Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se z Edenu, který se nyní věnuje jen a jen končícímu Stanislavu Vlčkovi, těším na shledanou.
Pro sešívané je to čtvrtá porážka v řadě, naopak Baník se třetí výhrou ze čtyř zápasů vytáhl až na jedenáctou příčku právě za Slavii, na kterou před zimní pauzou ztrácí jediný bod.
Slávisté si v zápase nedokázali vypracovat žádnou vyloženou šanci a Baníku tak podlehli 0:2. Hosté se v první půli ujali vedení po standardní situaci, kterou uklidil do brány Kaprálik. Ve druhém poločase pak druhý ostravský gól přidal střídající Robert Zeher přímo z přímého kopu.
Konec zápasu.
90+2
V závěrečných vteřinách navíc budou ještě hosté vhazovat.
90+2
Centr Dostála hostující obránci v pohodě zastavili a rychle přenesli hru na útočnou polovinu.
90
Zápas je nastaven o dvě minuty.
90
Čonkův centr mířil na Latku, před ním ho ale vyboxoval důrazný Bárta.
89
Tlak Slavie je spíše platonický. Hosté si zatím se všemi náznaky šancí v klidu poradili.
87
Latka byl při zpracovávání vysokého centru pravděpodobně faulován na hranici pokutového území, vzrušení je ale zbytečné, neboť mu byl primárně odmáván ofsajd.
86
Davor Kuke nahrazuje na hřišti Vladana Milosavljeva.
85
Po Korešově rohu nacentroval z druhé vlny Petrák na Latku. Ten ale míč dokázal jen přizvednout do náruče připraveného Bárty.
85
Vlček byl dnes poprvé u míče. A přestože podklouzl, dokázal vybojovat rohový kop.
83
Sešívaní přidali na obrátkách a zamkli Baník před jeho vápnem. Sami se ale o míč připravili nepřesnou přihrávkou Čonky, která skončila v autu.
80
Ke střele se poté dostal Nitrianský, ale napálil jen Kaprálika. Domácí pak reklamovali ruku hostujícího obránce, ten ale podle všeho ránu zastavil svou hrudí.
79
Slávisté mohou snížit, po faulu na Koreše totiž rozehrají přímý kop.
78
Rober Zeher dostal žlutou kartu.
77
Tomáš Frejlach, jenž dlouho stepoval u postranní čáry, se do hry dostal až po inkasované brance. Na trávníku nahradil Kisela.
77
Baník právě vstřelil branku!

