Já Vám přeji dobrou noc, úspěšný vstup do nového týdne a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou.
Sevillské derby končí jasnou výhrou domácího FC, které rozstřílelo Real Betis 5:1. Už po půli bylo prakticky rozhodnuto, takže domácí polevili a umožnili soupeři menší návrat do hry, který byl potvrzen snižujícím gólem v podání Rubéna Castra. To ale bylo v podání zelenobílých vše, naopak domácí tým přidal v nastaveném čase díky Rakitićovi pátou branku.
90+3
Ofsajd hostů.
90+1
Sevilla právě vstřelila branku!
Domáci nakonec dali Realu Betis potupného "bůra". Špatnou rozehrávku hostů vystihl Medel, posunul dopředu Navasovi, který elegantním přistrčením vybídl IVANA RAKITIĆE. Ten toho dokonale využil a střelou k tyči navýšil na 5:1.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Teď už se zápas skutečně jen dohrává a více vzruchu je spíše na tribunách, kde byli k vidění i těžkooděnci.
87
Navarro (SEV) a Castro (RBE) si vyříkávali názory na zákrok na Pozuela, roztrhnout je museli další hráči. Incident se obešel bez karet.
86
Perotti ve vápně vysunul Diawaru, před ním na poslední chvíli hasil Adrián.
85
Blíží se konec utkání, oba týmy už vycítily, že je hotovo, tak se nikam nespěchá.
83
Poslední střídání domácích, s bolestivou grimasou ve tváři odchází Álvaro Negredo, kterého nahradil Baba Diawara.
83
Cicinho má i na konci utkání plno sil na sprinterský souboj, ten ale nakonec proti Amayovi těsně prohrál.
81
Z centrem si poradil Palop, jednou rukou vyboxoval mimo pokutové území.
80
Z dvaceti metrů střílel Nélson, Medel odvrátil na roh.
72
Hosté volí střídání, dnes končí Perez Lopez a zbývající minuty odehraje Salva Sevilla.
77
Domácí střídají, dohrál Hedwiges Maduro a na trávníku se objevil Javier Hervás.
75
Rakitić zaváhal v rozehrávce, Pozuelo toho využil, chtěl postupovat do útoku, Rakitić ovšem svou chybu napravil a získal míč pro své barvy.
74
Domácím se už moc hrát nechce, a zcela dobrovolně přenechávají pole působnosti hostům.
71
Na hřišti se nám poněkud přiostřuje...
69
Zvolil přímou střelu, Adrián byl dobře postaven a chytá do koše.
68
Přímý kop z levé strany, staví se k němu Rakitić.
66
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté jsou sice v deseti, ale podařilo se jim snížit. Navarro podcenil centr z levé strany, míč se dostal k RUBÉNU CASTROVI a ten tvrdou ranou zblízka prostřelil Palopa.
64
Domácí střídají, odchází střelec dvou branek José Antonio Reyes a na hřišti se objevil Diego Perotti.
64
Žlutou kartu za faul vidí domácí Gary Alexis Medel.
63
Rohový kop vyšuměl do ztracena.
63
K následnému přímému kopu se postavil Negredo a jeho tečovaná střela končí jen těsné vedle - bude z toho roh.
62
Krásná divadelní etuda v podání hostujícího Rubéna Péreze, který se svalil na zem a držel se za břicho, i když jej míč zasáhl do ruky. Za tu také dostává druhou žlutou a tudíž červenou kartu.
60
Domácí tým chystá střídání, za pár okamžiků se dozvíme, kdo koho nahradí.
59
Beñat pŕesunul hru na druhé křídlo na Nélsona, jeho následná snaha o prostrčení byla neúspěšná.
56
A za řeči ji viděl i domácí gólman Andrés Palop.
56
Rubén Pérez (RBE) chytil kolem pasu Navase a po zásluze vidí žlutou kartu.
54
Další přímák pro hosty, Castro si ovšem pomohl faulem a celou akci tak zazdil.
53
Sevilla FC si je vědoma svého pohodlného náskoku a už to není taková smršť, jako v první půli.
51
Přímý kop pro Real Betis - Palop situaci vyhodnotil správně a centr před Amayou vyboxoval pryč.
50
Z pravé strany odcentroval Navas, ale pouze do rukavic brankáře Adriána.
46
Hosté v poločase střídali, v kabině zůstal zraněný Mario, kterého nahradil Amaya.
47
Žlutou kartu vidí hostující Alejandro Pozuelo.
46
Středem postupoval Pozuelo (RBE), ale neprošel přes obranný val domácího FC.
46
Sevilla FC má za sebou poločas snů, totálně na hřišti dominuje a čtyřmi góly doslova zdemolovala svého městského rivala. Po dvou brankách zaznamenali Reyes a Fazio a toto duo tak prakticky rozhodlo o dnešním vítězi.
45+1
Po tvrdém skluzu je ošetřován Rakitić. Je s podivem, že tento zákrok nechal rozhodčí bez povšimnutí, protože tohle si minimálně žlutou kartu zasloužilo...
45
Sudí nastaví jednu minutu.
45
Navas se elegantně uvolnil na pravé straně a Paulão na poslední chvíli odvrátil před Negredem. Tohle by byl jasný gól!
43
Teď už je ale míč v brance! Z levé strany přišel prudký centr od Reyese, v pokutovém území byl opět zcela volný FEDERICO FAZIO a jeho hlavička zaplula přesně k tyči - 4:0!
42
Medelova hlavička z šestnácti metrů Adriána pouze poškádlila.
42
Negredo si zpracoval zády k Adriánově bráně, z otočky vystřelil, Paulão jeho pokus srazil na roh.
40
Pereira si chtěl narazit s Castrem, tato kombinace ale úspěch hostům nepřinese, míč je opět na domácích kopačkách.
38
Velmi pohledná a rychlá kombinace hostů, na konci byl Castro, utekl mu však míč od nohy a rozehrávat bude Palop.
37
A vskutku - byla z toho další šance. Faziovu hlavičku ale Adrián chytil.
36
Přímý kop pro domácí tým - to znamená velké ohrožení pro Real Betis.
35
Žlutou kartu za faul na Madura obdržel hostující Paulão.
33
Hostující obrana snad spí, protože tohle jsou elementární chyby. Cicinho odcentroval na vápno, Negredo hlavičkou trefil břevno a bránící Nélson nedokázal odkopnout míč, kterého se milerád chopil JOSÉ ANTONIO REYES a zblízka zvýšil na 3:0.
31
Negredo se snažil o průnik z pravé strany, souboj s Mariem ale vyzněl pro hráče hostů.
28
Hosté stŕídají, naštvaný José Cañas jde dolů a na plac nastoupil Jonathan Pereira.
26
Bleskurychlé přemístění gólmana Adriána, který musel reagovat na prudkou střelu Reyese po zemi. Nohou se mu podařilo vykopnout!
25
Fazio mohl přidat svou dnes druhou branku, ale jeho hlavička šla nad.
24
Hostující Nélson odvracel na roh, ale v gólmanovi Betisu by se krve nedořezal, neboť míč proletěl poměrně blízko jeho svatyně.
23
Žlutou kartu za faul ve středu hřiště vidí domácí Emir Spahić.
21
Domácí tým hýří aktivitou. Po výtečně rozehraném signálu musel Adrián opět na zem, aby zachránil svůj klub po Negredově střele.
19
Castro (RBE) se jako lasička protáhl mezi dvojicí bránících hráčů, jenže Palopa k hvězdnému zákroku nedonutil díky obrannému skluzu Spahiće.
17
Beñatův centr hravě odvrátil hlavičkující Spahić.
16
Rohový kop pro Real Betis.
15
Beñat (RBE) po levé straně zatáhnul útočnou akci, hledal na vápně volného Castra, jenže tomu se míč zamotal mezi nohami a je tak po akci.
14
Rakitić posunul na nabíhajícího Navarra, tomu ale utíká míč do zámezí.
13
Hostující hráči stále čekají na svou první útočnou akci.
11
Tvrdý faul na Negreda u středového kruhu, obešlo se to bez karty.
9
Domácí publikum je ve varu, takový průběh zápasu se jim líbí.
7
Neuvěřitelné věci teď vymýšlí hostující gólman, běžel Negredovi vstříc, aby mu vypíchl míč, Negredo mu ale udělal kličku a jen díky tomu, že pak střílel z úhlu a v rychlosti, těsně minul branku.
5
Domácí rozehráli přímý kop, Rakitić nacentroval do vápna, kde si nejvýše vyskočil zcela osamocený FEDERICO FAZIO a Adrián neměl nárok.
4
Rakitić byl v pokutovém území na chvíli volný, ale k zakončení se nedostal.
3
Domácí jsou při chuti a opět se derou dopředu.
1
Tak to je vstup do utkání jako hrom. Gólman Adrián udělal neskutečnou hrubici, když doslova namazal domácímu JOSÉ ANTONIO REYESOVI a ten akci zakončil nekompromisní ranou do horního růžku. Od startu utkání uplynulo pouze 12 vteřin!
1

