La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Vallecano - 4. května 2019   13:00

Levante
14' Campaña  • 44' Vezo (Campaña) • 85' Jason  • 90' E. Bardhi (Simon)
4:1
(2:0)
Vallecano
71' Á. García  (Guerra)
Levante
Aitor Fernández – Coke, Vezo, Rober, Toňo – E. Bardhi, N. Vukčević (65. Rochina), Campaña – Jason, B. Mayoral (79. Simon), Morales (C) (87. Postigo).
Olazábal – Cabaco, Pedro López, Postigo, Martí, Simon, Rochina.
Estrada – Aguilar, Martín
Estadio Ciudad de Valencia
Vallecano
Alberto García (C) – Tito, A. Ba (46. Guerra), Gálvez, Á. Moreno – Embarba, Mario Suárez, Agbo (29. Medrán), Pozo, Bébé (65. Á. García) – De Tomás.
Dimitrievski – Á. García, Guerra, Imbula, G. Kakuta, Velázquez, Medrán.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:10. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 17:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Levante, které svého soupeře porazilo poměrem 4:1. Ve druhém dějství jsme sledovali celkem jednostrannou záležitost, neboť více ze hry měl hostující celek, jenž ale většinu času narážel pouze na obranu soupeře. Naopak Levante se snažilo hrozit díky rychlým kontrům, avšak soupeř se přeci jenom dočkal snížení stavu. V závěru utkání byl vyloučen hostující Embarba, což domácí hráči využili ke třetí a čtvrté brance.
90+3'
90+3'
Utkání nám pomalu a jistě spěje k závěrečnému hvizdu, o vítězi je rozhodnuto. V tuto chvíli má míč na své kopačce Coke.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Levante právě vstřelilo branku!
Přeci jenom tu máme další branku domácích! Parádní kolmice totiž směřovala přesně za obranu, kde se zjevil ENIS BARDHI, jenž se do míče opřel pravou nohou, což slavilo úspěch. Pomezní sudí sice signalizoval ofsajd, posléze ale hlavní sudí branku přeci jenom uznal.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
V tuto chvíli to bude pro Vallecano nesmírně složité, do konce zápasu totiž nezbývá moc času. Hosté navíc stále prohrávají o dvě branky.
87'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Sergio Postigo.
85'
Domácí si berou dvoubrankové vedení zpět! Levante totiž zahrávalo další rohový kop, který se snášel k hranici malého vápna. Tam se nejvýše do vzduchu dostal forvard JASON, jehož velice prudké zakončení směřovalo mimo dosah brankáře.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, domácí stále vedou o jednu branku. Vallecano je ale o poznání aktivnějším mužstvem.
82'
Tak pozor! Embarba fauloval u postranní čáry, za což si vysloužil druhou žlutou kartu. Jeho celek bude dohrávat v početní nevýhodě.
82'
Střídající Simon uplatnil rychlost, díky které se dostal až do pokutového území, kde jeho přihrávka dokázal odkopnout do bezpečí obránce Gálvez.
81'
Moreno si dával s provedením autového vhazování celkem načas, nakonec si vybral vedle stojícího Medrána, který proti přesile vybojoval standardku.
80'
Tady moc nescházelo. Jeden z hostů se s přispěním štěstí dostával do zakončení, které mu ale nesedlo. Následně Fernández zneškodnil dorážku.
79'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Moses Simon.
78'
Žlutou kartu dostává Adrián Embarba (Rayo Vallecano).
78'
Logicky tak přišel na řadu rohový kop, který si v přehuštěném prostoru dokázal najít záložník Suárez, jehož hlavičkový pokus směřoval nad branku.
77'
Následně si do pokutového území dokázal seběhnout křídelník Embarba, který se pokoušel o centr, jenž přistál přesně na kopačce domácího Robera.
76'
Nyní se pro změnu podařilo zasáhnout Cokemu, který poslal míč ven z hrací plochy. Zanedlouho se ujme autového vhazování obránce Moreno.
75'
Následoval rohový kop, po kterém přišel nebezpečný centr, který vyvolal pořádný rozruch. García nakonec dokázal vyrazit hrací předmět před sebe.