ROBERT ZEHER vypálil z přímého kopu přesně do šibenice! Berkovec ve slávistické brance se za skvostně zahranou standardní situací jen ohlédl.
76
Nitrianský si před vlastním vápnem až příliš předkopl míč a poté skluzem fauloval Zehera. Královec nařídil přímý kop, kartu ale nevytáhl.
73
Baník opět střídá. Zeher jde do hry místo Krauta.
72
Vomáčka převzal kapitánskou pásku a zařadil se na post defenzivního záložníka.
71
Dnešnímu utkání přihlíží 7 080 diváků.
70
Hosté poprvé střídají. Kapitán Martin Lukeš opouští trávník, posledních dvacet minut si zahraje obránce a bývalý slávista Benjamín Vomáčka.
69
Čonkovi se tentokrát povedl centr z levé strany, Latka ho však podběhl a pro Kisela byl příliš vysoký.
68
Frydrych se lehce opřel o Latku, jenž se až příliš snadno skácel na zem. Sudí Královec se obelstit nenechal a důrazným gestem Latku zvedá ze země.
67
Ani tentokrát však Kiselův centr nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
66
Kraut lehkým kontaktem rozhodil Koreše. Přímý kop rozehrál rychle Kisel a bude zahrávat i následný roh po Droppově hlavičce.
65
Kiselův rohový kop mířil na malé vápno, kde byla připravena početná skupina slávistů. Sudí Královec ale viděl faul jednoho z nich.
64
Slávisté budou kopat další roh, ještě předtím ale domácí střídají. Místo Juhara jde do hry Stanislav Vlček.
63
Ve vápně se k míči dostal střídající Štěpán Koreš, z mírného úhlu vyslal prudkou střelu, která ale hrozivě minula ostravskou svatyni.
61
Kisel ho tentokrát zahrál na hranici vápna, kde byl Koreš připraven míč vrátit do pokutového území. Baníkovci však rychle vyběhli a vystavili tak tři číhající slávisty do ofsajdu.
60
Kisel roh rozehrál nakrátko právě s Čonkou. Jeho následný centr byl nepřesný, doběhl ho ale Nitrianský a vybojoval další rohový kop.
60
Rychlonohý Čonka sice nedokázal odcentrovat do vápna, vybojoval však alespoň rohový kop.
58
Kiselův centr vyboxoval na poslední chvíli Bárta před nabíhajícím Latkou. Odražený balón se ale dostal za vápno k Nitrianskému, jehož rána jen těsně minula ostravskou svatyni.
56
Kraut se dral za míčem, který před ním odehrál Dobrotka k brankáři. Ten ale neviděl číhajícího Majtána, kterého pak stáhl k zemi. Píšťalka sudího Královce však zůstala němá.
55
Juhar si v přetlačované u hostující branky s Vašendou podle rozhodčího Královce pomohl nedovoleně.
54
Petrák se ale poté k míči dostal a rozhodl se vypálit z třiceti metrů. Jeho pokus však letěl hodně vysoko nad.
53
Zbytečná nepřesnost v podání Petráka dala míč do moci hostům.
51
Ze slávistického kotle vyletěla na hřiště světlice v době, kdy domácí útočili. Málem navíc zasáhla Juhara, který byl hodně překvapen letící světelnou koulí, jež se mu mihla těsně za zády.
50
Místo Latky se na stopera zasunul Nitrianský.
49
Latka zůstal na hrotu, jeho prudký pas ale skončil až v autu.
46
Hned v úvodu druhé půle měli sešívaní dobrou šanci. Latka se vysunul až na hrot, kde sklepl míč pro volného Kisela. tomu se ale balón zamotal mezi nohama a z dobré pozice následně vystřelil hodně slabě a ještě nepřesně.
46
Slávisté do druhé půle vystřídali. Na hřiště už se nepodívá bývalý baníkovec Mičola, místo něj si zahraje Štěpán Koreš.
46
Začal druhý poločas.
Sešívaní tak mají nakročeno ke čtvrté porážce v řadě. Změnit se to Radova družina pokusí ve druhé pětačtyřicetiminutovce, jež by měla mít výkop v 21:20.
Sudí Královec ukončil první poločas, který nabídl prakticky jen jednu gólovou šanci. Tu měl hostující Majtán, který však nedokázal překonat pohotového Berkovce. Přesto diváci jednu branku viděli, to když se po zbytečném faulu Čonky a následném přímém kopu dostal k odraženému míči na malém vápně trestuhodně volný Kaprálik a zblízka prostřelil slávistického gólmana.
První poločas skončil.
44
Agilní Fantiš se sice hbitě vyhnul ofsajdové pasti, na prudký Lukešův balón už ale nedosáhl.
42
Baník právě vstřelil branku!