Sevilla FC: Palop - Cicinho, Fazio, Spahić, Navarro - Medel, Maduro, Navas, Rakitić - Reyes - Negredo. Trenér: Míchel.

Real Betis: Adrián - Nélson, Paulão, Mario, Martínez - Beñat, Cañas, Pérez - Pozuelo, Perez Lopez, Castro. Trenér: Pepe Mel.

Rozhodčí: Fernando Teixeira.
Oba týmy jsou už na hrací ploše, utkání může začít!
Poslední nedělní zápas 12. kola La Ligy začíná na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán ve 21:30 a pokud hledáte program na pozdní nedělní večer, náš psaný onlajn je ideálním řešením.
Real Betis nedopadl lépe a na domácím hřišti podlehl Granadě 1:2, čímž se zrodilo velké překvapení jedenáctého kola. Granada se ujala vedení už v 8. minutě díky Torjemu a držela ho až do 62. minuty, kdy vyrovnal Castro. Oba týmy pak sahaly po výhře a nakonec se mohli radovat hosté, v 74. minutě se trefil Rico. Když pak Perquis trefil hlavou pouze tyč, putovaly body do Granady.
Sevilla FC v minulém kole neuspěla a na půdě Athletica Bilbao prohrála 1:2, když jediným úspěšným střelcem byl Negredo z pokutového kopu. Jeho branka ze 77. minuty však byla pouhým snížením dvoubrankového náskoku soupeře, který se touto výhrou přiblížil Seville na rozdíl jediného bodu.
Nedélní program španělské La Ligy uzavře souboj desáté Sevilly se čtvrtým Realem Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.