a míč zaplaval na přední tyč, kam musel Floder jít. Bude z toho roh.
20'
Po rohu vznikla skrumáž, několik hlaviček a odrazů, Chrudim ale těžké chvíle přečkala.
19'
I Líšeň bude zahrávat roh, několikrát se snažila ohrozit střeleckým pokusem Flodra, vše bylo ovšem zablokováno.
18'
Skwarzcek zahrával trestný kop, pro který si pohodlně došel brankář Vajner.
17'
U míče se stále častěji drží hosté, budou navíc zahrávat standardku. Na hřišti zůstal ležet Jedlička.
16'
Chrudim znovu zachycena do ofsajdové pasti.
15'
Marvani musí přidat, zatím vázne kombinace, chce to přesnější přihrávku do kombinace.
14'
Chrudim se drží na útočné polovině, zatím nehraje vůbec špatně a není to možná očekávaný zanďour.
13'
Nepřesnost i na druhé straně při rozehrávce. Bojovný fotbal pokračuje ve středu hřiště.
12'
Útočný faul ve středu hřiště zastavuje další líšeňskou akci.
11'
Zahrával ho Skwarzcek, který hledal někoho ve vápně, tam ale byla připravená brněnská obrana.
10'
Deset minut hry za námi, hosté vybojovali svůj první rohový kop.
9'
Bude se kopat od jeho brány, protože kousek před ní se domácí provinili faulem.
8'
Domácí zvýšili aktivitu a jsou i nadále nastěhovaní před Floderem, který místní prostředí a město dobře zná. Hostuje ze Zbrojovky, je odchovancem Starého Lískovce, tedy jedné z brněnských městských částí.
7'
V akci opět Matocha a tato možnost už byla daleko zajímavější. Lutonský mu posadil přesným centrem míč na hlavu a od ní šla kousek vedle Floderovy brány.
6'
Úvodní šanci Marvani přežili, nyní se musí proti remízovému králi ukázat také v útoku.
5'
Na druhé straně zkoušel z dálky vypálit Matocha, ale jeho rána byla hodně nepřesná.
3'
Tak to byla hned v úvodu obrovská šance Chrudimi, a hned dvojitá. Líšeň zaváhala v rozehrávce, míče se chopil Záviška, který za hranicí vápna ihned napřáhl. Vajner jeho pokus vyboxoval přímo na hlavu Kodýtka, od kterého se míč odrazil těsně vedle.
2'
Dlouho se však v útoku neusadila, hosté šli do brejku, který ovšem končí ofsajdem. Halász dostal od Průchy sice pěknou přihrávku, ale nepohlídal si prostor.
1'
Výkop měli domácí, kteří ihned zahájili útočnou akci
1'
Oba týmy nastupují na hřiště, duel povede zkušený rozhodčí Petr Hocek. Za pár chvil začínáme.
Ještě jednou pěkné odpoledne z Líšně, kde za chvíli odstartuje zápas 21. kola druhé nejvyšší soutěže. V Brně dnes panují spíš podzimní teploty, prší, je chladno, ale terén je naštěstí v dobré kondici. Chladnému počasí odpovídá i návštěva, která nebude nikterak velká.

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich, Polášek, Matocha, Sokol – Vandas.
Náhradníci: Marek, Vl. Veselý – Bednář, Džupenjuk, Šumbera, Weber, Machalík.
Trenér: Milan Valachovič

MFK Chrudim: Floder – Halász, Hašek, Míka, Kesner (C) – Řezníček – Záviška, Kodýdek, Průcha, Skwarczek – Jedlička.
Náhradníci: Brát – Sotorník, Látal, Bauer, Jančura, P. Juliš, Firbacher.
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Petr Hocek – Tomáš Mokrusch, Zdeněk Dobrovolný.
Brněnská Líšeň je na jaře zatím málo čitelná. Výhra, dvě prohry a v posledním kole výhra. Tým zkušeného stratéga Milana Valachoviče prožil báječný podzim a rád by na něj navázal. Zatím to ale po herní stránce není nic moc a na klubu si to jistě uvědomují. Kádr doznal drobných změn a možná chvíli potrvá, než se vše usadí. Každopádně Brňané mají čelo tabulky na dosah, na druhé místo ztrácejí bod, na první tři. Rozdíly minimální a otázka baráže nebo postupu je tak stále reálná. Je tak rozhodně o co hrát.
Chrudim se dá pasovat na remízového krále, celkem jich posbírala už devět. Statistika sice nuda je, ale posledních pět zápasů hovoří jasně, pět remíz a skóre 3:3. Buď hrají svěřenci Radka Kroňdáka 0:0 nebo 1:1, srdce fanklubu defenzivního fotbalu by zaplesalo. Hůř to bude asi u hráčů a samozřejmě vedení klubu. Což o to, bodů má Chrudim 27, ale na poslední místo je náskok pouze sedmi bodů. Při tříbodovém systému to není nic moc a už by bylo potřeba naplno bodovat.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Po delší době se opět hlásím ze stadionu v Líšni, kde budeme sledovat již 21. kolo druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Doposud čtvrtá Líšeň neprožívá zrovna nejlepší období, spadla až na čtvrté místo, přičemž ligu i vedla. Chrudim hraje ve středu tabulky, je aktuálně sedmá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.