Rozhodčí Velasco ukončil dnešní utkání, které skončilo nerozhodným stavem 2:2. Do vedení šlo v šestnácté minutě Levante, když se trefil Iborra, nicméně ve dvacáté sedmé minutě vyrovnal na 1:1 Jonas a zápas byl opět otevřený. Valencia se v prvním poločase dočkala ještě druhé branky, a to když se trefil Soldado, který zvedl domácí fanoušky ze sedaček. Vypadalo to, že Valencia už si vedoucí skóre pohlídá a připíše si na své konto tříbodový zisk. Nicméně minutu před koncem řádné hrací doby vyrovnal Barkero a domácí byli v momentě velmi smutní. Vítězný gól mohl vstřelit ještě Parejo, ale Munua ho vychytal. Zápas skončil remízou, a oba týmy si tak připisují na svá konta jednobodový zisk. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+3
Žlutou kartu vyfasoval také Ballesteros.
90+3
Žlutou kartu vyfasoval Andres Guardado.
90+2
K odraženému balonu se jako první dostal Feghouli, ale zamířil nepřesně.
90+2
Gól na kopačce měl Parejo, ale Munua si připsal výtečný zákrok a střelecký pokus zlikvidoval.
90+1
Následuje volný přímý kop pro domácí.
90
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Žlutou kartu obdržel David Navarro.
90
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází David Albelda, přichází Jonathan Viera.
89
Levante právě vstřelilo branku!
Domácí obrana se dopustila chyby a Levante tuto chybu potrestalo. Minutu před koncem řádné hrací doby vyrovnává přesnou trefou na 2:2 BARKERO.
89
Hosté se snaží o vyrovnání a přesouvají se na útočnou polovinu.
86
Vicente Guaita zdržoval a vyfasoval žlutou kartu.
85
Další útočnou akci Levante zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.
85
Nicméně pozorný Parejo odkopl balon do bezpečí a svůj tým ubránil.
85
Hosté vybojovali rohový kop.
84
Guardado se po ošetření zapojil zpět do hry, a tak je nejspíš vše v pořádku.
83
Valencia zahrávala volný přímý kop, ale Levante se ubránilo.
83
Ošetřován je Guardado, který utrpěl zranění.
83
Iborra fauloval a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.
80
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Pedro Rios, přichází Juanlu.
78
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Jonas, přichází Nelson Valdez.
77
Autové vhazování ve prospěch domácího celku.
77
Na útočnou polovinu se po delší době dostali také hosté, ale k ohrožení branky nedošlo.
76
Balon na střelu si přichystal Parejo, ale brankář Munua zasahovat nemusel, protože tato střela byla velmi nepřesná.
76
Autové vhazování ve prospěch domácího týmu.
76
Costa obdržel zajímavou přihrávku a do balonu se prudce opřel, nicméně střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
75
V ofsajdu uvízl Michel.
74
K odraženému balonu se dostal Albelda, ale jeho střelecký pokus gólové parametry neměl.
74
Munua prudký centr vyboxoval do bezpečí, ale Valencia u balonu zůstala.
74
Faulovaný byl Jonas a následuje volný přímý kop ve prospěch Valencie.
73
Autové vhazování na útočné polovině pro domácí celek.
71
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Tino Costa.
71
Soldado trefuje brankovou konstrukci!
69
Valencia zahrávala rohový kop a ke střele se probojoval Jonas, nicméně jeho střelecký pokus vstřelenou brankou neskončil.
67
Na druhé straně vystřelil Juanfran, ale trefil pouze bránícího protihráče.
66
Canales si vzal volný přímý kop na starost, ale jeho střelecký pokus branku minul.
65
Faulovaný byl Soldado a Valencia dostane výhodu standardní situace.
64
Soldado vstřelil branku, ale sudí ji neuznal.
63
Standardní situaci si vzal na starost Parejo, jenž ze své kopačky vyslal střelu, ale trefil pouze bránící zeď, a vybojoval tak rohový kop.
63
Faulovaný byl Jonas a Valencia bude zahrávat další volný přímý kop.
62
Tým Levante se ubránil a odhlavičkoval balon do bezpečí. Nicméně Valencia u míče zůstává.
61
Následuje volný přímý kop pro domácí tým.
61
Žlutou kartu vyfasoval Loukas Vyntra.
60
Následuje autové vhazování ve prospěch domácího celku.
