La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Bilbao - 7. ledna 2019   21:00

Celta Vigo
45+2' Beltrán (Gómez)
1:2
(1:1)
Bilbao
19' Muniain  (I. Williams) • 54' I. Williams  (Herrerín)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Cabral, N. Araujo, Juncà – Beltrán (80. Hjulsager), Yokuşlu, Lobotka (63. Sisto) – Méndez, Gómez, Boufal (74. Eckert).
S. Álvarez – Eckert, Hjulsager, Roncaglia, Jozabed, Sisto, K. Vázquez.
Martínez – Barbero, Noval
Abanca-Balaídos
Bilbao
Herrerín – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Beñat, Dani García (76. San José) – de Marcos, Muniain (C), I. Córdoba (89. Balenziaga) – I. Williams (67. Aduriz).
Simón – Aduriz, Balenziaga, Guruzeta, San José, Nolaskoain, Susaeta.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:21.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Athleticu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Ve druhém poločase jsme viděli pouze jednu branku, tu obstaral hostující Williams, jenž využil parádního odkopu brankáře Herrerína. Celta se posléze dostala k mírnému tlaku, přičemž v poslední minutě nastavení odmítl vyrovnání domácí forvard Gómez. Domácí svým výkonem určitě nepřesvědčili, naopak Athletic se raduje z vítězství, které ho přenese mimo sestupové pásmo.
90+6'
90+6'
Obrovská šance pro Gómeze! Domácí forvard si naskakoval na centr z pravé strany, hlavičku ale poslal kousek vedle branky.
90+5'
K hlavičce se dostal jeden z domácích, avšak míč skončil kousek vedle branky. Herrerín nezasahoval, nyní bude odkopávat.
90+4'
Do konce zápasu nezbývá už moc času. Blanco opět nakopával k opačné šestnáctce, tentokráte se ve vzdušném souboji prosadil hostující Martínez.
90+3'
Hosté se na malým moment dostali k míči, posléze o něj hodně rychle přišli. Mallo se tak ujme autového vhazování z pravé strany.
90+2'
Nedovolený zákrok vytasil Muniain, který si tak vykoledoval žlutou kartu.
90+1'
O rozehrávku se postaral brankář Blanco, který poslal míč přesně na hlavu Gómeze, který prodlužoval za sebe. Celta svírá svého soupeře.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
89'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Mikel Balenziaga.
88'
Za postranní čárou se připravuje poslední střídání, do hry by měl vstoupit zkušený obránce Balenziaga. Mezitím na zemi polehává brankář Blanco.
85'
Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).
85'
Domácí to budou muset zkusit od vlastní šestnáctky. Rozehrávky se ujal obránce Cabral, který celkem v poklidném tempu přispěchal ke středovému kruhu.
84'
Juncá dokázal vyprodukovat nebezpečný centr, po kterém se vrhal Eckert. Druhý jmenovaný ho netrefil, posléze ho odehrál za ním stojící obránce Martínez.
83'
Sisto neúnavně napadal Capu, který přihrál přímo na kopačku protihráče. Celta také přišla rychle o balón, v tuto chvíli se hrací předmět nachází u středového kruhu.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Celta se směrem dopředu nikterak nezlepšuje, nyní zůstal na zemi Martínez, který se chytil za obličej.
81'
Mallo si dokázal poradit s těžkou přihrávkou, následnou nabídku po zemi ale dokázal zastavit Capa. Bilbao to zkouší prostřednictvím rychlého kontru.
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Andrew Hjulsager.
79'
Araujo se vydal s balónem na druhou stranu, kde celkem dlouho hledal vhodného adresáta. Nakonec mu na pomoc přispěchal Sisto, jenž je po svém příchodu aktivní.
78'
Před malým momentem se k velice pohotové střele dostal zkušený Aduriz, který pořádně protáhl Blanca. Ten míč vyrazil vedle sebe, kde nebyl nikdo z protihráčů.
77'
Bilbao rozjelo kombinaci na pravé straně hrací plochy, načež si faul připsal Sisto. Celta opět nezvládá poslední vteřiny, hlavní sudí ale kartónky tahat nechce.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel San José.
75'
Nyní přišel nedovolený zákrok od vracejícího se Beltrána, který taktickým zákrokem poslal k zemi Muniaina. I tady se zřejmě mohlo žlutit.
74'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Dennis-Yerai Eckert.
73'
Boufal evidentně nestíhal Garcíu, který se tak ocitl na zeleném pažitu. Bylo to ještě s úderem lokte do obličeje, na nic vážného to ale v žádném případě nevypadá.
