La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Valladolid - 1. února 2019   21:00

Huesca
19' Gallego (Cucho) • 50' Pulido (Moisés Gómez) • 53' Moisés Gómez (Cucho) • 77' Ávila (Galán)
4:0
(1:0)
Huesca
R. Santamaría – Miramón, Etxeita (C), Insua, Pulido, Galán – Y. Herrera (72. Musto), Rivera, Moisés Gómez – Gallego (89. Ferreiro), Cucho (77. Ávila).
Jovanović – Aguilera, Ferreiro, Gallar, Akapo, Ávila, Musto.
Munuera – Prieto, Baena
Estadio El Alcoraz, Huesca
6 052 diváků
Valladolid
Masip – Antoñito, Olivas (82. Tuhami), F. Calero, Nacho Martínez – Keko (64. Hervías), Alcaraz, B. Fernández (C), T. Villa (54. Ünal) – Plano, Guardiola.
Y. Rodríguez – Fernández, Ünal, D. Verde, Moyano, Hervías, Tuhami.

Textový přenos je u konce. Na počtenou!
Huesca se tak z chvostu tabulky přiblížila zbytku startovního pole, na nejbližšího soupeře aktuálně ztrácí tři body. Naopak třináctý Valladolid si po odehrání celého kola pravděpodobně pohorší.
V předehrávce 22. kola LaLigy se zrodil výsledek, který nikdo nečekal. Poslední Huesca si v domácím prostředí vyšlápla na Valladolid, který zdemolovala 4:0! Gallego, Pulido, Gómez a střídající Ávila – tento kvartet se na výrazném vítězství svými góly podílel.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 17:11.
90+6'
90+5'
Huesca dohrává zápas v optimální pohodě.
90+3'
Valladolidská defenziva odvrátila roh.
90+1'
Vzhledem k častému přerušování hry a zejména dvěma vstupům videorozhodčího do utkání prodloužil José Munuera zápas o celých šest minut.
89'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Enric Gallego, přichází David Ferreiro.
88'
Nedají si pokoj a nedají. Že je to pořád baví. Tentokrát je hříšníkem Fernando Calero (Valladolid), ten zřejmě nedokáže unést blížící se debakl.
86'
Hráči svádějí souboje uprostřed hřiště.
85'
Na hřišti se rozvířili emoce poté, co se do sebe pustili Moisés Gómez (Huesca) a Anuar Tuhami (Valladolid). Oba kohouty musel rozhodčí uklidnit pomocí karet, se kterými se v poslední době snad roztrhl pytel.
83'
Žlutý kartonek nemusel sudí Munuera ani schovávat, protože hned nato zastavil soupeře nešetrným skluzem Damián Musto (Huesca).
82'
Jako utržený od řetězu vlétl do souboje se svým protivníkem Jorge Pulido (Huesca), a nemohl proto očekávat nic jiného než udělení žluté karty.
82'
Poslední střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Kiko Olivas, přichází Anuar Tuhami.
80'
Huesca znovu operuje na útočné polovině.
77'
Huesca právě vstřelila branku!
Po neuznané brance Realu skóruje domácí tým! Průnikovou přihrávku přijal LUIS EZEQUIEL ÁVILA a z levé strany šestnáctky prostřelil Masipa – 4:0. Zoufalost ve tvářích valladolidských hráčů je patrná, už jim totiž nepomůže ani svěcená voda.
77'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Cucho, přichází Luis Ezequiel Ávila.
76'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
74'
Hosté nesložili zbraně! Ale i když se trefili do černého, tak se neradují. Gólu, který vstřelil Plano, totiž předcházel výrazný ofsajd. Protože si ho však asistent nepochopitelně nevšimnul, vložil se do celé situace videorozhodčí.
72'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Damián Musto.
71'
S blížím se koncem zápasu to pro Real vypadá čím dál hůře. Na stažení třígólové ztráty valladolidskému celku zbývá poslední dvacetiminutovka.
69'
Javier Galán (Huesca) stáhl k zemi unikajícího Hervíase a za tento počin si vysloužil karetní trest.
67'
Z levé strany pokutového území zakončující Gómez nebyl schopen prostřelit hradbu před sebou složených těl. Ani následný roh domácím nevyšel dle představ.
65'
Konečně mohlo dojít k rozehrání nařízeného přímáku. K jeho exekuci se postavil Alcaraz (Valladolid), ale nezamířil přesně. Následuje odkop.
64'
Druhé střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Keko, přichází Pablo Hervías.
63'
Pablo Insua (Huesca) si v okolí šestnáctky vyšlápl na soupeře. Žlutá karta je spravedlivým trestem.
61'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
60'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
57'
To by ale centr musel být kvalitnější. Takhle si s ním defenziva Huesky hravě poradila.
56'
Šanci snížit má Real díky rohovému kopu.
54'
Reakce týmu Real Valladolid na nepříznivý průběh: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Enes Ünal.
53'
Během okamžiku se Sociedad dostává do trháku! Proniknout do šance odhodlaný Cucho byl při své cestě zastaven, přesto dokázal posunout míč na MOISÉSE GÓMEZE, který mezi úrovní penaltového puntíku a malým vápnem zamířil nechytatelně k levé tyči.
