Je dobojováno. Espanyol dnes naprosto zaslouženě vítězí za tři body. Nebyl ani tak dobrým týmem, jako Celta Vigo neškodným soupeřem. Za celý zápas nedokázala skoro nic vyprodukovat a po zásluze dnes tedy odjíždí s prázdnou. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou.
90+4
Posledních 12 sekund a domácí ještě střídájí. Už je jasno.
90+4
Longo (ESB) se dostal do nadějné palebné pozice! Míč mu nesedl a chytá ho Varas!
90+3
A opět jsou domácí s míčem na polovině Celty.
90+3
Celta nedokáže souvisleji podržet míč. Je to naprosto bez šance na vyrovnání.
90+2
Longo (ESB) se pokoušel procpat míč přes tři protihráče. Nepovedlo se mu to.
90+2
Míč daleko od obou branek. Espanyol už útočí jen ve dvou hráčích a hlídá si svoje vedení.
90
Tak nakonec nastavuje 4 minuty.
90
Hraje se poslední minuta zápasu. U míče jsou domácí, jejichž akce končí střelou nad. Počítám, že rozhodčí nastaví takové dvě minuty.
89
Espanyol drží míč na polovině soupeře.
88
Garcia je dnes jasně nejlepší hráč na trávníku. Jednu branku dal a do dalších šancí se dostával. Je hodně aktivní po celý průběh hry.
88
Už to vypadalo, že půjde Garcia (ESB) sám na branku, ofsajd tomu zamezil.
86
Jdeme do poslední pěti minutovky. Podle herního obrazu to vypadá, že utkání skončí 1:0 pro domácí. Není náhodou, že Celta dala jen 7 branek na hřištích soupeře. Dopředu kromě standardních situací a rohů nepředvádí zhola nic.
84
Střídání Espanyolu. Odejde Simao a místo něj se na hřiště podívá Samuele Longo.
84
To byla již šestá žlutá pro hráče domácích. Je s podivem, že hrají ještě v 11 hráčích.
83
Na míč si vyskočil brankář. Následně dostává za faul na něj žlutou kartu Colotto (ESB).
83
Garcia (ESB) předvedl výbornou práci telěm a je tu další roh v zápase. Tentokráte pro domácí.
82
Centr na zadní tyč a tam nebyl nikdo. Těch rohů měli dnes hosté poměrně dost a výsledek je nulový.
81
Střela zablokována zdí na rohový kop.
80
Ten rozehrála a došlo hned k dalšímu faulu a ještě blíže branky. Zajímavá šance pro hosty.
80
Hra se nám naklonila do poslední desetiminutovky. Celta Vigo bude zahrávat volný kop.
79
Pokud bude pokračovat Celta v nastolené hře, kdy se převážně brání a nemá vůbec míč, vyrovnat se ji nepovede ani náhodou.
77
A střídají i domácí. Nikam nespěchají. Odchází Joan Vedru a prichází Alfonso.
76
Espanyol nedovoluje hostům dostat se vůbec do nějaké nátlakové hry.
73
Celta Vigo střídá. Odchází Mario Bermejo, místo něj se na hřiště podívá Chu Young Park.
73
Stále domácí u míče. Snaží se teď dostat hosty pod tlak.
72
Forlín (ESB) se dostal k hlavičce a poslal míč centimetry vedle tyčky!
72
A další akce domácích končí na rohu. Teď je to chvilkový obří tlak domácích!
71
Nebezpečný míč! Jen to zahučelo na stadiónu. Nidko na něj nedokázal dosáhnout.
71
Standardní centrovaná situace pro domácí.
69
Hosté střídají, odejde Michael Krohn-Dehli, nahradí jej Toni.
66
A další žlutá. Pro domácího Baenu. Espanyol by si měl začít dávat pozor, nebo toto utkání dohraje v 10 hráčích.
66
Rychlá akce po křidle a centr na Lopeze (CVG) jeho hlavička končí v náručí brankáře Casilla.
65
Simao (ESB) tak dlouho rozehrával standardní situaci, až za to dostal žlutou kartu.
64
Espanyol se pokoušel o útočnou akci po křídle. Centr se nepovedl. Stále se hraje ve velmi vysokém tempu. Celta se snaží ovládat hru, ale Espanyol dokáže hodně nebezpečně zahrozit.
62
Verdu byl faulován a Espanyol tak může rozehrávat od své branky.
62
Celta je u míče na polovině soupeře. Stále více zvyšuje svůj tlak. Je aktuálně jasně lepším týmem na hřišti.
