Bilbao – Valencia: Hattrick byl blízko. Aduriz těsně minul branku

Dnešní utkání je u konce! Athletic Bilbao v domácím prostředí porazil Valencii CF 2:1!

Valencia vstoupila do utkání velmi dobře a hned v druhé minutě se dostala do vedení zásluhou branky Álvaro Medrána. Bilbao po inkasované brance bylo lepším týmem a ve 24. minutě se po brance Aritze Adurize srovnalo stav. V závěru poločasu se prosadil opět Aritz Aduriz, který otočil skóre tohoto utkání!

Ve druhém poločase mělo více ze hry opět Bilbao, které bylo ve dvou případech velmi blízko vstřelení třetí branky, avšak Aduritz mířil mimo a Etxebarria se do zakončení ve velké šanci nedostal. Valencia vyrovnat nedokázala, a tak prohrála i počtvrté v této sezoně!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou!
90+3
90+2
Z pravé strany poslal do vápna nebezpečný centr obránce de Marcos, který hledal ve vápně Adurize, avšak brankář Diego Alves míč vyboxoval!
90+1
Na útočné polovině navíc fauloval opět Mangala, který poslal k zemi Adurize, a tak je hra opět přerušena. Domácí celek navíc s rozehrávkou rozhodně nespěchá!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby! Valencia tak již příliš času na vyrovnání nemá...
89
Na pravé straně šel do vzdušného souboje Mangala, který však ve vzduchu poslal nedovoleným zákrokem k zemi Adurize. U míče tak zůstane domácí celek!
88
Hostující celek mohl vyrazit do protiútoku, který táhl po pravé straně Nani, nicméně jeho postup dokázal zastavit obránce Balenziaga, který se poctivě vrátil.
87
Valencia se pokouší v samotném závěru o vyrovnání, nicméně Bilbao zatím předvádí v posledních minutách skvělý, taktický výkon!
85
Domácí Bilbao předvedlo parádní přesun do rychlého protiútoku po chybné přihrávce Santose. Na konci celé akce byl Beňat, nicméně tomu v zakončení na poslední chvilku zabránil Santos!
84
Aritz Aduriz ve středu hřiště napadal rozehrávajícího Mangalu, nicméně autor dvou branek v dnešním zápase fauloval, a tak dostává žlutou kartu!
83
Valencia se usadila na útočné polovině a z pravé strany nebezpečně odcentroval Montoya, který našel Minu, nicméně tomu zakončení nesedlo.
82
Raúl García si dokázal ve středu hřiště zpracovat těžkou přihrávku a mohl postupovat vpřed. Následně ho však poslal k zemi Mangala, a tak je po nedovoleném zákroku hra přerušena.
80
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iňaki Williams, přichází Mikel Rico.
79
Na levé straně si udělal prostor obránce Gayá, který zatím v tomto utkání nebyl příliš vidět. Jeho následný centr dokázal odvrátit obránce Yeray!
78
Následné standardní situace se zhostil Etxebarria, jehož centr se snesl do středu pokutového území. Brankář Diego Alves šel ven z branky a dokázal míč vyboxovat!
78
Žlutou kartu dostal také hostující Cancelo, který na levé straně nedokázal uhlídat pronikajícího Medrána a pomohl si faulem!
77
Aritz Aduriz musel na malou chvilku zamířit za postranní čáru, neboť měl problém se svou kopačkou. Výměna však proběhla velmi rychle, a tak je domácí kanonýr již zpět na hřišti.
75
Nani dostal ideální přihrávku na pravou stranu, nicméně v rozhodující moment při náběhu podklouzl, a tak mu míč utekl.
