Ve druhém poločase měli domácí stále převahu, ovšem z rohového kopu se prosadili hráči Osasuny, kteří drželi své vedení až do druhé minuty nastaveného času, když vyrovnal Geromel. Stav zápasu 1:1.
90+3
Ve velké šanci domácí Giovani Dos Santos, který trefuje míč k zadní tyči, ale vybíhal z offsidového postavení.
90+2
Mallorca právě vstřelila branku!
Kterou po několika odrazech a odvrácení umisťuje za záda zatím nepřekonaného Fernandeze výborně postavený Geromel, který dostal parádní pas od vlastního brankáře Aouateho, který šel podpořit útok svého celku.
90+2
Na polovině Osasuny faulován Pina. Domácí získali standartní situaci.
90+1
Hlavní rozhodčí Montero nastaví ještě tři minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.
90
Po hrozícím brejku raději zatáhl domácí Damian Tissone za záchranou brzdu, která se ovšem neobejde bez žlutého napomenutí.
90
Následný centr z kopačky Giovaniho odvrací pozorná obrana Osasuny.
89
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lolo, přichází Arribas.
88
Za nevybíravý zákrok dostává žlutou kartu Damia za skluz proti unikajícímu Pereirovi.
88
Nápor domácích však neustává.
87
Zahraný na krátko a po centru Giovaniho se dostává k nebezpečnému zakončení Nsue. Ale mijí hostující branku.
86
Domácí opět vybojovali rohový kop.
86
Mallorca se stále nemůže natlačit před vápnou Osasuny.
85
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Armenteros, přichází Loe.
85
Osasuna se opět pokouší zdlouhavou kombinancí na útočné polovině získávat drahocenný čas.
84
Obrovská šance domácího Pina, který si naběhl na přední tyč, ale hlavičkou trefuje pouze střed branky, kde stál Fernandez.
83
Na levé straně vybojoval trestný kop Giovani, který byl nedovoleně poslán na trávník Damiou.
82
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Márquez, přichází Tissone.
82
Ale Lolo výborně zapracoval do obrany a odkopává míč pryč.
81
Balón konečně pro svůj tým získal Pina.
81
Osasuna však soupeře nepouští na svoji polovinu. Výbornými přihrávkami na půlící čáře kontroluje hru.
80
Na chvíli se k míči dostal Nino, který se snažil vyslat do úniku Silvu.
79
Domácí se hned tlačí před branku soupeře, kde se hráči Osasuny snaží zahustit prostor.
78
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Víctor, přichází Alfaro.
77
Osasuna právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu se celá obranná linie hráčů RCD Mallorca dívala na zakončujícího LOLA, který nechytatelnou hlavičkou překonává poprvé domácího brankáře Aouateho a posílá svůj tým do překvapivého vedení v zápase.
77
Který po pravé straně vymyslel Nino na Cejuda, po jeho centru odkopává míč na roh Nunes.
76
Hosté zpomalili tlak soupeře a sami se snaží využívat volných prostor k vlastním nebezpečným akcím.
75
Ale jejich akce zastavena kousek za půlící čárou. Po rychlém brejku hráčů Osasuny však sbírá dlouhý nákop na Silvu Aouate.
74
Domácí začínají další ofenzivní akci až od své branky.
72
Po jednom z nich ve velké šanci domácí Víctor Casadesus, ale jeho hlavička těsně mijí přední tyč.
71
Mallorca se stále častěji snaží projít do pokutového území po levé straně, kam si zabíhá Giovani s Pinou.
70
Nákop do pokutového území Osasuny Giovanim odkopává Nano, který uhlídal výskok Víctora.
69
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází De las Cuevas, přichází Cejudo.
69
Na protější straně odpískán offside Oierovi.
68
Centr od rohového praporku Giovanim sbírá v klidu ve vlastním vápně brankář Fernandez.
67
Lolo zastavil rychlý útok RCD Mallorca po levé straně, ale pouze za cenu rohového kopu.
66
Ale Márquez pohlídal přihrávku od Armenterose.
65
Hosté se po delší době usadili na polovině soupeře.
64
Pereira se při další ofenzivní akci vedené po pravé straně nedostal ke střele. Výbornně zakročil Bertrán.
63
Další akce vedená Giovanim po levé straně. Kterou zakončoval Víctor ale pouze do rukavic hostujícího gólmana.
62
