La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Cádiz - 30. října 2020   21:00

0:2
(0:2)
Cádiz
38' Negredo  (Espino) • 41' Salvi  (Negredo)
Eibar
Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Burgos (83. Rafa), Arbilla – Papakouli Diop (46. Expósito), S. Álvarez – Kévin Rodrígues (76. Kądzior), Gil, Inuj (46. Enrich) – Kike García (C) (82. Muto).
Lahoz – Sobrino, López
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Cádiz
Ledesma – Akapo, Fali, Cala, Espino – Salvi (63. Alejo), Mari (C) (81. Garrido), Jönsson (81. Augusto Fernández), Álex Fernández – Lozano (72. Malbašić), Negredo (81. Bodiger).

To už je z duelu Eibaru s Cádizem vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Nováček La Ligy Cádiz potřetí za sebou neinkasoval jediný gól a po třech bodech z utkání s Eibarem se vyšvihl už na druhou pozici pouze o skóre za vedoucí Real Sociedad. Týmy těsně za Cádizem však mají i dva duely k dobru.

To Eibar prohrál po třech zápasech a s osmi body je i nadále na jedenácté pozici nyní už s šestibodovým odstupem na čelo tabulky.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:10.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Cádiz dvěma rychlými góly v závěru prvního poločasu přehrál Eibar 2:0.

Ani jeden z týmů se v úvodních minutách nemohl prosadit do souvislejšího tlaku. Postupem čase začalo stoupat tempo domácích fotbalistů. Po půlhodině hry se jako první dostal do brankové příležitosti Bryan Gil, ale hlavičku k tyči dokázal Ladesma zlikvidovat. Následně přišel šok pro domácí. Hlavní rozhodčí pustil tvrdší souboj ve středu pole, na levém kraji poté utekl Alfonso Espino a dokonalým centrem vyzval ke skórování Álvara Negreda. O pár minut později se situace téměř opakovala. Tentokrát na pravém kraji pláchl obraně Salvi a sám prostřelil Dmitroviće.

