Madridské Atlético si připisuje další zaslouženě získané tři body, když bez větších potíží deklasovalo Betis Sevilla 5:0. Po prvním poločase byl osud utkání otevřený, ale v tom druhém se Atlético prosadilo třikrát během dvanácti minut a o vítězi bylo rozhodnuto. Gólovou tečku obstaral v nastaveném čase kapitán domácích Gabi. Atlético tak i nadále pokračuje v pronásledování vedoucí Barcelony. Ze španělské ligy to je vše, dobrou noc!
90+2
Atlético právě vstřelilo branku!
První gól padl v prvních vteřinách, ten pátý v posledních. Adriánovu střelu z úhlu vyrazil Andersen přímo před GABIHO a ten balón napálil k pravé tyči – 5:0!
90+1
Míč proletěl před Andersenem bez povšimnutí, domácí hráči to zjevně nečekali.
90
Hlavní sudí nastaví 2 minuty a Atlético bude kopat roh.
90
Betis se pokusil o jeden z posledních útoků, ale Cedric vystřelit nedokázal.
87
Courtois ve svém pokutovém území vládne. Nyní chytil další rohový kop hostů.
86
Adrián hledal za obranou Betisu Garcíu, ale ten na míč nedoskočil.
84
Fotbalisté ze Sevilly se trápí a vzhledem k tomu, že do konce utkání chybí něco přes pět minut, o jejich porážce nemůže být pochyb.
83
Ani tentokrát se Betisu nepodařilo zužitkovat rohový kop.
81
Dobrý pas si našel v šestnáctce domácích Cedrica, ale ten si míč zpracoval rukou, což neuniklo hlavnímu arbitrovi.
80
Pro centr si však došel Courtois, brankář vypůjčený z londýnské Chelsea.
79
Godín odhlavičkoval míč do zámezí, čímž nabídl hostům rohový kop.
79
Držení míče je překvapivě vyšší u Betisu, ale efektivita v útoku je naopak na straně Atlética.
77
Za potlesku tribun odchází Costa, nahrazuje ho García.
75
Parádní akce Atlética měla skončit gólem! Rodríguez svým centrem z levé strany našel Adriána, který prsy zpracoval míč pro Villu, ale ten v rozhodující moment špatně vystřelil a Andersen jeho pokus kryl.
73
Cedric se hnal k brance domácích, ale Miranda předvedl obranný zákrok na jedničku.
72
Zajímavý pokus Nona branku Atlética nakonec minul.
70
Útočný výlet Filipeho způsobil v šestnáctce Betisu zmatek, avšak domácímu obránci se vystřelit nepovedlo.
69
Dlouhý nákop z vlastní poloviny sice Molina dostihnul, avšak poté míč nedokázal zkrotit.
68
Domácí kouč Simeone podruhé střídá. Dohrál Koke a na hřiště putuje Rodríguez.
67
Tři góly během dvanácti minut, všechna střídání vyčerpána – to nejsou pro Betis zrovna skvělé zprávy. Uvidíme, jak se s tím hosté poperou.
65
A další gól v síti Betisu. Villa načasoval přihrávku DIEGOVI COSTOVI mezi obránce naprosto ideálně a domácí útočník křižnou střelou překonává Andersena – 4:0!
62
Vadillo nebyl příliš vidět, a tak je střídán Nonem.
62
Perqius odvrátil Juanfranův centr. Domácí jsou díky dvěma gólům Villy nažhaveni a chtějí další.
61
Do útoku se dostal Betis, konkrétně Cedric na levé straně, ale slabou střelu namířil přímo do Couroisovy náruče.
60
Ze hry odchází střelec úvodní branky Torres a místo něj si zahraje Adrián.
57
A zdá se být rozhodnuto. Po rohovém kopu Betisu se domácí vydali do přímočarého protiútoku, míč se dostal k DAVIDOVI VILLOVI, který obešel Cedrica a následně napálil míč pod břevno hostující brány – 3:0!
56
Ten se ale stal lahůdkou pro Courtoise.
56
A po ní i rohový kop...
55
Miranda ve výskoku fauloval Chuliho, hosté budou kopat standardku.
53
I v úvodu druhého poločasu se domácí prosadili. Krásná akce Atlética vedla na levou stranu, odkud odcentroval Filipe, který našel na přední tyč nabíhajícího DAVIDA VILLU a ten trknul míč mimo dosah gólmana Betisu – 2:0!