Rohový kop si hráči Osasuny výborně pohlídali. Domácí se při této situaci, kromě jedné vyjímky, nedostali téměř k ničemu.
61
Na druhé straně se prezentoval výbornou, prudkou ránou Pereira, kterou konečky prstů vytlačil na rohový kop hostující brankář Aouate.
60
Ovšem hosté svoje akce nepodporují s dostatečným počtem hráčů a snaží se hlavně spoléhat na obranu.
59
Osasuna po delší době na soupeřově polovině, kde se snaží u postranní čáry uvolnil Silva.
58
Giovani si neporozuměl s Víctorem a míč bere Fernandez.
57
Osasuna se však nadále dostává do hluboké defenzívy, převaha domácího celku narůstá.
56
Ale Hemed, který o poločase vystřídal Huttona, se dostal po pravém křídle do zakončení po přihrávce Víctora. Jeho přízemní pokus těsně mijí vzdálenější tyč.
55
RCD Mallorca se stále snaží dostat se přes obranný val soupeře, který vyčkává na půlící čáře, od které přechází do pressingu.
54
Víctor po další akci padá v pokutovém území soupeře, ale vše nechává rozhodčího klidným.
53
Marquez se dostal po levé straně přes Damia, předložil míč na hranici vápna, kde se ovšem nedostal do zakončení Giovani proti přesile.
52
Na protější stranu dostává hru hostující Lolo, ale pomáhá si proti soupeři poté útočným faulem.
51
Ale středová řada se nemůže prosadit proti dobře zformované obraně Osasuny. Které si pečlivě hlídá náběhy Víctora s Pereirou.
50
Mallorca zastavila úvodní nápor soupeře a sama kontroluje hru na polovině soupeře.
49
Na který si výborně naskočil Nunes, ale podobně jako jeho spoluhráči mijí branku.
49
Na protější straně vybojoval Pereira rohový kop pro svůj tým po zásahu Damia.
48
Nepřesný pas hostujícího Armenterose bere Márquez.
47
Osasuna na začátku druhého poločasu aktivnější.
46
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Hutton, přichází Hemed.
46
Výkop obstarají hosté z Osasuny.
Hlavní aktéři dnešního zápasu se vrací na hrací plochu, kde za malou chvíli začne druhý poločas za bezbrankového stavu.
V prvním poločase nabídly oba celky vyrovnanou partii, ve které měli více šancí a střeleckých možností domácí. Ovšem žádný tým gól nedokázal vstřelit. Stav zápasu po první části 0:0.
45+1
Kterou posílá De las Cuevas přímo do rukavic domácího brankáře Aouateho.
45+1
Hostující Silva ještě získal nebezpečnou standartní situaci na polovině domácích.
45
Hlavní rozhodčí Pedro Pérez Montero nastaví ještě jednu minutu nad základní hrací dobu v prvním poločase.
44
Opět po rychlém náběhu se domácí Giovani dostal do úniku proti samotnému Fernandezovi, který výborně vyběhnutím zmenšil úhel a Dos Santos netrefuje branku.
43
Osasuna se snaží uvolnit převahu soupeře, který se se závěrečnýma minutama stále blíže dostává k jejich pokutovému území.
42
Velká šance domácího Víctora, který se dostal k hlavičce na malém vápně, kde jej nechala hostující obrana trestuhodně zakončovat úplně volného. Fernandez však nemusel zasahovat, protože jeho rána šla vysoko nad branku.
40
Který končí hlavičkovým soubojem Huttona se Silvou, oba končí na trávníku otřeseni a rozhodčí volá zdravotníky týmů.
39
Kde se snaží zatlačit svého rivala k jeho vápnu. Nino však výborně zabojoval do zadu a vede rychlý protiútok.
38
RCD Mallorca se postupným útokem dostala na polovinu soupeře.
36
Nino se pokusil vystřelit z dvaceti metrů. Ale jeho ráně chyběla přesnost.
35
Také na druhé straně z hrozícího protiútoku zastavuje domácí Pedro Geromel unikajícího Armenterose a dostává žlutou kartu.
35
Z přímého volného kopu domácí nic nevytěžili.
34
Domácí poté zkusili rychlý brejk vedený Giovanim Dos Santosem, kterého nedovoleně zastavil vracející se Silva a dostává žlutou kartu.
33
Na protější straně se neprosadil hostující Silva, který se musí sám bít na hrotu útoku Osasuny. Až poté se k odraženému míči dostává Nino. Který je ovšem také výborně zastaven zformovanou obranou RCD.
32
Nepovedený útok domácícho Giovaniho po levé straně, kde ztrácí míč.
31