Okamžitě po změně stran mohli hosté přidat třetí zásah. Anthony Lozano sice dostal míč do sítě, ale po jednoznačném ofsajdu. Domácí trenér sice začal míchat sestavou, ale ani střídající Enrich, Kadzior nebo Muto obranu Cádizu neprověřili.
90+3'
90+3'
Eibar rozehrával v samém závěru rohový kop. Signál s přihrávkou na hranici vápna ale nevyšel podle představ a poté už hlavní sudí ukončil dnešní duel.
90+3'
Přece je to ještě domácí zkusili. Enrichova spolupráce s Mutem však ztroskotala na přesnosti. Poté musel hasit protiútok soupeře faulem Bryan Gil.
90+2'
Domácí už nemají dostatek sil do útoku. Vypadá to, že si nováček La Ligy připíše další důležité body do tabulky nejvyšší španělské soutěže.
90+1'
Cádiz měl k dispozici rohový kop. Překvapivě však nezvolil rozehrávku do kombinace, ale zkusil štěstí centrem do vápna, kde ale balon sebral do rukavic Dmitrović.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Mohlo být sníženo. Prudkou přihrávku do vápna dokázal v prostoru bodu pro penaltu zpracovat Jošinori Muto, ale než stačil vstřelit, tak měl pod nohama hned dva obránce.
89'
Domácí už myslí především na útok a toho mohl využít z kontru Yann Bodiger. Střídající útočník však na Oliveiru nestačil v silovém souboji.
88'
Z levé strany chtěl centrovat do vápna Anaitz Arbilla. Jeho pas však zblokoval hned první bránící hráč Cádizu.
87'
Po zmatcích ve středu pole se balonu zmocnil Sergio Álvarez. Následně přihrával na pravou stranu, kde získal pro Eibar aut střídající Kadzior.
86'
Domácí spěchají co to jen jde. Rozehrávky se ujal Paulo Oliveiro, ale následně ve vápně podklouzl střídající Muto a bylo po akci.
85'
Carlos Akapo byl nastartovaný na pravé straně, kolem Arbilly se sice neprotáhl, ale vybojoval pro hosty autové vhazování na útočné polovině.
84'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Cádiz i nadále vede na trávníku Eibaru o dva zásahy.
83'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Esteban Burgos, přichází Rafa.
82'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Jošinori Muto.
81'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází José Mari, přichází Jon Ander Garrido.
81'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Augusto Fernández.
81'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Yann Bodiger.
80'
Tečovaný centr musel řešit Ledesma. Balon dokázal vytlačit na rohový kop, který poté hosté bezpečně odvrátili.
79'
Na poslední chvíli hlavou zachránil situaci Fali. Na zadní tyči ž čekal nehlídaný Sergi Enrich, ale na něj už se nedostalo.
78'
Bryan Gil nasadil jesličky Alejovi. Následně ale nedokázal rozvinout akci na pravé straně. Eibar však okamžitě získal míč zpět do své moci.
77'
Arbilla rychle vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, ale soupeře příliš nepřekvapil. Akapo se snažil s přehledem vrátit do své pozice v obraně.
76'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kévin Rodrígues, přichází Damian Kądzior.
75'
Eibar se stále nemůže prokombinovat do vyložené šance. Průnikovou přihrávku za obranu nedokázal zpracovat Kike García.
74'
Také José Mari se provinil proti pravidlům. Eibar rozehrával z místa přestupku až do pokutového území, kde však zasáhl pro hosty Fali.
