La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : CD Leganés - 3. května 2019   21:00

0:3
(0:2)
CD Leganés
9' Nasjrí  (Braithwaite) • 22' Braithwaite   • 83' Óscar Rodríguez  (Braithwaite)
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Sergi Gómez, Mercado, Escudero – Sarabia, Mesa (41. Gonalons), Rog (72. Gil), Promes (46. F. Vázquez) – Ben Yedder, Munir.
Soriano – F. Vázquez, Gil, Aleix Vidal, Gnagnon, Nolito, Gonalons.
Undiano – Díaz, De Francisco
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
CD Leganés
Cuéllar – Bustinza (C), Omeruo, Siovas – Juanfran (79. Nyom), Óscar Rodríguez, Recio, Vesga, J. Silva – Nasjrí (87. Carrillo), Braithwaite (84. Arnaiz).
Lunin – Tarín, Arnaiz, Carrillo, El Zhar, Nyom, Gumbau.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:23.
Dvě nastavené minuty ve druhém poločase jsou minulostí a zápas končí. Leganés se z trávníku Sevilly odváží překvapivé vítězství 3:0!

Sevilla byla sice v úvodních minutách aktivnější, ale první branka padla do sítě Tomáše Vaclíka. Po nepřesné rozehrávce Quincyho Promese se dostal k míči Rodríguez, ve vápně ještě lehce tečoval přihrávku Braithwaite, ale pálil až Júsuf Najsrí, který překonal českého gólmana. Druhý zásah přidali hosté po dlouhém autu do pokutového území, kde si míč zpracoval Martin Braithwaite a s ledovým klidem poslal dělovku do sítě.