Lukešův centr z přímého kopu propadl na malé vápno, kde byl nejdůraznější ZDENKO KAPRÁLIK, jenž zblízka propálil Berkovce mezi nohama!
41
Čonka šel u autové čáry do zbytečného skluzu na Fantiše, hosté budou kopat další přímý kop.
40
Fantiš po přímém kopu vracel míč zpět do ohně, Majtán ale byl už ve velkém úhlu a nedokázal zamířit mezi tři tyče. Přesto se ještě Baník udržel u míče, neboť bude vhazovat.
39
Martin Juhar zastavil rychlý kontr Baníku jen za cenu žluté karty.
39
Následný centr Kisela si stáhl brankář Bárta, jenž byl navíc faulován.
38
Na levém křídle dostal příliš prostoru Zmrhal, jeho následný centr ale dokázali hosté srazit na rohový kop.
37
Mičolův postup po levé straně uťal Kapralík.
35
Petrák viděl dobře rozběhnutého Nitrianského, poslal mu ale příliš prudkou uličku, kterou jeho spoluhráč nemohl dostihnout na hrací ploše.
33
Na opačné straně zahrával Lukeš přímý kop, ani ten ale nebyl přesný. Berkovec bude vykopávat.
32
Karol Kisel zkusil štěstí z velké dálky, jeho tvrdý pokus ale Bárta v pohodě ztlumil.
32
Kiselův pas od rohového praporku ale přeletěl všechny aktéry v pokutovém území.
31
Juharův centr sice Frydrych neodhadl dobře, balón však alespoň uklidil na roh.
29
Nitrianského pas z pravého křídla přizvedli hostující obránci do autu.
28
Kraut sice přetlačil Dobrotku a mířil společně s Majtánem na jediného slávistického stopera Latku, sudí Královec však viděl ruku, kterou si prý Kraut pomohl, a přerušil hru.
26
Lukešův vysoký centr nedokázal Berkovec udržet, měl ale štěstí, neboť balón upustil přímo před Latku, jenž míč ihned odkopl do bezpečí.
26
Po faulu na Majtána budou Ostravští rozehrávat přímý kop zhruba od poloviny hřiště.
25
Šeď na trávníku sice pokračuje, domácí kotel se alespoň vytáhl s choreem, ve kterém oslavují Stanislava Vlčka.
22
Slávisté mají častěji míč na kopačkách, nedaří se ji ale probít se až do šestnáctky. Jejich snahu totiž brzdí jak pevná obrana Baníku, tak i nepřesnosti na vlastní straně.
19
Domácí zahrávali přímý kop z levé strany. Karol Kisel chtěl zaskočit hostujcího brankáře a proto vystřelil. Jeho pokus však skončil jen v boční síti.
17
Následný roh Lukeše si sešívaní bez větších problémů pohlídali.
16
Baník zahrozil ihned z brejku. Domácí obránci zapomněli na Tomáše Majtána, jenž byl zcela sám v pokutovém území. Tváří v tvář Berkovcovi ale napálil jen slávistického brankáře.
15
Nitrianský zprava centroval před bránu, hosté se ale ubránili.
14
Útočné snažení Fantiše vyústilo jen v odkop od slávistické branky. Fanoušci se zatím musí zahřívat chorály, neboť předváděný fotbal zatím moc vzrušení nenabídl.
11
Kiselův roh přizvedl stoper Dobrotka mimo tři baníkovské tyče.
9
Prudký pas posílal od levé strany obránce Mach, do pokutového území si však pohříchu nikdo z hostujících hráčů nenabíhal.
8
Hra se zatím odehrává mezi oběma vápny. Teď to chtěl změnit Zmrhal, jeho nepřesný centr ale stáhl ze vzduchu Bárta.
5
Zmrhal centroval z levé strany na malé vápno, tam se ale k míči nedokázal protlačit Mičola.
4
Postupný přechod Slavie do ofenzívy zastavil útočným faulem Kisel.
3
Do prvního útoku se dral Fantiš, ustrážil ho ale Dobrotka.
1
Utkání právě začalo.
Ceremonie je prozatím u konce, další proběhnou až po zápase, který už nyní může začít.
Hráči Slavie si navíc před výkopem oblékli trička s fotografií Stanislava Vlčka, na zádech pak mají "jeho" sedmičku.
Aleš Řebíček a Vladimír Šmicer předávají Vlčkovi na červeném koberci symbolické dary. Stanislav Vlček také dostal raketu od Petry Kvitové.
Stanislav Vlček je ještě před startem utkání dekorován za zásluhy pro Slavii. Na velkoplošné obrazovce jsou promítány jeho památné góly proti Aajaxu, které posunuly Slavii poprvé v historii do Ligy mistrů, ale i jeho další střelecké zásahy.
Obě jedenáctky jsou již na hřišti, přivítaly je nepříliš zaplněné tribuny.
Mladí slávisté udělali ze svých těl na středu hrací plochy velkou sedmičku. Právě toto číslo totiž nosí Stanislav Vlček, jenž dnes ukončí svou bohatou kariéru. Do zápasu ale nastoupí až jako náhradník, do základní sestavy Slavie, kde jediného hrota bude hrát nejspíše kapitán Kisel, se totiž nevešel.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Berkovec - Nitrianský, Petrák, Latka, Čonka - Dostál, Dobrotka, Zmrhal - Mičola, Kisel, Juhar

FC Baník Ostrava: Bárta - Kaprálik, Mach, Frydrych, Droppa - Milosavljev, Lukeš, Vašenda, Kraut, Fantiš - Majtán

Rozhodčí: Královec - Slyško, Wilczek.
Dnešní duel bude posledním pro slávistickou ikonu Stanislava Vlčka, který se rozhodl pověsit kopačky na hřebík. Zdali se mu rozlučka se slávistickými fanoušky vydaří, můžete sledovat od 20:15.
Sešívaní po výhře v derby nad Spartou hodně tápají. Od té doby totiž vyhráli jediný ze šesti ligových zápasů a k tomu navíc vypadli i z domácího poháru. Svěřenci Petra Rady mají nyní na svém kontě tři porážky v řadě a z atakování pohárových příček se tak propadli až na jedenácté místo.
Hosté se po odvolání kouče Látala trochu zvedli a dostali se ze sestupových příček, novému trenérovi Pulpitovi se ale opět zranil baníkovský talisman Václav Svěrkoš, jenž si v minulém kole obnovil těžké zranění kolena.
V rámci prvního jarního kola, které se však ještě odehraje v podzimní části soutěže, přivítá trápící se Slavia ostravský Baník.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.


Články odjinud