72'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Filip Malbašić.
71'
Žlutí se také na druhé straně. Burgos se nechal obhodit Jönssonem, kterého poté musel zastavit jen za cenu žluté karty.
70'
Sergi Enrich si dělal prostor ve vápně při vysokém centru. Míč nakonec přece jen zamířil do míst, kde byl střídající útočník, ale jeho hlavička skončila vysoko nad.
69'
Po autovém vhazování se fotbalisté Cádizu drželi s míčem u rohového praporku, ale důraznější byl v pravou chvíli Anaitz Arbilla.
68'
Cádiz spoléhá na brejky. Mari však po zisku balonu nedokázal najít rozběhnutého Lozana. Eibar i nadále může kombinovat ve středu trávníku.
67'
Po rychlém zisku mířili hosté do dalšího brejku. Alejova pobídka do vápna ale neobsazeného Negreda nenašla. Domácí zachránil od další nepříjemnosti Burgos.
66'
Anthony Lozano nepříjemně dohrál ve středu pole Rodrígueze a je prvním potrestaným hráčem zápasu.
65'
Ve vápně Cádizu skončil na trávníku Kike García, ale hlavní rozhodčí byl dostatečně blízko a nechal hru pokračovat bez přerušení.
64'
Ke slovu se přihlásil také Cádiz. Po přihrávce Akapa pálil z úhlu Negredo, ale ani na dva pokusy Dmitroviće nepropálil. Následně poté zasáhl Oliveiro.
63'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Iván Alejo.
62'
Na pravé straně si poradil s obráncem Alejandro Pozo. Přesný centr do vápna ale už nepřidal, míč mu odskákal za koncovou čáru.
61'
Přetažený centr sebral Jeremías Ledesma. Hostující gólman poté chtěl rychle rozehrát, ale nikdo se mu nenabídl do náběhu.
60'
Po hodině hry vede Cádiz nad Eibarem o dva góly. Již v prvním poločase se prosadili v krátkém čase Álvaro Negreda a Salvi.
59'
Dlouhý nákop zpracoval Burgos. Následně si jako poslední obránce troufl na kličku proti napadajícímu Lozanovi.
58'
Rodríguez zklamal na pravé straně, balon nedokázal zpracovat a míč skončil za postranní lajnou. Vhazovat tak budou hosté.
57'
Juan Cala sice nezasáhl ve vápně ideálně, míč se odrazil k nohám Bryana Gila, který ale z kroku pálil jen vysoko nad břevno hostující branky.
55'
Álvarez musel do tvrdého souboje s Jönssonem po mizerné přihrávce Expósita. Nakonec pro domácí udržel balon, ale ve vápně byl nejlépe postaven Fali.
54'
Fernández spěchal za balonem na levém kraji, ale po nakropeném trávníku se míč sklouzl až za postranní lajnu.
53'
Negredo nebyl daleko od zisku míče ve středovém kruhu. Gil ale nakonec napadajícího soupeře dokázal obehrát a Eibar může pokračovat v kombinaci.
51'
Po několika nepřesnostech skončil míč Bryan Gil. Následně ale nepřišel potřebný pas na volnějšího Enricha.
50'
Také Eibar se pomalu dostává do pohybu. Sergi Enrich zasáhl rukou do obličeje Calu a hra musí být přerušena.
49'
Druhá půle odstartovala výrazně svižněji. García pálil z hranice vápna, jeho pokus po trávníku ale Ledesma bezpečně sebral do rukavic.
47'
Hosté mohli okamžitě po středu druhého poločasu přidat třetí zásah. Lozano sice z dorážky poslal míč do sítě, ale pouze po zjevném ofsajdu.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Eduardo Expósito.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Sergi Enrich.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Do šaten odcházejí o poznání spokojeněji hostující fotbalisté, kteří vedou v polovině zápasu 2:0.