74
Hlavní rozhodčí nyní udělil čtvrtou žlutou kartu v tomto utkání. Ve středu hřiště fauloval Suseta, který poslal k zemi Cancela a zcela zaslouženě obdržel žlutou kartu.
74
Domácí Iňaki Williams se dostal na pravé straně k míči a pohledným pasem našel de Marcose, který poslal nadýchaný centr do vápna. Ke smůle pro domácí, žádný z hráčů Athleticu se k hlavičce nedostal.
71
Dlouhý centr Laporteho hledal na pravé straně Iturraspeho. Ten šel do vzdušného souboje s Mangalou, který dokázal dostat míč do zámezí.
70
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Eneko Bóveda, přichází Yeray.
69
Na pravé straně se dostal k míči Montoya, který předvedl povedené zpracování míče, avšak jeho následný centr nebyl ideální a obrana Bilbaa se ubránila.
67
Hostující celek opět kombinoval na útočné polovině, nicméně střídající Cancelo o míč přišel, a tak šlo Bilbao do protiútoku. Na konci celé akce byl Aduriz, který by blízko hattricku, avšak jeho střela mířila těsně vedle hostující branky!
66
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Santiago Mina.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Mario Suárez, přichází João Cancelo.
66
65
Na druhé straně postupoval vpřed obránce Montoya, který však nedokázal přejít přes Balenziagu a o míč přišel.
63
Teď byla Valencie velmi blízko vyrovnání! Nani se prodral přes pravou stranu a nebezpečně odcentroval. Před brankou zakončoval Rodrigo, avšak Arrizabalaga předvedl parádní zákrok!
62
Hostující celek se dostal po delší době k míči, nicméně kombinace na útočné polovině nebyla ideální. Přihrávka na Naniho nebyla přesná, a tak míč skončil v zámezí.
61
Ze střední vzdálenosti nebezpečně vypálil Raúl García, jehož rána sice mířila do středu branky, avšak Diego Alves měl co dělat, aby míč dokázal vyrazit!
59
Exekuce rohového kopu se ujal tradiční exekutor Beňat Etxebarria. Jeho centr však dokázala obrana Valencia odvrátit do bezpečí!
58
Raúl García nyní nebezpečně vypálil ze středu hřiště, jeho ránu však srazil jeden z bránících hráčů do zámezí a je z toho rohový kop.
56
Teď mělo Bilbao velkou šanci na navýšení svého vedení! Po centru de Marcose se ve vápně odrazil míč na nohu Susaety, který vystřelil z voleje, avška jeho střelu zablokoval Montoya!
55
Na levou stranu dostal těžkou přihrávku Susaeta, který se ještě pokoušel celou situaci zachránit, nicméně to se mu nepovedlo a míč skončil v zámezí.
54
Bilbao zatím ve druhém poločase pokračuje v aktivním výkonu a svého soupeře zatím k míči příliš nepouští.
52
Druhý centr Etxebarrii již nebyl tak nebezpečný, hra byla navíc přerušena, neboť se jeden z domácích hráčů provinil ve vápně nedovoleným zákrokem.
51
Domácí Bilbao vybojovalo rohový kop, kterého se zhostil Etxebarria. Jeho nebezpečný centr však na přední tyči odvrátil obránce Montoya na další roh!
48
První střelu druhého poločasu vyslal Nani, nicméně rána portugalského reprezentanta mířila mimo tři tyče.
47
Dlouhý nákop Santose měl najít na útočné polovině Munira, nicméně ten se k míči přes Bóvedu nedostal, a tak jsou u míče domácí hráči.
46