69'
V posledních minutách se hodně přitvrdilo. Celta zřejmě nemůže unést to, že se soupeřem prohrává. Pakliže to takhle půjde dál, mohlo by se červenat.
68'
Williams si nedokázal poradit s neposedným míčem, obrannou povinnost si i přesto splnil hostující Berchiche. Vzápětí si faulem pomohl napadající de Marcos.
67'
Žlutou kartu dostává Hugo Mallo (Real Club Celta de Vigo).
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
66'
Stále ten stejný obrázek hry. Domácí jsou i nadále v držení hracího předmětu, avšak před malým momentem dokázal Martínez zažehnat nebezpečí.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, baskický celek stále vede nejtěsnějším možným rozdílem. Hosté se nyní snaží kouskovat hru.
64'
Domácí jsou nyní aktivnější, avšak soupeř se nikam hnát nemusí. Herrerín je ve druhém poločase bez větší práce, to se nyní snaží napravit střídající Sisto.
63'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Pione Sisto.
62'
Vigo se dokázalo dostat z ošemetné situace, na jistotu totiž zahrál obránce Araujo, který přihrával až k Blancovi, jenž ihned roztáhl hru na druhou stranu.
61'
Na pořadu dne byl volný kop pro Celtu. Míč se kroutil směrem do branky, nakonec ho na hranici malého vápna dokázal odhlavičkovat do bezpečí de Marcos.
60'
Do pokutového území Athleticu přiletěl nepovedený centr, který ihned odklidil do bezpečí Martínez. Posléze u autové čáry vybojoval aut hostující Berchiche.
59'
Celta rozehrávala volný kop z blízkosti středového kruhu, jenomže Beltrán se musel vracet zpět k postranní čáře. Soupeř totiž neúnavně napadá rozehrávku.
58'
Tak tohle byl naprosto likvidační zákrok! García nevybíravým skluzem poslal na zem Boufala, za což obdržel "pouze" žlutou kartu.
57'
Boufal si potáhl míč blíže ke středu, avšak zde byl prostor příliš přehuštěný. Proto se domácí křídelník rozhodl přenést hru k pravé postranní lajně.
56'
Pro domácí mohlo být opět zle. Williams tentokráte přihrával šestnáctkou na Muniaina, který ale netrefil balón. Blanco tak bude odkopávat od branky.
55'
Domácí se tak opět dostávají do nelichotivé situace, budou muset opět dotahovat jednobrankové manko. Do konce zápasu stále zbývá dost času.
54'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají zpět do vedení! Obří podíl na této brance má brankář Herrerín, jehož naprosto milimetrový odkop našel na druhé straně hrací plochy rychlonohého IŇAKIHO WILLIAMSE, který z úhlu pelášil na Blanca. Domácí brankář roztáhl nohy, kam protihráč poslal hrací předmět.
54'
Williams se snažil zmařit odkop Blancovi, nakonec mu to ale nevyšlo. Posléze si faulem pomohl Córdoba, který tak trochu nechtěně fauloval Beltrána.
53'
Hosté zahrávali druhý rohový kop, tentokráte z pravé strany. Rozehrávka nakrátko přinesla cvičený signál, Muniain se ale nacházel v ofsajdu.
52'
Na opačné straně se do zakončení dostával Williams, jehož ránu na poslední chvíli dokázal srazit Yokuslu. Míč se nakonec došoural vedle branky.
51'
Chybná rozehrávka Bilbaa přinesla zakončení do Beltrána. Technický projektil neměl dobrý směr, Herrerín si střed vlastní branky v poklidu pohlídal.
50'
Poprvé si s míčem zahrál také brankář Blanco, který rozehrál k levé postranní čáře. Celta to zkouší postupnou kombinací, v tuto chvíli je u balónu Juncá.
49'
I tentokráte se k míči postavil záložník Beňat, který kroutil centr k hranici malého vápna. Tam se nejvýše do vzduchu dostal Araujo, jenž zažehnal nebezpečí.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Yokuslu, který skolil k zemi Muniaina. Bilbao má k dispozici standardku.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned dvě branky. V úvodu utkání jsme se dočkali hned dvou vyložených šancí, na jedné straně musel zasahovat Blanco, na té druhé byla nastřelena branková konstrukce. Chvíli poté se hosté dostali do vedení, první branku obstaral Muniain. Celta se posléze chtěla dostat k náporu, což se sice nedařilo, avšak vyrovnávací branka přeci jenom přišla. V samotném závěru poločasu totiž srovnal krok domácí Beltrán.