Po změně stran měla navrch domácí Sevilla, ale ani jednou nedokázala ohrozit Ivána Cuéllara a tak přišel trest v podobě třetího zásahu. Po Braithwaitově zpětné přihrávce dopravil balon za záda Tomáše Vaclíka Óscar Rodríguez.
90+2'
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Leganés dostává samotný závěr zápasu na útočné polovině. Gil musel odkopávat před útočícím Carrillem pouze na rohový kop.
90'
Munir zkoušel najít dnes neviditelného Ben Yeddera, na hranici vápna se ale postavil do cesty Omeruo a s přehledem odkopl balon do bezpečí.
89'
Po obranné hlavičce Bustinzy ještě zůstali domácí na útočné polovině, ale to už jdou hostující hráči zformováni před pokutovým územím.
88'
U rohového praporu byl ještě faulován Bryan Gil. Domácí rozehrávali po krátké strkanici volný přímý kop, ale obrana Leganés je dnes postavena perfektně.
87'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Guido Carrillo.
86'
Domácí příznivci již opouštějí hlediště. Sevilla sice ještě snaží ohrozit branku hostujícího celku, ale Leganés se s přehledem brání.
84'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází José Arnaiz.
83'
Leganés právě vstřelili branku! Leganés přidává třetí gól! Sevilla téměř po celý druhý poločas tlačila hosty, ale právě Leganés se potřetí raduje z branky! Braithwaite přebral míč na hranici ofsajdu, poté zavezl míč do vápna, zpětnou přihrávkou našel ÓSCARA RODRÍGUEZE, který poslal balon do sítě. I s lehkou pomocí skluzujícího Gómeze.
83'
Lehký centr z pravé strany si pohlídal ve středu vápna brankář Leganés Iván Cuéllar. Po dlouhém výkopu se hosté udrželi u balonu na útočné polovině.
82'
Příliš času již domácímu týmu na zdramatizování závěru zápasu nezbývá. Navas měl na pravé straně proti sobě hned tři soupeře, ale přece jen ještě procedil míč do vápna. V něm ale uspěl v souboji Siovas.
81'
Mladý záložník Sevilly Bryan Gil spolupracoval s Gonalonsem, následně se domácí dopracovali až do vápna, ale Sarabiova přihrávka byla znovu zblokována.
80'
Vázquezův centr byl nadzvednut Bustinzou. Sevilla rychle rozehrála od rohového praporku, ale opět zvítězil v hlavičkovém souboji Omeruo.
79'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Juanfran, přichází Allan Nyom.
78'
Po faulu na Gila rozehrával standardní situaci Sarabia. Prvotní centr pokryl hlavičkou Kenneth Omeruo, následný pokus z velké dálky si pohlídal naopak Cuéllar.
77'
Munir se uvolnil na pravé straně, poté zkoušel centrovat do vápna, ale trefil jen před sebou stojícího Siovase. Následně odvracel míč do bezpečí Silva.
76'
Leganés stále pokračuje bez jediného střídání. Juanfranova pobídka na Rodrígueze prošla mezi dvěma obránci. Poté už ale přišel zákrok Mercada.
74'
Nápor domácího celku se opět zvyšuje. Navas nebyl ve špatném postavení, ale míč se k němu nedostal. Poté ještě cpal míč do šestnáctky Sarabia, ale Bustinza byl proti.
73'
Další akce Óscara Rodrígueze. Tentokrát si narazil na pravé straně s Juanfranem, ale další přesný centr do pokutového území už nepřidal.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marko Rog, přichází Bryan Gil.
71'
Po přiťuknutí Munira pálil bez přípravy Sarabia. Míč ale do branky nenasměroval, navíc je také píská ofsajd Munira.
70'
Rodríguez dostal tvrdý úder loktem do hrudníku. Hlavní rozhodčí to ale nepostřehl a tak se drží u balonu domácího fotbalisté.
69'
Rodríguezův centr tentokrát nebyl tak nebezpečný. Leganés se ještě udrželo před Vaclíkem, ale Juanfranova pobídka skončila u Escudera.
68'
Leganés se snaží napadat rozehrávku soupeře. Nyní získal míč ještě na útočné polovině Juanfran, který poté donutil o obranné hlavičce na rohový kop Escudera.
67'
K rozehrávce z místa přestupku se postavil Pablo Sarabia. Domácí záložník kroutil míč přes obrannou zeď, ale také vysoko nad branku Ivána Cuéllara.
66'
Leganés ale pouze odevzdalo balon. Ve střední části trávníku získal míč pro domácí Vázquez a Recio musel zastavit akci jen za cenu žluté karty.
65'
Hlavní rozhodčí musí krotit vášně na hrací ploše. Nyní skončil na trávníku po tvrdém přišlápnutí kopačky Júsuf Najsrí.
64'
Pořádně nebezpečný centr nyní poslal před Cuéllara Jesús Navas. Na zadní tyči už už zakončoval Ben Yedder, ale skvělý zákrok předvedl kapitán Bustinza.
63'
Sevilla se pomalu dostává do tlaku. Rogova přihrávka doputovala k Munirovi který byl ale ve středovém kruhu ihned poslán k zemi.
62'
Munir si narazil na levé straně s Ben Yedderem, domácí se usadili na útočné polovině. Z otočky pálil Sarabia, ale jen do míst, kde stál Cuéllar.
61'
Těsně na hranici vápna upadl Ben Yedder. Po kontaktu s Omeruem skončil domácího útočník na trávníku, ale hlavní rozhodčí faul neodpískal.
60'
I po hodině hry Sevilla před domácím publikem ztrácí dva góly na Leganés. V posledních minutách se sice domácí celek zvedá, ale na pořádné ohrožení Cuéllarovy branky to není.
58'
Leganés se hnalo ve třech do otevřené obrany. Najsrí našel na pravé straně Rodrígueze, který ještě chtěl přihrávat Braithwaiteovi, ale situaci zazdil nepřesností.
57'
Střídající Maximo Gonalons přihrával na pravou stranu Navasovi. Ani kapitán Sevilly se ale k centru před bránícího Siovase neprodral.
56'
Po změně stran zápasu zatím schází vyšší tempo. Leganés s přehledem drží soupeře daleko od své branky a lehce brání dvoubrankový náskok.
55'
Prostrkávačku do pokutového území zkoušel Marko Rog. Balon sice proklouzl mezi nohama Omeruovi, ale Munir už zastavil svůj pohyb.
54'
Od Tomáše Vaclíka putoval balon na levou stranu, kde se nacházel Escudero. Sevilla se ale u balonu příliš dlouho nezdržela, Leganés pokračuje ve vynikajícím výkonu z prvního poločasu.
53'
Je to tak, Gonalons i Bustinza jsou zpět na trávníku a hra může pokračovat. Dlouhý aut pohlídal v pokutovém území Sevilly bránící Gabriel Escudero.
52'
Hlavou se nepříjemně střetli Gonalons s Bunstinzou. Na hrací plochu museli lékaři, ale po krátké přestávce to vypadá, že oba hráči budou pokračovat ve hře.
51'
Od rohového praporku pokračoval v lehkém náporu Rodríguez. Ihned na první tyči ale zastavil centr Jesús Navas, další dlouhý aut už poté skončil mimo tři tyče.
50'
Juanfran se objevil zcela volný na pravé straně a Tomáš Vaclík měl co dělat, aby vyrazil prudkou ránu k tyči alespoň na rohový kop.
49'
Střídající Vázquez přenášel hru z levé na pravou stranu. U balonu se zjevil Sarabia, ale kličkou na Silvu nevyzrál. Leganés se daří uklidnit hru.
48'
Óscar Rodríguez nebezpečně procházel do pokutového území, po lehkém kontaktu s Marcadem dokonce spadl na trávníku, ale hlavní rozhodčí opět nepískal.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Sevilla se okamžitě s balonem natlačila do útoku, Omeruo však snadno odkopl do bezpečí.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Franco Vázquez.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten hráči Leganés, kteří vedou nad Sevillou 2:0.