Ze které natáhl k úniku hostující De las Cuevas, ten utekl bránícímu Huttonovi, ovšem předkopl si míč příliš dopředu. Aouate bude vykopávat.
30
Oba celky se po půl hodině hry prezentovaly nepřesnými přihrávkami na půlící čáře.
29
Který z kopačky Giovaniho končí na přední tyči, kde hlídkuje hostující Damia.
28
Mallorca už na protější straně vybojovala další rohový kop.
26
Hra z obou stran získává na obrátkách. Velká šance hostujícího Nina, který se prosadil ve vápně a přízemní střelou zaměstnal domácího brankáře Aouateho. Ten měl s jeho ránou velké problémy. Navíc dorážel ještě vyražený míč De las Cuevas, který v tísni přestřeluje branku soupeře.
25
Na protější straně se neprosadil hostující Oier, který poslal do vápna soupeře nepřesný a hlavně přetažený centr.
25
Který opět hostující obrana zahrála do bezpečí.
24
Další rána z kopačky Giovaniho Dos Santose ztečována na rohový kop.
24
Tlak hráčů RCD Mallorca stále pokračuje.
23
Ve slibné možnosti domácí Marquez, který se dostal k míči po odvrácení míče z pokutového území. Ale nemířil přesně.
22
Za nedovolený zákrok na polovině hřiště dostává žlutou kartu domácí Tomas Pina.
20
Také velká šance na protější straně, kam vyslal přesnou přihrávku za obranu domácí Luna na nabíhajícího Víctora, ovšem Fernandez výborně přečetl hru a těsně před domácím útočníkem odkopává míč do bezpečí.
19
Právě hostující Lolo vidí za předcházející zákrok na domácího gólmana první žlutou kartu zápasu.
18
Po kterém také přichází první branka zápasu, ovšem na pokyn pomezního se píská nedovolený zákrok na domácího brankáře Aouateho po střetu s Loloem.
18
A také z toho Osasuna profitovala, vybojovala rohový kop.
17
Nepřesnou kombinančí hru u prostřed hřiště vyhrál hostující Nino, který po několika odrazech dostal míč na zem.
16
Ale opět si další standartní situaci od rohového praporku hosté s přehledem pohlídali. Nabíhající hráči RCD se nemohou dostat přes kombinované bránění této situace soupeřem.
16
Rychlý prúnik domácího Pereiry, kterého vyslal za obranu Giovani, znamená další rohový kop pro domácí.
15
Osasuna pomalu vyrovnala hru, která se tak opět přesunula hlavně do poloviny hřiště.
14
Přišlo však velké zaváhání domácího brankáře Aouateho s Nunesem, kterého nevyužil hostující Silva. První velká šance zápasu, ovšem končí čistým odebráním míče v pokutovém území domácího týmu.
13
Ale s následným nepřesným centrem si domácí obrana výborně poradila.
12
Faul na hostujícího Silvu na chvíli zpomaluje tlak hráčů RCD Mallorca.
11
Giovaniho další centr od rohového praporku odhlavičkovává na vzdálenější tyči hostující Armenteros.
10
Tentokrát po pravé straně unikal Hutton, který vyslal do prúniku Víctora, ale v pokutovém území mu v poslední chvíli ustřelil míč bránící Nano.
10
Domácí obrana kontroluje hru kombinací u vlastní šestnáctky.
9
Ze kterého ovšem nic nevytěžili.
8
Hráči domácího celku se stále více dostávají blíže k pokutovému území soupeře. Své akce vedou hlavně po levé straně přes Giovaniho s Pereirou. Právě po jejich spolupráci odehraje Mallorca další rohový kop.
7
Giovani Dos Santos jej tentokrát poslal přímo do rukavic hostujícího brankáře Fernandeze.
6
Který na přední tyči odvracel hostující Flano na další roh.
6
Na levé straně získali po zblokovaném centru domácího Luny domácí rohový kop.
5
Hra je z obou stran hodně opatrná, hraje se hodně takticky a ve středu hrací plochy.
3
Ruben již získal míč na své pravé straně a také hosté se dostali poprvé na polovinu soupeře, Luna však opět dostal míč na kopačky svého celku.
2
Stále domácí drží častěji míč na vlastních kopačkách. Zformovaní hráči Osasuny vyčkávají.
1
Mallorca se hned pokusila poslat dlouhý míč na Víctora, který byl ovšem příliš dlouhý. Fernandez rozehrává.
1
Výkop budou mít domácí.
Hráči již nastupují na hrací plochu za doprovodu rozhodčích.
Vítám Vás na zápase ze španělské nejvyšší fotbalové soutěže, ve které změří síly RCD Mallorca a CA Osasuna. Utkání za několik minut začne.