45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Eibar drží balon pod kontrolou, ale do blízkosti Ladesmovy branky se ne a ne protlačit. Obrana Cádizu zatím funguje na sto procent.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu Rodríguez. Následně ale skončil na trávníku Cala a hra musí být přerušena.
43'
Domácí jsou zaskočeni dvěma inkasovanými góly v krátkém čase. I tak se ale snaží ještě do poločasu zdramatizovat utkání.
41'
Cádiz právě vstřelil branku!
Další smrtící protiútok Cádizu a je to o dva góly! Hlavní sudí opět pustil tvrdší souboj ve středu pole, poté utekl za obranu na pravé straně SALVI, který bezpečně prostřelil Dmitroviće.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Eibar v prvním poločase diktoval hru, ale před malou chvílí poslal do vedení Cádiz z ojedinělé akce Negredo.
38'
Cádiz jde do vedení snad z prvního pokusu směrem na branku! Ve středu pole přitvrdil v souboji José Mari, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Na levé straně utekl obraně Espino, který předvedl parádní centr do vápna, kde byl osamocený ÁLVARO NEGREDO a ten hlavičkou překonal Dmitroviće.
36'
Tempo Eibaru se lehce zvyšuje. Domácí začínají tlačit na obranu soupeře, ale Ladesma drží bezbrankové skóre.
35'
Ladesma podržel Cádiz hned dvakrát v krátkém čase. Přetažený na vzdálenější tyč zakončil nebezpečnou hlavičkou Gil, ale hostující gólman byl u tyče včas. Akce ještě pokračovala, ale Ladesma si pohlídal i střelu ze střední vzdálenosti.
34'
Po dlouhém výkopu Jeremíase Ladesmy se dostal do souboje Álex Fernández, který neudržel míč na kopačce proti Álvarezovi.
33'
Ani další rohový kop Eibaru nebyl nebezpečný. Akapo snadno ohlavičkoval míč do bezpečné vzdálenosti od branky argentinského gólmana.
32'
Fali sice ve vápně podklouzl, ale útočící Gil toho nedokázal využít a přihrával jen do skvěle postaveného Alfonsa Espina.
31'
García sice zpracoval míč na hranici vápna, ale byl zády k brance a než se stačil otočit do střelecké pozice, tak u něj byl bránící Juan Cala.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Eibar i nadále útočí, ale zavřenou obranu nováčka La Ligy nemůže pořádně rozpohybovat.
28'
Gilův centr byl zblokován Akapem na rohový kop. Před Ladesmou se tak opět vařila voda. Gólman hostů si ale balon dokázal stáhnout do rukavic.
27'
Na pravé straně měl otevřený prostor Salvi. Sám se dostal až do vápna, ale z úhlu přes bránícího Poza příliš Dmitroviće nezaměstnal.
26'
Také Paulo Oliveiro měl co dělat, aby odehrál míč před napadajícího Lozanem. Po dlouhé době si tak zahrál i Marko Dmitrović.
25'
Ani výkop brankáře Cádizu nebyl optimální. Diop bezpečně zpracoval prudký výkop a domácí mohou pokračovat v kombinaci ve středu pole.
24'
Po lehké teči neměl daleko od balonu Kévin Rodríguez. Pro hosty zastavil útok soupeře na poslední chvíli Juan Cala.
23'
Až příliš mnoho chyb brzdí oba týmy. Fali nyní musel hasit otevřenější obranu hostů zatažením za dres Rodrígueze. Eibar bude pokračovat rozehrávkou z místa přestupku.
22'
Další mizernou přihrávku předvedl Papakouli Diop. Na hranici vápna čekal na míč García, ale přihrávka šla výrazně za paty hrotového útočníka.
21'
Po několika nepřesnostech se dostal k balonu Salvi. Ani on si ale s balonem nepotykal a zahrál nečistě za postranní čáru.
20'
Ani úvodních dvacet minut branku nepřineslo. Na levé straně putoval s míčem Bryan Gil, kterého tentokrát poslal k zemi čistým způsobem Espino.
18'
Také před Ladesmu směřoval prudký centr. Fali zvolil raději jistotu a odhlavičkoval míč za sebe na rohový kop.
17'
Hosté ještě pokračovali rozehrávkou od rohového praporku. Povedený centr našel hlavu Álvara Negreda, ale jeho pokus pouze prosvištěl kolem levé tyče.
16'
Oliveira zatáhl za dres Jönssona a nebyl daleko od žluté karty. Cádiz tak bude rozehrávat přibližně od středového kruhu.
15'
Takaši Inuj zavařil obraně Cádizu. Z levé strany se prosmýkl do pokutového území přes Akapa, ale poté už nepřidal razantní střelu směrem na branku.
14'
Útoky hostujícího týmu končí povětšinou daleko od vápna Eibaru. Ani nyní se Mari společně s Fernándezem neprosadili ani k šestnáctce.
13'
Před vápnem Cádizu bylo znovu horko. García se nebezpečně otáčel s míčem, ale ztratil v klíčovou chvíli stabilitu a jeho rána byla nedůrazná.
12'
Hostující rozehrávka pořádně zaskřípala. Cala nepřihrál přesně obsazenému Jönssonovi, tak tak, že se domácí nedostali k míči v nebezpečném území před vápnem.
11'
V rychlém náběhu na pravé straně byl Salvi. Devětadvacetiletý záložník ale nedokázal míč dostihnout na hrací ploše.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Domácí jsou sice častěji u balonu, ale k nebezpečnější akci mají stále pořádně daleko.
9'
Eibar pokračuje v kombinaci. Hostující obrana ale nedává soupeři příliš možností k postupu kupředu. Až Pozo to vyzkoušel z pravé strany, ale míč do vápna neprocpal.
8'
Ani Pozova pobídka podél postranní lajny nezabrala. Rodríguez míč nezachytal a tak mohl bezpečně balon sebrat pro hosty Alfonso Espino.
7'
Také domácí nebyli daleko od nadějného útoku. Gilova spolupráce před pokutovým územím s Garcíou však nebyla z nejpřesnějších.
6'
Už už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat až do vápna. Mari však chybnou přihrávkou nenašel téměř osamoceného Anthonyho Lozana.
5'
Jeremías Ladesma vykopával od své branky daleko na polovinu soupeře. Oliveiro musel odkopnout pod tlakem napadajícího Negreda za postranní čáru.
4'
Opatrný úvod zápasu. Diopova přihrávka sice našla Bryana Gila, který ale zbrklým pokusem neměl šanci ohrozit hostující branku.
3'
S Rodríguezem si několikrát vyměnil míč Gil. Eibar se však přes střed trávníku nedokázal prokombinovat blíže k Ladesmovi.
2'
Také domácí Eibar se poprvé v zápase vydal s míčem na útočnou polovinu. Inuj byl ale vytlačen zpět do středu a Álvarez si raději pomohl přihrávkou zpět.
1'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hostující fotbalisté. Lozano s Negredem uvedli míč do pohybu, následně na pravé straně chyboval při zpracování Slavi.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy mezi Eibarem a Cádizem může za několik málo okamžiků odstartovat.