52
Za protesty si vysloužil žlutou kartu Cedric.
50
Juanfranovu ránu z úhlu vyrazil Andersen před sebe a míč poté jeho spoluhráči uklidili do bezpečí.
48
Zatím se toho na hřišti moc neděje, obrázek hry je podobný tomu ze závěru první půle.
46
Standardka Atlética nakonec nebyla příliš nebezpečná, s hlavičkou jednoho z domácích si Andersen poradil.
46
A v utkání nebude pokračovat ani Lolo Reyes, jehož místo zaujal Molina.
46
Hosté o poločase vystřídali brankáře. Sara byl nejspíše zraněn, nahradil ho Andersen.
46
Fotbalisté Atlética i Betisu se vrací na zelený pažit, takže druhý poločas za pár okamžiků může začít. Podaří se Betisu utkání vyrovnat?
Zápas Atlética s Betisem začal nejlépe, jak mohl. Po několika vteřinách se prosadil Torres. Jenže poté už to tak slavné nebylo, oba týmy nepředvedly žádné výrazné výkony. Přesto měli domácí ještě pár slušných možností, ale Sara už neinkasoval.
45+2
Atlético mělo k dispozici dva rohy, ale ani jeden nebyl úspěšně zakončen.
45+1
Z rychlého útoku mohli domácí udeřit! Koke poslal míč doprava na Costy, kterého skvěle vychytal Sara!
45
Hlavní sudí nastaví 2 minuty.
45
První poločas spěje ke svému konci a jeho závěr se odehrává v nijak valném tempu.
42
Chuli musí být s krvavým zraněním ošetřen mimo hrací plochu.
41
Na zemi leží jeden z hostujících fotbalistů, který dostal zřejmě nechtěně do obličeje.
40
Místo toho si na kolmici naběhl domácí šutér Diego Costa, který ale v nájezdu na Saru zamířil pouze do boční sítě!
39
Dídac byl při průniku po levé straně faulován, Betis toho ale nijak nevyužil.
38
Oba týmy se přetahují na půlící čáře, chvíli tahá "za provaz" Betis, chvíli zase madridští borci.
35
Kokemu se však centr příliš nepovedl, trefil prvního stojícího hráče Betisu.
35
V začínající 35. minutě budou domácí zahrávat trestný kop z pravé strany.
33
Torres přeloboval obranu, aby našel Villu, ten měl však k míči daleko.
32
Třetina zápasu je za námi a domácí stále vedou gólem z 1. minuty. Od té doby jsme skoro žádné zajímavé momenty neviděli.
30
Atlético nakonec kopalo dva rohy, ale ani jeden hostující obraně příliš starostí nenadělal.
29
Domácí se probrali a nyní zahrozili, když Costovo přetažený centr zakončil hlavičkou Koke. A protože jeho pokus byl tečovaný, domácí budou zahrávat roh.
27
Betis se stále snaží něco vymyslet, Atlético se musí bránit a o míči se jeho hráči mohou nechat zdát.
25
Míče se zmocnili hráči v zeleno-bílém, avšak kombinují na polovině hřiště.
23
Atlético je aktivnějším týmem, ale ani Betis nechce hrát defenzivně. Druhou věcí je, že to hostům dopředu zatím moc nejde.
21
Domácí střelec opouští v doprovodu lékařů hřiště, ale měl by v utkání pokračovat.
20
Nosa Igiebor zajel Costovi do kotníku a zaslouženě je potrestán žlutou kartou.
19
Fotbalisté Betisu teď nemohou projít přes dobře zorganizovanou obranu Atlética.
17
Domácí příznivci se domáhali odpískání nedovolené malé domů, ale u hlavního rozhodčího to neprošlo.
16
Godín měl na hlavě druhý gól domácích! Opakovaný centr poslal Torres přesně na hlavu stopera Atlética a ten zamířil centimetry vedle pravý tyče!
15
Nyní se to pokusil vyvrátit Villa se svými spoluhráči a Atlético bude zahrávat roh.
14
Do hry obou mužstev se vkrádá poměrně hodně nepřeností, takže se zápas odehrává převážně uprostřed hřiště.
12
Po špatné hlavičce Morena Juanfrana se ke střele dostal Koke, ale jeho pokus zamířil přímo k Sarovi.
