La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Celta Vigo - 21. května 2022   17:30

Valencia
28' Ma. Gómez (André) • 60' Araujo(vl.)
2:0
(1:0)
Valencia
Doménech – Foulquier, Paulista, Diakhaby (84. Račić) – Correia (68. Dominguez), Soler I, Moriba, Gayá I (C) – B. Gil (46. Čeryšev) – André (68. Guedes), Ma. Gómez (77. Musah).
Cillessen, Mamardašvili – Cömert, Koindredi, Mosquera, Santiago, J. Vázquez.
Cordero – Villate, Cerezo
Estadio de Mestalla (Valencia)
Celta Vigo
Dituro – K. Vázquez (70. Pineda), Aidoo, Araujo, Galán – Suárez IV – B. Méndez (85. Fontán), Solari (52. Veiga), Nolito (C) (70. Murillo) – Aspas, Galhardo.
Ru. Blanco, Balea Carrillo – C. Domínguez, M. Rodríguez.

Díky za pozornost a v příští sezóně se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 22:19.
Je dobojováno, je konec sezóny. A tu zvládli lépe domácí hráči, kteří porazili Celtu Vigo 2:0 a ještě tak svým příznivcům udělali radost výhrou. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, ale nedočkali se ho.
90+6'
90+5'
Roh ještě zahráli hosté, ale ze standardní situace nic nebylo.
90+5'
Poslední nastavená minuta, domácí se drali do dalšího zakončení, ale obrana Celty zasáhla.
90+4'
Už to vypadá, že zápas se jen dohrává. Míč mají domácí a už se příliš nikam neženou. Stále drží dvoubrankový náskok.
90+2'
Denis Suárez poslal z pravé strany centr do pokutového území, který chtěl zastavit Gabriel Paulista, ale podklouzl a ocitl se na trávníku.
89'
Zápas jde pomalu, ale jistě do finále.
88'
Uroš Račić napřáhl pravačkou a jeho pumelice letěla jen vedle protější tyče.
87'
Centr hostujícího hráče se zastavil o nohu jednoho z domácích fotbalistů a znovu tak hráči Celty neohrozili branku Jaumeho Doménecha.
85'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází José Fontán.
84'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Mouctar Diakhaby, přichází Uroš Račić.
83'
Jaume Doménech nyní bezpečně vyboxoval balon po střele Orbelína Pinedy a udržel nulu na svém kontě.
82'
Yunus Musah nepustil míč z kopačky, prosprintoval okolo dvou obránců a míč poslal na levou stranu, kde ho poslal na Ditura Mouctar Diakhaby, ale jeho střelecký pokus šel mimo.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, uvidíme, kolik minut pak ještě sudí nastaví. U míče jsou hosté a stále se snaží o kontaktní gól.
79'
S tvrdostí to před chvílí přehnal Galhardo, jenž se tvrdě opřel do domácího hráče, karetní potrestání ho tedy neminulo.
79'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Thiago Galhardo).
78'
Autové vhazování měli k dispozici hosté, kteří se natlačili před branku soupeře, ale Jaume Doménech, kterému pomohla také obrana, celou situaci zvládl a nedovolil, aby hosté ohrozili jeho bránu.
77'
ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Yunus Musah.
76'
Nyní se opět chvíli hrát nebude, sudí nařídil další přestávku na občerstvení hráčů.
74'
Po další akci domácích má míč ve své moci hostující brankář a do akce jde Celta.
72'
Nebezpečné zakončení Denise Suáreze skončilo na zákroku Doménecha. Ten poté poslal balon daleko od své branky.
70'
ze hřiště odchází Nolito, přichází Jeison Murillo.
70'
ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Orbelín Pineda.
68'
ze hřiště odchází Marcos André, přichází Gonçalo Guedes.
68'
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Mario Dominguez.
68'
Nolito poslal nepříjemný centr směrem k vápnu, ale obrana Valencie ho zastavila a dostala míč na svou stranu.
67'
Jaume Doménech zastavil balon, který mířil přímo k němu a posléze ho poslal svým spoluhráčům, kteří zamířili znovu na polovinu svého soupeře.
65'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Ilaix Moriba).
64'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Dimitri Foulquier).
62'
Domácí po druhém gólu znovu více ožili a natlačili se do dalšího zakončení. Ale to končí pouze zásahem pozorné hostující obrany.
