La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Vallecano - 25. září 2018   21:00

Real Sociedad
5' Bautista (Sangalli) • 78' José (Zaldúa)
2:2
(1:2)
Vallecano
31' Advíncula   • 36' Trejo
Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, H. Moreno, Rodrigues – Merino, Zubeldia (60. Illarramendi) – Oyarzabal, Pardo (63. José), Sangalli (76. Zurutuza) – Bautista.
Moyà – Navas, José, Illarramendi, Zurutuza, Espinoza, Djouahra.
Martínez – Barbero, Noval
Estadio Municipal de Anoeta
Vallecano
Alberto García – Advíncula, Gálvez, Amat, Á. Moreno – Comesaña – G. Kakuta, Trejo, Medrán (65. Imbula), Bébé (71. Embarba) – De Tomás (76. Alegría).
Dimitrievski – Embarba, Pozo, Imbula, Alegría, Velázquez, Á. García.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 12:18.
Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo remízový výsledek 2:2. Druhý poločas nabídl o poznání lepší výkon od domácího celku, který se nakonec dočkal vyrovnávací trefy. Napomohlo tomu příchodu brazilského forvarda Josého, který výrazně oživil útočnou snahu svého celku. Vallecano ve druhém poločase nepředvedlo ideální výkon, s patřičnou dávkou štěstí ale mohlo sahat po tříbodovém vítězství. Remízový výsledek je ale pro domácí celek ztráta, proti nováčkovi soutěže určitě chtěli zvítězit.
90+4'
90+3'
Domácí se za každou cenu pokouší vstřelit třetí branku. Nyní se na malém vápně strhla "hlavičkovaná", která dopadla lépe pro hráče v černém.
90+2'
Merinovi se nyní nepodařilo proniknout po pravém křídle, to ale nemuselo tolik vadit. Hostující Alegría si totiž pomohl nedovoleným zákrokem.
90+1'
Žlutou kartu dostává Óscar Trejo (Rayo Vallecano).
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Joseba Zaldúa (Real Sociedad San Sebastian).
89'
Amat hodně zariskoval, v pokutovém území doslova zboural jednoho z protihráčů, který si nakonec pokutový kop nevymodlil.
88'
Hosté se snažili vybojoval nedovolený zákrok, napadající Oyarzabal si ale počínal v rámci pravidel. Nakonec z toho bude aut pro San Sebastian.
87'
Trejo se pokoušel vymanit ze sevření, nakonec se pokusil o zakončení, které mu nevyšlo dle představ. Rulli nemusel vůbec zasahovat.
86'
Alegría se dostával za Rodriguese, který mu nechal v cestě nohu. Jednoznačný faul, po kterém Vallecano okamžitě rozehrálo volný kop.
85'
García rozehrál tak trochu na jistotu po zemi. Následně se jeho spoluhráči dostali s míčem na útočnou polovinu, kde ale Embarba přihrál do autu.
84'
Advíncula se provinil dalším faulem, čímž daroval soupeři další standardní situaci. Ke střeleckému pokusu se dostal José, který ale tentokráte přestřelil.
81'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
79'
Vallecano se v posledních minutách pouze brání, naopak domácí vycítili šanci na otočení nepříznivého výsledku ve svůj vlastní prospěch.
78'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jenom dočkali! Do pokutového území přiletěl nadýchaný bochánek, na který si naskočil WILLIAN JOSÉ. Brazilský forvard se doslova natlačil k zakončení, které nekompromisní hlavičkou poslal mimo dosah hostujícího brankáře.
77'
Moreno vyvážel míč až od vlastní šestnáctky. Do kombinace se zapojila kompletní obranná vazba, Vallecano nikterak nenapadá rozehrávku.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Luca Sangalli, přichází David Zurutuza.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Raúl De Tomás, přichází Alex Alegría.
75'
Žlutou kartu dostává Héctor Moreno (Real Sociedad San Sebastian).
74'
A málem se dočkal třetí branky! Kakuta si na zadní tyči navedl míč na levačku, následná zablokovaná rána trefila Rulliho do nohy.
73'
Hodně nenápadný Oyarzabal se tak trochu zbytečně zbavil míče, který přistál až u brankáře Vallecana. Nováček soutěže se řítí na druhou stranu.
72'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Domácí sice herně přidali, avšak stále se jim nedaří vstřelit kýženou vyrovnávací branku.
71'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Bébé, přichází Adrián Embarba.
