La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Sevilla - 23. září 2018   12:00

Levante
13' Martí (Luna) • 90' Simon
2:6
(1:4)
Sevilla
11' Ben Yedder  (Sarabia) • 21' Carriço  (Sarabia) • 35' Ben Yedder  (Sarabia) • 45' Ben Yedder   • 49' André Silva   • 59' Sarabia  (Ben Yedder)
Levante
Olazábal – Pedro López (C), Postigo, Suárez Pier, Luna – Morales, Prcić (61. N. Vukčević), Campaña (73. Simon), E. Bardhi – Martí (61. E. Boateng), B. Mayoral.
Aitor Fernández – Toňo, Chema, N. Vukčević, Jason, E. Boateng, Simon.
Cuadra – López, García
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
Sevilla
Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Sarabia (73. Muriel), Banega (63. Roque), F. Vázquez, Aleix Vidal – Ben Yedder (63. Promes), André Silva.
Soriano – Nolito, Roque, Muriel, Promes, Arana, Gnagnon.

To je ode mě v tuto chvíli vše. S přáním hezkého dne se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Navzdory dvěma propuštěným gólům může být spokojený také Tomáš Vaclík. Český reprezentant přispěl k vysoké výhře Seville několika důležitými zákroky a jako třešničku vychytal penaltu.
Hlavní hvězdou je Wissam Ben Yedder, autor hattricku. Na zápas ale určitě bude vzpomínat v dobrém také Moses Simon, protože při své premiéře v dresu poraženého Levante vsítil gól.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 10:9. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:18.
Levante se nezbavilo nálepky mírného outsidera a stále tedy platí, že valencijský klub naplno bodoval pouze v úvodním utkání sezony.
Po třech nepřesvědčivých výkonech Sevilla v 5. kole LaLigy zabrala, na hřišti Levante si otevřela střelnici a po kanonádě 6:2 se vyhoupla na pohárové příčky.
90+3'
90+3'
V posledních vteřinách před závěrečným hvizdem Levante neuspělo s rozehrávkou rohového kopu.
90+1'
Hrát se bude ještě tři minuty.
90'
Levante právě vstřelilo branku!
Střídající MOSES SIMON prožívá gólovou premiéru v dresu Levante. Po dlouhém nákopu si uvnitř vápna vytvořil prostor pro střelu, kterou pouze zmírnil porážku svého týmu.
88'
Sevillská obranná řada se připravila důkladně.
87'
S odhodlaným výrazem v obličeji vešel do pokutového území Morales (Levante UD) a po zblokované střele může jeho tým provést rozehrávku rohového kopu.
86'
A tak zaútočili hosté. Svou akci zakončili nepřesnou střelou ze střední vzdálenosti.
85'
Průniková přihrávka, za kterou uháněl Mayoral (Levante UD) měla příliš velkou razanci.
83'
Znovu si zahrál Vaclík (Sevilla FC), tentokrát pomohl svým spoluhráčům při rozehrávce.
81'
Hra se obrátila a Vaclík (Sevilla FC) musel krotit centr letící odněkud od postranní čáry.
80'
Fotbalisté Seville zvyšují své procento držení míče rozvážnou kombinací na vlastním území.
78'
Na rychlostní souboj si troufl Bardhi (Levante UD), vyšel z něj ovšem jako poražený.
76'
Čtvrt hodiny před koncem se zápas pouze dohrává. Domácí by ho už dávno chtěli mít za sebou.
75'
Probíhá přestávka na doplnění tekutin.
73'
Střídání v týmu Levante UD: v utkání dohrál José Campaña, premiéra v dresu svého nového chlebodárce čeká Mosesa Simona.
73'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Luis Muriel.
71'
Další příležitost nastala díky rohovému kopu. U přední tyče si do vzduchu vyšplhal Pier (Levante UD), ale v obležení soupeřů hlavičkoval vysoko nad.
70'
Po nakrátko rozehraném rohu se zkusil prosadit Luna (Levante UD), mířil ovšem úplně mimo.
67'
Olazábal (Levante UD) si pochutnal na Vidalově slabé neumístěně střele po zemi.
65'
Z téměř nulového úhlu střílející Morales (Levante UD) rozvlnil pouze boční část sítě.
63'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Roque.
63'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze obrovského potlesku hostujících fanoušků opustil hřiště Wissam Ben Yedder, autora hattricku nahradil Quincy Promes.
62'
Aleix Vidal (Sevilla FC) dostal kartu za faul.
61'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Nikola Vukčević.
61'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Emmanuel Boateng.
59'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tým z Andalusie rozkládá soupeřovu defenzivu na padrť. Třígólový střelec Ben Yedder se nyní převtělil do role asistenta, když přihrávkou na levou stranu pokutového území pobídl ke skórování PABLA SARABIU. Jeho křižný pokus po zemi zaplul nechytatalně k tyči – 1:6.
56'
Roh, který následoval, Levante odbránilo.
55'
Hosté měli šanci! Vazquéz nahrál patou uvnitř šestnáctky Navasovi, který před bránou hledal Bena Yeddera. Ten ovšem zakončoval už z ostrého úhlu, takže Olazábala nepřekonal.