Druhý poločas začne přibližně v 17:16.
45
45
V závěru prvního poločasu vybojovalo Bilbao rohový kop, kterého se zhostil Etxebarria. Jeho centr hledal na přední tyči Adurize, nicméně jeho hlavička mířila mimo tři tyče!
44
Obránce Montoya se dostal u postranní čáry pod tlak napadajícího hráče, nicméně situaci zvládl, dokázal míč udržet a poslal jej ke svému brankáři.
43
Valencia sice na hřišti Bilbaa dobře začala, nicméně Bilbao dokázalo hlavně díky Adurizovi skóre otočit a rázem před koncem poločase vede!
41
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí celek otáčí skóre dnešního zápasu a dostává se do vedení! Ve středu hřiště operoval s míčem Etxebarria, který krásným centrem našel za obranou ARITZE ADURIZE, který prokázal chladné nervy a povedeným lobem přehodil brankář Alvese!
39
Na dlouhý odkop Laporteho si dělal zálusk Aduriz, nicméně ve vzdušném souboj ho fauloval Mangala, a tak bude mít Bilbao k dispozici standardní situaci!
38
Valencia dlouho kombinovala na útočné polovině. Následně se dostal k míči na levé straně Rodrigo, který však nezvládl souboj se Susaetou, kterého fauloval!
36
Bilbao kombinovalo na útočné polovině, nicméně kombinaci domácího celku zastavil nedovoleným zákrokem Aritz Aduritz, který fauloval Santose.
35
Valencia byla blízko vstřelení vedoucí branky! Před vápnem se dostal k míči Rodrigo, který nebezpečně vystřelil, nicméně jeho střela mířila těsně nad brankou!
33
Obránce Balenziaga poslal z levé strany do vápna nebezpečný centr. V pokutovém území zaváhal Diego Alves, který nedosáhl na míč, niméně Williams nedokázal z ostrého úhlu ideálně vystřelit!
32
Na pravé straně předvedl odvážný průnik Susaeta, nicméně španělského záložníka dokázal zastavit povedeným zákrokem Montoya!
30
Na trávníku teď zůstal ležet Aritz Aduriz, který si pravděpodobně ublížil v souboji s Nanim. Domácí kanonýr by však dle všeho měl být v pořádku!
29
Williams se po dobrém skluzu dostal ve středu hřiště k míči a pokoušel se roztáhnout hru na pravou stranu. Jeho přihrávka však byla zablokovaná!
27
Hostující Medrán se dostal k míči ve středu hřiště po chybě domácí obrany a postupoval vpřed. Hrozbu rychlého protiútoku zastavil Etxebarria, který fauloval a dostává žlutou kartu!
26
Valencia je po inkasované brance aktivnějším týmem a nyní kombinuje na útočné polovině!
24
A z následné standardní situace také Bilbao srovnává stav zápasu! Exekuce se ujal Etxebarria, který svým centrem našel ve vápně ARITZE ADURIZE, na jehož hlavičku byl Diego Alves krátký!
23
Hlavní rozhodčí udělil po čtyřech minutách další žlutou kartu. Obránce Gayá u pravé lajny ostře dohrál de Marcose a za svůj zákrok dostává zcela zaslouženě žlutou kartu!
22
Valencia se po delší době dokázala usadit na útočné polovině a dlouho kombinovala. Dobře napadající domácí celek však dokázal svého soupeře s míček vytlačit na jejich polovinu.
20
Další nebezpečná akce Athleticu, který se pomalu probouzí a v posledních minutách předvádí pohledný fotbal. Na pravou stranu dostal pas de Marcos, který vystřelil z ostrého úhlu, nicméně Alves jeho střelu vyrazil!
19
Raúl García ve středu hřiště vedl vášnivou diskuzi s rozhodčím, nicméně řekl zřejmě něco, co neměl, a tak dostává žlutou kartu!
17
Teď však měl domácí celek obrovskou šanci na vyrovnání! Z levé strany poslal do vápna skvělý centr obránce Balenziaga, který našel v pravé části vápna Susaetu, nicméně ten mířil v obrovské šanci mimo!
16
Následné standardní situace se zhostil Etxebarria, nicméně jeho centr nebyl pro hostující obranu žádným nebezpečím!
15
Na levém křídle si zpracoval těžký centr obránce Balenziaga, který byl však hned poté faulován Parejem a hra je přerušena!
14
Obránce Santos svedl ostrý souboj na vlastní polovině s Williamsem. Brazilský stoper si v souboji pomohl faulem, a tak bude u míče domácí celek!
12
Domácí celek měl nyní k dispozici nebezpečnou standardní situaci z pravé strany. Exekuce se ujal Etxebarria, jehož centr však žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
11
Ve středu hřiště se střetl v hlavičkovém souboji domácí Etxebarria s Medránem. Hostující hráč se provinil nedovoleným zákrokem, a tak je hra přerušena!
10
Na pravé straně se dostal k míči Montoya, který neváhal a odcentroval. Jeho centr však nebyl ideální, a tak míč skončil v rukavicích domácího brankáře!
9
Domácí Athletico zatím nepředvádí ideální výkon, stopeři domácího celku dělají zatím mnoho chyb při rozehrávce.
7
Valencia se poprvé v tomto zápase dostala k postupné rozehrávce z vlastní poloviny. Stopeři hostujícího celku zatím nikam nepospíchají.
4
Brankář Diego Alves se dostal pod tlak napadajícího Adurize, nicméně situaci zvládl a míč odkopl na polovinu soupeře!
3
Valencia předvádí v letošní sezoně špatné výkony, avšak na hřišti Bilbaa začala skutečně výborně a velkou měrou se na tom podepsal Nani, letní akvizice Valencie!
2
Valencia právě vstřelila branku!
To je parádní vstup do zápasu ze strany hostující Valencie! Nani se na pravé straně vápna dostal k míči a krásnou přihrávkou našel před brankou ÁLVARA MEDRÁNA, který mířil přesně!
1