74'
Morales se dokázal prodrat až do pokutového území, kde ještě zkoušel přihrávat pod sebe na Jasona, před kterým se podařilo zasáhnout Gálvezovi.
71'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom tu máme snížení! Nenápadná akce po levém křídle nakonec nabídla zpětnou přihrávku na ÁLVARA GARCÍU, který bez větších problémů zamířil do odkryté branky. Fernández byl v tomto případě zcela bez šance na reakci.
70'
Hostující brankář García po delší době vykopával od své branky, přičemž se mu na druhé straně podařilo najít Guerru, jenž sklepl do strany na Poza.
68'
Žlutou kartu dostává Mario Suárez (Rayo Vallecano).
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále vedou o dvě branky. Ve druhém dějství zatím hraje pouze Rayo, jenž marně dobývá soupeře.
65'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Rubén Rochina.
65'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Bébé, přichází Álvaro García.
64'
Tohle už byla šance! Vallecano naprosto propadlo při bránění útočné akce soupeře, sám na branku se hnal Mayoral, který orazítkoval pouze břevno.
63'
Už to vypadalo, že se právě Jason dostane až před brankáře Garcíu, avšak špatné vedení míče ho o tuto možnost připravilo. Levante je stále u míče.
62'
Fernández se opět pomazlil s hracím předmětem, který se rozhodl dalekonosně poslat na druhou stranu, kde bohužel pro domácí fauloval Jason.
61'
Do volného prostoru si seběhl Pozo, který ještě zkoušel celou kombinaci vyšperkovat přihrávkou na levou stranu, s čímž počítal také pozorný Vezo.
60'
Nyní byl do akce zapojen také pomezní sudí, který si všiml velice těsného ofsajdu, ve kterém se nacházel domácí Morales. Suárez okamžitě rozehrál.
59'
Posléze se na zemi ocitl jeden z domácích hráčů, který si doslova vymodlil nedovolený zákrok. Tuto situaci pochopitelně uviděl také hlavní rozhodčí.
58'
Žlutou kartu dostává Álvaro Medrán (Rayo Vallecano).
57'
Vallecano je v úvodu druhého poločasu aktivnějším týmem. Tito se nyní pokoušel o zpětnou přihrávku na Gálveze, který se rozhodl uklidnit hru.
56'
Autového vhazování se před malým momentem ujal hostující Moreno, který si pro spolupráci vybral Medrána, jenž ještě přenášel hru na pravou stranu.
55'
Tito si natáhl míč na pravou nohu, načež se pokoušel odcentrovat do přehuštěného prostoru. Tam zasahoval Rober, jenž odvracel do bezpečí.
54'
Aby toho nebylo málo, tak hodně nebezpečně zakončoval křídelník Bébé, který se od míče opřel z dvaceti metrů, avšak balón vystoupal kousek nad.
53'
Rozehrávku si nakonec vzal na starost De Tomás, jehož rána pravou nohou trefila pouze dobře postavenou zeď. Jeho celek bude ještě vhazovat.
52'
Tohle by pro Rayo mohla být šance na zkorigování výsledku. Kousek od pokutového území skončil na zemi Pozo, následovat bude standardka.
51'
Následoval nedovolený zákrok v podání napadajícího Vukčeviće, který poslal k zemi Embarbu. Vallecano bude rozehrávat volný kop z vlastní půlky.
50'
S míčem se pomazlil také domácí brankář Fernández, který v poklidu stáhl míč ze vzduchu. Následovat dalekonosný odkop na druhou stranu hřiště.
49'
Posléze jsme sledovali kombinaci na polovině domácího celku, přičemž Pozo přeposílal vedle sebe na Bébého, jehož centr proletěl šestnáctkou.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Campaňa, který kousek od středového kruhu zavadil o jednoho z protihráčů.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Abdoulaye Ba, přichází Javi Guerra.
