Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Jablonec - 26. srpna 2021   18:00

Ukončeno
Žilina
Žilina
0:3
(0:1)
Jablonec
Jablonec
30' Pleštil   • 86' Vaníček   • 88' Čvančara  
Žilina
Sestavy:
Belko – Anang, Minárik (C), Kiwior, Sluka (75. Kaprálik) – Slebodník, Gono, Bičachčjan (75. Myslovič) – Rusnák (83. Goljan), Jibril (83. Jambor), Ďuriš (57. Paur).
Náhradníci:
Teplan, Petráš – Myslovič, Kaprálik, Paur, Jambor, Goljan, Němčík, Kopas, Suľa, Mráz.
Rozhodčí
Tohver – Koiv, Klaasen (EST).
Stadion Pod Dubňom, Žilina
5122 diváků
Jablonec
Sestavy:
Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (73. Vaníček), Kratochvíl (85. Martinec), Považanec (85. Hübschman), Houska, Pilař (85. Malínský) – Doležal (C) (50. Čvančara).
Náhradníci:
Vajner, Hrubý – Vaníček, Hübschman, Štěpánek, Malínský, Čvančara, Smejkal, Martinec, Surzyn.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto utkání je to vše, ale další souboje českých týmů v evropských pohárech ještě neznají svůj výsledek. Plzeň hraje v Sofii, Slavia ve Varšavě. Oběma přeji hodně štěstí.

Já už vám jen děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:10.
Dámy a pánové, čtěte dobře: FK JABLONEC poprvé v historii klubu postoupil přes kvalifikaci do základní skupiny evropského poháru! Zvládl to s grácií, když Žilinu ve dvojutkání zdolal 8:1. Slovenský celek nebyl jasně horším celkem, ale souboj rozhodla především zkušenost a proměňování šancí.