60
Připravený Munua na přední tyči balon vyboxoval do bezpečí, a ubránil tak svůj tým.
60
Rohový kop ve prospěch domácích hráčů.
58
Valencia se před tímto rohovým kopem ubránila a získala míč ve svůj prospěch.
58
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Pape Diop, přichází Michel.
58
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Robert Acquafresca, přichází Obafemi Akinwunmi Martins.
57
56
Následuje autové vhazování na útočné polovině pro Levante.
56
Jedovatý centr zlikvidoval pozorný Munua.
55
Hra pokračuje ve středu hřiště a doprovází ji řada nepřesností.
54
Autové vhazování pro domácí.
53
Hosté byli opět na útočné polovině, ale Valencia byla v obranné fázi i tentokrát úspěšná.
52
Na útočné polovině byli také hosté, ale k přímému ohrožení branky se neprobojovali.
52
Domácí tým zahrával další rohový kop, ale tentokrát se Levante ubránilo.
51
Nebezpečnou střelu ze své kopačky vyslal Albelda a Munua to měl velmi složité, protože neměl dostatečný výhled. Nicméně brankář Levante vše zvládl na jedničku a zlikvidoval stoprocentní gólovku, která mířila přesně do pravého spodního rohu.
50
Valencia vybojovala rohový kop.
50
Na útočné polovině kombinuje domácí Valencia, ale soupeř rozehrávku aktivně napadá.
48
Levante ve středu hřiště vybojovalo balon a vyrazilo do protiútoku. Diop se prezentoval skvělou kolmicí, ale jeho spoluhráči se k přímému ohrožení branky nedostali.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Domácí hráči jsou zpět na hrací ploše, čeká se na hráče Levante.
Máme za sebou první poločas, ve kterém padly tři branky. O tu první se v šestnácté minutě postaral Iborra, jenž poslal Levante do vedení. Nicméně ve dvacáté sedmé minutě vyrovnal na 1:1 Jonas a těsně před koncem prvního poločasu Valencia otočila skóre, do vedení ji poslal Soldado, jenž se prezentoval výstavní trefou, kterou brankář Munua neměl šanci zlikvidovat.
Druhý poločas začne přibližně v 23:04.
45+3
Valencia právě vstřelila branku!
Feghouli z pravé strany adresoval do pokutového území přízemní centr, kterého se zmocnil ROBERTO SOLDADO, jenž výstavní střelou z voleje poslal domácí tým do vedení.
45+1
Rohový kop zahrávala Valencia, ale k přímému ohrožení branky se nedostala.
45
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty nad rámec prvního poločasu.
43
V ofsajdu uvízl Jonas.
43
Autové vhazování pro domácí tým na útočné polovině.
41
Držení míče: Valencia CF 69% - 31% Levante USD.
39
Hodně prostoru a času měl Pereira, který si přichystal míč na pravačku a vystřelil. Tato střela se však mezi tři tyče nevešla, a skóre se tak nemění.
35
Hosté získali míč a ke střele se probojoval Barkero. Guaita byl připraven a navíc míč směřoval přesně do jeho náruče, a tak domácí brankář s tímto střeleckým pokusem žádné problémy neměl.
34
Autové vhazování pro Valencii.
33
Feghouli vzal nyní vše na sebe a vystřelil asi ze dvaceti metrů. Nicméně střela byla nepřesná a branku hostí neohrozila. Feghouli se svým spoluhráčům omluvil.
33
Nepřesně centroval Pereira, a balon tak skončil v zámezí. Rozehrávat bude Levante.
31
Žlutou kartu vyfasoval Barkero.
30
V šanci se ocitl také Canales, ale ani jeho střelecký pokus gólem neskončil.
29
Nepřesně vystřelil Soldado, kterému přihrával Jonas.
27
Parejo z pravé strany adresoval skvělou přihrávku do pokutového území, kterou obdržel Canales, ale napoprvé si míč špatně zpracoval. Před brankou hráčů Levante vznikl zmatek a domácí fotbalisté toho využili. Canales následně přihrál JONASOVI, jenž z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 1:1. Střela byla nechytatelná a mířila přesně do pravého horního rohu.
27
Autové vhazování pro domácí tým.
25
Levante zahrávalo rohový kop, ale k přímému ohrožení branky se nedostalo.
25
V zajímavé šanci se ocitl Garcia, jenž obehrál dva protihráče, připravil si míč na pravačku a vystřelil. Nicméně Guaita si počínal pozorně a štiplavou střelu zlikvidoval.
