La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Real Betis - 15. prosince 2019   16:00

Espanyol
19' Darder (David López) • 41' Espinosa
2:2
(2:1)
Real Betis
4' Iglesias  (Moreno) • 68' Bartra  (Feddal)
Espanyol
Diego López – David López (64. Naldo), Espinosa, F. Calero – V. Gómez, Darder, Roca, Vilà – Campuzano (69. Ferreyra), Granero (76. Iturraspe), Calleri.
Prieto – Iturraspe, Javi López, Naldo, Lej, Pedrosa, Ferreyra.
Cuadra – López, García
RCDE Stadium (Barcelona)
22 248 diváků
Real Betis
Robles – Mándí (65. Tello), Bartra, Feddal – Emerson, Canales, Kaptoum, Moreno – Fékir (53. D. Lainez), Iglesias, Joaquín (83. Loren).
D. Martín – González, Barragán, Loren, Tello, D. Lainez, Gutiérrez.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 25:13.
Je konec, tento zápas nakonec končí remízou! Espanyol sice po první půli vedl, ale hosté poté sehráli skvěle rohový kop, Zouhair Feddal poslal od zadní tyče míč do ohně, kde si nejlépe naskočil Marc Bartra, jenž svému týmu zařídil remízu. Betis mohl dokonce rozhodnout, ale Cristian Tello selhal ve velké šanci.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Facundo Ferreyra (Espanyol Barcelona).
90+3'
Na hřišti se spíše nehraje, než hraje. Facundo Ferreyra si chtěl vymodlit přímý kop z dobré pozice, tak přifilmoval faul, rozhodčí mu na to neskočil.
90+1'
Na videu se ještě řešilo, jestli neměli hosté kopat penaltu, ale k takovému zákroku nedošlo. Tři minuty před koncem tak nadále platí remízový stav.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
89'
Jenže nyní mohlo přijít rozhodnutí na straně Betisu! Cristian Tello pelášil do otevřené obrany a chtěl přehodit padajícího gólmana obloukem. Ten přesto jeho střelu vytěsnil na roh!
88'
Na druhé straně se hnali dopředu hosté, ale těm je odpískáno ofsajdové postavení. To bylo podle opakovaných záběrů opravdu milimetrové.
87'
Domácí fotbalisté jsou aktivnější směrem dopředu a jsou schopní se dostat do šance. Málokterá z nich ale letí mezi tři tyče, jako třeba ta předchozí.
86'
Na hřišti zůstává sedět Marc Bartra, kterého už berou křeče do lýtka a tohoto hráče už čekají perné chvilky do konce. Hosté už totiž nemohou střídat.
85'
Žlutou kartu dostává Bernardo Espinosa (Espanyol Barcelona).
84'
Do konce utkání nám chybí nějakých deset minut i s nastavením. Na hřišti už je nějakou dobu remízový stav, který zatím vypadá férově na obě strany.
83'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Loren.
82'
Emerson se vydal na útočný výlet po lajně. Nakonec si ale netroufl na centr, nýbrž jen na pas. Po něm sice centr přišel, ale šel přesně na Ferreyru.
81'
Po faulu a žluté kartě následovala daleká standardka na straně domácích. Centr sice nebyl vůbec špatný, ale obrana hostujícího týmu si s tím poradila.
80'
Žlutou kartu dostává Zouhair Feddal (Real Betis).
79'
Domácí zahrávali další rohový kop, na tuto statistiku budou nejspíše vést. Jeden z hráčů Espanyolu se ale provinil faulem, kterého si rozhodčí všiml.
77'
Držení míče: 42% – 58%
76'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází Ander Iturraspe.
75'
V posledních minutách se zase často přerušuje hra, nyní zůstává jeden z hostí ležet na zemi. Borja Iglesias byl tím hráčem, který chtěl faul soupeře.
74'
Rohový kop jsme viděli i na druhé straně, když na poslední chvíli odehrál míč obránce. Žádné nebezpečí ale nemuseli domácí obránce řešit.
73'
Viděli jsme několik hlavičkových soubojů, po kterých získala na své kopačky balón Barcelona. Na jednoho hráče se však sesypali dva soupeři, kteří ho o míč obrali.
72'
Z dalšího rohového kopu už takové velké nebezpečí nevzešlo. Přesto se hosté vcelku záhy zase zbavili balónu a domácí pokračují v dobrém výkonu.
71'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Sergi Darder se pak do míče opřel z hranice šestnáctky, ale Joel Robles jeho bombu vyrazil na další rohový kop.
69'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Victor Campuzano, přichází Facundo Ferreyra.
68'
Real Betis právě vstřelil branku!
A po rohovém kopu je zase srovnáno, v zápase jeden od znovu! Zouhair Feddal vrátil centr od zadní tyči zpět do ohně. Tam byl připravený MARC BARTRA, který nechytatelnou hlavičkou poslal míč do sítě. Asistence: Zouhair Feddal.