52'
Jeho exekuce se domácímu týmu vůbec nevyvedla, to samé platí o rychlé protiakci.
51'
Skvěle Vaclík! Strážce hostující svatyně vyzmizíkoval na zadní tyči zakončujícího Mayorala. Následuje rohový kop.
49'
Tak jsem to zakřikl! Domácí obrana zaspala při rozebrání hráčů, po Sarabiově centru se k balonu dostal ANDRÉ SILVA a tutovkou nepohrdl. Míč si našel cestu do sítě mezi Olazábalovýma roztaženýma nohama.
48'
Oproti předchozímu dějství se hra zdá být klidnější.
47'
Hned na startu druhé pětačtyřicetiminutovky v ofsajdu uvízl Mayoral (Levante UD).
46'
No páni, to byl skutečně strhující poločas. Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy jsem viděl podobnou gólovou smršť. Nejvýrazněji se na ní podílel Wissam Ben Yedder, autor hattricku. Další výraznou postavou Seville je bezesporu Tomáš Vaclík, který přispěl několika důležitými zákroky a navrch lapil penaltu.
45+2'
45+1'
Nastavená doba hry činí dvě minuty.
45'
WISSAM BEN YEDDER kompletuje hattrick! Stihl to ještě v úvodním poločase. Ústřední postava první půle potrestala chybu brankáře Olázabala, jemuž centrovaný balon vypadl z náručí.
43'
Při napadání soupeřovy rozehrávky se Bardhi (Levante UD) provinil proti pravidlům.
40'
Po nařízeném rohu už Levante nezahrozilo.
39'
Po jednom takovém zahrávali domácí standardku. Na místo přestupku se postavil Bardhi a nemířil vůbec špatně. Vaclík se musel hodně natahovat, aby pumelici vytěsnil nad.
37'
Sledujeme líté souboje ve středu kolbiště.
35'
Hosté odskakují svému soupeři na dvoubrankvý rozdíl! Sarabia při přečíslení tří hráčů na dva nechrtil a předložil balon lépe postavenému spoluhráči. Tím byl WISSAM BEN YEDDER, který chladnokrevně prostřelil Olazábala. Autor gólu má zaděláno na hattrick.
34'
Během ní nejvíce sil nabral Navas (Sevilla FC). Odhodlal se ke střele z uctivé vzdálenosti, neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.
33'
Rozhodčí nařídil občerstvovací pauzu.
31'
A dokonce také vybojovala roh. Campaña (Levante UD) zkusil překvapit Vaclíka centrem na malé vápno, ale český gólman balon bezpečně vyboxoval.
29'
Následnému rohu se domácí ekipa ubránila.
28'
Rušno bylo také na opačné straně poté, co Banega (Sevilla FC) vběhl do levé části vápna a vystřelil pod břevno. Olazábal míč konečky prstů vyškrábl nad horní brankovou konstrukci.
26'
Vaclík (Sevilla FC) chytil penaltu! Český reprezentační gólman odhadl směr Moralesovy rány a skokem k levé tyči zabránil vyrovnání.
24'
Míč do pokutového území zakroutil Banega (Sevilla FC), nikoho ze spoluhráčů ale neoslovil.
23'
Sevilla má možnost rozehrát rohový kop.
21'
Sevilla si bere vedení zpět! DANIEL CARRIÇO si naskočil na načechraný centr ze standardní situace a přehlavičkoval mírně vyběhnutého Olazábala. Pokud to tak půjde dále, mohl by se zápas strhnout v zajímavou přestřelku.
20'
Po nešetrném skluzu následuje první žlutá karta, vidí ji Sergio Postigo (Levante UD).
17'
Na opačné straně Vaclíka zaměstnal doprostřed branky zakončující Bardhi (Levante UD).
15'
Překlopit misky vah zpátky na stranu svého týmu měl v úmyslu Vidal (Sevilla FC), jeho pokus ze střední distance se však nevešel mezi tři tyče.
13'
Blesková odplata! Luna z levé strany poslal balon do šestnáctky, kde byl nejdravější ROGER MARTÍ. Na jeho ránu z pvní Vaclík neměl nárok.
11'
Pravidlo "nedáš – dostaneš" zafungovalo v případě tohoto gólu! Po přežitých šancích soupeře otevřel gólový účet WISSAM BEN YEDDER. Francouz tím ukončil třízápasový střelecký půst svého celku.
10'
Dvě velké šance domácího klubu gólem nekončí! Zblízka hlavičkujícího Martího skvěle vychytal Vaclík a Bardhiho dorážka těsně minula levou tyč. Mezi diváky to jenom zahučelo...
9'
Sarabia (Sevilla FC) obdržel míč, rozběhl se po levém křídle a odcentroval před bránu.
8'
Po výhozu gólmana se hraje uprostřed hřiště.
7'
Hosté sice odrátili centr z rohového kopu, ale tím nebezpečí nezažehnali. Do odraženého míče totiž kopl Mayoral a donutil Vaclíka k zákroku u tyče.
5'
Nakonec to byla samostatně vedená akce, při které se nechal zfaulovat Campaña (Levante UD).
4'
Navzdory tomu domácí zůstali na útočné polovině. Vymyslet zkusí nějakou jinou kulišárnu.
3'
Zprava centrující Morales (Levante UD) nedokázal kopnout míč kolem bránícího hráče.
2'
Nepřesná kombinační souhra je připravila o míč, takže směrem dopředu mohou zahrát domácí.
1'
Guillermo Cuadra poprvé foukl do píšťalky. Zahajovací výkop provedli hosté.
1'
Fotbalisté právě nastoupili na hřiště. České fanoušky bude zajímat výkon reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka, chytajícího v dresu Seville.