46'
Máme za sebou první poločas, který byl z hlediska atraktivity málo záživný. Dohromady jsme se dočkali hned dvou branek, přičemž se o obě postaral domácí celek, který byl v prvním dějství směrem dopředu nebezpečnější. Vallecano se sice celou dobu snažilo s nepříznivým výsledkem něco udělat, to ale prozatím nepovedlo. I tak do konce zápasu zbývá hodně času, Levante si ale do druhého poločasu přineslo dvoubrankové vedení.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Domácí přeci jenom jdou do dvoubrankového vedení! Na pořadu dne byl rohový kop, který byl rozehrán z pravé strany. Do pokutového území přiletěl hodně vysoký centr, na který si naskočil RÚBEN VEZO, jenž nesmírně přesnou hlavičkou překonal brankáře soupeře.
44'
Po levém křídle pláchl Morales, který místo zakončení ještě zkoušel najít Campaňu, ke kterému se na poslední chvíli přiřítil protihráč.
43'
Jeden z domácích ještě dohrál situaci u brankové čáry, za což si vysloužil napomenutí od rozhodčího. Každopádně se bude pokračovat odkopem od branky.
42'
K pokutovému území si seběhl Morales, který se pokoušel o zakončení pravou nohou. Jeho rána byla příliš vysoká, proto skončila pouze na tribuně.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Nepovedenou přihrávku zachytil pouze hostující Bébé, který narazil do protihráče. Následné zakončení téhož hráče směřovalo kousek vedle branky.
36'
U rohového praporku to znamenitě udělal obránce Gálvez, který dokonce nasadil jesličky napadajícímu protihráči. Levante ale vzorně napadá rozehrávku.
35'
O dalekonosné přenesení hry se pokoušel Suárez, který na levé straně zkoušel najít Bébého, před kterým si obrannou povinnost splnil obránce Toňo.
34'
O centrovanou nabídku se po rozehrávce volného kopu se pokoušel záložník Pozo, který se snažil najít De Tomáse, avšak před ním zasahoval Rober.
33'
Z velké vzdálenosti se pokoušel o překvapení brankářeho hostující Suárez, jehož střela směřovala daleko vedle branky. Budeme sledovat rozehrávku.
32'
Nakonec si rozehrávku volného kopu vzal na starost záložník Embarba, který to nemyslel vůbec špatně. I přesto se nejvýše do vzduchu dostal Vukčević.
31'
Vallecano tak přečkalo kritický moment, stále tak prohrává pouze o jednu branku. Navíc si po bleskovém útoku zajistilo zisk standardní situace.
30'
To jsou věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil domácí Morales, který zvolil zakončení doprostřed branky, jenomže García dokázal zasáhnout nohama.
29'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Uche Henry Agbo, přichází Álvaro Medrán.
29'
Je tu pokutový kop pro Levante!
28'
Málem jsme se dočkali vyrovnávací branky! Jeden z domácích totiž podcenil centr ke své zadní tyči, tam se zjevil Tito, jenž trefil pouze brankáře.
27'
Na vlastní polovině operoval s balónem obránce Gálvez, který ho po chvilce vyvezl na útočnou zónu, kde do kombinace zapojil také záložníka Agba.
26'
Nepovedená přihrávka v podání Bardhiho nenašla Mayorala, místo toho se balón snesl přesně do míst, ve kterých se nacházel hostující brankář García.
25'
K rohovému praporku se nakonec postavil Campaňa, který stáčel centr směrem od branky. Nakonec na hranici malého vápna zasahoval Embarba.
24'
Nyní se do útočení pustilo také Levante, konkrétněji se o to postaral obránce Coke, který svým centrem vybojoval rohový kop pro svoje barvy.
19'
Nakonec jsme sledovali další rohový kop, který směřoval k hranici malého vápna, kam se do vzduchu dostával Suárez, jenž hlavičkoval hodně nepovedeně.
18'
Nyní to směrem kupředu zkoušel hostující Bébé, který na levé straně narazil pouze do jednoho z protihráčů. Je patrné, že Vallecano najednou zabralo.
17'
Na hranici malého vápna si na centr naskakoval De Tomás, avšak ve vzdušném souboji si pomáhal rukama, což pochopitelně uviděl také hlavní sudí.
16'
Ihned po rozehrávce to po pravém křídle zkoušel Embarba, který narazil pouze do Jasona. Hosté si vybojovali rohový kop, který brzo obstará prvně jmenovaný.
15'
V tuto chvíli to bude mít hostující celek hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá ještě celkem dostatek času na vyrovnání.