67'
Tak to Real zkusil centrem do šestnáctky, ovšem ve vzduchu jsou zatím domácí jasně lepším týmem. Přesto Cristian Tello vyslal velmi dobrou střelu, kterou Diego López vyrazil s velkou námahou na roh.
66'
No, jinak se hostujícímu týmu směrem dopředu vůbec nedaří. Nemůže se dostat ke střele, natož do zajímavé šance. Posílení útoku tedy bylo na místě.
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ajsa Mándí, přichází Cristian Tello.
64'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Naldo.
63'
A nyní zůstává jeden z domácích hráčů sedět na hřišti a drží se za kotník. Sudí ho přišel zkontrolovat a zavolal k němu lékaře. Tak se zase chvíli nehraje.
62'
Viděli jsme menší rozmíšku, když Jonathan Calleri byl faulována chtěl hned rozehrát. Při tom trefil jednoho ze soupeřů a chtěl pro něj žlutou kartu.
61'
Sergi Darder si nabíhal po straně na dlouhou přihrávku. Ta však byla nakonec hodně dlouhá, a tak se k balónu bez boje dostali hostující fotbalisté.
60'
A už je za námi hodina hry. Domácí vybojovali rohový kop, ze kterého přišel přímo centr do šestnáctky. Bernardo Espinosa hlavičkoval těsně vedle branky.
59'
Navíc se celkem často nehraje. Ať už to zapříčiní nějaký faul nebo dlouhé rozehrávání.
58'
Jenže Realu to směrem dopředu v tomto zápase moc nejde. Ono celkově to směrem dopředu není hitparáda. Dobré šance bychom spočítali na prstech jedné ruky.
57'
To byl velký ofsajd, ve kterém se nyní nacházeli domácí. Ti se navíc zapojili do napadání, takže je správně odpískán. Hosté mohou konečně něco vymyslet.
56'
V tomto poločasu se na hřišti neděje vůbec nic. Hraje se hlavně na středu hřiště, navíc oba týmy si často kazí své kombinace samy nepřesným pasem.
54'
A nakonec vidíme, že to bylo nejspíše ze zdravotních důvodů. Hostující fotbalista totiž šel ihned k lékařskému týmu a dostával led někam na stehno.
53'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Diego Lainez.
52'
Jako první bude střídat hostující celek, který by potřeboval zvednout ofenzivu. Diego Lainez byl nejspíše tím, který poslouchal poslední taktické pokyny.
51'
Dnešní utkání sleduje 22 248 diváků.
50'
Jenže to bylo vše. Hned dva hráči Betisu se ocitli v ofsajdovém postavení, což neuniklo pozornosti lajnového sudího. Proto získávají míč domácí.
49'
Zatím se hraje hodně opatrně a hosté by potřebovali útočit. Barcelona je ovšem silná na středu hřiště, přesto ho nyní hosté v pohodě přešli.
48'
To byla vcelku zajímavá možnost na domácí straně! Přišel velmi povedený centr do šestnáctky, do kterého se opřel Jonathan Calleri, jenže nebyl úspěšný.
47'
Hostující hráč se už probíjel do zakončení, ale domácí obrana si s tím poradila. Diego López má nakonec po přiťuknutí balón ve své moci.
46'
A už nám začal i druhý poločas, ve kterém budou domácí fotbalisté bránit jedno brankový náskok. Vypadá to, že oba týmy vstoupily do druhé půle bez změn.
46'
Je za námi opravdu zajímavý první poločas, ve kterém jsme viděli hned tři branky, z nichž dvě dali domácí. Jako první se ale dostali do vedení hosté, kteří skórovali ve čtvrté minutě. Alex Moreno nacentroval před branku, kde si dobře počínal Borja Iglesias. Vedení Betisu ale vydrželo jen patnáct minut. Poté se individuální akcí blýskl Sergi Darder, který tuto akci vyšperkoval střelou po zemi k tyči. A čtyři minuty před koncem poločasu se domácí trefili ještě jednou. Po standardce sice Joel Robles předvedl fantastický zákrok, ale míč se odrazil k volnému Bernardu Espinosovi, který měl lehkou práci. Branku ještě několik minut zkoumalo video, avšak branka byla uznána.

Další poločas začne přibližně v 17:08.
45+4'
45+3'
Dídac Vilà musel čelit ataku soupeře, ale zvládl to vcelku v pohodě. Zastavil soupeře a poslal balón na autové vhazování pro hostující tým.
45+2'
Zase se nějakou dobu čekalo, než domácí zahráli svůj rohový kop. Viděli jsme další dobrý centr, ovšem Joel Robles si pro míč vyskočil nejvýše.