60'
Valencia právě vstřelila branku!
Domácí navyšují své vedení. Po rychlém otočení hry dostal míč na kopačku Maxi Gómez a ten ho nacentroval do vápna, kde si ho nešťastně hlavou srazil do vlastní sítě hostující NÉSTOR ARAUJO – 2:0.
60'
Hodina hry je za námi a stále domácí vedou rozdílem jediného gólu. Nyní zahrávali rohový kop hosté, ale z této standardní situace neuspěli.
58'
Gabriel Veiga udržel míč u sebe, obešel obranu soupeře a pokračoval dále směrem k brance Valencie. Poté poslal centr na nabíhajícího Thiaga Galharda, ovšem ten balon netrefil zrovna ideálně.
57'
Aktivita hráčů Valencie je stále velká a před chvílí šli do akce Gómez se Solerem, ale druhý jmenovaný o míč brzy přišel.
55'
Dlouhý nákop hostů zůstal jen za postranní čárou a autové vhazování mají k dispozici hráči domácí Valencie.
54'
Po pravé straně táhl akci Celty Kevin Vázquez, jenže jeho centr spoluhráče nenašel. Místo toho balon získali domácí a míří znovu opačným směrem.
53'
Néstor Araujo nyní zastavil další nebezpečný pokus domácích a odvrátil míč k polovině hřiště.
52'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Brais Méndez).
52'
Tak Solari opravdu nemůže dále pokračovat a musel nuceně vystřídat. Na jeho pozici tak přišel Gabriel Veiga.
52'
ze hřiště odchází Augusto Solari, přichází Gabriel Veiga.
51'
Solari je za postranní čárou a nevypadá to s ním vůbec dobře. Uvidíme, zda bude moci ještě do hry zasáhnout. V tuto chvíli to ale nevypadá.
50'
Nyní došlo ke střetu dvou hráčů, nejhůře to odnesl Augusto Solari, jenž stále leží na hrací ploše a už jsou u něho lékaři.
48'
José Gayá musel odehrát míč na malou domů, Jaume Doménech ho okamžitě odkopl daleko od své branky a domácí mohou do akce.
47'
Hosté jsou u míče a hned se derou do ofenzivy, ale v pohotovosti je zase pozorná obrana Valencie.
46'
ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Denis Čeryšev.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
Střely na branku: 3 – 1
První poločas tohoto duelu je minulostí. V něm se do vedení dostali domácí hráči, kteří měli jasně navrch. Ovšem obrovskou šanci pak zahodil Nolito, jenž trestuhodně neproměnil tutovku. Na konci pak ještě těsně branku minul Mouctar Diakhaby a na ukazateli skóre tak svítí stále stav 1:0.
45+3'
45+2'
No a ještě z toho byla pořádně velká šance domácích. V pokutovém území hlavičkoval Mouctar Diakhaby a po ní jen těsně minul soupeřovu bránu!
45+1'
Galán ještě stihl vyfasovat žlutou kartu zápasu a domácí ještě odehrají volný kop kousek od rohového praporku.
45+1'
Hosté zahrávali volný přímý kop z větší vzdálenosti. Míče se chopil Denis Suárez, ale poslal ho jen na obranu Valencie.
44'
V závěru prvního poločasu drží míč ve své moci domácí hráči a ještě mají snahu navýšit svůj hubený náskok.
42'
Na druhé straně chtěli na velkou šanci soupeře zareagovat domácí hráči, ale Ilaix Moriba, jenž procházel směrem před bránu hostů, byl faulován a je pískáno.
40'
Nolito byl v obrovské šanci a mohlo být vyrovnáno! Míč dostal do ideální střelecké pozice, kdy se brankáře Doménecha mohl zeptat, kam chce balon poslat. Ovšem trestuhodně trefil jen nohu ležícího domácího brankáře!
40'
Pomalu se blíží konec prvního poločasu a zatím stále domácí vedou rozdílem jediného gólu.
38'
Tentokrát zase fauloval domácí Carlos Soler a míč mají hosté.
37'
Javier Galán poslal k zemi Marcose Andrého a sudí píská faul. Domácí tak zůstanou u míče a rozehrávají téměř z půlky hrací plochy.
36'
Denis Suárez se zbavil domácího hráče před sebou a pokračoval v útočné snaze, jenže následný jeho pokus zamířil jen vedle domácí brány.
35'
Míč skončil díky domácím v zámezí, autové vhazování tak zahráli hosté a pokusili se projít na polovinu soupeře, ale opět se jim to příliš nepovedlo.
34'
Po další střele hráčů Valencie získal míč Matías Dituro a už se chystá k dalšímu odkopu od své branky.