45+2'
45+2'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
V samotném závěru prvního poločasu přichází vyrovnání! Mallo zahrával rohový kop z pravé strany, nejvýše do vzduchu se dostal Gómez, který ještě prodlužoval na zadní tyč, kam si seběhl FRANCISCO BELTRÁN, jenž zamířil přesně do odkryté branky.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Na zemi se sice ocitl hostující Córdoba, avšak hlavní sudí nedovolený zákrok neodpískal. Místo toho se domácí dostanou k autovému vhazování.
43'
Blanco raději zvolil přízemní rozehrávkou na naběhnuvšího Cabrala. Celta se posléze dostala za středový kruh, odkud Lobotka přenesl hru na Malla.
40'
Žlutou kartu dostává Iñigo Córdoba (Athletic Bilbao).
40'
Po delší době se mohl připomenout urostlý Gómez, který si naskakoval na centr z pravé strany. Jako první se k padajícímu předmětu dostal brankář Herrerín.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Byl to právě Williams, který si v hlavičkovém souboji pomohl nedovoleným zákrokem. Hlavní sudí ještě domlouvá hostujícímu forvardovi, který už jednu žlutou má.
37'
Jeden z hostů to zkoušel nákopem na útočnou polovinu, kam se vydával také Williams. Toho ale vzorně dostoupil jeden z protihráčů, který si pomohl čistě.
36'
Boufal se na hranici vápna zbavil Martíneze, toho však v tandemu zastoupil jeden ze spoluhráčů. I tak se Celta dostane k dalšímu rohovému kopu.
35'
Athletic se nyní usadil s míčem na útočné polovině, kde se ale nemůže dostat k ničemu závratnějšímu. Soupeř neúnavně napadá rozehrávku.
34'
Bilbao se kostrbatou kombinací dostalo až k hranici vápna, tam se ale vlastní neschopností nedostalo ke střele. Následně se nepodařilo přesně přihrát Garcíovi.
33'
Beňat tak dlouho operoval s míčem, až se ho rozhodl poslat mezi obránce, avšak včas zasáhl pozorný Araujo. Také brankář Blanco okusil práci s hracím předmětem.
32'
Sledujeme lehce nezáživnou pasáž tohoto utkání. Bilbao se pochopitelně nikam nežene, na druhou stranu se domácí nemohou dostat k žádnému náporu.
31'
A další nepřesnosti. Nejprve Herrerín vyhodil míč přímo na kopačku Beltrána, ten pro změnu nedokázal vysunout Gómeze, jenž se hnul na druhou stranu.
30'
Capa si dokázal poradit s domácím Boufalem, posléze si Vigo moc neporozumělo. Přihrávka směřována na Gómeze skončila až v moci Herrerína.
29'
Po delší době se k míči podíval brankář Herrerín, který po chvilkovém váhání odkopl na hlavu Berchicheho, jenž pro změnu našel nohu protihráče.
25'
Žlutou kartu dostává Okay Yokuşlu (Real Club Celta de Vigo).
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut, zatím jsme se dočkali jedné branky. Athletic využil aktivity z úvodu utkání, v tuto chvíli jsou na tahu domácí.
23'
Juncá si všiml volného Beltrána, který se dokázal otočit kolem prvního protihráče, ten druhý mu ale už vzal balón. I tak jsou domácí i nadále u míče.
22'
Domácí brankář si hodně zahrával, nakonec na to nedoplatil. Napadající Williams totiž promáchl míč, Celta tak může postupovat směrem kupředu.
21'
Cabral vyvezl míč až ke středovému kruhu, kde ale kolem sebe neměl podporu spoluhráčů. Domácí zadák se tak musel vrátit, aby přihrál Blancovi.
20'
Domácí celek to nyní bude mít složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
19'
Hosté otevírají gólový účet tohoto zápasu! Nákop od Martíneze směřoval do volného prostoru, kam se jako první dostal rychlonohý Williams. Manévr kolem obránce přinesl střílenou nabídku, do které vložil kopačku IKER MUNIAIN, který se tak stává prvním střelcem tohoto zápasu.
19'
K míči se postavil technicky velmi dobře vybavený Beňat, který to překvapivě zkoušel centrem do malého vápna, po kterém hlavičkoval vedle branky Martínez.
18'
Bude tu další nebezpečná standardka pro Athletic. Tak trochu nepochopitelně sáhl k nedovolenému zákroku Boufal, který stáhl k zemi Capu.
17'
Od levé autové čáry vhazoval hostující Berchiche, který si vybral vedle stojícího Córdobu, jehož centrovaná nabídka proletěla kousek vedle Blanca.
