Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Valladolid se v dalším kole představí na půdě Atletica Madrid, Betis bude hostit barcelonský Espanyol.
Duel tak rozhodla kuriózní branka v samotném závěru. Valladolid svého soka ve druhé půli jasně přehrával, ze tří bodů se přesto radují hosté. V 90. minutě se vydal na útočný výlet Castro a domácí pod domněnkou, že se jedná o ofsajd, přestali hrát. Pro fotbalistu Betisu tak nebyl problém uklidit kulatý nesmysl do sítě. Nepomohly ani protesty domácích, podle pomezního se o ofsajd nejednalo. Zápas tak končí výsledkem 0:1.
90+4
Rueda pálil nad bránu.
90+3
Valladolid může srovnat z rohového kopu. Na pomoc přispěchal také brankář Jaime.
90+3
Domácí jsou otřeseni, není se čemu divit. Po celou dobu druhé půle to byl právě Valladolid, kdo byl lepším týmem.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Real Betis právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečná hrubka domácích! Slabá střela RUBENA CASTRA vypadla Jaimemu z rukavic. V té době už obrana Valladolidu nehrála, jelikož se všichni domnívali, že se jednalo o ofsajd. To byl ovšem omyl, který vzápětí trestal opět Castro.
89
Udeřit ale mohlo paradoxně na druhé straně. Zajímavá střela Martineze ale letěla o centimetry vedle.
88
Dobrým blokem se prezentoval Mario. Valladolid má v závěru velký tlak.
87
Po srážce dvou hráčů poblíž půlící čáry se rozpoutala vášnivá diskuze s rozhodčím. Karty ale uděleny nebudou.
85
Chvíli po rohovém kopu se zrodila další možnost. Centr z levé strany se snažil usměrnit pod horní tyč ránou z první střídající Bueno, pálil ale těsně mimo. Stadionem to jen zahučelo, tohle byla vskutku výtečná možnost!
85
Velká šance Valladolidu změnou skóre nekončí. Přihrávka z pravé strany byla příliš nepřesná a tak ji odkopl do zámezí pouze jeden z obránců v zeleném.
83
Domácí přichystali poslední střídání. Potlesk ochozů sklízí Omar, který přepustil své místo Buenovi.
82
Ebert se zjevil naprosto sám před gólmanem, naneštěstí pro něj ale nedosáhl na dlouhý míč.
81
Hráči Valladolidu si nepohlídali ofsajdové postavení a jejich akce tak končí.
80
Závar před svou svatyní řeší hráči Betisu nouzovým odkopem.
79
Rychlý brejk ale zastavil jeden z obránců v zeleném dresu.
79
Domácí se ubránili a mohou jít dopředu.
78
Betis bude kopat od rohového praporku.
76
Na domácí bránu se hnal Castro! Gólman Jaime ale jeho střelu vyráží! Tak v závěru už vidíme konečně něco, čemu se dá říci fotbal.
75
Žlutou kartou je potrestán hostující Pereira.
74
Dohráno má pro dnešek i Javi Guerra. Místo něj si pobyt na hřišti užije Manucho Goncalves.
73
Hlavičku Patricka Eberta vyškrábl Barriaga na břevno!
71
Ze hry je stažen Molina. Jeho místo na hřišti zaujme Jonathan Pereira.
70
Martinez pálil vedle.
70
Dobrý míč do běhu obdržel Molina, hostující hrot ale neměl dostatečnou rychlost na to, aby se s balonem dostal do zakončení.
68
Výtečný obranný zákrok Maria na půli hřiště zabránil domácímu brejku.
66
Obrana hostů je v těchto okamžicích nepropustná. Pokud to takhle půjde dále, dočkáme se tolik nepopulární bezbrankové remízy.
64
Druhé střídání na straně Betisu. Agru nahrazuje Alex Martinez.
64
Sastre vidí už po pár vteřinách svého pobytu na hřiště žlutou kartu za nevybíravý faul na Castra.
62
Změnu v sestavě provádí také domácí lavička. A dle rychlosti střídání lze usoudit, že Valladolid nehodlá ztrácet čas a chce za každou cenu tři body! U závěrečného hvizdu nebude Rubio, kterého nahradil Sastre.
61
Hostům ale tato herní situace vůbec nevyšla a míč se po chvíli vrací až k vlastnímu gólmanovi Barriagovi.
60
Ojedinělý výlet Betisu končí rohovým kopem.
59
Betis střídá. Trávník opouští Nono, místo kterého si zahraje Nosa Igiebor.
58
Perez zastoupil cestu Omarovi a ozvala se píšťalka rozhodčího. Valladolid bude kopat standartku.
55
Tak tohle byla gólovka! Guerrova nevydařená polostřela se dostala až k Omarovi, před kterým zela odkrytá brána. Domácí fotbalista ale svou možnost trestuhodně zahodil!
53
Hosté se vůbec nedokážou dostat k míči. Úvod druhé půle patří jednoznačně Valladolidu. K ohrožení brány ale snaha domácích zatím nevede.
50
Z toho "nezapršelo". Valladolid už ale zakládá další postupnou kombinaci.
49
Javi Guerra se dostal na pravé straně sám za obranu, k jeho smůle však neměl nikoho, komu by mohl přihrát. Zvolil proto individuální únik, který je zakončen diskutabilním zákrokem jednoho z hostujících obránců. Rozhodčí ale penaltu nepíská, bude to pouze roh.
47
O tempo se z kraje druhé půle starají domácí borci.
46
První polovina utkání nám branku nenabídla. Oba týmy dnes vynikají spíše bojovností, než fotbalovou kvalitou. Duel je to vcelku vyrovnaný a je docela možné, že se dnes gólu vůbec nedočkáme. A nakonec - dělba bodů by byla zatím více než spravedlivá.
45+1
Domácí vybojovali roh, rozhodčí ho ale nenechal rozehrát a poločas ukončil. Z tribun se tak ozývá táhlý a bouřlivý pískot.
44
Paulao si za svůj zbytečný faul na půli hřiště vykoledoval premiérovou žlutou kartu tohoto střetnutí.
43
Betis má po faulu Rubia na Molinu k dispozici standartku.
42
Zajímavá akce domácích končí nepřesnou střelou Guerry.
40
Přízemní rána Rubena Castra proletěla metr vedle levé tyčky!
39
Centr z levé strany tečoval Guerra mimo tři tyče.
37
Nono si v souboji s protihráčem pomohl faulem, což neuniklo pozornosti rozhodčích. Stále však platí, že se hraje v prostoru mezi oběma šestnáctkama.
36
Nákop hostů doskákal až do rukavic brankáře Jaimeho.
33
Betis měl k dispozici vhazování poblíž domácí brány, situace je ale řešena prachbídně a hosté o míč okamžitě přicházejí.
32
Hra se trochu uklidnila.
29
Po levé straně se prohnal Jorge Molina, jeho střelu ale na poslední chvíli zablokoval bránící hráč. Jedno je jisté - domácí obrana začíná mít s aktivitou Betisu poměrně velké problémy.
27
Zatímco úvod patřil domácím, nyní jsou o něco aktivnější hosté.
25
Po individuální chybě jednoho z domácích beků se do výborné střelecké příležitosti dostal Nono. Ten ale zamířil pouze do boční sítě.
23
Fotbalisté Betisu jej rozehráli nakrátko. To se jim ale vůbec nepovedlo a po chvíli je máván a následně i pískán ofsajd.
23
Rohový kop si vyzkoušejí pro změnu hosté v zelených dresech.
22
Rychlou akci Betisu zakončoval Salvador Agra. Zamířil ale těsně nad horní tyč!
20
Ten byl ale poněkud přetažený. U míče jsou hosté.
20
Po obranném zákroku Paulaa budou domácí zahrávat druhý roh.
17
Valladolid je jednoznačně lepším mančaftem, což dokládá také statistika držení míče. Ta ukazuje, že domácí fotbalisté jsou u míče v 68% herního času.
15
Domácí vybojovali premiérový roh v tomto zápase.
14
Rukavina posadil svůj centr přímo na hlavu Javi Guerry. Následná hlavička ale zamířila pouze do středu brány, kde stál připravený strážce Barriaga.
12
Tentokrát se nečistým zákrokem provinil hráč Betisu.
11
Rueda fauloval Castra, u míče jsou hosté.
9
Po centru z levé strany hrací plochy vypálil z voleje Oscar. Míč se ale mezi tři tyče nevešel. Hostující obrana ovšem nechala domácího záložníka trestuhodně volného, což by se příště mohlo vymstít.
7
Na konci sedmé minuty se zrodila zajímavá kombinace Betisu, která vyslala do nadějné možnosti Agru. Tomu však v jeho sprintu na bránu nakonec utekl míč, ke kterému se tak dříve dostal gólman Jaime.
6
V těchto chvílích probíhá velká přetahovaná o míč v okolí středového kruhu. Tento zápas bude zřejmě hodně o bojovnosti.
4
Valladolid měl první velkou možnost. Standartní situaci zakončoval hlavou Oscar a hostující brankář se musel mít na pozoru. Případný gól by však neplatil, byl máván ofsajd.
2
Domácí hrají v modrobílých dresech, hosté v zelených.