33'
Hlavičkový souboj vyhrál domácí hráč a balon míří znovu na opačnou stranu. Valencia tak pádí k další útočné akci.
30'
Je nařízena přestávka na občerstvení hráčů.
28'
Domácí se ale brzy vrátili zase zpět do teritoria Celty a tentokráte už jejich souhra slaví úvodní branku zápasu. Marcos André poslal balon těsně před svatyni Ditura a tam ho připravený MAXI GÓMEZ nasměroval mezi tři tyče svojí hrudí – 1:0. Asistence: Marcos André.
28'
Střelu, která letěla do hostujícího vápna sklepl pravačkou jeden z obránců Celty a míč je na polovině hřiště.
27'
Volný kop hostů, který zahrál Kevin Vázquez, byl pro Doménecha lahůdkou. Míč pohotově ukryl do rukavic a poté ho okamžitě poslal na kopačky svých spoluhráčů.
25'
Hosté měli díky faulu domácích ponechanou výhodu, ovšem nedostali se vůbec do zakončení před Doménechem.
23'
Aktivnější jsou stále hráči Valencie, kteří mají více ze hry. Ale zatím není k vidění fotbal, který by vysloveně oku lahodil. Stále se hraje bez branek.
22'
Thiago Galhardo byl faulován Dimitri Foulquierem a hosté tak zůstanou u míče a mohou se dostat opět na území svého soupeře.
20'
Thierry Correia si doběhl míč, který do autu poslal Joseph Aidoo a poté ho okamžitě poslal svým spoluhráčům. Valencia tak může znovu zaútočit.
19'
Hosté se zdrželi déle na polovině domácích, ale jejich souhra nepřinesla vůbec nic. Naopak hned do protiútoku mířil Maxi Gómez, jenž dalším pokusem vystrašil Matíase Ditura.
18'
Dlouhý nákop Iaga Aspase mířil až za půlící čáru, ale tam ho hlavou do bezpečí poslal Mouctar Diakhaby.
16'
Další autové vhazování pro Valencii, ale balon získali nakonec hosté, kteří i za pomoci rozehrávky od Ditura směřují opačným směrem.
15'
Hned na to se do dalšího útočného výpadu dostali hosté, avšak na soupeřovo území se jim nepovedlo vůbec proniknout.
13'
Maxi Gómez se dostal u rohu velkého vápna k velmi dobré střelecké pozici, levačkou napřáhl k pumelici, ale svatyni hostujícího týmu minul!
12'
Nakonec byl jen otřesen a pokračuje ve hře. U míče je Valencia a pokouší se opět vrátit hru na polovinu Celty de Vigo.
12'
Gabriel Paulista se po střetu s protihráčem ocitl na hrací ploše rozhodně v nefotbalové pozici a uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.
11'
Další volný kop domácích, ale Mouctar Diakhaby nasměroval balon jen přímo do brankáře Matíase Ditura.
10'
Akce domácích na jeden dotek, kdy si vyměnili několik přesných přihrávek. Ale ani tahle kombinace k přesnějšímu zakončení nevedla.
9'
Záhy však přišli o balon a ten směrem k hostující brance nasměrovala obrana Valencie. Domácí tak zase velmi rychle pádí útočit.
8'
Autové vhazování pro hosty, ti na polovině Valencie ještě tedy chvíli zůstanou.
6'
José Gayá z levé strany bez přípravy pálil levačkou, ale jeho pokus rukavicemi zastavil Matías Dituro, jenž se rozhodně mezi svými tyčemi od úvodních minut nenudí.
6'
Jenže zvolil špatné zakončení a míč skončil jen na připravené zdi hostů.
5'
Následně pak došlo k hostujícímu faulu a Carlos Soler zahraje nebezpečný volný přímý kop.
4'
José Gayá poslal kus před velkým vápnem pořádnou prudkou ránu po zemi, kterou ale bleskově vyráží opačným směrem Matías Dituro a má na svědomí další zákrok.
3'
Po pravé straně táhl akci jeden z hostů, obrana domácích ale vše jistila. Nicméně nakonec se však povedlo fotbalistům Celty projít na polovinu Valencie, ale střela pak zaplula jen do rukavic Jaumeho Doménecha.
2'
Matías Dituro si připisuje první zákrok zápasu, když pokus Maxiho Gómeze ukryl na své hrudi. Následuje tak odkop od jeho svatyně a poprvé útočit může jít také Celta de Vigo.
1'
A kousek od rohového praporku vybojovali první standardní situaci v podobě vhazování od postranní čáry. Hostující tým tak musí zůstat před vápnem hodně pozorní.
1'
Úvodní výkop posledního kola LaLigy obstarali hráči Valencie a hned se s míčem dostávají na polovinu hostů.
1'