SD Eibar: Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Burgos, Arbilla – Papakouli Diop, S. Álvarez – Kévin Rodrígues, Gil, Inuj – Kike García (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – Enrich, Bigas, Olabe, R. Correa, J. A. Martínez, Rafa, Atienza, Muto, Kądzior, Expósito, Quique.

Cádiz CF: Ledesma – Akapo, Fali, Cala, Espino – Salvi, Mari (C), Jönsson, Álex Fernández – Lozano, Negredo.
Náhradníci: Gil – Izquierdo, Alejo, Á. Giménez, Garrido, Pombo, Malbašić, Bodiger, Baró, Augusto Fernández, Alcalá, Adekanye.

Cádiz CF

Cádiz se po patnácti letech vrací mezi španělskou elitu! Loňskou sezonu strávil Cádiz v druhé nejvyšší soutěži, kterou nastartoval již v samém úvodu pěti výhrami v řadě. Od samého začátku pomýšlel tým z jihu Španělska na postup a ten také po velké bitvě získal. Přitom v závěru sezony prohrál třikrát v řadě, ale díky ztrátám soupeřů se mohl radovat z druhého místa a přímého postupu. Až v závěrečném dvaačtyřicátém kole předstihla Cádiz Huesca o jediný bod.

Nováček La Ligy rozhodně není jen do počtu. Po sedmi odehraných zápasech se drží s jedenácti body na vynikající šesté pozici. Ve druhém kole v souboji právě s Huescou zvítězil 2:0, následně ve čtvrtém utkání sice inkasoval červenou kartu proti Bilbau Akapo i Negredo, ale i v devíti dokázal Cádiz udržet vedení 1:0. Před reprezentační přestávkou poté Cádiz uhrál cennou remízu v duelu proti Granadě 1:1. Před dvěma týdny poté nováček nejvyšší španělské soutěže senzačně bral všechny tři body v duelu proti Realu Madrid. O víkendu poté uhrál cennou remízu 0:0 s favorizovaným Villarrealem.
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru se v předešlém ročníku La Ligy pohybovali v klidném středu tabulky. Po ne zcela vydařené jarní části zakončili ročník narušený tříměsíční koronavirovou pauzou na čtrnácté pozici s náskokem pouhých šesti bodů na sestupová místa.

Letos nevkročil Eibar do sezony ideálně. V prvních čtyřech kolech získal jediný bod z utkání proti Celtě Vigo za bezbrankovou remízu. Sérii tří porážek v řadě ukončil Eibar vítězstvím na trávníku aktuálně posledního Valladolidu. Poté přišla další bezbranková remíza s Osasunou. Zvyšující se formu Eibaru odnesla před týdnem Sevilla, když po jediném gólu Kikeho skončil zápas 1:0 ve prospěch outsidera. S osmi body je tak Eibar na jedenáctém místě s minimální ztrátou na týmy před sebou.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje osmým kolem a my se společně zaměříme na utkání Eibaru, který v domácím prostředí přivítá nováčka Cádiz FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.