70'
Rodrigues vyslal do šestnáctky velice pohotový centr, na který si z akrobatické pozice naskakoval Jon. Jeho zakončení nakonec olízlo tyč.
69'
Poslední vteřiny nabízí celou řadu nedovolených zákroků. Již se žlutou kartou hrající Kakuta, udeřil loktem do obličeje Elustondovi.
68'
Byl to právě José, který si po svém příchodu na hrací plochu připsal první zakončení. Hlavička z malého vápna ale nebyla vůbec přesná.
67'
Tady se možná mělo žlutit. Nedovoleným zákrokem si totiž pomohl hostující Amat, který hned dvakrát fauloval Josého. Hlavní sudí žlutou tasit nebude.
66'
Střídající Imbula se okamžitě zapojil do kombinace svého celku. Hráči v červeném to opět zkoušeli přízemním centrem, který odvrátil Elustondo.
65'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro Medrán, přichází Giannelli Imbula.
64'
Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, hlavičkující Merino ale trefil pouze spoluhráče. I tak bude následovat rohový kop.
63'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází Willian José.
63'
Žlutou kartu dostává Gaël Kakuta (Rayo Vallecano).
62'
Moreno je ve druhém poločase hodně při chuti. Nyní zkoušel nabít Medránovi, kterého na poslední chvíli předskočil Sangalli.
61'
Po hodně dlouhém úseku se k míči dostal také brankář García, který se pokoušel nalézt De Tomáse. Toho ve vzduchu ustrážil domácí Moreno.
61'
Žlutou kartu dostává Luis Advíncula (Rayo Vallecano).
60'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Asier Illarramendi.
59'
Moreno se dokázal s trochou štěstí dostat přes Zaldúu, který pustil protihráče až do šestnáctky. Prudký centr ale přistál na hrudi Rulliho.
58'
Rulli nikterak neriskoval, raději rozehrál po zemi na stranu, kde s míčem pracuje Rodrigues. Vallecano vzorně vyplňuje odkryté mezery na hřišti.
57'
Vallecano to po delší době zkusilo útočným výpadem, který byl hodně rychle u konce. Moreno totiž nepovedeně přihrával na De Tomáse.
56'
Merino se s vypětím všech sil protáhl kolem svého strážce, následné přenesení míče na pravou stranu skončilo až v zámezí.
55'
Comesaňa dokázal zpracovat těžkou přihrávku, posléze se ale na zemi ocitl De Tomás, kterého zřejmě dohrál jeden z protihráčů.
54'
To nemuselo vadit, neboť se za pokutovým územím nejlépe zorientoval Zaldúa, který pálil z dobré pozice pouze vedle levé konstrukce.
53'
San Sebastian vstoupil do druhého poločasu aktivně, vybojoval si další roh, který ani tentokráte nenašel kýženého adresáta.
52'
Rohový kop ale nepřinesl nic nebezpečného, hosté se i tentokráte hravě ubránili. Nyní to navíc můžou zkusit směrem dopředu.
51'
Domácí Pardo si vzal na starost také další standardku svého celku. Do míče položil hlavu De Tomás, domácí budou ještě zahrávat roh.
50'
Advíncula si absolutně neporozuměl se svými spoluhráči, jeho vzdušná přihrávka totiž směřovala pouze do území, ve kterém se nacházel Rulli.
49'
Zaldúa se pokusil natlačit přes Morena, který ho ale za sebe nepustil. Navíc se hostujícímu obránci podařilo vybojovat nedovolený zákrok.
48'
Hned v úvodu jsme sledovali dlouhou rozehrávku v podání domácích. Do kombinace se zapojil také Rulli, jenž pouze přeposlal míč na Morena.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. San Sebastian se dostal do brzkého vedení, avšak o nadějný výsledek nakonec alespoň prozatím přišel. Nováček soutěže totiž výrazně zabral, nakonec se mu podařilo vsítit hned dvě branky. Domácím se směrem dopředu zatím moc nedaří, skřípe to také ve středu hrací plochy, kde hraje velmi dobře pětičlenná záložní řada Vallecana.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Zdá se, že žádnou další branku už neuvidíme. Zřejmě můžeme počítat s nastaveným časem.
43'
Na hrací ploše to začíná gradovat. Hlavní sudí musel domluvit dvojici fotbalistů. Jednalo se o domácího Oyarzabala a hostujícího Gálveze.
42'
Hostující brankář měl na odkop od své branky hodně času, i přesto se mu příliš nepovedl. Míč totiž skončil až u opačného strážce tyčí.