Valencia CF: Doménech – Foulquier, Paulista, Diakhaby – Correia, Soler I, Moriba, Gayá I (C) – B. Gil – André, Ma. Gómez.
Náhradníci: Cillessen, Mamardašvili – Cömert, Dominguez, Guedes, Koindredi, Čeryšev, Mosquera, Musah, Santiago, Račić, J. Vázquez.
Trenér: Jose Bordalas Jimenez

Real Club Celta de Vigo: Dituro – K. Vázquez, Aidoo, Araujo, Galán – Suárez IV – B. Méndez, Solari, Nolito (C) – Aspas, Galhardo.
Náhradníci: Ru. Blanco, Balea Carrillo – Fontán, C. Domínguez, Murillo, Pineda, M. Rodríguez, Veiga.
Trenér: Eduardo Coudet

Rozhodčí: Cordero – Villate, Cerezo.
Vzájemné utkání

První duel v probíhající sezóně se odehrál na půdě Celty, kde 2:1 vyhrála Valencia. Hosté tak mají svému soupeři dnes co vracet.
Real Club Celta de Vigo

Hosté ze Celty de Vigo jsou na tom podobně. Najdeme je o stupínek výše než se nachází jejich dnešní soupeř. Jsou tedy desátí s body šestačtyřiceti. Také oni mají samozřejmě jistotu, že si LaLigu zahrají i v novém ročníku této soutěže. Poslední ligové kolo tak mohou dohrát v klidu, ale určitě by ještě rádi získali nějaký ten bod. Celta po výhře 4:0 nad Alavésem prohrála 1:3 s Barcelonou. Naposledy se jí ale dařilo, když doma zvítězila 1:0 nad Elche.
Valencia CF

Fotbalisté dnes domácí Valencie jsou v tabulce na jedenáctém místě se ziskem pětačtyřiceti bodů. Jsou tedy v klidném středu tabulky. Na pohárovou Evropu to nestačilo, ale neměli alespoň starosti s udržením nejvyšší španělské soutěže. Dnes před svými diváky by sezónu rádi ukončili úspěšně, nejlépe výhrou. V posledních čtyřech odehraných duelech se hráčům Valencie dařilo, kdy pokaždé bodovali. Získali šest bodů za tři remízy a jednu výhru. Naposledy remizovali 1:1 na půdě Espanyolu.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Fotbalová sezóna pomalu končí a nejinak je tomu také u španělské LaLigy. Na programu je poslední osmatřicáté kolo a my v jeho rámci budeme sledovat duel mezi týmy Valencia CF a Real Club Celta de Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.