45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Sevilla FC).
45'
Escudero byl v obraně pod tlakem, nakonec si ale poradil s napadajícím Vesgou. Prudkou přihrávkou oslovil Gonalonse, který padl v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí nechal správně hru pokračovat.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Jonathan Silva. Hostující záložník cpal balon do středu vápna na Braithwaita, ale jako první byl připraven k zákroku Sergi Gómez.
43'
Sevilla se hnala do útoku. Navas na pravém kraji odcentroval do pokutového území, ale našel pouze připraveného kapitána Leganés Unaie Bustinzu.
42'
Po dlouhé době se dostalo do útoku také Leganés. Juanfranův přetažený centr ještě udržel na hrací ploše Najsrí, ale nakonec byl pískán ofsajd.
41'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Maxime Gonalons.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Sarabia spolupracoval s Navasem, poté přišla přihrávka na Ben Yeddera, ale domácí útočník byl pod tlakem Omerua.
38'
S blížícím se poločasem se tempo zápasu lehce snižuje. Sevilla posílá balon ze strany na stranu, ale až do pokutového území se nemůže prokousat.
37'
Recio narazil v plném běhu do stojícího Mesy. Hlavní rozhodčí odpískal proti domácí brance a to se samozřejmě nelíbalo příznivcům Sevilly.
36'
Dlouhá přihrávka Promese až k Ben Yedderovi nepropadla. Obrana hostů drží soupeře daleko od své branky. Iván Cuéllar ještě nemusel zasahovat.
35'
Tentokrát skončil na trávníku Martin Braithwaite. Leganés mohlo po krátké odmlce přejít s balonem na útočnou polovinu trávníku.
34'
Júsuf Najsrí sice odkulhal za postranní lajnu, ale netrvalo dlouho a už je znovu na hrací ploše. Sevilla neuspěla rychlým úprkem na levé straně.
33'
Najsrí musel před vápnem skousnout faul Marko Roga. Se střelce úvodní branky to nevypadá dobře, marocký útočník bude potřebovat ošetření.
32'
Leganés pokračuje ve vynikajícím výkonu. Na pravé straně nebyl daleko od samostatného postupu do pokutového území Juanfran. Nakonec mu ale balon utekl k Escuderovi.
31'
Munir si zabíhal na přihrávku Roga. Hrotový útočník domácího celku si ale o pořádný kus nepohlídal ofsajdovou linii a musel balon odevzdat.
30'
Po půlhodině hry vede Leganés na trávníku Sevilly již o dva góly. Domácí sice drží balon více času pod kontrolou, ale ještě se nedostali do jediné nadějné šance.
29'
Jesús Navas ještě stačil odcentrovat před koncovou čárou. Ve vápně zvolil jisté řešení Bustinza, který odhlavičkoval míč na rohový kop před Munirem.
28'
Hostům ani dvoubrankový náskok nestačí. Rodríguezova přihrávka středem trávníku měla najít Najsrího, který se ale nacházel až za posledním hráčem domácího týmu.
27'
Pablo Sarabia rozehrával první roh domácí celku. V šestnáctce se prosadil k hlavičce bránící Kenneth Omeruo a bylo po šanci.
26'
Jesús Navas zkoušel jako kapitán pozvednout útočnou snahu svého týmu. Prudký centrem našel ale jen bránícího Bustinzu. Sevilla bude ještě rozehrávat rohový kop.
24'
Sevilla se sice drží u balonu, ale až před Cuéllara se nemůže prokombinovat. Naopak snadný odkop do bezpečí mohl předvést Jonathan Silva.
23'
Právě Braithwaite nedokázal být u balonu jako první a musel si pomoci pouze faulem na Roga. Leganés ale záhy získalo míč na Mesovi.
22'
Leganés právě vstřelili branku! Leganés přidává druhý zásah! Mercado ve skluzu odpravil balon za postranní lajnu. Leganés se opět mohlo natlačit před Tomáše Vaclíka. Po dlouhém autu až do pokutového území propadl balon až k nohám MARTINA BRAITHWAITA, který si ještě pohrál s bránícím Navasem a poté nekompromisně propálil Vaclíka.