50'
Aragonský klub vede 2:0! První roh hosté dokázali ubránit, ten druhý už nikoliv. Gómez při něm posadil míč na hlavu JORGEHO PULIDA, který ho nechal zapadnout přesně pod břevno. Masip se prolétl vzduchem zbytečně.
49'
Huesca znovu zaútočila. Tentokrát po levém křídle a získala výhodu rohového kopu.
47'
Domácí pronikli dovnitř pokutového území a hned tam způsobili pořádnou rošádu.
46'
Aktéři zápasu už se pomalu trousí zpátky na hřiště.
V úvodním poločase mě překvapily dvě věci. Zaprvé s jakou vervou oba týmy do utkání nastoupily a poté přesnost jejich střel. Nejlépe seřízenou mušku měl ale pouze jeden hráč. Enric Gallego otevřel skóre v 19. minutě a právě od tohoto momentu se další průběh poločasu odvíjel. Huesca potřebuje nutně zvítězit, takže si náskok bude chtít za každou cenu udržet. Jsem však přesvědčen o tom, že hosté nedají svou kůži lacino a ještě se porvou o výsledek, který je by je mohl vyhoupnout do horní poloviny tabulky.
Statistika držení míče: 49% : 51%.
45'
44'
Útočný faul. Spáchal ho Plano (Valladolid).
43'
Práci měl také Masip. Valladolidského gólmana zaměstnala střela ze střední vzdálenosti.
41'
Dobře pro bránící se Huesku. I když tomu tak ze začátku nic nenasvědčovalo, protože k hlavičkovému pokusu se prošplhal Fernández. Svou střelu ovšem nasměroval přímo doprostřed branky, takže Santamaría neměl nejmenší problém zasáhnout.
40'
Tam vybojovali míč hosté. A ze svého tažení vytěžili roh. To jsem zvědav, jak to dopadne.
38'
Opět se bojuje na okraji hracího pole.
37'
Poblíž postranní čáry probíhaly urputné souboje. A při jednom z nich Cucho (Huesca) atakoval Kika natolik nepřiměřeně, že obdržel žlutou kartu.
34'
Nějakých pětadvacet metrů od brány se k exekuci nařízeného volného kopu postavil Cucho. A podle očekávání vyslal přímý pokus. Technická střela poskočila o trávník přímo do Masipem nachystaného koše. Tohle byl zákrok ze série jednodušších.
33'
Následuje standardka Huesky z dobré pozice.
31'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
29'
Tomu už se domácí tým hravě ubránil.
28'
No teda! Santamaría (Huesca) zachyboval při krocení centru ze strany, když si neposedný míč doslova nechal proklouznout mezi prsty. Měl štěstí, že za ním stojící obránce napravil chybu odkopem balonu na rohový kop.
26'
Dokonce se dostali do brejku, avšak Guardiola (Valladolid) při něm skončil v ofsajdu.
25'
Hm, tak zatím žádnou. Hosté totiž brání zónově, což na hráče soupeřova týmu platí.
23'
Moc mu to ale nejde. I proto, že u balonu je domácí tým. Jakou další kulišárnu Franciscův výběr vymyslí?
21'
Real se z inkasovaného gólu snaží vzpamatovat.
19'
Po dlouhém nákopu obránce Miramóna využil nedůrazu v defenzivních řadách soupeřova týmu ENRIC GALLEGO. Odražený míč si špičkou kopačky posunul do běhu a po několika krocích došel až před Masipa, jemuž zahrál na housle.
17'
Posunutím balonu doprostřed hřiště se hra trochu uklidnila. Uvidíme, jek tomu bude v dalším průběhu poločasu.
16'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
14'
A o chvíli později ho sami zahrávali. Škoda pro Valladolid, že centrovaný balon obránce uklidil do bezpečí.
12'
Hosté ubránili rohový kop.
11'
Další valladolidský útok už Plano dotáhl do zdárného konce, když po kvalitním centru ze strany odhlavičkoval míč směrem na brankáře Santamaríu.
9'
Tak ani napodruhé to nevyšlo a fotbalisté domácího týmu museli zastavovat pokus o rychlý kontr.
8'
Ne, Huesca ale dostala šanci na reparát.
7'
Huesca může znovu zahrozit, a sice díky exekuci rohového kopu. Využije ji domácí klub k otevření skóre?
6'
Zapotil se už také Masip. Valladolidský gólman musel tygřím skokem zneškodnit pokus, který hlavou k pravé tyči poslal Gallego. Tohle je opravdu divoký začátek utkání.
4'
Hosté zahrávali další roh, tentokrát už ne tak úspěšně jako před okamžikem.
3'
První roh domácí ubránili, ale při druhém už měli větší problémy. Rozehrávku nakrátko vystřídal přesný centr na zadní tyč, kam si naběhl neobsazený Alcaraz. Nebezpečný hlavičkový pokus Santamaría se štěstím vyrazil kolenem.
2'
A právě hostující klub má jako první možnost kopat roh. Tato příležitost se Valladolidu naskytla po Villově přihrávce sražené za brankovou čáru.
1'
Výkop provedl valladolidský Real.
1'
Domácí odehrají zápas v modrých dresech, hosté na sebe oblékli komplety bílé barvy.
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hrací plochu, kam je společně se svými asistenty přivedl José Munuera.