45+1'
Espanyol byl však odměněn za svou aktivitu a dá se říct, že jeho vedení je zasloužené. Betis se v posledních minutách soustředil jen na obranu.
45'
45'
Gól platí! Podle jednoho opakovaného záběru bylo vidět, že Joel Robles by se k balónu rozhodně nestihl dostat včas! Espanyol se dostává v samotném závěru poločasu do vedení!
43'
Je však pravdou, že Dídac Vilà po svém zakončení naběhl až do branky, kde omezoval gólmana v zákroku. Mohlo by to být posouzeno jako ofsajd.
42'
Ve hře je ale ještě video!
41'
Espanyol právě vstřelil branku!
A po standardní situaci zde vidíme druhou branku v síti hostí a domácí jdou poprvé v zápase do vedení! Po centru na zadní tyč sice ještě předvedl Joel Robles fantastický zákrok, jenže míč se odrazil přesně do míst, kde byl BERNARDO ESPINOSA, jenž měl jednoduchou pozici.
40'
Jonathan Calleri se dostal do souboje se soupeřem a zůstal na chvilku ležet mimo hrací plochu. Nyní už je ale na hřišti a bude chtít zatopit obraně hostí.
39'
No poslední minuty tedy nepřinášejí vůbec nic zajímavého. Balón létá z jedné strany na druhou, ovšem ani jeden z gólmanů si nemusel připsat zákrok.
38'
Hráč hostí se nyní dohadoval s gólmanem, kam to má poslat. Ten to raději poslal až na polovinu hřiště, kde se k balónu znovu dostala Barcelona.
37'
David López se postavil k rozehrávce rohového kopu. Zde ho trefil hlavičkou hráč Espanyolu, ale jeho pokus neměl dostatečnou razanci.
36'
To Joel Robles to zvládl o něco lépe, přesto se po krátkém napadání dostali k balónu domácí. přišla střela z hranice šestnáctky, která byla sražena na roh.
35'
Diego López měl k dispozici další odkop od branky, ale ten se mu vůbec nepovedl. Svou dlouhou přihrávkou nenašel nikoho na hřišti a hosté získali aut.
34'
Hra se sice přesouvá v posledních minutách ze strany na stranu, ovšem je to téměř bez střel na branku. Nabil Fékir to zkusil, ale Diego López v pohodě zasáhl.
33'
Real se snažil dostat dopředu, ovšem moc mu to nevyšlo. Nedostal se ani ke střele, a tak se mohou dopředu hnát zase domácí fotbalisté.
31'
Žlutou kartu dostává Fernando Calero (Espanyol Barcelona).
30'
Už je za námi první půl hodina hry, ve které jsme viděli už dvě branky. Stav je tak vyrovnaný, avšak o něco aktivnějším dojmem se prezentují domácí hráči.
29'
Espanyol pokračuje v aktivní hře, ovšem nakonec z toho nebyla ani střela. Sice vznikl závar v šestnáctce Betisu, ovšem ten si s tím znovu poradil.
28'
Marc Roca si ji znovu vzal na starost. Vyslal dobrý centr, který hráč na zadní tyči vracel do ohně, ovšem tam si s tím obrana hostí znovu v klidu poradila.
27'
Domácí hráč schytal ostrý zákrok loktem u postranní lajny a fanoušci si žádají žlutou, která i měla přijít. Sudí je ale jiného názoru, a tak je to jen standardka.
26'
O něco aktivnějším dojmem zatím působí domácí fotbalisté. Ti to nyní zkusili centrem do šestnáctky, jenže ten nebyl povedený a obrana hostí ho odkopla.
25'
Diego López se musel mít na pozoru na druhé straně. Přihrávku mezi obránce ale hráč hostí nezachytil, takže gólman domácích to měl jednoduché.
24'
I Zouhair Feddal byl nyní doslova zahozen, když do něj Victor Campuzano vletěl. Hosté tak drží balón na svých kopačkách, ale jen na své obranné polovině.
23'
Hra se ale poměrně často přerušuje, a to kvůli faulům. Ajsa Mándí byl nyní doslova zbourán, a tak se domácímu celku píská další faul.
22'
Domácí hráč byl nyní tím silnějším v osobním souboji. Hráč Betisu naopak očekával faul, ale když si všiml, že se pískat nebude, okamžitě se zvedl a pokračoval.
21'
Musí se nechat, že zatím sledujeme vcelku atraktivní utkání, i když to tak chvilku vůbec nevypadalo. Navíc bychom dnes mohli vidět solidní počet branek.
19'
Jenže neuteklo ani dvacet minut hry a tady je srovnáno! SERGI DARDER předvedl fantastickou individuální akci, kdy se dostal přes tři soupeře. Nakonec se dostal ke střele z nějakých patnácti metrů, načež přízemní střelou překonal gólmana. Asistence: David López.