41'
Real Sociedad San Sebastian musel otočit hru na levou stranu, kde to dalším z řady centrů zkoušel Oyarzabal. Po jeho nabídce se málem ke střele dostal Jon.
40'
Vracející se Comesaňa vyšvihl čistý zákrok, díky kterému si domácí vybojovali další autové vhazování. Nováček soutěže hraje mnohem efektivněji.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Pardo si zpracovával míč zády k brance, následně spolupracoval s Rodriguesem, kterému se ale nepovedlo dostat přes Advínculu.
37'
Najednou se domácí hráči nacházejí v hodně těžké situaci, rázem totiž prohrávají. Do konce zápasu ale ještě zbývá dostatek času.
36'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Hosté otáčejí stav na svojí stranu! K rozehrávce pokutového kopu se postavil ÓSCAR TREJO, který zamířil na jistotu doprostřed branky. Rulli se ze svého pohledu vydal k pravé tyči.
36'
Je tu pokutový kop pro Rayo!
36'
Vallecanu to ale nemuselo vadit, spíše ba naopak. K míči se totiž dostal Kakuta, který ale před pokutovým územím nepřešel přes Elustonda.
35'
K odkopu od své branky se tak dostal García, jehož dalekonosný pas našel Bébého, který si ale neposedný balón nedokázal kloudně zpracovat.
34'
Bylo tomu skutečně tak, rohový kop ale nepřinesl nic závratného. Nabídl pouze zakončení z velké vzdálenosti, o které se postaral Moreno.
33'
Sangalli se pokoušel dostat přes pravé křídlo až k centru, nakonec vybojoval rohový kop, který zanedlouho obstará jeho kolega Pardo.
32'
Nutno dodat, že hosté byli v posledních vteřinách mírně aktivnější. San Sebastian bude muset začít hrát, herní projev není ideální.
31'
Tak pozor, hosté totiž srovnávají krok! Moreno měl na levém křídle hodně času na centr, ten po odrazu směřoval do náruče Rulliho, jenomže domácí brankář se srazil s vlastním spoluhráčem. Balón se tak dostal přesně na nohu LUISE ADVÍNCULY, který zamířil do poloprázdné brány.
31'
Třetí rohový kop domácího celku obstaral Pardo, který kroutil míč do malého vápna, kde ale Moreno nepřetlačil Advínculu.
30'
Zubeldia se výroku sudího hodně divil, nakonec si ale v souboji s Comesaňou pomohl faulem. Hosté ale rozehrávku doslova zpackali.
29'
De Tomás si gestem ruky řekl o přihrávku, následně mu ale balón odskočil daleko od kopačky. Domácí mají k dispozici autové vhazování.
24'
Elustondo byl zahnán až k vlastnímu vápnu, odkud přenesl hru na levou stranu. San Sebastian to opět zkouší pozvolnout kombinací.
23'
Z druhé vlny podpořil svůj celek Zaldúa, který se nekompromisně opřel do balónu, který ale neměl šanci na to, aby prošel přes hlouček protihráčů.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která zatím nenabízí atraktivní podívanou. Jedné branky jsme se dočkali, od té doby sledujeme vlnu nepřesností.
21'
Nováček soutěže si vybojoval další rohový kop, opět z levé strany. Tentokráte se jednalo o rozehrávku nakrátko, po které se Trejo zjevil v ofsajdu.
20'
Málem to bylo o dvě branky! Rayo opět zaspalo při bránění Bautisty, který tentokráte trefil pouze hostujícího brankáře do ruky.
19'
De Tomás se zjevil tak trochu v netradičním postavení, neboť centroval z pravé strany. Ani jeho centr nenalezl kýženého adresáta.
18'
Pardo se pokoušel patičkou procedit míč na Oyarzabala, do dráhy letu míče se ale postavil Gálvez, který posléze vybojoval standardku.
17'
Momentálně sledujeme poklidnější pasáž tohoto zápasu. San Sebastian se snaží zdlouhavou kombinací uspat svého soupeře.
16'
Argentinský brankář si z předchozího souboje odnesl menší zranění, za postranní čárou se připravuje náhradní brankář. Bude se střídat?
15'
Žlutou kartu dostává Igor Zubeldia (Real Sociedad San Sebastian).
14'
Vallecano si vybojovalo úvodní rohový kop, o který se postaral záložník Trejo. Vzdušná nabídka přistála na levé rukavici Rulliho.
13'
Moreno se podíval vpřed, načež zkoušel najít úvodního střelce tohoto zápasu. Centr hrál do karet Gálvezovi, který si ve vzduchu počínal důrazněji.