SD Huesca: R. Santamaría – Miramón, Etxeita (C), Insua, Pulido, Galán – Y. Herrera, Rivera, Moisés Gómez – Gallego, Cucho.
Náhradníci: Jovanović – Aguilera, Ferreiro, Gallar, Akapo, Ávila, Musto.

Real Valladolid: Masip – Antoñito, Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Keko, Alcaraz, B. Fernández (C), T. Villa – Plano, Guardiola.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Fernández, Ünal, D. Verde, Moyano, Hervías, Tuhami.

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Baena.
Zatímco hráči obou týmů se pilně rozcvičují, vy si prohlédněte sestavy!
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z předehrávky 22. kola LaLigy mezi Hueskou a Valladolidem.
První vzájemný duel letošní sezony

7. říjen 2018:
Valladolid – Huesca 1:0 (1:0)
Branka:
28. Alcaraz
ŽK: Míchel – Pulido, Semedo.

Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:12.
V minulém kole ukončil Valladolid pětizápasové čekání na ligovou výhru, když v záchrannářském souboji po obratu ve druhém dějství udolal 2:1 trápící se Celtu Vigo. Zisk plného počtu bodů vynesl Real na třinácté místo, kde už se dýchá o poznání lépe. Ani tak ve Valladolidu nesmějí zapomenout na rčení, že jedna vlaštovka jaro nedělá.
Poslední Huesca se od chvostu tabulky nedokáže odlepit. A je jisté, že se jí to nepovede ani v případě pátečního vítězství, protože na nejbližšího protivníka ztrácí propastných šest bodů. Žalostné výkony aragonského klubu se samozřejmě musejí projevit na psychice hráčů, pro které bude útěk z této šlamastyky těžkým oříškem.
Předehrávka 22. kola LaLigy se odehraje v Huesce, kam zavítá Real Valladolid. Domácí se potřebují přiblížit zbytku startovního pole, hosté si zase chtějí udržet patřičný náskok nad sestupovým pásmem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.