24
Do protiútoku vyrazili hosté.
24
Jedovatou střelou k tyči se prezentoval Feghouli, ale Munua byl pozorný a balon uklidil do své náruče.
23
22
Ideální přihrávku ve velkém vápně obdržel Jonas, ale jeho střelecký pokus gólové parametry neměl.
21
Domácí hráči okamžitě rozehráli a přesunuli se na útočnou polovinu.
21
Valencia dostane výhodu volného přímého kopu.
20
Valencia vyrazila do protiútoku, ale branku hostí neohrozila.
16
Asistenci si připsal Juanfran, jenž autové vhazování zahrával.
16
Hosté dostali výhodu autového vhazování. K balonu měl ve velkém vápně nejblíže hlavičkující VICENTE IBORRA, jenž přesnou trefou poslal Levante do vedení. Brankář Guaita se natahoval marně.
16
Levante se k přímému ohrožení branky nedostalo, ale zůstává u balonu.
15
Nyní hosté vybojovali rohový kop.
15
Další aut pro Levante.
15
15
Balon vybojovali hosté a přesunuli se na soupeřovu polovinu.
14
Domácí fotbalisté se opět dostali na útočnou polovinu, ale k přímému ohrožení branky nedošlo.
13
Soldado obdržel přihrávku do běhu, ale k balonu se nedostal, protože nenabral dostatečnou rychlost.
12
Valencia balon ztratila, ale dokázala jej vybojovat zpět na své kopačky.
12
12
U balonu je Valencia, která se postupně přesouvá na útočnou polovinu.
8
Pereira vrazil do hlavního sudího a srazil ho k zemi.
5
Hosté rozehrávali a ke střele se dostal Rios, jehož střelecký pokus skončil těsně nad brankou.
5
Faulovaný byl Juanfran.
4
Autové vhazování na útočné polovině pro domácí.
4
U balonu jsou stále domácí hráči, kteří se s balonem pohybují v blízkosti středového kruhu.
3
Nyní se Valencia přesunula na útočnou polovinu, ale soupeř se aktivně brání a donutil domácí celek, aby se vrátil zpět na vlastní polovinu hřiště.
2
S balonem na kopačkách se na vlastní polovině pohybují domácí fotbalisté.
1
Domácí fotbalisté oblékli tradiční bílé dresy a černé trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří budou hrát v pruhovaných modro-vínových dresech a v modrých trenýrkách.
1
-4
Hlavní rozhodčí Velasco přívádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-10
Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do svých šaten.
-28
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.

Valencia CF: Guaita ─ Pereira, Ruiz, Mathieu, Guardado ─ Feghouli, Albelda, Parejo, Jonas ─ Canales ─ Soldado.

Levante UD: Munua ─ Vyntra, Ballesteros, Navarro, Juanfran ─ Rios, Iborra, Diop, Garcia ─ Barkero ─ Acquafresca.

Rozhodčí: Velasco ─ Alonso, Yuste.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího týmu 1.5, kurz na remízu 3.95 a kurz na výhru hostů 6.3.
Poslední vzájemné ligové utkání se odehrálo na Estadi Ciutat de València, kde Levante UD porazilo Valencii 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil Obafemi Martins.
Levante hlásí dva hráče na marodce, patří mezi ně Lell a El Zhar.
Valencia bude postrádat hned dva suspendované hráče, a jsou to Banega a Cissokho. Chybět bude také zraněný Rami.
Dnešní derby bude řídit hlavní sudí Carlos Velasco, na čarách mu budou asistovat Roberto Alonso a Juan Yuste. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Carlos Moreno.
Levante UD je v ligové tabulce na místě desátém a na svém kontě má třicet čtyři bodů. Fotbalisté Levante desetkrát zvítězili, čtyřikrát remizovali a jedenáctkrát byli poraženi. Celkové skóre je 30:38.
Valencia CF se v ligové tabulce aktuálně nachází na páté příčce a na svém kontě má čtyřicet jedna bodů. Valencia dvanáctkrát zvítězila, pětkrát remizovala a osmkrát poznala chuť hořké porážky. Celkové skóre je 36:37.
Místem, kde se veškeré dění dnes bude odehrávat je Estadio de Mestalla ve Valencii.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu španělské soutěže Primera Division. Ve dvacátém šestém kole přivítá Valencia CF svého rivala Levante UD. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.