To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Barcelona nakonec uzavírá tento kalendářní rok vysokým vítězstvím nad Córdobou, která si z Camp Nou odváží vysokou porážku 5:0. Hosté dokázali dlouho držet přijatelný výsledek, ale v posledních deseti minutách se Barcelona dokázala prosadit hned třikrát, z čehož dvakrát zásluhou Lionela Messiho, který do té doby v zápase nebyl příliš vidět.
90+2
90+1
Barcelona právě vstřelila branku!
Córdoba si nakonec z Camp Nou odveze "bůra"! Alba centroval do závaru před bránou, odkud hostující obrana odvrátila míč pouze k LIONELU MESSIMU, který si dokázal efektně zpracovat balón a následnou pohotovou střelou na bližší tyč překonává Carlose.
90+1
Nastavují se dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
90
Cartabia se dostal s míčem na hranici vápna, odkud zkusil vypálit, ale i tentokrát trefil jen boční síť.
88
Barcelona má závěr zápasu zcela ve své režii a domácí příznivci hlasitě slaví výsledkově povedené zakončení tohoto kalendářního roku.
85
Po faulu Mascherana měli hosté k dispozici přímý kop, ale nic nebezpečného z toho nedokázali vytvořit a nyní je s míčem na útočné polovině opět Barcelona.
82
Barcelona si teď vytvořila velký tlak, který končí čtvrtým gólem! Míč se ve vápně dostal k LIONELU MESSIMU, který bez rozpaků vypálil a jeho střela se od břevna odrazila do ho brány.
80
Barcelona přidává třetí branku! Na přímý kop Xaviho si ve vápně naběhl GERARD PIQUÉ, který hlavičkou posílá zblízka míč za záda hostujícího brankáře. Asistence: Xavi.
76
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Rafinha.
75
Střídání v týmu Córdoba CF: ze hřiště odchází Borja García, přichází López Silva.
74
Xavi se odhodlal ke střele, ale jeho pokus nebyl příliš nebezpečný a Carlos si s ním bez potíží poradil.
73
Barcelona opět obléhá hostující šestnáctku a hráči Córdoby teď brání v deseti lidech na hodně malém území.
72
Střídání v týmu Córdoba CF: ze hřiště odchází Delgado Luso, přichází Fausto Rossi.
70
Iniesta srazil na útočné polovině Cartabiu, který se jen těžce zvedal z trávníku a hra byla na chvíli přerušena.
69
Ale ani tentokrát se to hostům vůbec nepovedlo a Barcelona bez potíží odvrací míč.
68
Další standardní situace pro Córdobu, která bude rozehrávat z téměř totožné pozice jako před pár minutami.
66
Busquets podrazil na polovině hřiště Cartabiu a za svůj zákrok vidí zaslouženě žlutou kartu.
65
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Xavi.
63
Jenže hostům se standardní situace nepovedla a míč byl odvrácen obranou Barcelony do středu hřiště.
62
Nyní bude mít Córdoba šanci v podobě zajímavého přímáku v blízkosti domácí šestnáctky.
61
Zdá se, že Barcelona má od druhého vstřeleného gólu zápas pod kontrolou. Uvidíme, zda hosté ještě dokáží Barceloně ztížit cestu ke třem bodům.
60
Střídání v týmu Córdoba CF: ze hřiště odchází Iñigo López, přichází Daniel Pinillos.
58
Barcelona má teď výraznou převahu a hosté jsou nyní hodně zatažení.
56
A mohlo to být už 3:0! Rakitić se zpoza vápna napřáhl ke střele, která orazítkovala vzdálenější tyč hostující brány!
53
Iniesta přihrál do uličky nabíhajícímu Pedrovi, který potáhl míč do vápna, kde mu mu na pravé straně nabíhal LUIS SUÁREZ, který sice dostal přihrávku lehce na paty, ale míč dokázal zpracovat a následně zblízka bez potíží překonal hostujícího brankáře. Asistence: Pedro.
52
Ani v úvodu druhého poločasu si Barcelona zatím nedokázala vytvořit nějaký drtivý tlak. Domácí sice mají míč více na svých kopačkách, ale zatím si nedokáží vytvářet nějaký trvalejší tlak.
50
Dnešní utkání sleduje na Camp Nou 60 066 diváků.
49
Messi se teď snažil dostat míč do vápna, ale jeho i tentokrát byla obrana Córdoby na svém místě a přihrávku zblokovala.
47
Messi hledal nebezpečnou přihrávkou Pedra, který číhal v gólové pozici, ale hostující obrana dokázala míč odvrátit na rohový kop.
46
První poločas je za námi. Barcelona vstoupila do utkání ve velkém stylu, když se hned ve 2. minutě trefil Pedro a zdálo se, že by to dnes mohla být jednoznačná záležitost se spoustou branek, jenže postupem času domácí ztráceli svou suverenitu na útočné polovině se začali trápit. Výkon hostujícího týmu měl naopak vzestupnou tendenci a žádný další gól jsme již v prvním poločase neviděli. O poločasové přestávce tak platí stav 1:0 pro Barcelonu a druhá půle začne přibližně v 17:01.
45
45
Jenže z nakrátko rozehraného rohu domácí nic nevymysleli a první poločas se blíží ke svému konci.
45
Barcelona bude mít ještě k dispozici jeden rohový kop, jelikož se k hlavičce dostal Piqué, jehož pokus Carlos pouze vytěsnil mimo bránu.
43
Na pravé straně se teď uvolnil Suárez, který dostal přihrávku do volného prostoru, ale následně vyprodukoval hodně mizerný centr.
41
Messi se snažil najít chytrou kolmicí nabíhajícího Albu, ale hostující obraně se podařilo přihrávku zblokovat.
40
Po delší době teď zahrozili hosté. Rychlý útok po levé straně se snažil zakončit Cartabia, který však z úhlu minul domácí bránu.
38
Aktivní Alba zkoušel centrovat do vápna, kde hlavičkou odvrátil balón jeden z hostujících stoperů.
36
Po Suárezově přihrávce se míče zmocnil Pedro, který si dal balón na pravačku a přibližně z osmnácti metrů vyslal přízemní střelu, která asi o metr minula Carlosovu bránu.
35
Barcelona je nebezpečnější na levé straně, odkud teď zkoušel centrovat do vápna Iniesta, jehož přihrávku odhlavičkoval jeden z obránců na rohový kop.
33
Teď ovšem přišla na levé straně dobrá kolmice na Albu, který dostal celkem dost prostoru pro přihrávku do vápna, kde hledal Suáreze, k němuž se však míč nakonec nedostal.
31
Barcelona se v této fázi zápasu nezvládá dostat s míčem až do vápna, do něhož ji nepouští pozorná obrana Córdoby.
28
Hosté již nepůsobí tak zakřiknutým dojmem jako v úvodu a obraz hry je v těchto minutách v podstatě vyrovnaný.
26
Hostující García teď skoro až od levé postranní čáry vyslal střelu, která se nebezpečně točila na přední tyč domácí brány a Bravo měl potíže se zkrocením neposedného balónu.
24
Montoya se dostával do nebezpečné pozice, ale hostující obrana dobře zapracovala a Montoya byl nakonec vyhnán s míčem až do zámezí.
22
Po zpětné přihrávce na hranici velkého vápna se do míče opřel Rakitić, kterému však střela příliš nesedla a míč proletěl jen nad Carlosovou bránou.
19
Córdoba o sobě začíná dávat vědět. Hosté založili na pravé straně rychlý protiútok, na jehož konci byl Ghilas, který se dokázal s míčem vyhnout Mascheranovi, ale dostal se do velkého úhlu, z něhož zvládl vystřelit pouze do boční sítě.
18
Hosté měli k dispozici přímák, který odvrátila obrana Barcelony. K míči se poté ještě dostal Cartabia, který zkusil vypálit z velké dálky, ale jeho rána mířila hodně vysoko nad bránu.
16
Domácí dobře zakombinovali na levé straně, ale neméně dobře zapracoval Campabadal, který se povedeným obranným zákrokem zmocnil míče.
15
Barcelona rozehrála nakrátko rohový kop, ale následný míč do vápna byl zblokován hostující obranou.
13
Hosté se poprvé dostali do útoku, ale Crespovi utekl míč do zámezí, takže z toho bude jen odkop od domácí brány.
11
Alba poslal z levé strany nebezpečný míč do vápna, kde se do zakončení dostal Suaréz, který napálil míč do boční sítě.
9
Hra je zatím jasně v režii Barcelony. Córdoba se zatím nedostala ani k náznaku nějaké útočné snahy.
8
Iniesta se dostal ke střele v rohu šestnáctky, ale jeho pokus šel přímo na připraveného Carlose, který si připsal snadný zákrok.
6
Alba centroval před hostující bránu, ale míč se nedostal k nikomu z jeho spoluhráčů.
4
Hosté dlouho u míče nevydrželi a Barcelona již opět kombinuje na útočné polovině. Celý tým Córdoby je hodně zatažený na vlastní polovině hřiště.
2
Skvělý start pro Barcelonu! Rakitić poslal parádní centr za obranu, kam si naběhl PEDRO, který si v klidu zpracoval balón a z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Carlose. Asistence: Ivan Rakitić.
1