14'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Domácí totiž podnikli hodně rychlý protiútok, na levou stranu si sbíhal obránce Toňo, který posílal do pokutového území přízemní nabídku, jenž sice doputovala na kopačku Ba, avšak od ní se odrazila k JOSÉMU CAMPAŇOVI, jenž zametl míč do brány.
14'
Na opačné straně se na jistotu rozhodl zahrát obránce Vezo, který po zisku míče odkopával ke středovému kruhu, kde se nacházel osamocený Agbo.
13'
Levante je v posledních minutách aktivnější, hrací předmět se z kopačky Jasona dostal pouze do pokutového území, kam si pro něj doběhl García.
12'
Za pokutovým územím si dělal prostor ke střele Mayoral, jehož rána nebyla moc povedená. García v poklidu zachytil míč, načež rozehrál do strany.
11'
Před malým momentem se na zemi ocitl hostující Pozo, kterému výrazně pomohl středopolař Vukčević. Následovat bude standardní situace pro Rayo.
10'
První šance tohoto zápasu! Sám na branku totiž uháněl domácí Mayoral, který zkusil zakončit pravou nohou, avšak výrazně minul zadní tyč.
9'
Brankář García se tak nezapotil, naopak si vyzkouší vůbec první odkop od své branky. Zatím to vypadá, že se bude jednat o přízemní rozehrávku.
8'
Na druhé straně byl na pořadu dne volný kop, po kterém se k hlavičkovému pokusu dostal právě Coke. Jeho zakončení hlavou směřovalo vysoko nad.
7'
Fernández tak mohl v poklidu rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel odkopem k pravé postranní čáře, kde obránce Coke nedoskočil na padající míč.
6'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop tohoto zápasu. K rozehrávce se postavil hostující Embarba, jehož kroucený centr přinesl útočný faul Suáreze.
5'
Do vzdušného souboje se dostával hostující Suárez, jenž ale neuspěl. Posléze to jeho celek zkoušel po levém křídle, kde Agbo nic nevymyslel.
4'
S míčem si zahrál domácí brankář Fernández, který rozehrál na jistotu po zemi. Jeho rozehrávku vystihl hostující Pozo, jenž ale nic kloudného nevymyslel.
3'
Do otevřené obrany si to namířil Bardhi, který si ještě počkal na náběh kapitána Moralese, jehož vzdušná nabídka byla až příliš vysoká.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Levante UD: Aitor Fernández – Coke, Vezo, Rober, Toňo – E. Bardhi, N. Vukčević, Campaña – Jason, B. Mayoral, Morales (C).
Náhradníci: Olazábal – Cabaco, Pedro López, Postigo, Martí, Simon, Rochina.

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Tito, A. Ba, Gálvez, Á. Moreno – Embarba, Mario Suárez, Agbo, Pozo, Bébé – De Tomás.
Náhradníci: Dimitrievski – Á. García, Guerra, Imbula, G. Kakuta, Velázquez, Medrán.

Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín.
Rayo Vallecano

Hosté z Vallecana totiž okupují sestupové příčky. Dosud získali jednatřicet bodů a pomalu tak už opouštějí nejvyšší soutěž. Jejich ztráta šestibodová. Nějaká šance na udržení žije, ale soupeři před nimi se pokusí také bodovat, aby se naopak přiblížili záchraně. Čeká nás tak ještě hodně dramatický závěr v LaLize, co se týče udržení se týmů v této soutěži. Vallecanu se v posledním duelu dařilo velmi dobře, doma totiž porazilo Real Madrid 1:0.
Levante UD

Domácí Levante se v tabulce nachází na šestnácté pozici a stále nemá vyhráno. Na svém kontě fotbalisté tohoto celku mají sedmatřicet bodů a bojují o udržení se v nejvyšší španělské soutěži. Na první sestupovou příčku mají náskok pouhé dva body. Pokud pomýšlejí hráči Levante na setrvání v LaLize, musí dnes rozhodně bodovat, nejlépe plně. Naposledy Levante padlo těsně 0:1 na půdě hvězdné Barcelony. Dnes proti Vallecanu to nebudou mít domácí jednoduché, i hosté potřebují body.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu šestatřicáté kolo španělské LaLigy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Levante UD a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.