La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Levante - 29. října 2017   18:30

Eibar
51' Arbilla  • 74' Charles (Inuj)
2:2
(0:2)
Levante
35' Morales  (Ivi) • 37' E. Bardi  (Morales)
Eibar
Dmitrović – Capa, Arbilla, P. Oliveira, Lombán, Ángel (73. Juncà) – Escalante, Dani García (C), Inuj – Kike García (60. Charles), Enrich (88. Bébé).
Riesgo – Rivera, Bébé, Peña, Charles, Juncà, Jordán.
Javier Alberola Rojas – Iván Hernández Ramos, Marcos Cerdán Aguilar
Ipurua (Eibar)
Levante
Fernández – Pedro López (C), Chema, Postigo, Luna – Lerma, Campaña – Morales, E. Bardi (89. Doukouré), Ivi (71. Moore) – Alegría (66. E. Boateng).
Olazábal – Toňo, Suárez Pier, Doukouré, Samuel, E. Boateng, Moore.

SESTŘIH La Ligy: Eibar - Levante 2:2

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Příjemný zbytek večera.
Pozápasové statistiky

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 8:16.
Je konec, oba týmy se rozchází s jedním bodem za remízu 2:2. První poločas lépe začali fotbalisté Eibaru, ale byli to oni, kdo jako první inkasoval. A to hned dvakrát. Nejprve se trefil Morales a pak o další dvě minuty později ještě Bardi. Ve druhém poločase ale domácí přidali na obrátkách a podařilo se ji zápas vyrovnat. Nejprve se krásně trefil z přímého kopu Arbilla a v 74. minutě pak zařídil remízu gólem z dorážky Charles. Hosté už pak na útok úplně rezignovali a jen se bránili. Stačilo jim to, aby remízu udrželi.
90+4'
90+3'
Domácí získali míč a mají čas tak na poslední útok.
90+2'
Ander Capa chtěl centrovat z pravé strany, ale proti dvěma protihráčům na to neměl prostor.
90+1'
Jefferson Lerma dostává za tvrdý nedovolený zákrok žlutou kartu.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardi, přichází Cheick Doukouré.
88'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Bébé.
86'
Emmanuel Boateng se dostal do zakončení hlavou, ale netrefil míč dobře, byl hodně v záklonu.
85'
Jefferson Lerma si dobře míč zpracoval a hned ho poslal dopředu, Přihrál ale svému spoluhráči jen na paty.
84'
Z pravé strany letěl centr do malého vápna Levante, ale neměl šanci na úspěch. Vzdušnému prostoru kraloval Raúl Fernández.
83'
Nákop Oliveiry byl tak trochu na náhodu a nikoho z hráčů Eibaru vepředu nenašel.
82'
Za ostrý faul dostal žlutou kartu Pedro López.
81'
Moralesův centr z levé strany byl přetažený a pro obranu Eibaru neznamenal žádné nebezpečí.
80'
Do zakončení hlavou se po rohu dostal David Lombán, ale netrefil branku Levante.
79'
Domácí si vybojovali rohový kop z levé strany.
77'
Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý. S bodem se nebude chtít nikdo spokojit.
75'
Levante se najednou zase probudilo a snaží se něco vymyslet na polovině Eibaru.
75'
Domácí dnes vstřelil dva góly, přitom do té doby vstřelili tři góly v devíti zápasech.
74'
Eibar právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají! Inuj se neohroženě prohnal do šestnáctky a vystřelil. Jeho ránu ještě dokázal Fernández vyrazit, ale jen na kopačku střídajícího CHARLESE, který už se nemohl mýlit. Asistence: Takaši Inuj.
73'
A je tu i střídání Eibaru. José Ángel končí, na hřiště vběhl David Juncà.
71'
Ivi má pro dnešek odpracováno. Místo něj si zahraje obránce Shaquell Moore.
70'
Domácí vystihli už v zárodku rozehrávku Levante. Ale centr Ángela nebyl dobrý.
69'
Dani García vletěl do souboje ostrým skluzem a vysloužil si žlutou kartu.
69'
Gonzalo Escalante si posadil Bardiho, ale pak toho nevyužil a zrovna nejlepší centr nevyprodukoval.
67'
Nákop na Inuje byl hodně nepřesný. Japonec neměl šanci se k míči dostat.
66'
Střídají také hosté. Místo Alegríi zaujme Emmanuel Boateng.
65'
Sergi Enrich se střetl s Chemou a zůstal chvíli ležet na zemi. Bude ale v pořádku.
64'
Domácí fotbalisté trpělivou kombinací přenášejí míč ze strany na stranu a snaží se hledat skuliny v postavené obraně soupeře.
63'
Lombán přesunul hru na levou stranu, kde byl Ángel. Tomu se ale nepovedlo zpracovat míč. Ten mu utekl do autu.
61'
Míčovou ekvilibristiku předvedl Sergi Enrich. Míč několikrát po sobě posunul dopředu hlavou. Pak ale nepřesně přihrál.