RCD Mallorca: Aouate - Hutton, Nunes, Geromel, Luna - Márquez, Pina, Nsue, Giovani - Pereira, Víctor.

CA Osasuna: Fernandez - Damia, Flano, Nano, Bertrán - Oier, Lolo - Armenteros, Nino, De las Cuevas - Silva.

Rozhodčí: Montero - Caballero, Labella.
Španělská nejvyšší fotbalová soutěž nabídne o druhém hracím víkendu ve druhém měsíci v roce již své třiadvacáté dějství, ve kterém se také utkají týmy z dolních pater ligové tabulky. První nesestupovou pozici přijede bránit CA Osasuna na trávník průběžné sestupující RCD Mallorca. Zářijový vzájemný duel skončil remízovou 1:1 podobně jako čtyři předcházející zápasy mezi těmito kluby. Sledujte s námi zajímavou a atraktivní podívanou z Pyrenejského poloostrova v sobotní odpoledne. Utkání startuje v 16:00.
RCD MALLORCA:
Dolní polovina španělské ligy je hodně namačkaná. Domácí budou usilovat o udržení a právě aktuální soupeř patří mezi největší rivaly v boji o záchranu, na kterého ztrácí čtyři body. Mallorce se na vlastním hřišti příliš nedaří, kde dostává především mnoho gólů a řadí se tak s defenzívou (18) před svými příznivci v Primera Division k nejhorším.
Právě všechny minulé čtyři zápasy prohráli. Před týdnem neuspěli s Realem Sociedad 3:0. Naposled si připsali body do tabulky 6. ledna, kdy remizovali s Atl. Madrid 1:1.

Nejlepší střelci:
Víctor Casadesús (7)
Tomer Hemed (7)
Javier Marqouez (2)

Pravděpodobná sestava:
Calatayud – Hutton, Nunes, Geromel, Luna – Nsue, Tissone, Pina, Dos Santos – Víctor, Hemed.

CA OSASUNA:
Hosté sází především na účinnou obranou hru a hlavně na domácí prostředí. Ovšem pozice sedmnáctého týmu byla obsazena především kvůli slabé produktivitě (18), se kterou je nejhorším ofenzivním týmem španělské nejvyšší fotbalové soutěže. Hráči Osasuny bodují hlavně na svém hřišti, kde si drží bilanci (4-4-4).

V posledních odehraných kláních uhráli hosté úctyhodných sedm bodů. Které získali pouze na vlastním hřišti, minulý týden s Celtou Vigo 1:0.