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – de Marcos, Bóveda, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, Etxebarria – I. Williams, Raúl García, Susaeta (C) – Aduriz.
Náhradníci: Iraizoz – San José, Muniain, M. Rico, Sabin, Saborit, Yeray.

Valencia CF: Diego Alves – Montoya, Santos, Mangala, Gayá – Parejo (C), Mario Suárez, Medrán – Nani, Munir, Rodrigo.
Náhradníci: Doménech – Cancelo, Siqueira, Bakkali, Cartabia, S. Mina, Soler.

Rozhodčí: Jesús Gil – Nevado, Fernández (vš. Španělsko).
Příjemné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Španělská Primera Division má dnes na programu čtyři zápasy svého čtvrtého kola. My se společně zaměříme na souboj Athleticu Bilbao s Valencií CF. Úvodní výkop je naplánován na San Mamés Barria v 16:15 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Athletic nevstoupil do letošní sezony příliš ideálně, neboť hned v prvním soutěžním utkání prohrál tento baskický klub na půdě Gijónu v poměru 1:2, což vedení příliš nepotěšilo. V úvodním domácím zápase přijela na San Mamés Barria Barcelona, která na severu Španělska předvedl dobrý výkon, po kterém zvítězila 1:0. První letošní soutěžní výhra přišla přišla v zápase s La Coruňou. O vítězství Athleticu rozhodl v závěru prvního poločasu Raúl García. V tomto týdnu se Athletic představil na půdě italského Sassuola v rámci úvodního kola skupinové fáze Evropské ligy. Bilbao drželo nadějný, bezbrankový stav až druhého poločasu, kdy však domácí udeřili celkem třikrát a rozhodli o svém vítězství.

Athletic do dnešního utkání vstupuje v pozici mírného favorita, neboť hostující Valencie má za sebou ještě horší start do nové sezony!
Jak již bylo zmíněno, Valencia zažila opravdu velmi špatný vstup do sezony. Slavný španělský klub letos nehraje ani jednu z evropský soutěží, neboť výkony v minulé sezoně nebyly ideální. Hned v úvodním soutěžním utkání letošní sezony Valencia své fanoušky překvapila, když prohrála na domácí půdě 2:4. V druhém kole Primera Division se Valencia představila na půdě Eibaru, kde nepředvedla špatný výkon, avšak nedokázala se prosadit, a tak o vítězství domácího celku rozhodl Pedro León. Ani ve druhém domácím utkání se Valencia nedočkala prvního bodového zisku, doma prohrávala s Betisem 0:2, nicméně dokázala po brankár Rodriga a Garaye srovnat na 2:2. Zmar Valencie však podtrhl v druhé nastavené minutě vítěznou brankou Castro.

Valencia zažívá opravdu velkou krizi, po třech odehraných zápasech je na chvostu tabulky španělské nejvyšší soutěže. V dnešním utkání se navíc bude muset obejít bez trojice Abdennour, Garay, Peréz!