61'
Ángelův centr z levé strany našel jen připravené rukavice Fernándeze.
60'
Poprvé v zápase se střídá. Místo Kikeho Garcii si zahraje Charles. Útočník za útičníka.
59'
Míč sice doletěl do šestnáctky Levante, ale Raúl Fernández měl tolik času, že si mohl míč zpracovat nohou a rozehát.
58'
Sergi Enrich hezky sklepl míč na Inuje. Ten ale místo střely z první míč zpracovával a na to nebyl čas.
57'
Jefferson Lerma se nezorientoval a přihrál úplně špatně Míč skončil v zámezí.
57'
Uprostřed hřiště fauloval Jefferson Lerma Sergiho Enricha. Míč mají domácí.
56'
Takaši Inuj se pustil přímočaře dopředu. Byl sražen k zemi, ale rozhodčí to nechal bez povšimnutí.
55'
Sergi Enrich si ve vápně míč zpracoval rukou. Rozhodčí si toho všiml a zapískal.
54'
Ví ale, že se zbrklostí nikam nedojdou, a tak volí klidnou rozehrávku přes své stopery.
53'
Domácí vypadají po vstřeleném gólu o poznání živěji a snaží se vytvořit si další šanci.
52'
Po více než 400 minutách se povedlo Eibaru v La Lize skórovat. Ještě jeden gól ale musí přidat, aby z toho dnes byly body.
51'
ANAITZ ARBILLA to trefil úžasně a domácí Eibar už prohrává jen o jednu branku. Míč zaplul přesně do pravé šibenice a Raúl Fernández neměl vůbec žádnou šanci zasáhnout.
50'
Takaši Inuj byl faulován těsně před pokutovým územím. Dobrá šance pro domácí na snížení.
49'
Přihrávka Joséhi Ángela mířila jen do ofsajdu, takže tímto akce Eibaru skončila.
48'
Enrich chtěl vrátit přihrávku Ángelovi, ale to se mu nepovedlo. Přihrál jen do autu.
47'
José Ángel už se chystal odcentrovat, ale nakonec si proti dvojici protihráčů netroufla a raději přihrál dozadu.
46'
Levante se jako první usadilo na polovině soupeře. Dlouho tam ale nevydrželo a přišel obranný odkop hráčů Eibaru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
První poločas skončil trochu překvapivým výsledkem. Alespoň tedy vzhledem k průběhu hry. Domácí totiž působili aktivnějším dojmem a nedovolovali Levante téměř vůbec projít za půlku. Jenže sami si nedokázali vytvořit moc šancí. Escalante z dálky nemířil přesně a Inujova střela nebyla dobře umístěná. A tak udeřili hosté. Během tří minut se dostali do vedení 2:0, když své šance proměnili Morales a Bardi. Domácí pak měli ještě několik závarů před brankou Levante, ale míč se jim po standardních situacích nepovedlo dotlačit do sítě.
45+1'
45+1'
Ani tentokrát to Eibaru ale nevyšlo. Centrované míče do šestnáctky dnes zatím domácím nevychází.
45'
Z opačné strany bude Eibar kopat standardku. Je to v podstatě zkrácený rohový kop.
45'
A do třetice rohový kop. Teď se Inujovi povedl nejlépe, ale znovu se nikdo z domácích do zakončení nedostal.
45'
Inuj směřoval roh na přední tyč a obrana Levante balón odvrátila na další roh.
44'
Domácí si vybojovali rohový kop z pravé strany.
43'
Dani García vzduchem poslal míč do šestnáctky soupeře, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
42'
Tentokrát už se domácí do zakončení dostali. Střela Capy ale mířila vedle.
41'
Znovu to byl Kike García, který se snažil prodrat do vápna Levante. Ale nedokázal se prosadit.
40'
Centr letěl na Kikeho, ten ale zády k bráně v akrobatické pozici minul.
38'
Tohle musí být pro Eibar už hodně velký šok. Naopak Levante se teď už opravdu může soustředit jen na pozornou obranu.
37'
Levante právě vstřelilo branku!
Eibar je v útlumu a už prohrává o dvě branky. Morales přebral míč v pokutovém území, přihrál ENISI BARDIMU a ten propálil Dmitroviče. Na brankové čáře ještě zasahoval stoper Lombán, ale ač míč zasáhl, gólu zabránit nedokázal. Asistence: José Luis Morales.
36'
Tak to je tedy velké překvapení. Domácí tak dlouho tlačili na pilu, až najednou sami prohrávají.
35'
Hosté jdou překvapivě do vedení! Ivi našel nádhernou přihrávkou za obranu JOSÉHO LUISE MORALESE. Ten pak běžel sám na bránu a dokázal Dmitroviče propálit. Gól pak neslavil, protože v minulosti oblékal dres Eibaru. Asistence: Ivi.
34'
Z pravé strany letěl před bránu hostů prudký střílený centr. Enrich se k míči nedostal, ten skončil v náručí brankáře Fernándeze.