18'
Barcelona se dostala až ke střele, ale Joel Robles mohl zůstat v klidu. Pokus se totiž nevešel mezi tři tyče a gólman hostí má na starosti odkop.
16'
Borja Iglesias a Bernardo Espinosa si nyní něco vyříkávali, když si hráč hostí hrál s balónem ještě po odpískáno ofsajdu. Následně vznikla ještě strkanice.
15'
Žlutou kartu dostává Esteban Granero (Espanyol Barcelona).
15'
Joaquín schytal hodně ostrý zákrok na stojnou nohu, když mu soupeř přejel kopačkou po koleni. Esteban Granero se mu ale omluvil a hosté mají balón.
14'
Barcelona se dostala rychle dopředu, ovšem její centr nebyl zrovna úspěšný. Zatím nevidíme zrovna moc atraktivní zápas, ale branku už zase jo.
13'
Sergio Canales si vzal na starost autové vhazování. Hostům se ale přihrávky z jedné nepovedly, a tak se dostávají k balónu zase domácí hráči.
12'
Už i Espanyol měl k dispozici první rohový kop v zápase. Také přišla přihrávka nakrátko a centr do šestnáctky. S tím si obrana Betisu poradila.
11'
Borja Iglesias se ocitl vepředu a vybojoval rohový kop. Ten byl rozehrán nakrátko, ale s následným přízemním pasem před branku si domácí poradili.
10'
Marc Roca nejspíše dostal kopačku a má na koleni trochu krve. Chtěl si to jen přehodit štulpnou, ale rozhodčí ho posílá na ošetření za postranní lajnu.
9'
Barcelona se snaží hodně rychle napadat a zahnala na chvilku hosty do úzkých. Nakonec to musel vyřešit Joel Robles razantním odkopem na polovinu.
8'
Domácí měli k dispozici standardní situaci z velké dálky. Marc Roca ale centroval dobře před branku, kde nikdo z jeho spoluhráčů nedostal míč do sítě.
7'
Domácí hráč se už hnal za míčem, který mířil mezi obránce. Joel Robles ovšem dobře odhadl situaci, vystoupil a počkal, než k němu balón dojede.
6'
Tak to je tedy rychlý start v podání hostí, kteří jsou letos asi nejpříjemnějším překvapením celé LaLigy. To se rozhodně zase nedá říct o domácím celku.
4'
Rychlý protiútok hostů končí první brankou v síti domácích! Betis roztáhl hru do strany, odkud přišel centr před branku. Tam si nejlépe počínal BORJA IGLESIAS, jenž vyslal prudkou hlavičku na přední tyč. Asistence: Alex Moreno.
3'
Nabil Fékir zkoušel najít nějakého spoluhráče před brankou, ale jeho pokus skončil mimo hřiště, Je z toho odkop pro gólmana domácího celku.
2'
V úvodu se snaží aktivním dojmeme prezentovat hlavně hostující celek. Žádnou střelu na branku jsme ale ještě neviděli ani na jedné straně.
1'
A dnešní utkání mezi Espanyolem a Betisem už nám začalo! Domácí celek dnes nastupuje v bílých dresech s modrými pruhy, hosté zvolili černou barvu.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López – David López, Espinosa, F. Calero – V. Gómez, Darder, Roca, Vilà – Campuzano, Granero, Calleri.
Náhradníci: Prieto – Iturraspe, Javi López, Naldo, Lej, Pedrosa, Ferreyra.

Real Betis: Robles – Mándí, Bartra, Feddal – Emerson, Canales, Kaptoum, Moreno – Fékir, Iglesias, Joaquín.
Náhradníci: D. Martín – González, Barragán, Loren, Tello, D. Lainez, Gutiérrez.

Rozhodčí: Cuadra – López, García.
Real Betis

To Betis je na tom podstatně lépe a drží se zatím v klidném středu tabulky. Po šestnácti kolech má na svém kontě dvacet dva bodů a patří mu solidní jedenáctá pozice. Ovšem i Real má záporné skóre. Sám totiž vstřelil dvacet dva branek, zatímco jich inkasoval dvacet sedm, celkově tedy -5. V posledním odehraném zápase vyhrál Betis na svém hřišti 3:2, kde porazil Bilbao.
Espanyol Barcelona

Espanyolu se letos vůbec nedaří a je zatím asi nejvážnějším kandidátem na sestup do druhé nejvyšší španělské soutěže. Po šestnácti kolech má totiž na svém kontě jen devět bodů a paří mu až poslední, tedy dvacátá, příčka v rámci LaLigy. Barcelona zatím vstřelila v probíhající sezóně jen deset branek, zatímco jich inkasovala třicet, to je velmi špatné skóre -20. V zatím posledním zápase hrál Espanyol proti Realu Madrid na jeho hřišti, se kterým padl 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.