Real Valladolid: Jaime - Balenziaga, Valiente, Rueda, Rukavina - Perez, Rubio, Omar, Oscar, Ebert - Guerra

Real Betis: Barriaga - Nelson, Paulao, Mario, Perez N. - Etxebarria, Perez R., Agra, Castro, Nono - Molina
1
Prognóza

Mírným favoritem budou domácí, kteří mají výhodu svého domovského prostředí. V tomto střetnutí se ale může stát cokoliv, jakýkoliv výsledek nebude rozhodně žádným překvapením. Počkejme si tedy, co se bude doopravdy dít.

Vzájemné zápasy

Posledně se urodilo na hřišti Valladolidu hubené vítězství domácích, když utkání skončilo 1:0. Častým výsledkem těchto dvou týmů je rovněž remíza. Byly doby, kdy se zde Betisu tradičně dařilo, ty jsou ale pryč.

Real Betis

Fotbalisté Betisu zatím odehráli pouze dva zápasy. Kromě této dohrávky mají tedy navíc také zápas k dobru s Atleticem Madrid. Vinou nízkého počtu zápasu je Betis na aktuální patnácté pozici a na kontě má tři body za jednu výhru a jednu porážku. Zmínit musíme také produktivní útok, který nasázel už šest gólů.

Za toto lichotivé skóre může především úvodní duel sezóny, ve kterém nasázel Betis pět branek Bilbau. V minulém kole však přišlo vystřízlivění v podobě domácí prohry 1:2 s Vallecanem.

Real Valladolid

Domácí jsou po třech odehraných zápasech na osmém místě tabulky. Zasloužili se o to díky dvěma výhrám a jedné prohře. Dnes bude mít Valladolid jedinečnou možnost poskočit až na bronzový stupínek.

Nováček soutěže se v posledním odehraném kole střetl venku s Bilbaem a byla z toho první letošní prohra (2:0).

Příjemný pondělní večer u sledování dohrávky 4. kola španělské Primera Division. Dnes proti sobě nastoupí celky Realu Valladolid a Realu Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.