FC Barcelona: Bravo – Montoya, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Pedro, Messi, L. Suárez.
Náhradníci: ter Stegen – Xavi, Neymar, Rafinha, Adriano, Munir, Mathieu.

Córdoba CF: Carlos – Campabadal, I. López, Pantić, Crespo – Omar – Cartabia, Luso (C), Ekeng, García – Ghilas.
Náhradníci: Saizar – Rossi, Fidel, Silva, Abel, Andone, Pinillos.

Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Jon Núñez.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Katalánský velkoklub FC Barcelona čeká poslední letošní zápas, v němž se před zraky svých fanoušků představí proti Córdobě. Barcelona půjde do tohoto zápasu jako jasný favorit, jelikož hosté jsou v tabulce Primera División až na předposledním místě a v 15 odehraných ligových kolech si připsali pouze jediné vítězství, které zaznamenali před čtrnácti dny na půdě Bilbaa. Barcelona je naopak v tabulce na druhém místě, ale na vedoucí Real ztrácí již čtyři body, jelikož si v minulém kole připsala jen jeden bod za bezbrankovou remízu s Getafe. Naplní se papírové předpoklady a zaznamená dnes Barcelona vysoké vítězství, nebo bude outsider z Córdoby tvrdě vzdorovat? Zápas můžete sledovat od 16:00 prostřednictvím našeho textového online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.