21'
I po více než dvaceti minutách hry vede Leganés na půdě Sevilly o jednu branku. Domácí celek se stále nemůže dostat přes staženou obranu před vápnem.
20'
Po faulu Navase rozehrávali hosté volný přímý kop z nebezpečné pozice. Nadýchaný centr našel v pokutovém území Siovase, který ale hlavičkoval jen do míst, kde byl Tomáš Vaclík. Navíc se také píská ofsajd.
19'
Hosté se snaží přidat druhou branku. Velmi aktivní Juanfran přihrával podél postranní lajny na Najsrího, ale střelec zatím jediného gólu neuspěl proti Mercadovi.
17'
Leganés s přehledem drží jednobrankové vedení. Navíc do útoku se vydal Juanfran, ale jeho nebezpečná přihrávka vápnem domácího týmu jen prosvištěla.
16'
Sevilla přenesla hru z pravé na levou stranu. S Promesem si nyní dokázal narazit Escudero, následně přišla přihrávka na hranici vápna, kde byl ale jen obsazený Munir.
15'
Sergi Gómez přihrával Promesovi, ale ten zatím nemá den. Balon mu utekl kolem kopačky až za postranní lajnu. Po autovém vhazování ale fauloval Braithwaite.
14'
Už už to vypadalo, že by se Ben Yedder mohl hnát do protiútoku, ale Munir při zisku balonu fauloval rozehrávajícího Siovase. Leganés tak může otupit tlak domácího týmu.
13'
Marko Rog chtěl vysunout průnikovou přihrávkou Munira, ale ten zůstal stát na místě a za balonem se vůbec nerozběhl. Leganés ale u míče příliš dlouho nevydrželo.
12'
Tlak domácího celku se zvyšuje. Bustinza musel pod tlakem odehrávat balon jen za postranní lajnu. Sevilla pokračuje v držení balonu na útočné polovině.
11'
Sevilla se snaží okamžitě odpovědět. Promes se pokoušel napravit své zaváhání centrem do pokutového území, ale nebyl přesný.
9'
Leganés právě vstřelili branku! Leganés se dostává do vedení! Sevilla se dlouho držela u balonu, ale poté přišel smrtící kontr hostujícího celku. Promesovu přihrávku zachytil Rodríguez, který poté zavezl míč až na hranici vápna, kde našel JÚSUFA NAJSRÍHO a ten z kroku trefil přesně levý roh domácí branky.
9'
Iván Cuéllar musel do středu svého vápna. Prudký centr ale jen vyboxoval a akce Sevilly pokračovala. Pomalou ránu Roga si ale hostující brankář pohlídal.
8'
Escuderův dlouhý pas přes celou šířku trávníku našel Munira. Další spolupráce domácích útočníků už končí u bránícího Omerua.
7'
Sevilla se dostává do tlaku. Escudero spolupracoval s Promesem, poté se do hry dostal také Pablo Sarabia, ale to už byla hostující obrana zformována před brankou.
6'
A ihned první standardní situace byla pořádně nebezpečná. Juanfran nehlavičkoval přesně, ale balon se ještě odrazil do pohybu Braithwaita, který však z blízkosti netrefil balonu.
5'
Třicetiletý Juanfran zkoušel projít kolem Navase, následně si pomohl přihrávkou na Rodrígueze. Nakonec bude hostující celek rozehrávat rohový kop.
4'
Také Leganés se dostalo s balonem na útočné území. Juanfran se uvolnil na pravé straně, poté přihrávkou do vápna našel Najsrího, který ale v nouzi pálil jen nad branku Tomáše Vaclíka.
3'
O úvodní centr do pokutového území se postaral Pablo Sarabia. Balon ale před Cuéllarem nedokázal nikdo z domácích zasáhnout a centr tak skončil až za koncovou čárou.
2'
O úvodní rozehrávku se postarali hostující fotbalisté. Leganés se ale u balonu příliš dlouho neudrželo. Naopak Promes s Escuderem mířili do útoku.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Sergi Gómez, Mercado, Escudero – Sarabia, Mesa, Rog, Promes – Ben Yedder, Munir.
Náhradníci: Soriano – F. Vázquez, Gil, Aleix Vidal, Gnagnon, Nolito, Gonalons.