33'
José Campaña se snažil najít lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka se mu nepovedla, a tak se musí zase celé Levante vracet zpátky.
32'
Capovi se vůbec nepovedl obranný odkop, míč vyletěl vysoko nahoru, ale nikam daleko. Hosté budou vhazovat.
31'
José Luis Morales neohroženě vtrhl do šestnáctky, ale pak mu nevyšla důležitá finální přihrávka.
31'
Domácí obrana odrazila míč do zámezí, takže z toho bude ještě jeden roh.
30'
José Luis Morales si dobře zasekl míč a pak měl v úmyslu odcentrovat. Dobře se ale vrátil Inuj. Je z toho roh pro Levante.
29'
Po standardní situaci se ke střele dostal Takaši Inuj. Ale jeho střela nebyla moc razantní a ani dobře umístěná, takže žádný problém pro Fernándeze.
28'
Ander Capa byl zatažen rukou Ivim a ten za to vidí žlutou kartu.
27'
Levante se snaží napadat rozehrávku Eibaru, ale zatím bez většího úspěchu.
26'
Ander Capa se uvolnil v situaci jeden na jednoho přes Lópeze, ale jeho centr pak už nebyl moc kvalitní.
25'
Z dálky vypálil Gonzalo Escalante. Rána to nebyla špatná, ale namířila si to nad břevno branky Levante.
24'
Levante dnes zatím zlobí postavení mimo hru. Je jím odpískán už třetí ofsajd.
24'
Raúl Fernández dobře přečetl hru a včasným výběhem ze své šestnáctky zamezil šanci Eibaru.
23'
Kike García zpracovával míč v pokutovém území Levante rukou a to se samozřejmě nesmí. Takže si může obrana hostů zase na chvíli vydechnout.
22'
Po krátkém intermezzu v podání útoku hostů jsou to už zase domácí, kteří obléhají pokutové území soupeře.
20'
Pedro López centroval z levé strany, ale míč do vápna neprošel. Druhý míč do šestnáctky už byl zajímavější, ale rozhodčí odpískal ofsajd. Podle všeho se ale mýlil.
19'
Eibar zatím vládne tomuto utkání, ale ani jemu se zatím vyloženou gólovou šance nepovedlo vytvořit.
18'
Sergi Enrich sice zatleskal spoluhráčům za dobrý nápad, ale nebyl schopen prudký míč, který na něj směřoval zpracovat.
16'
Centr před branku opravdu přišel, ale hosté si to sami pokazili tím, že to bylo do ofsajdu.
15'
Poprvé mají hosté možnost dostat míč před bránu domácích. Mají standardní situaci.
14'
Hosté se znovu na polovině Eibaru dlouho neohřáli. Brzy o míč přišli a už se zase budou muset soustředit na bránění.
13'
Moc ideální centr před branku Levante nepřišel. Zajímavější byl až ten druhý. Do zakončení se dostal Paulo Oliveira, ale jeho střela na Fernándeze neprošla.
12'
Hosté se dopustili faulu. Eibar má standardku a můře poslat centr do vápna.
11'
Takaši Inuj pořádně provětral obranou soupeře. Střílel sice až z velkého úhlu, ale svým pohybem to obraně Levante hodně znepříjemnil.
10'
Ani další pokus o vysunutí Enricha nevyšel. Ale Levante se nepovedl odkop, takže jsou domácí znovu u míče.
9'
Dlouhý pas směřoval za obranu Levante na nabíhajícího Enricha. Ten by míč nedoběhl, ale ani mu to nemuselo vadit, protože byl v ofsajdu.
8'
Hosté se poprvé dostali na delší časový úsek na polovinu Eibaru. Do blízkosti šestnáctky soupeře se ale nedostali.
7'
Capa už se chystal k centru z pravé strany, ale dobře se vrátil Pedro López a o míč ho připravil.
6'
Zvolili rozehrávku na krátko a do pokutového území se prokombinovali. Přihrávka pod sebe mířila na Enricha, ale nakonec na něj neprošla. Ale dobrý náznak od Eibaru.
5'
Domácí si vybojovali autové vhazování v blízkosti vápna soupeře.
4'
První centr nevyšel. Pak ale míč do vápna vracel Kike García. Ke střele se dostal Takaši Inuj, ale jeho rána byla zablokovaná obranou Levante.
3'
Jefferson Lerma doslova převálcoval v souboji o míč Sergia Enricha. Jasný faul a standardní situace.
3'
José Ángel ztratil u levé postranní čáry míč, autové vhazování připadne hostům.
2'
Paulo Oliveira se dostal k hlavičce po centru od rohového praporku. Jeho hlava ovšem míč poslala nad břevno.
1'
Z levé strany centroval do vápna José Ángel, ale míč do vápna neprocpal. Je z toho rohový kop.
1'
Hráči už jsou na svých pozicích, čeká se na vodní hvizd rozhodčího.
Hráči obou mužstev už z tunelu vybíhají na trávník.