12'
Nyní to byl pro změnu domácí celek, který si při napadání pomohl faulem. Rayo rozehrálo urychleně, Moreno se ale dostal do přehuštěného prostoru.
11'
Na druhé straně se Oyarzabal pokoušel prodrat až do šestnáctky, na samotné hranici ho ale čistým způsobem zastavil Moreno.
10'
Comesaňa přešel na druhou stranu hrací plochy, následně se ale Morenovi nepodařilo odcentrovat. Domácí se snaží uklidnit hru.
9'
Rayo tak dlouho obléhalo pokutové území, až se nakonec do zakončení natlačil Bébé. Rána pravačkou směřovala hodně vedle brány.
8'
Trejo šikovně roztáhl hru na pravou stranu na Kakutu, který se ale s míčem musel vracet. Posléze se mu nepodařilo oslovit De Tomáse.
7'
Nyní to bude mít hostující tým hodně složité, hned po několika minutách prohrává o jednu branku. Do konce ale zbývá dostatek času.
6'
Nyní to s agresivitou přehnal Moreno, který tak dlouho zpracovával Parda, až mu byl odpískán nedovolený zákrok. Také Real Sociedad okamžitě rozehrál.
5'
Tak to byla hodně rychlá branka, o kterou se postarali domácí! Obrana Raya naprosto zaspala, sám na bránu se řítil domácí JON BAUTISTA, který si v první šanci tohoto zápasu počínal jako rozený kanonýr. Garcíu totiž překonal střelou do pravé části brány.
5'
Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Merino, který nepříjemně dohrál Amata. Rayo na nic nečekalo a okamžitě rozehrálo volný kop.
4'
Merino výborně zachytil přihrávku, načež se dostal až před brankáře, kde ho ale od míče odstavil Gálvez. García nakonec nemusel zasahovat.
3'
Poprvé si s míčem zahrál brankář Rulli, který rozehrál do strany na Elustonda. Vallecano výborně napadá rozehrávku soupeře.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, H. Moreno, Rodrigues – Merino, Zubeldia – Oyarzabal, Pardo, Sangalli – Bautista.
Náhradníci: Moyà – Navas, José, Illarramendi, Zurutuza, Espinoza, Djouahra.

Rayo Vallecano: Alberto García – Advíncula, Gálvez, Amat, Á. Moreno – Comesaña – G. Kakuta, Trejo, Medrán, Bébé – De Tomás.
Náhradníci: Dimitrievski – Embarba, Pozo, Imbula, Alegría, Velázquez, Á. García.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval.
Rayo Vallecano

Na opačné straně stojí nováček soutěže, kterým je Rayo Vallecano. Tento celek se dostal zpět do nejvyšší soutěže po jediném roce, v úvodu letošní sezóny se ale opět nachází v sestupovém pásmu. Rayo doposud nasbíralo pouze tři body, avšak stále má zápas k dobru. Hned úvodní kolo nabídlo pět branek, nakonec si vítězství ale odvezla Sevilla, která i díky hattricku Andrého Silvy zvítězila 4:1. Druhé utkání nabídlo další složitý test, kterým bylo Atlético Madrid. Madridský celek nakonec vyhrál díky jediné brance Antoine Griezmanna 1:0. Vallecano třetí kolo vůbec neodehrálo, mohl za to kritický stav stadionu. Předposlední zápas konečně přinesl tříbodové vítězství, Rayo totiž díky brance Imbuly uspělo na půdě Huescy. Aby toho nebylo málo, tak poslední kolo nabídlo vysokou porážku proti Alavésu (1:5), který využil dlouhé přesily.
Real Sociedad San Sebastian

Fotbalisté Realu Sociedad se po pěti odehraných zápasech nacházejí na sympatické deváté pozici, doposud nasbírali sedm bodů. San Sebastian vstoupil do této sezóny výhrou v úvodním kole, ve kterém uspěl na hřišti Villarrealu poměrem 2:1. Posléze byla na programu přestřelka proti Leganés, ve kterém San Sebastian vedl už o dvě branky, avšak utkání nakonec skončilo nerozhodně 2:2. Následovalo období dvou porážek, nejprve domácí celek dnešního utkání nestačil na Eibar (1:2), posléze stejným výsledkem podlehl také vedoucí Barceloně. V uplynulém kole ale přišla druhá letošní výhra, o jedinou branku proti Huesce se postaral záložník Merino.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Sociedad San Sebastian a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.