Žilina ukázala, že mladý kádr má budoucnost, ale jejich evropská pouť dnešním zápasem minimálně na rok končí. Tým trenéra Petra Rady se může těšit na zítřejší los skupinové fáze Evropské konferenční ligy.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Anang se snažil prostřelit jabloneckou obranu z pravé části šestnáctky, ale bez úspěchu.
90+3'
I přes výsledek 0:3 a ve dvojutkání 1:8 diváci potleskem děkují svému týmu za předvedené výkony v letošním ročníku evropských pohárů.
90+2'
Houska fauloval u postranní čáry Mysloviče. Přímý kop pro Žilinu nerozehrál žilinský mladík příliš dobře, jablonečtí hráči si s nízkým centrem poradili.
90+1'
Diváci na stadionu Pod Dubňom uvidí ještě tři minuty evropského fotbalu.
90'
Na žilinskou bránu se valil další útok, ale zpětnou přihrávku z levé strany na Čvančaru zachytili žilinští obránci.
88'
Jablonec právě vstřelil branku!
Severočeši přidávají bleskově třetí gól. Po Kubistově dlouhém nákopu za obranu svedl souboj s Minárikem TOMÁŠ ČVANČARA, tělem si odstavil žilinského obránce a následně trochu šťastnou střelou překonal brankáře Belka – 0:3!
86'
Jablonec právě vstřelil branku!
Autové vhazování Jablonce přineslo hostům ovoce v podobě druhého gólu! Po autu Holíka utekl kolem koncové čáry Martinec, po jeho přihrávce střílel nejprve Malínský, poté dorážel Martinec a nakonec dorazil míč do brány ANTONÍN VANÍČEK!
86'
Nepřesná přihrávka Kiwiora zamířila do autu. Jablonec bude rozehrávat aut téměř od rohového praporku.
85'
Po rohovém kopu dochází k trojitému střídání na straně Jablonce. Na lavičku zamířili Považanec, Pilař a Kratochvíl, do hry zamířili Hübschman, Malínský a Martinec.
83'
Dvojité střídání na straně Žiliny. V zápase dohráli Jibril s Rusnákem, na jejich místa přišli Jambor s Goljanem.
82'
Rusnák pláchl po levé straně, když si vyměnil míč s Jibrilem, jenže jeho gólovou střelu odrazil vedle brány Zelený! Rohový kop Žiliny.
82'
Tečovaná střela Považance ze střední vzdálenosti dolétla přímo k brankáři Belkovi.
81'
Kiwior to zkusil dlouhým nákopem na rozběhnutého Jibrila. Míč zamířil do pokutového území, kde vládne gólman Hanuš.
80'
Žilinská kombinace končí u brankáře Hanuše, jablonecký gólman si poradil s lobem zpoza šestnáctky, který zamířil do pokutového území.
79'
Žilina se snaží kombinovat od vlastní brány, ale Šošonům se nedaří proniknout do pokutového území.
76'
Anang dlouhým nákopem na pravou stranu vybídl ke sprintu Jibrila, ten se snažil zahrát míč před pokutové území, kam si nabíhal Rusnák, ale jako prví byl u míče jablonecký brankář Hanuš, který míč odrazil mimo šestnáctku.
75'
Chystání si nachystal také trenér Staňo. Sluku nahradil Kaprálik a Bičachčjana vyměnil Myslovič.
73'
Pleštila berou křeče, Jablonec si proto nachystal střídání. Střelce jediného gólu nahradil Antonín Vaníček.
72'
Mistní hlasatelka oznámila, že dnešní utkání sleduje 5122 diváků, což je slušný počet, vzhledem k výsledku prvního zápasu.
71'
Bičachčjanův rohový kop se před bránou Jablonce odrazil od několika hlav a zamířil mimo šestnáctku.
70'
Po centru Paura z pravé strany zaváhal před Jibrilem Holík, míč se dostal k žilinskému hráči, který místo přímé střely zvolil zpracování a následnou ránu napálil do jabloneckého hráče. Rohový kop pro Žilinu.
69'
Dlouhý míč Paura z pravého kraje na zadní tyč nezachytil Sluka, který dobíhal k levé konstrukci brány. V pádu nedokázal balón dorazit do sítě.
68'
Paur tvrdě zajel u postranní čáry do Pilaře. Menší rozmíšku vyřešil rozhodčí několika hvizdy do píšťalky a čerstvého Paura ocenil žlutou kartou.
67'
Žilinským se nedaří dostat do pokutového území, velmi dobrou práci odvádí především zkušený Krob na levé straně, který si dobře radí s Paurem i Rusnákem.
65'
Holík neprošel po pravém křídle kolem Sluky, který mu skluzem odkopl míč do autu.
63'
Považanec rozjel další brejk Jablonce, přihrávkou do levé strany dal prostor k vyniknutí Pilařovi. Bývalý reprezentant si naběhl do pokutového území, ale střelou do bránícího hráče zmařil nadějnou příležitost českého celku.
62'
Čvančara dostal přihrávku do úniku, od středové čáry běžel sám na branku, ale střelou z levé části pokutového území nechal vyniknout brankáře Belka, který jeho střelu letící těsně nad trávníkem vyrazil!
61'
Považanec přihrávkou mezi žilinskými hráči vybídl do akce Pilaře, ten chtěl akci ještě vyšperkovat přihrávkou na Pleštila za žilinskou obranu, avšak jeho kolega ze zálohy byl v ofsajdu.
60'