16'
K rozehrávce se nakonec postavil Gómez, jehož parádní obstřel skončil pouze na brankové konstrukci. Herrerín by i tak na balón dosáhl.
15'
Ta ale nepřinesla nic nebezpečného, podobnou šanci bude mít také Celta. Tentokráte si faulem pomohl Núñez, který poslal k zemi aktivního Méndeze.
15'
Žlutou kartu dostává Iñaki Williams (Athletic Bilbao).
14'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl napadající záložník Beltrán, který stáhl k zemi Núñeze. Bilbao bude zahrávat další standardní situaci.
13'
Velká šance Bilbaa! Martínez prodlužoval míč na Núñeze, jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti dokázal Blanco vyrazit nad horní konstrukci.
12'
Domácí si tak vyzkoušeli rozehrávku úvodního rohového kopu. K míči se postavil kapitán Mallo, který nakonec přenechal Méndezovi, což ale nepřineslo nic závažného.
11'
Boufal přihrál do tandemu na Méndeze, který se snažil proniknout do pokutového území. To přečetl hostující Capa, jenž vypíchl míč daleko za brankovou čáru.
10'
Juncá si nechtěl přidělávat zbytečné starosti, proto rozehrál na vedle stojícího Arauja, který do kombinace zapojil také brankáře Blanca.
9'
Boufal šikovně roztáhl hru na pravou stranu, odkud zkoušel Mallo centrovat do šestnáctky. Jeho nabídka pouze proletěla vápnem, soupeř tak bude vhazovat.
8'
Posléze se Celta rozhodla uklidnit hru, k míči se dostal také slovenský záložník Lobotka, který po chvilkovém driblinku přihrál vedle stojícímu Beltránovi.
7'
Ve středu hrací plochy se nejlépe zorientoval García, jehož pas našel na levém křídle volného Córdobu, jehož centr do šestnáctky byl hodně nebezpečný.
6'
K rozehrávce přímého kopu se nakonec postavil Méndez, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho střílenou nabídku odkopl jeden z protihráčů.
5'
Posléze se na zemi ocitl domácí útočník Gómez, kterého kousek před pokutovým územím tvrdě atakoval Beňat. Domácí budou zahrávat přímý kop.
4'
Aby toho nebylo málo, tak si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Garíca, který ve středu hrací plochy fauloval Boufala. Celta okamžitě rozehrála.
3'
Hned v úvodu se hostující Berchiche vydal podél pravého křídla, avšak poté na hranici pokutového území dokázal čistě zasáhnout Araujo.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, N. Araujo, Juncà – Beltrán, Yokuşlu, Lobotka – Méndez, Gómez, Boufal.
Náhradníci: S. Álvarez – Eckert, Hjulsager, Roncaglia, Jozabed, Sisto, K. Vázquez.

Athletic Bilbao: Herrerín – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Beñat, Dani García – de Marcos, Muniain (C), I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Simón – Aduriz, Balenziaga, Guruzeta, San José, Nolaskoain, Susaeta.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval.
Athletic Bilbao

Na opačné straně stojí trápící se Athletic Bilbao, kterému patří až osmnáctá pozice, což znamená sestupové pásmo. Baskický celek letos sice prohrál pouze pětkrát, avšak dalších deset zápasů přineslo nerozhodný výsledek. Bilbao se ale konečně herně trochu zvedá, neprohrálo poslední tři ligové zápasy. Nejprve totiž na vlastním stadionu porazilo Gironu poměrem 1:0, posléze se uskutečnila bezbranková remíza na hřišti čtvrtého Alavésu. Aby toho nebylo málo, tak Athletic uhrál bod s Valladolidem. Bilbau se na hřištích soupeřů zrovna moc nedaří, letos zde ještě nevyhrálo, nicméně z osmi zápasů hned pětkrát remizovalo.
Real Club Celta de Vigo

Fotbalisté Celty Vigo i nadále hledají ten správný herní rytmus, zatím to stačí na čtrnáctou pozici, což je pro vedení klubu rozhodně málo. Celta v minulém kole přišla o třízápasovou sérii bez porážky, podlehla totiž vedoucí Barceloně, která zvítězila poměrem 2:0. Vigo se v tabulce domácích celků řadí na průběžnou devátou pozici, dohromady na vlastním trávníku odehrálo devět utkání, nicméně ztratilo body hned v šesti případech. Poslední čtyři domácí zápasy ale nabídly pouze jednu porážku, která se uskutečnila v souboji s Realem Madrid. Nejlepším střelcem tohoto celku je desetigólový kanonýr Iago Aspas.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Club Celta de Vigo a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.