60
A opět z něj nebylo nic. Casilla si vyskočil pro míč. Celta se snaží zvyšovat svoji útočnou snahu.
60
A další rohový kop pro Celtu.
60
První střídání zápasu na straně hostí. Odchází Augusto Fernandez, příjde Enrique De Lucas.
58
Ani z toho nebylo nic. Celta je však stále u míče.
58
Přízemní centr a následuje další rohový kop pro Celtu.
57
Rohový kop pro hosty.
56
Hosté táhnou další akci.
56
Hraje se velmi pohledný fotbal kdy akce střídá akci.
53
Krohn - Dehli přenechal míč pro Laga. Jeho střela netrefila branku.
52
Na hřišti se nám začíná ostřit a faulovat. Aspas byl sestřelen a je z toho přímý volný kop pro hosty. Je to zajímavá vzdálenost na přímou střelu.
51
I centr z rohu byl dost nebzpečný. Rozhodčí však viděl útočný faul a hosté rozehrávají.
51
Nadýchaný centr přesně na hlavu a fantastický zákrok Varase! Ten vytáhl míč konečky prstů na roh!
50
Zajímavá standardní situace pro domácí.
48
Z následného přímého kopu hosté zahrozili! Hlavička po centru šla jen kousek vedle!
47
A hned se nám z úvodu poločasu žlutí. Victor Sanchez (ESB) zastavil soupeře nedovoleně.
46
Do druhého poločasu nastoupily oba celky beze změn.
46
První poločas je za námi. Dal by se rozdělit na tři sekce. Nejdřívě měl převahu Espanyol ze které vytěžil branku, potom Celta, ze které nevytěžila nic a poté opět Espanyol, ale ze dvou zajímavých akcí branka nepadla. Sledujeme poměrně zajímavý fotbal, který by měl ještě přinést nějaké branky.
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
45
Nastavuje se jedna minuta nad rámec hrací doby.
44
Krásná akce domácích! Míč na Garciu, který byl zcela sám před bránou a jeho bomba z voleje končí vysoko nad branku.
43
To mohla vytrhnout z letargie zajímavá akce hostí. Centr nikoho nenašel a končí mimo hřiště.
43
Espanyol vytlačil rozehrávku hostí až k jejich brankáři. Poslední minuty nejsou ničím zajímavé. Je to hra na středu hřiště.
41
Zabolkovaná střela a Varas si přeci jen sáhl na míč. Konec poločasu nepřináší moc atraktivní fotbal.
40
Faul na středu hřiště. Míč pro domácí. Ti se pokouší o ohrožení Varase.
38
Garcia (ESB) se pokoušel zatáhnout míč do vápna. Moc si ho předkopl a přišel o něj.
37
Hra na středu hřiště. V tomto poločase už asi branku neuvidíme. Je to hodně ubojované a bez nápadu.
36
Celta dala na stadiónech soupeřů jen 7 branek z 9 zápasů a asi to nebude zrovna náhodná statistika. Mají velký problém dostat se vůbec do zakončení.
35
Stále stejný obraz hry. Perfektní napadání znemožňuje hostím dostat se vůbec na dostřel branky.
33
Posledních pět minut patří jasne hostům. Ti se snaží o kombinační akce a drží míč na svých kopačkách. Do plné obrany mají však problém projít.
32
Ti přišli o míč a na svět přišla další žlutá karta a opět pro Lopeze. Jenže toho na straně Celty.
32
U míče opět hosté.
30
Teď bránění domácí přehnali a Lopez za to vidí žluté napomenutí.
29
Celta se snaží tvořit hru a kombinuje. Je to do plné obrany a to dělá hráčům tohoto celku dost velké problémy. Nemají nápad kudy protáhnout akci.
28
Nakonec to vzal na sebe všechno Krohn - Dehli (CVG). Ten poslal střelu pravačkou mimo branku.
27
U míče jsou hosté. Musejí kombinovat až z vlastní poloviny.
26
Míč vyboxoval Varas.
26
A další průchozí akce po pravé straně. Tady hosté vůbec nestíhají. Je z toho roh pro Espanyol.
25
Pravá strana Celty dnes tedy dost hoří. Za pět minut dvě ztráty míče a dvě nebezpečné akce. To vypadá na brzké střídání na těchto postech.
23
Espanyol právě vstřelil branku!

Opět ztráta míče na stejné straně pole a naprosto totožná akce po křídle jako předtím. Tentokráte se do role střelce dostal SERGIO GARCIA a posílá Espanyol do vedení!