11
Z něj už hosté nic nevymysleli, a tak se do útoku ženou domácí hráči.
11
Chuli si parádním pohybem zpracoval míč ke střele, domácí však stihli jeho střelu srazit na roh.
10
Hosté se zabydleli na polovině Atlética, zatím je však jejich kombinace neškodná.
8
Cedric byl faulován, a tak měl Betis možnost standardky. Na vzdálenější tyči se ke střele dostal Figueras, ovšem mířil mimo.
6
Rychlý gól šokoval všechny přítomné, další minuty už jsou poněkud klidnější.
3
Do útoku se hnali také fotbalisté v zeleno-bílém, ale belgický gólman Courtois nemusel zasahovat.
1
To je start z říše snů, domácí jdou po 15 vteřinách do vedení! Rychlý útok Atlética středem hřiště zakončil dobrou přihrávkou Koke, jenž naservíroval míč před bránu ÓLIVEROVI TORRESOVI, který už neměl příliš problémů dopravit míč do sítě – 1:0!
1
Celý stadion ještě drží minutu ticha za zesnulou pilotku F1 Maríu de Villotaovou, fanynku Atlética.
Všichni aktéři dnešního souboje jsou připraveni k výkopu, za malý moment utkání započne.
Do sestavy Atlética se vrací David Villa, který vytvoří útočný tandem s Diegem Costou. Madridský celek vyhrál poslední čtyři domácí zápasy, ve kterých navíc vedl i po prvních poločasech. Domácím hraje do karet i fakt, že v pěti posledních zápasech proti Betisu neprohráli. Na stadionu Vicente Calderóna však v utkání těchto dvou týmů příliš branek nepadá, v šesti ze sedmi posledních duelů byly k vidění maximálně dva góly.
-40

Atlético Madrid: Courtois – Torres Juanfran, Godín, Miranda, Filipe – Koke, Tiago, Gabi, Ó. Torres – David Villa, D. Costa.
Náhradníci: Bounou – Insúa, Alderweireld, M. Suárez, Raúl García, C. Rodríguez, Adrián.

Real Betis: Sara – Moreno Juanfran, Perquis, Figueras, Vilà – Cedrick, L. Reyes, Igiebor, Matilla, Vadillo – Chuli.
Náhradníci: Andersen – Chica, Nacho, Nono, Sevilla, Pérez, Molina.

Rozhodčí: J. Martínez Munuera.
Real Betis
Tým ze slunné Andalusie si v pohárové Evropě nevede špatně. V základní skupině I doposud získal pět bodů a s Lyonem se dělí o první místo. V lize to ale tak slavné není. Mužstvo vedené Pepem Melem příliš bodů nesbírá. Betis zvítězil naposledy před měsícem, a to doma nad Villarrealem 1:0. Následovaly dvě porážky v Getafe a doma s Elche.
Fotbalisté ze Sevilly zatím dvakrát zvítězili, dvakrát remizovali a to je s osmi body řadí na 17. místo. Jen díky lepšímu skóre přeskočili Granadu, který se nachází na první sestupové pozici.
Atlético
Madridský klub, stejně jako soupeř ze Sevilly, bojuje na více frontách. A na těch dvou nejdůležitějších si vede opravdu skvěle! V Lize mistrů si svěřenci Diega Simeoneho počínají bezchybně, v základní skupině G mají na kontě tři vítězství a logicky jsou první. V domácí La Lize bylo Atlético až do minulého kola neporažené, avšak v 9. kole narazilo v Barceloně na Espanyol, který zvítězil těsně 1:0.
S bilancí 8 vítězství, 1 porážky a 24 získaných bodů patří Atléticu 2. místo o bod za vedoucí Barcelonou. Madridští se mohou spoléhat na střelecký instinkt Diega Costy, který je s 10 góly vedoucí mužem tabulky střelců.
Desáté kolo španělské Primera División přinese duel týmů, které se nachází na opačných pólech ligové tabulky. Madridské Atlético se dokázalo vklínit mezi dva giganty Real – Barcelona, zatím je na 2. místě. Do hlavního města Španělska přijedou fotbalisté Betisu Sevilla, kteří sice vyřadili v Evropské lize Jablonec a hrají základní skupinu, ale v ligové soutěži jsou těsně nad pásmem sestupu. Favorit nedělního utkání je tak jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.