Levante UD: Olazábal – Pedro López (C), Postigo, Suárez Pier, Luna – Morales, Prcić, Campaña, E. Bardhi – Martí, B. Mayoral.
Náhradníci: Aitor Fernández – Toňo, Chema, N. Vukčević, Jason, E. Boateng, Simon.

Sevilla FC: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Sarabia, Banega, F. Vázquez, Aleix Vidal – Ben Yedder, André Silva.
Náhradníci: Soriano – Nolito, Roque, Muriel, Promes, Arana, Gnagnon.

Sevilla FC

Své umění předvádí v základní skupině Evropské ligy, na pódiu LaLigy už však tolik úspěšná není. Zřejmě za to může špatné rozvržení sil, protože výkony v evropských a tuzemských utkáních se liší jako den a noc. Po ostrostřelecké explozi proti nováčkovi z Vallecana drží Sevilla už tři zápasy trvající gólový půst.

Odehraná utkání:
4. kolo: Sevilla FC – Getafe 0:2
3. kolo: Betis Sevilla – Sevilla FC 1:0
2. kolo: Sevilla FC – Villarreal 0:0
1. kolo: Vallecano – Sevilla FC 1:4
Levante UD

Udržet se v nejvyšší soutěži. S tímto cílem vstoupilo Levante do ročníku 2018/19. A na jeho začátku to nevypadá vůbec špatně. Tým z Valencie si po čtvrtém kole drží průměr jednoho bodu na zápas. Jestliže jeho bodové konto vydrží tímto tempem narůstat po celý průběh ligy, nemusí se v Levante vůbec strachovat.

4. kolo: Espanyol Barcelona – Levante 1:0
3. kolo: Levante – Valencia 2:2
2. kolo: Levante – Celta Vigo 1:2
1. kolo: Betis Sevilla – Levante 0:3
Španělská LaLiga nám k nedělnímu obědu naservíruje zápas tabulkových sousedů, na hřiště jedenáctého Levante přicestuje hůře postavená Sevilla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.