Jablonec z rohového kopu Kroba nezahrozil.
59'
Zajímavá akce Jablonce! Holík stříleným centrem z pravého kraje našel v pokutovém území Kratochvíla, ten míč prodloužil na Čvančaru, který se zjevil sám před žilinským gólmanem, ale z bezprostřední blízkosti napálil Belka do hrudi! Rohový kop pro Jablonec.
57'
Střídání na straně Žiliny, Jakub Paur nahradil Ďuriše.
57'
Brankář Hanuš si pohlídal dlouhou přihrávku na Bičachčjana a přestože byl mimo pokutové území, domácího záložníka k míči nepustil.
56'
Žilina není ve druhé půli vůbec nebezpečná. Jablonec si poradil s rohovým kopem Bičachčjana i s následným centrem Kiwiora z druhé strany hřiště.
55'
Rusnák hledal centrem od pravé postranní čáry na přední tyči Jibrila, toho odzbrojil od míče obránce Jablonce. Rohový kop pro Žilinu.
54'
Bičachčjanův centr z pravého kraje jablonecká obrana odvrátila, následně Hanuš lapil nákop z levé strany.
54'
Přímý kop Žiliny z pravé strany. Považanec mezitím převzal kapitánskou pásku po zraněném Doležalovi.
52'
Jibril dostal krásnou přihrávku na levou stranu od Bičachčjana, Jibril zamířil svou střelu ke vzdálenější tyči, ale ve skluzu mu vypíchl balón obránce Kubista.
51'
Kiwior připravil před vlastní šestnáctkou o míč Holíka. Žilina bude rozehrávat míč z vlastního malého vápna.
50'
Zraněného Doležala nahradil na hrotu útoku Tomáš Čvančara.
49'
S Doležalem to nevypadá dobře, bývalý reprezentační útočník si lehl na zem a trenér Rada bude muset střídat.
49'
Pleštil našel centrem z pravého kraje v levé části pokutového území Pilaře, ten se nachystal ke střele z voleje, ale ranou o zem trefil jen soupeřova obránce.
48'
Doležal míří mimo hrací plochu za doprovodu klubových zdravotníků.
47'
Centr Kroba z levé strany zamířil do pokutového území na hlavu Doležala, český útočník byl trefen Kiwiorem do hlavy, následně se míč odrazil k Pleštilovi, ale ten nedokázal rychle usměrnit skákavý míč do brány.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas je za námi. Viděli jsme zajímavý zápas se šancemi na obou stranách, avšak pouze s jediným gólem. O ten se postaral ve 30. minutě Pleštil. Jablonec vede po první půli 1:0 a po 135 minutách souboje už 6:1.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Jablonec dohrává první půli u rohového praporku.
45+1'
Rozhodčí přidal k první půli jednu minutu.
45'
Nepovedený centr Kratochvíla z pravé strany přelétl Doležala v pokutovém území.
45'
Pleštil se snažil utéct po pravé straně, ale po velmi dobrém výběhu mu odkopl míč do autu brankář Belko.
45'
Po krátké přestávce se pokračuje ve hře v plném počtu.
44'
Na trávníku zůstali ležet Anang s Pilařem. Oba se drží za své nohy.
43'
Ďuriš zkusil projít v pokutovém území mezi dvěma obránci Jablonce, ale neuspěl.
42'
Rohový kop Bičachčjana prolétl přes pokutové území až do zámezí.
42'
Sluka na levé straně nasadil Kubistovi jesličky, ale následný centr zablokovala zelená obrana za cenu rohového kopu.
40'
Žlutou kartu inkasoval za výběhy k postranní čáře impulsivní trenér Jablonce Petr Rada.
39'
Kiwior dlouhým pasem našel v pokutovém území Sluku, ten si prvním kontaktem chtěl zpracovat balón, ale po tom dalším balón skončil u gólmana Hanuše.
38'
Dobrá střela Minárika z pravé strany z nějakých dvaceti metrů. Míč těsně prolétl nad jabloneckým břevnem.
37'
Slebodníka ve středovém kruhu přidržel Kratochvíl a zbrzdil žilinského záložníka. I Kratochvíl bude dohrávat zápas se žlutým napomenutím.
37'
Rusnák neodcentroval z pravé strany do pokutového území, totéž se nepovedlo také Anangovi.
34'
Rusnák si chtěl vyměnit míč na pravé straně se Slebodníkem, ale žilinský záložník měl k míči o krok dál než jablonecký Houska, který byl v pokutovém území hostujícího celku faulován. Slebodník inkasoval za faul žlutou kartu.
32'
Považanec rozjel přihrávkou na levou stranu rychlý protiútok, Pilař pláchl Anangovi a zamířil před pokutové území, kde zkazil přihrávku na Pleštila. Následná střela jabloneckého záložníka z ostrého úhlu sotva doletěla k brankáři Belkovi.
30'
Jablonec právě vstřelil branku!
Český tým se dostává do vedení! Holík utekl pravou stranou, od koncové čáry přihrál do oblasti penaltového puntíku DOMINIKU PLEŠTILOVI, který se obtočil kolem svého hráče a střelou do levé části brány otevřel skóre! Jablonec vede 1:0, ve dvojutkání 6:1!
28'
Pleštil neudržel nervy proti unikajícímu Slukovi, nejprve si ho přidržel a poté ho podkopl. Rozhodčí Tohver reagoval a ukázal jabloneckému hráči žlutou kartu.
