To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu.
A je dobojováno. Celta Vigo porazila na svém hřišti Valladolid 3:1 a vybojovala důležité tři body. Nutno dodat, že domácí byli lepším týmem a vítězství si zasloužili.

Úvod druhého dějství vyšel také lépe domácím. Už po sedmi minutách se prosadil López a zvýšil tak vedení Celty na dvě branky. Hosté se poté snažili, ale nic nevymysleli a domů tedy odjíždí bez bodu.
90+2
Lolo se provinil útočným faulem a tím asi zazdil všechny šance svého celku.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty.
90
Hraje se poslední minuta základní hrací doby.
89
Domácí kombinují na polovině hostujícího celku.
88
Domácí se nikam neženou. O vítězi je rozhodnuto a ví to zřejmě i borci z Valladolidu.
87
Další střídání Celty. Odešel střelec Aspas a přišel De Lucas.
86
Střídají i domácí. Dohrál Bermejo a přišel Toni.
84
Po rohovém kopu zakončoval Sereno, ale domácí brankář byl na svém místě a stav utkání se tak nemění.
83
Z dálky to zkusil hostující Valiente, ale jeho dělovka skončila nad brankou Celty.
82
Hosté střídají. Odešel Ramos a zahraje si Lolo.
81
Na pravé straně to parádně udělal Larsson, který se proháčkoval až před Varase, jenže z malého vápna ho nedokázal překonat. Domácí brankář předvedl výborný reflex a míč vykopl.
80
Do vápna hostů centroval Krohn-Dehli, ale pro míč si výborně došel brankář Hernández.
79
Hosté pokazili rozehrávku a míč skončil v zámezí. Trenér Valladolidu se po této pokažené kombinaci na své hráče hodně zlobil.
78
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a míč má ve své moci brankář Varas.
77
Na centrovaný míč si naskočil jeden z domácích hráčů, ale ten ho odvrátil pouze na další rohový kop.
77
Rohový kop pro Valladolid.
76
Hosté střídají. Dohrál Sastre a zahraje si Baraja.
76
Z dálky pálil Guerra, ale poslal míč pouze do zad jednoho z domácích obránců.
75
Valladolid kombinuje na polovině domácích a snaží se něco vymyslet.
74
Hosté výborně napadali rozehrávku domácích a hráčům Celty nezbylo nic jiného, než míč odkopnout co nejdál od své branky.
73
Domácí střídají. Odchází Park a přišel Insa.
71
Domácí v klidu kombinují na své polovině.
70
Na hranici velkého vápna se výborně uvolnil Sastre, ale poté místo střely zvolil přihrávku a poslal míč přesně na kopačku jednoho z domácích borců.
69
Po kombinaci s Parkem se do dobré šance dostával Aspas, ale míč nezpracoval ideálně a nakonec z toho nic nebylo.
68
Hostující Sastre zahrál rukou a uviděl za to žlutou kartu.
67
Hosté zabojovali a získali míč zpět. Vydali se dopředu, ale jejich akci zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Peňa v ofsajdu.
66
Jenže těm se v útočné fázi dnes vůbec nedaří. Nyní o kulatý nesmysl opět lacině přišli.
65
Ale Park se provinil faulem a míč tak mají opět borci z Valladolidu.
64
Nejdřív centroval do vápna domácích Rukavina, ale nic z toho nebylo. Poté si vzal míč Guerra, ale ten to přehnal s razancí a poslal kulatý nesmysl do zámezí.
63
Hosté získali a míč pospíchají dopředu. Čas se jim hodně rychle krátí a stále prohrávají o dvě branky.
61
Další akci hostů zastavil Rubio, který se provinil útočným faulem, když si v jednom ze soubojů pomohl rukama.
60
Domácí se soustředí hlavně na obranou činnost. Hosté se snaží něco vymyslet, ale většina jejich útoků končí před pokutovým územím Celty.
59
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal střídající Peňa, ale branku domácích netrefil.
57
A právě střelec jedné branky Bueno střídá. Nahradí ho Peňa.
56
Ale domácí chybovali a z dálky to zkusil Bueno, ale branku Celty přestřelil. A to o několik metrů.
55
Ale Sastre míč nepropasíroval před domácí zadáky a Valladolid o míč přišel.
54
Ale Park pokazil přihrávku a zastavil tak další snažení svého týmu. Dopředu se tak ženou hosté.
53
Domácí jsou na koni a opět kombinují na polovině Valladolidu.
52
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!

Po další rychlé akci domácích je to už o dvě branky. Zhruba z dvaceti metrů napřáhl ÁLEX LÓPEZ, který nádhernou střelou prostřelil Hernándeze a zvýšil vedení Celty.
50
Nakonec to hráči Celty zkusili dlouhým centrem, ale míč sebrali zadáci Valladolidu.
50
Domácí opět kombinují na polovině svého soupeře.
48
Hráči Celty o kulatý nesmysl přišli a dopředu šli hosté. Jenže Larsson pokazil přihrávku a celá akce Valladolidu skončila.
47
Domácí se opět tlačí před branku Valladolidu. Zatím se ale nedostali k žádné střele.
46
V prvním poločase jsme viděli několik zajímavých momentů. Na první branku jsme čekali pouze do 10. minuty a postaral se o ní domácí Aspas, který poslal Celtu do vedení. Jenže o dvě minutky později chyboval domácí brankář Varas, který poté fauloval Guerru a hosté zahrávali pokutový kop. Ten proměnil Bueno a bylo vyrovnáno. Další branka padla ve 30. minutě a prosadil se opět Aspas, který proměnil další pokutový kop. Celta tak vede po prvních 45 minutách 2:1 a nutno dodat, že zcela zaslouženě, protože v prvním dějství byla o poznání lepší, jak Valladolid. Druhý poločas začne zhruba v 13:02.
45+1
K hlavičce se dostal Rubio, ale poslal míč nad branku Celty.
45
Rohový kop pro Valladolid. První v tomto zápase.
45
Žlutou kartu uviděl domácí Mallo.
44
Ale z této akce nic nebylo, protože pro centrovaný míč si došel brankář Hernández.
43
Ale nakonec o kulatý nesmysl přišli a dopředu se žene Aspas.
42
Hostující hráči se usadili na polovině Celty a snaží se něco vymyslet.
40
Žlutou kartu uviděl hostující Guerra.
39
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a míč má ve své moci brankář Hernández.
38
Iago Aspas se řítil sám na hostujícího brankáře, ale byl atakován a jeho střela byla nakonec sražena pouze na rohový kop.
37
Nakonec hledal opět Cabral Aspase, ale ten se tentokrát k míči nedostal.
36
Míč mají stále hráči Celty, kteří jsou ovšem na své polovině.
35
Domácí kombinují na své polovině a nikam příliš nepospíchají. Hosté ale výborně napadají a domácí zadáci si často pomáhají s vlastním brankářem.
33
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebrali domácí zadáci.
32
Ale další akci Celty zastavil opět pomezní rozhodčí, ofsajd.
31
Domácí jsou při chuti a už se opět ženou před branku Valladolidu.
30

A domácí jdou opět do vedení. Aspas si nabíhal na dlouhý centr, ale Balenziaga ho přitom fauloval a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil sám IAGO ASPAS, který technickou střelou překonal Hernánadeze.
29
Žlutou kartu uviděl hostující Balenziaga.
29
Byla nařízena penalta, kterou budou zahrávat domácí!
28
U kulatého nesmyslu jsou stále hosté, kteří nikam nepospíchají.
27
Hra se malinko uklidnila a hosté z Valladolidu kombinují na své polovině.
26
Ani z tohoto rohu ale nic nebylo. Domácí se ale i tak dostali k míči, ale nakonec jejich další akci zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Aspas v ofsajdu.
25
Rohový kop pro domácí Celtu.
24
A hlavní rozhodčí Velasco si s hostujícím brankářem hodně důrazně popovídal. Podobné zdržování nehodlá tolerovat.
24
Ke střele z dálky se odhodlal Mallo, ale hostující branku netrefil. Brankář Hernández s rozehrávkou vůbec nepospíchá, což se pochopitelně nelíbí domácím divákům.
23
Domácí nyní svého soupeře tlačí a už několik minut se hraje pouze na polovině Valladolidu.
22
Na centrovaný míč si naskakoval Cabral, ale byl tísněn a ke kulatému nesmyslu se nakonec nedostal.
21
Po střele Parka budou domácí zahrávat další rohový kop.
20
Do vápna hostů centroval Mallo, ale Hernández si pro míč došel a vyboxoval ho daleko od své branky.
19
Domácí se snaží něco vymyslet, ale hostující zadáci jsou pozorní.
18
Ale nakonec o míč přišli a od své branky bude rozehrávat brankář Varas.
17
Hráči Valladolidu kombinují na polovině domácích.
16
K vidění je v této fázi zápasu velké množství nepřesností a na další šanci stále čekáme.
15
Z třiceti metrů to zkusil domácí Park, ale jeho přízemní rána nebyla přesná a Hernández zasahovat nemusel.
14
Domácí se stále tlačí dopředu. Uvidíme, zda se jim podaří vstřelit opět vedoucí branku. Velké problémy dělá zadákům Valladolidu hlavně domácí štírek Aspas.
12
Real Valladolid právě vstřelil branku!

A je vyrovnáno. Domácí brankář dostal přihrávku a tak dlouho váhal s rozehrávkou, až k němu přiběhl Guerra, který ho o míč obral. Varasovi nezbylo nic jiného, než hostujícího hráče faulovat a rozhodčí tak nařídil pokutový kop. K němu se postavil ALBERTO BUENO, který ranou pod břevno vyrovnal.
11
Byla nařízena penalta, kterou budou zahrávat hosté!
11
Žlutou kartu uviděl domácí brankář Varas.
10

A po rychlé akci jdou domácí do vedení. Krohn-Dehli našel krásnou kolmou přihrávkou nabíhajícího IAGA ASPASE, který se řítil sám na hostujícího brankáře, kterého nekompromisně prostřelil.
10
Ale z prvního rohu nic nebylo. Domácí Bermejo si podle rozhodčího pomohl faulem a míč tak mají hosté z Valladolidu.
9
Rohový kop pro Celtu.
8
Aspas vymotal dva protihráče a pěkně přihrál na velké vápno, kde byl volný López, jenže tomu míč utekl a nedostal se ani ke střele. Škoda, tohle vypadalo hodně nadějně.
7
Cabral hledal dlouhou přihrávku Aspase, ale ten míč nezpracoval a kulatý nesmysl tak skončil v zámezí.
6
Domácí borci jsou zatím aktivnější a neustále se tlačí před branku Valladolidu. Ale hosté pozorně brání a hráčům Celty ještě nic nedovolili.
5
Dopředu se vydali hosté, ale jejich akci ukončila nepřesná přihrávka, kterou se prezentoval Sastre.
4
Z dobrých třiceti metrů to zkusil domácí Krohn-Dehli, ale jeho rána skončila těsně vedle levé tyče. Hostující brankář měl ale celou situaci pod kontrolou.
3
Ale zatím se tedy vůbec nešetří, protože k vidění už bylo několik faulů a hlavní rozhodčí hráče už uklidňoval.
2
Zatím se hraje převážně uprostřed hřiště. Hráči se, jak se říká, oťukávají.
1

Real Club Celta de Vigo: Varas - Cabral, Túñez, Lago, Mallo, Oubiña, López, Park, Krohn-Dehli, Bermejo, Aspas

Real Valladolid: Hernández - Sereno, Rukavina, Valiente, Balenziaga, Rubio, Ramos, Sastre, Larsson, Guerra, Bueno

Rozhodčí: Velasco - Alonso, Yuste.
Oba celky se budou muset v dnešním zápase obejít bez několika hráčů.

Na straně domácích se určitě nepředstaví zraněný Samuel Llorca a Fernández, který je v trestu.

Hostující dres určitě dnes neoblékne Ebert a Jesús Rueda, kteří jsou také na listině zraněných hráčů. Valladolid se bude muset obejít i bez vykartovaného Óscara Gonzáleze.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba celky se naposledy utkaly v minulé sezoně a bylo to ještě ve druhé španělské lize, tedy v Segunda Division. Tehdy se hrálo na hřišti Valladolidu a po závěrečném hvizdu se ze tří bodů radovali hráči Celty, kteří vyhráli 2:1.
REAL VALLADOLID

Hosté jsou na tom o malinko lépe. Na svém kontě mají zatím 22 bodů a nachází se na jedenáctém místě. Valladolid dokázal šestkrát vyhrát a čtyřikrát remizoval. Na svém kontě má zatím sedm porážek.

Založen byl roku 1928. První španělskou ligu hrál v letech 1948-1958, 1959-1961, 1962-1964, 1980-1992, 1993-2004, 2007-2010. Během 40 sezón v La Lize si zajistil 13. místo v její historické tabulce. Nejlepším umístěním bylo 4. místo v sezóně 1962/63. Největším mezinárodním úspěchem klubu je čtvrtfinále Poháru vítězů pohárů 1989/90.
REAL CLUB CELTA DE VIGO

Domácí celek vybojoval v sedmnácti zápasech patnáct bodů a nachází se na sedmnáctém místě, tedy těsně nad hranicí sestupu. Celta dokázala v této sezoně zatím čtyřikrát vyhrát a třikrát remizovat. Na svém kontě má už deset porážek, což je nejvíc ze všech týmů ve španělské nejvyšší soutěži.

Založen byl roku 1923. Dlouhá léta patřila k průměrným španělským klubům a pohybovala se buď ve spodní části tabulky 1. ligy nebo v lize druhé. Na konci 90. let však přišlo zlepšení výkonnosti, které sice nikdy nepřineslo lepší postavení v 1. lize než čtvrté místo, ale s tím přišla i pravidelná a úspěšná účast v evropských pohárech - Celta v krátké době hrála třikrát čtvrtfinále Poháru UEFA - 1998/99, 1999/00 a 2000/01. V sezóně 2003/04 však přišla znovu krize a sestup do 2. ligy. Za rok se sice klub vrátil mezi španělskou elitu, ale v sezóně 2006/07 sestoupil znovu.
Přeji krásné poledne všem fanouškům kvalitního fotbalu. Španělská Primera Division má na programu osmnácté kolo a my budeme sledovat duel mezi Celtou Vigo a Valladolidem. Mírným favoritem tohoto utkání jsou podle odborníků domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.