22
Několik hlavičkových soubojů nakonec končí odkopem od branky. Domácí začínají mít převahu a probouzí se i publikum.
22
Roh pro domácí.
20
Obrovská šance Espanyolu! Jeden z obránců Celty naprosto školácky přišel o míč a vzniklo přečíslení. To bylo vyřešeno přihrávkou na zcela volného Stuaniho na velké vápno, který neskutečně selhal a poslal míč na horní tribunu.
20
Ta už ve střelu přetavena byla. Jen to zahučela když Garcia (ESB) poslal svůj projektil. Vedle branky.
19
V kombinaci s balónem je tu Espanyol.
18
Ta nebyla přetavena v nějakou střelu.
17
Krohn - Dehli (CVG) rozehrává postupnou akci hostí.
16
Z rohu však nebylo nic. Sledujeme poměrně pohledný fotbal s nasazením na obou stranách. Více drží míč domácí, Celta měla zatím zajímavější šance.
16
A ihned poté z akce Viga musel vytáhnout míč na roh Casilla.
14
Z následného protiútoku první žlutá zápasu pro domácího Juana Forlína.
14
Nadějná šance pro domácí! Hosté si špatně rozehráli a Baena se dostal k míči. Centroval do malého vápna, kde s velkým štěstím jeden z obránců Celty míč vykopl.
13
Krohn - Dehli nekopl míč z rohu špatně. Našel přesně nohu spoluhráče. Tomu volej na placírku nesedl a končí mimo branku.
12
Hosté vybojovali první rohový kop zápasu.
11
Obrany na obou stranách fungují prozatím bezchybně. Hra se přesunula na střed hřiště.
10
A i hosté se ukázali. Lago potáhl míč po kraji a centroval. Míč si stáhl Casilla. Dnes se nejspíše bude hrát centrovanými míči. Střed je hodně zahuštěný.
9
Už to vypadalo, že Simao (ESB) rozjede další nebezpečnou akci po křídle. Byl však máván ofsajd.
8
Sledujeme hodně takticky svázaný fotbal, kdy nikdo nechce udělat chybu.
7
A další akce domácích končí v zámezí. Vykopává Varas.
6
Simao (ESB) zkoušel míč zatáhnout po krajnici a přihrát do vápna. Obrana celou akci řešila odkopem do bezpečí.
6
U míče jsou hosté. Ne však na dlouho. Nepřesně si přihráli a hraje opět Espanyol. Je to zatím hodně opatrné utkání z obou stran.
4
Obrana Viga však zatím nedovoluje hráčům dostat se do nějaké větší šance.
2
Espanyol začal aktivně. Drží míč na svých kopačkách a snaží se o kombinaci.
1

Espanyol Barcelona: Casilla - Capdevila, Colotto, Forlin, Lopez, Baena, Sanchez, Simao, Verdu, Stuani, Garcia

Real Club Celta de Vigo: Varas - Castro, Cabral, Demidov, Lago, Fernandez, Oubina, Lopez, Krohn - Dehli, Bermejo, Aspas

Rozhodčí: .
Hráči jsou již na trváníku a utkání co nevidět začne.
Dnešním favoritem by tedy měl být Espanyol. Zda to potvrdí uvidíme v zápase samotném, ten začíná v 18:00 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.
Co se týče vzájemných zápasů, ty poslední se datují až do roku 2011, kdy Espanyol vyřadil Celtu v poháru po výsledku 0:0 a 4:0.
Celta de Vigo se nachází na 15. místě tabulky se ziskem 18 bodů. Z posledních tří zápasů má zisk tří bodů. Kdy v posledních kole porazila doma Valladolid. Jinak to byla prohra na hřišti Atletika a doma si nedokázala poradit s Betisem. Celta je vůbec nejhorším týmem na trváníku soupeře. Má zisk pouhých 3 bodů a obdržela 16 branek a 7 vstřelila.
K představení obou soupeřů:
Espanyol se aktuálně nachází na 18. první sestupové pozici se ziskem 15 bodů. V posledních třech kolech měl však tento klub opravdu těžký los a i tak se mu povedly vybojovat 4 body. Přitom hrál na Barceloně (P 4:0), doma s La Coruňou (V 2:0) a remizoval s Realem Madrid (2:2). Co se týče bilance domácích zápasů. Je Espanyol druhým nejhorším celkem soutěže. Získal pouze 9 bodů a z 9 zápasů obdržel 15 branek a 11 vstřelil.
Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu 19. kolo Primera Division mezi týmy Espanyol Barcelona a hostujícím celkem Real Club Celta de Vigo.