27'
Zelený vystoupil ze stoperské pozice na levý kraj, český obránce odcentroval před bránu, kde se k hlavičce dostal Pleštil, ale trestuhodně minul bránu!
27'
Rohový kop Žiliny nebezpečí pro obránce Jablonce nepřinesl. Žilina zůstává u míče.
26'
Bičachčjan dostal prostor před pokutovým územím a střelou z hranice šestnáctky vystrašil jabloneckou defenzívu. Jeden z hráčů v zeleném dresu odrazil míč vedle brány.
26'
Rusnák prudkým centrem od pravé postranní čáry trefil do hlavy Kroba. Ten se z nepříjemné rány oklepal a pokračuje ve hře.
25'
Dlouhý nákop Kroba z přímého kopu sklepl Doležal Pilařovi, avšak jablonecký středopolař přišel na hranici pokutového území o míč.
24'
Krob vypustil ze své kopačky zajímavý centr z levé strany na zadní tyč, kde se chystal hlavičkovat Doležal, ale před ním zasáhl míč Kiwior.
22'
Bičachčjan vystřelil z přímého kopu, obstřelil čtyřčlennou jabloneckou zeď, ale míč zhruba o metr přelétl bránu českého celku. Tato střela neměla šanci na úspěch.
21'
Bičachčjan faulován zhruba třicet metrů od jablonecké brány. Provinil se Kratochvíl, který dal nohu do souboje jako druhý a trefil žilinského záložníka.
20'
Pilař se snažil protáhnout na levém kraji kolem Bičachčjana, ale neuspěl. Soupeř získal míč a uklidnil hru.
18'
Na opačné straně pláchl pravou stranou Pleštil, ale při doběhu do pokutového území mu došly síly. Jeho nepříliš prudkou lehce nadzemní střelu chytil gólman Belko.
16'
Bičachčjan špatně zpracoval přihrávku od obránců, míče se zmocnil Zelený a zamířil do pokutového území soupeře. Centr z levé strany na vzdálenější tyč zamířil jen na hlavu žilinského hráče, který rozehrál rychlý protiútok, na jehož konci byl zakončující Rusnák. Proti slovenskému útočníkovi fantasticky vyběhl brankář Hanuš a jeho střelu po zemi vyrazil!
15'
Vahan Bičachčjan překvapil jabloneckou obranu, zpoza šestnáctky se rozhodl pro středu, udělal pár kroků ke středu, aby se zbavil bránícího Považance a poté nepříjemně vypálil k levé tyči. Bohužel pro Žilinu balón letěl zhruba metr od brankové konstrukce.
13'
Ďuriš se uvolnil v levé části pokutového území a vystřelil na bránu Jablonce, nepříjemný míč letící do středu brány si sklepl rukavicemi před sebe gólman Hanuš. První dobrá příležitost domácího celku.
11'
Ofsajd zamezil zajímavé šanci Jablonce. Přihrávka Pleštila z pravé strany mířila na zadní tyč, kam si nabíhal Doležal, ale útočník Jablonce byl v nedovolené pozici.
11'
Centr Pilaře z levé strany odhlavičkoval před Pleštilem obránce Kiwior k brankáři Belkovi. O pár sekund později se míč dostal také k brankáři Hanušovi.
9'
Kratochvíl protáhl míč na pravé straně na Pleštila, ten od koncové čáry zahrál míč na přední tyč, kam si naběhl Doležal, ale zkušený útočník z první nedokázal usměrnit balón mezi tyč a brankáře Belka.
8'
Na Jibrila mířila kolmice ze střední části hřiště, balón prolétl kolem žilinského útočníka až k brankáři Hanušovi. Ten si se situací věděl rady a uklidnil hru.
8'
Rusnák neprošel po pravé straně kolem Kroba do pokutového území, jablonecký obránce se zmocnil míče.
7'
Střela Považance zpoza šestnáctky přeletěla kolem žilinské branky.
6'
První zajímavá příležitost zápasu! Doležal zpětnou přihrávkou na pravé straně vybídl k centru Kratochvíla, na zadní tyči číhal Pilař, který vystřihl fantastické nůžky, jenže přestřelil břevno žilinské brány!
6'
Pilař po levé straně obešel tři protihráče, nakonec mu míč utekl a fauloval Minárika s Kiwiorem, kteří se vzápětí srazili.
5'
Po delší době si osahají balón také svěřenci Petra Rady.
4'
Kiwior před vlastním pokutovým územím trochu v problémech, Kratochvíl jej napadal, ale polský obránce přihrál míč brankáři a ten ho zahrál ke středové čáře.
3'
Sluka faulován Pleštilem na útočné polovině, Žilina pokračuje v kombinaci.
3'
Dlouhý míč Minárika na Ananga byl o něco delší, než by si Anang představoval.
2'
Žilina se snaží kombinovat s míček na útočné polovině, Jablonec opatrně brání.
1'
Oba celky vstoupily do zápasu v tradičních barevných kombinacích. Žilina hraje ve žlutých dresech a tmavě zelených trenýrkách, hosté jsou oblečeni do zelených dresů a bílých trenýrek.
1'
Utkání právě začalo.
Před zápasem proběhne minuta ticha za Marka Majtána, dlouholetého funkcionáře Žiliny a Slovenského fotbalového svazu. Zemřel včera ve 38 letech. Čest jeho památce.
Vše se pomalu připravuje k začátku utkání. Hráči už mají po rozcvičce a jsou v kabinách.
Úvodní sestavy:

MŠK Žilina: Belko – Anang, Minárik (C), Kiwior, Sluka – Slebodník, Gono, Bičachčjan – Rusnák, Jibril, Ďuriš.
Náhradníci: Teplan, Petráš – Myslovič, Kaprálik, Paur, Jambor, Goljan, Němčík, Kopas, Suľa, Mráz.

FK Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil, Kratochvíl, Považanec, Houska, Pilař – Doležal (C).
Náhradníci: Vajner, Hrubý – Vaníček, Hübschman, Štěpánek, Malínský, Čvančara, Smejkal, Martinec, Surzyn.

Rozhodčí: Tohver – Koiv, Klaasen (EST).
Hezký podvečer u sledování online přenosu z česko-slovenského pohárového souboje mezi Jabloncem a Žilinou. První díl bitvy o postup do Evropské konferenční ligy se uskutečnil minulý týden v Jablonci, kde po fantastické první půli vyhráli svěřenci trenéra Petra Rady jednoznačně 5:1.

Trenér Petr Rada ale brzdí myšlenky o jasném postupu. Sám na vlastní kůži zažil, jaké to je inkasovat pět gólů na Slovensku. Stalo se to v loňské sezóně, kdy Jablonec prohrál v předkole Evropské ligy na hřišti Dunajské Stredy 5:3 po prodloužení a vypadl ze soutěže.

Přestože Šošoni, jak se Žilinským přezdívá, prohrávají po poločase o čtyři góly, přesto zbraně ještě nesložili. Velkou roli může hrát vstup do utkání a také jim dobře známý umělý trávník na stadionu Pod Dubňom.

Oba týmy o víkendu odehrály své duely v domácím prostředí. Jablonec v souboji evropských účastníků remizoval se Slováckem 1:1, Žilina doma jasně přehrála Senici 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud