Simón – de Marcos, Vivian, Yeray, Lekue (84. Morcillo) – Vesga, Sancet (71. Vencedor), N. Williams (56. Guruzeta) – Muniain, Berenguer – I. Williams (71. García I).
Agirrezabala – Zarraga, Capa, Paredes, A. Herrera, García III, Villalibre, I. Martínez.
Álv. Fernández – Ó. Gil, Calero (70. El Hilali), Cabrera, Oliván – Souza, Expósito (46. Bare, 61. Simo), Darder – Braithwaite (86. Goméz), Joselu, Puado (71. Lazo).
Ángel Fortuno – Villahermosa, Melamed.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:12.
Máme tu konec zápasu, v němž domácí favorizované Bilbao poprvé v sezóně prohrává, naopak hosté poprvé v sezóně vyhrávají!
Po jasné první půli, po které mohli domácí vést minimálně 2:0, se ještě zhruba tak úvodních deset minut druhé půle hrálo podle domácích not. Jenže pak jakoby domácí přestali hrát a Espanyol toho využil k vyrovnání hry. Najednou to byli hosté, kdo podnikal rychlé a nebezpečné brejky, až přišla 83. minuta, v níž jediným gólem rozhodl o vítězství hostů Braithwaite.
90+7'
90+5'
Další standardka pro domácí, kteří již rozehráli, nic nového, znovu končí akce domácích nepřesným centrem.
90+3'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Unai Vencedor).
90+2'
Útočná akce domácích končí pouze dalším z řady nepřesných centrů.
90+1'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Dani Goméz).
90'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Óscar de Marcos).
89'
A centr také do vápna Espanyolu přilétl, jenže tam dnes kralují obránci.
88'
Volný kop pro Bilbao, je to sice na útočné polovině, ale znovu pouze na centr.
86'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Dani Goméz.
85'
Nyní budou muset domácí napnout všechny své síly do útoku, aby alespoň vyrovnali.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Jon Morcillo.
83'
Espanyol právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro favorizované Bilbao! Hosté byli posledních zhruba dvacet minut vyrovnaným soupeřem domácím a nakonec je tu i trest v podobě vedoucí branky Espanyolu, kdy MARTIN BRAITHWAITE využil nedůrazu a trochu zmatku domácí bránící dvojice.
83'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) rozehrál čtvrtý domácí roh, ale znovu to nebylo povedené, z pohledu domácích.
82'
Rohový kop pro Bilbao, nyní budou domácí rozehrávat z pravé strany.
81'
Po centru Vesgy se dostal k hlavičce Guruzeta, ale domácí útočník byl v ofsajdu, takže žádná šance.
80'
A nyní se domácí opět musí rychle vracet, protože Espanyol se dostává do útoku.
79'
Raúl García (Ath. Bilbao) střílí ze střední vzdálenosti, tak trochu zoufalý pokus...
77'
Rozhodčí dává oběma týmům přestávku na osvěžení.
76'
Utkání nám spěje do svého závěru a stále čekáme na první gól, pro Espanyol je to samozřejmě dobrý výsledek, domácí ale budou chtít dnes brát všechny body...
75'
Volný kop pro Espanyol, akce končí střelou Josela z voleje, míč letí vysoko nad domácí branku.
74'
Brian Oliván (Espanyol) vhazuje z levé strany, na útočné polovině.
73'
Odkop od branky Espanyolu, míč ale končí v autu.
71'
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Raúl García.
ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Unai Vencedor.
71'
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází José Carlos Lazo.
70'
ze hřiště odchází Fernando Calero, přichází Omar El Hilali.
70'
Iker Muniain (Ath. Bilbao) si vzal míč a zkoušel se individuálně prosadit, ve vápně ale přišel o míč.
69'
Tak po této akci domácích nikoliv, hostující obrana si s rohovým kopem v pohodě poradila.
68'
Třetí roh pro Athletic, dočkáme se konečně branky?
67'
Také domácí chtěli dlouhým nákopem překvapit soupeře, to se nepovedlo, útočí tak znovu hosté.
66'
Sergi Darder (Espanyol) rozehrává volný kop na útočné polovině, následuje dlouhý pas do vápna, tam si ale míč bere pozorný Simón.
65'
Hosté rozehráli roh z levé strany, jejich akce ale končí útočným faulem Cabrery.
64'
Joselu (Espanyol) vybojoval rohový kop pro svůj tým.
63'
V posledních minutách to ale není tak jednoznačné, z pohledu domácích, Espanyol se dostává častěji do prostoru před vápnem Athletica.
62'
Joselu (Espanyol) zkoušel obehrát hned trojici protihráčů, to se mu nepovedlo, ale vybojoval roh pro svůj tým.
61'
ze hřiště odchází Keidi Bare, přichází Simo.
60'
Simo (Espanyol) se na lavičce Espanyolu připravuje na vstup do zápasu.
58'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) jde do vápna, tam padá, ale není to faul, navíc je pískán ofsajd.
57'
Domácí již rozehráli roh z levé strany, ale po zásahu bránícího Cabrery se k němu nikdo z domácích nedostal.
56'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Gorka Guruzeta.
55'
Nico Williams (Ath. Bilbao) vybojoval roh, druhý roh v zápase rozehrají domácí z levé strany.
54'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Ohian Sancet).
51'
Útočná akce Espanyolu končí střelou Calera z pravé strany, nic z toho ale nebylo.
50'
Nico Williams (Ath. Bilbao) ale chybuje, když přišel o míč a domácí se tak musí stahovat zpět na svou polovinu.
49'
Athletic s míčem u půlící čáry, domácí zkouší něco vymyslet.
48'
Dnešní utkání sleduje 41 574 diváků.
46'
ze hřiště odchází Eduardo Expósito, přichází Keidi Bare.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:23.
A závěrečná akce první půle jakoby dokumentovala celý první poločas. Domácí byli jasně lepší, hosty nepustili ani do zakončení, ale chybělo tomu vždy kousek, aby dokázali dostat míč do branky.
45+5'
45+5'
Mikel Vesga (Ath. Bilbao) posunul míč Berenguerovi, který vypálil z voleje a trefil břevno!
45+3'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Leandro Cabrera).
45+3'
Pozor, Iñaki Williams (Ath. Bilbao) je faulován Cabrerou na hranici vápna Espanyolu, tak to bude gólová šance pro domácí!
45+2'
První minuta nastaveného času je již za námi, vypadá to, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu.
45'
Po centru z pravé strany si na zadní tyči naskakuje Iñaki Williams (Ath. Bilbao). který dokázal míč odhlavičkovat, ale pouze vedle branky.
44'
Zatím to není kdovíjaká útočná smršť, hosté ještě na branku nevystřelili, domácí pak vyslali pouhé tři střely na bránu.
43'
Iker Muniain (Ath. Bilbao) rozehrál roh z pravé strany, následně zakončil z dálky Lekue, ale míč končí hodně vysoko nad brankou Espanyolu.
42'
Rohový kop pro domácí, vůbec první roh v dosavadním průběhu zápasu!
41'
Iñigo Lekue (Ath. Bilbao) byl pod tlakem ve vlastním vápně, ale skvělým úhybným manévrem zmátl útočícího hráče Espanyolu a dokázal míč odehrát pryč.
40'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) nezpracoval míč, po odkopu jednoho z domácích obránců, a tak útočí hosté.
39'
Mikel Vesga zablokoval přihrávku Dardera do vápna domácích, míč končí v autu, hosté vhazují.
38'
Álvaro Fernández (Espanyol) si došel pro míč a rozehrál od své branky, míč získali opět domácí.
37'
Mikel Vesga (Ath. Bilbao) to zkusil zpoza vápna, jeho přízemní střela míří přes dva metry vedle branky Espanyolu.
36'
Útočná akce domácích pokračuje, sledujeme sérii přihrávek.
35'
Ohian Sancet (Ath. Bilbao) dostal na pravém křídle špatnou přihrávku, ale ještě zabojoval a je z toho pro domácí.
33'
Hra pokračuje dál, Iñaki Williams (Ath. Bilbao) nyní musí snést domluvu od hlavního sudího, po svém zákroku na Calera.
31'
Rozhodčí dává obě týmům přestávku na osvěžení... není divu, je stále 30°C.
30'
Je za námi první půl hodina hry, která jednoznačně patřila domácím, jenže ti nic ze své převahy vytěžit nedokázali.
29'
Nico Williams (Ath. Bilbao) to zkusil levačkou z pravé strany, ale střílel pouze do připraveného Fernándeze.
28'
Téměř většina akcí domácích jde přes levou stranu, před Berenguera, který i nyní posílá míč do vápna, následně zakončil Muniain, ale pouze nad branku.
27'
Iker Muniain (Ath. Bilbao) si seběhl na bližší tyč, při přihrávce Berenguera z levé strany, ale nestihl míč zasáhnout.
26'
Zatím nejaktivnější hráč zápasu, domácí Álex Berenguer, tentokrát místo přihrávky zkouší vystřelit, jeho pokus ale zablokoval obránce Espanyolu.
25'
A tak to také dopadlo, jenže domácí z tohoto nic nevytěžili a míč se vrací až na polovinu domácích.
24'
Athleticu se nabízí výhoda volného kopu na útočné polovině, je to ale pouze na centr do vápna.
22'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) posílá opět z levé strany míč do vápna, kde šel do zakončení Iñaki Williams, který ale nedokázal míč nasměrovat do branky, to byla ale první šance zápasu!
21'
Hostující Souza v souboji se Sancetem zřejmě dostal úder do obličeje a nyní zůstává otřesený na trávníku a bude se muset ošetřovat.
20'
Vinícius Souza (Espanyol) faulován domácím Sancetem, v souboji na polovině Espanyolu.
18'
A bude to platit i nyní, kdy Álex Berenguer zkoušel takovým polovysokým centrem najít Muniaina, jenže to neklaplo.
17'
V počtu střel na branku vedou domácí 2:0, na první opravdovou šanci ale stále čekáme.
16'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) se dostal k hlavičce, ale byl zády k bráně a nebyl to nijak prudký pokus.
14'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) již nestihl míč na hrací ploše, takže se bude rozehrávat od branky Espanyolu.
13'
Takže pro změnu sledujeme útočnou akci domácích, která ale také končí lacinou ztrátou míče po individuální chybě jednoho z hráčů.
12'
Javi Puado (Espanyol) vybojoval míč a hosté mohou něco vymyslet před vápnem Athletica.. pokud by ale vzápětí Souza neztratil míč.
10'
A z ničehonic se hosté dostali do koncovky, konkrétně to byl Joselu, který z první netrefil branku.
9'
Diváci pískají, protože hosté se nerozpakují poslat míč na malou domů od půlící čáry.
8'
Útočný faul domácích, míč pro Espanyol, zatím druhý odpískaný faul v zápase.
7'
Jenže Ohian Sancet poslal nepřesnou přihrávku na pravou stranu, na Nica Williamse, takže míč získávají hosté.
6'
Až od vlastního vápna začínají domácí další postupnou útočnou akci.
5'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) si naběhl na dlouhý pas na levé straně, stihl míč ještě zasáhnout ve vzduchu, ale branku minul.
4'
Nico Williams (Ath. Bilbao) vybojoval autové vhazování pro svůj tým, domácí mohou dál útočit.
3'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) se dostal do vápna, v souboji s bránícím hráčem ale podklouzl a byť zakončil, nebyl to nebezpečný pokus.
2'
Utkání se hraje za slunného počasí a v teplotě 30°C!
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Yeray, Lekue – Vesga, Sancet, N. Williams – Muniain, Berenguer – I. Williams.
Náhradníci: Agirrezabala – Zarraga, Capa, Paredes, A. Herrera, García III, Villalibre, Guruzeta, García I, Vencedor, I. Martínez, Morcillo.
Trenér: E. Valverde

Espanyol Barcelona: Álv. Fernández – Ó. Gil, Calero, Cabrera, Oliván – Souza, Expósito, Darder – Braithwaite, Joselu, Puado.
Náhradníci: Ángel Fortuno – Villahermosa, Simo, Bare, Melamed, Lazo, El Hilali, Goméz.
Trenér: D. Martínez

Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez.
ESPANYOL BARCELONA
Espanyol v minulém ročníku bojoval o udržení, které nakonec uhrál, když od sestupu ho dělily čtyři body.
Do letošního ročníku nevstoupil vůbec dobře, když vybojoval zatím jediný bod, po venkovní remíze 2:2 v úvodním kole na hřišti Celty Vigo. Pak přišly dva domácí duely a zároveň dvě prohry, nejprve s Vallecanem 0:2 a poté i, dle očekávání, s ligovým suverénem Realem Madrid 1:3. Do Bilbaa tak neodcestoval zdaleka v pozici favorita, ale určitě se záluskem získat nějaký ten bodík.
ATHLETIC BILBAO
Bilbao v uplynulé sezóně neúspěšně usilovalo o pohárové příčky, které mu na osmém místě těsně unikly.
S odhodláním pak vstoupilo Bilbao do nového ligového ročníku, kde zatím ze tří odehraných duelů dokázal vyválčit skvělých 7 bodů, což ho řadí na skvělé čtvrté místo za vedoucím Realem Madrid, druhým Realem Betis a třetí Barcelonou.
V duelu s Espanyolem bude chtít Bilbao navázat na poslední ligový duel, kdy vyhrál na hřišti Cádizu jasně 4:0!
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 4. kola španělské LaLigy, v němž ATHLETIC BILBAO přivítá na svém stadionu ESPANYOL BARCELONU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.