CD Leganés: Cuéllar – Bustinza (C), Omeruo, Siovas – Juanfran, Óscar Rodríguez, Recio, Vesga, J. Silva – Nasjrí, Braithwaite.
Náhradníci: Lunin – Tarín, Arnaiz, Carrillo, El Zhar, Nyom, Gumbau.

Sevilla FC

Sevilla obhajuje z předešlého ročníku španělské soutěže sedmou pozici. Ještě bez Tomáše Vaclíka se vyhoupla Sevilla na poslední místo zaručující postup do evropských pohárů až v posledních kolech.

Český reprezentační brankář se ihned po svém příchodu zařadil mezi nejlepší gólmany celé ligy a i jeho zásluhou se Sevilla nachází na solidní pátou pozici, za čtvrtým Getafe je pouze kvůli horšímu skóre. Účast v základní skupiny Ligy mistrů tak má Tomáš Vaclík na dosah.

Před týdnem ale Sevilla nepříjemně zaváhala, když nedokázala vstřelit branku trápící se Gironě, sama navíc jednou inkasovala a ztratila tak velmi cenné tři body v bitvě o čtvrtou pozici.
CD Leganés

Leganés sice v loňském ročníku nejvyšší španělské soutěže skončilo na sedmnáctém místě, pouhou jednu příčku nad sestupem, ale s velkým bodovým náskokem na týmy pod sebou. I přes nevyvedený závěr sezony si udrželo příslušnost v LaLize s luxusním náskokem čtrnácti bodů před La Coruňou nebo Las Palmas.

V přípravě na nový ročník Leganés dokázalo držet krok i s týmy se zvučnějším jménem. S řeckým Olympiakosem uhráli Španělé bezbrankovou remízu, následně v domácím prostředí přehráli 5:2 Zaragozu a 2:0 také Vallecano.

Po pětatřiceti odehraných kolech má Leganés dostatečný náskok před sestupovými příčkami, když se nachází v klidném středu tabulky na třinácté pozici. V posledních pět kolech ale Leganés dokázalo uhrát jen tři body za tři nerozhodné výsledky. Před týdnem hrálo bez branek na domácí půdě s Celtou Vigo.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga pokračuje již šestatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Sevilly, která před domácím publikem přivítá Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.