SD Eibar: Dmitrović – Capa, Arbilla, P. Oliveira, Lombán, Ángel – Escalante, Dani García (C), Inuj – Kike García, Enrich.
Náhradníci: Riesgo – Rivera, Bébé, Peña, Charles, Juncà, Jordán.

Levante UD: Fernández – Pedro López (C), Chema, Postigo, Luna – Lerma, Campaña – Morales, E. Bardi, Ivi – Alegría.
Náhradníci: Olazábal – Toňo, Suárez Pier, Doukouré, Samuel, E. Boateng, Moore.

Rozhodčí: Javier Alberola Rojas – Iván Hernández Ramos, Marcos Cerdán Aguilar.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy neutkaly, protože Levante hrálo ve druhé lize. Naposledy se tedy utkaly v sezoně 2015/16. Na hřišti Levante se urodila remíza 2:2 a Eibar vyhrál doma 2:0. Eibar ale vyhrál jediný z posledních osmi vzájemných zápasů. Tři z posledních čtyř zápasů na hřišti Eibaru skončily nerozhodně.
Levante UD

Levante je na tom v tabulce o něco lépe než jeho dnešní soupeř. Patří mu 12. místo a získalo 11 bodů. I jeho hlavním cílem pro tuto sezonu však je, hlavně se v klidu zachránit. Levante už čtyři ligová kola čeká na výhru. Po dvou prohrách se dostavily dvě remízy. Venku zatím odehrálo jen tři utkání a má z nich dva body za remízy s Realem Madrid a Espanyolem Barcelona. Venkovní výhru si Levante připsalo alespoň v domácím poháru, ve kterém porazila Gironu.
SD Eibar

Eibar se nachází v tabulce španělské La Ligy na 17. místě s pouhými sedmi body a vypadá to, že bude po zbytek sezony bojovat o záchranu. Zatím se mu žalostně nedaří hlavně v ofenzívě, v devíti zápasech vstřelil pouhé tři branky. Je tak trochu s podivem, že i tak už dokázal dvakrát vyhrát. Pokaždé 1:0. Zbývající bod si zasloužil za bezbrankovou remízu. Eibar už čtyři ligové zápasy v řadě neskóroval. Naposledy se trefil proti Barceloně při prohře 1:6.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování utkání La Ligy mezi týmy SD Eibar a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.