La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Celta Vigo - 28. května 2023   19:00

Cádiz
54' Sobrino (Escalante)
1:0
(0:0)
Cádiz
Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Meré, Espino (C) – Bongonda (76. Alejo), Alcaraz (87. Mbaye), Escalante, Sobrino – A. Lozano (63. San Emeterio), Guardiola (76. Martí).
D. Gil – Arzamendia, De la Rosa, M. Diarra, Carlos García, Mari, Negredo, R. Parra.
De Burgos – Núñez, Díaz
Estadio Nuevo Mirandilla
19725 diváků
Celta Vigo
I. Villar – Mallo (C) (62. Paciência), Núñez, Aidoo, Galán – Veiga, Tapia (87. Seferović), Ó. Rodríguez (62. Mingueza) – C. Pérez, Larsen (62. Aspas), M. Rodríguez (46. de la Torre).
Balea Carrillo – Cervi, C. Domínguez, Solari, Swedberg, K. Vázquez.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:10.
Dnešní výhra 1:0, kterou gólem z 53. minuty vykřesal Rubén Sobrino, je pro Cádiz nesmírně důležitá. Domácí celek se díky třem bodům odlepil ze sestupových pozic a může pomýšlet na záchranu nejvyšší soutěže. Celta Vigo si naopak nepomohla, se 40 body jí patří až 17. místo, a je tak jediný bod od sestupových vod.
90+10'
90+9'
Domácí už jsou staženi doslova na velké vápno a jen brání útoky Celty, vše nasvědčuje tomu, že jejich obrana už závěr zvládne.
90+7'
Gabriel Veiga se z pravého křídla jako buldok probil do vápna, kde ztratil v souboji s protihráčem rovnováhu, tady ale sudí penaltu nezapíská.
90+5'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Fede San Emeterio).
90+5'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Iago Aspas).
90+3'
Roger Martí se ve vápně vyhoupl ze všech nejvýš, slavit ale Cádiz nemůže, jeho prudká hlavička se zastavila o pravou tyč!
90+1'
Iago Aspas rozehrál i následující rohový kop, jeho centr ale schoval do rukavic Jeremías Ledesma.
90'
Volný kop nedaleko velkého vápna rozehrál přímou střelou Aspas, jeho projektil ale zamířil jen do zdi.
89'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Gonzalo Escalante).
88'
Hosté se snaží vyrovnat za každou cenu. Z velké dálky zkusil štěstí Carles Pérez, jehož přízemní projektil ale zamířil doprostřed branky.
87'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Mamadou Mbaye.

Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Haris Seferović.
85'
Alfonso Espino měl na křídle dostatek místa a rozhodl se pro centr. Tím ale celá akce skončila, protože byl mimořádně nepřesný.
82'
Exekuce rohového kopu hostů se ujal Tapia, po jehož centru hlavičkoval Javier Galán. Jeho zakončení ale směřovalo přesně doprostřed brány.
81'
Rubén Alcaraz se na levém křídle snažil hodně razantně napadat rozehrávajícího obránce, přičemž se ale dopustil útočného faulu.
78'
Proti centru z levé strany skvěle vystartoval domácí gólman Jeremías Ledesma, jenž míč vyboxoval do bezpečí.
77'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Iván Alejo).
76'
ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Iván Alejo,
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Roger Martí.
75'
Domácí měli k dispozici rohový kop, k centru se následně snažil probít Rubén Alcaraz, jenže byl natěsno bráněn.
70'
Gonzalo Escalante se na hraně velkého marně snažil vydolovat míč, jeho počínání bylo sudím posouzeno jako útočný faul.
68'
Hosté byli kousek od vyrovnání. Na centr do vápna se nejvýše vyšrouboval Gonçalo Paciência, jehož hlavičku k pravé tyči ale skvělým zákrokem zneškodnil Jeremías Ledesma.
67'
Po úvodní brance tempo zápasu hodně opadlo, většina soubojů se nyní odehrává okolo půlící čáry.
63'
ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Fede San Emeterio.
62'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Rubén Alcaraz).
62'
ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Gonçalo Paciência,
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Oscar Mingueza,
ze hřiště odchází Jürgen Strand Larsen, přichází Iago Aspas.
60'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Óscar Rodríguez).
60'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Sergi Guardiola).
59'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Luis Hernández).
58'
Domácí se snaží uklidnit situaci a kombinují s míčem okolo půlící čáry. Nyní je to Celta Vigo, která se musí začít hnát dopředu.
54'
Cádiz právě vstřelil branku! Tribuny bouří, domácí se ujímají vedení! RUBÉN SOBRINO dostal od Escalanteho parádní přihrávku za obranu do vápna a přehršel místa před sebou přetavil ve střelu, která zamířila do pravé části branky a rozvlnila síť.
53'
Isaac Carcelén vyslal do vápna z volného kopu vysoký centr, který ale bez větších potíží odvrátila obrana Celty Vigo.
52'
Hráči Cádizu se nyní drží na míči a na útočné polovině si nakrátko přihrávají. Obranu hostů se jim ale nedaří dostatečně rozhýbat.
49'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Luca de la Torre).
46'
Výkop druhého poločasu obstarávají hráči Celty Vigo, kteří si ihned vybojovali autové vhazování na útočné polovině.
46'
ze hřiště odchází Miguel Rodríguez, přichází Luca de la Torre.
46'
V prvním poločase měl více ze hry Cádiz, jemuž pomyslný bod zatím stačí na záchranu. Domácí hráči byli více u balonu, vypracovali si dvě nadějné akce a jednu dokonce završili gólovou radostí. Jenomže VAR odhalil ofsajdové postavení, a tak je výsledek prvního poločasu nerozhodný. Naopak Celta de Vigo nikam nespěchá, čeká na rychlé protiakce, které jí zatím nevycházejí. Uvidíme, co nám oba týmy předvedou po změně stran.
45+5'
45+4'
Oba celky se pokusily o pasy za obranu. Zatímco Anthony Lozano na balon nedosáhl, tak Óscar Rodríguez nezvládl zpracování.
45+2'
Dlouhé vhazování propadlo až na střed vápna, kde balon netrefil Anthony Lozano. Akce Cádizu pokračovala, ovšem pokus z hranice vápna byl zablokovaný.
45'
Karetní mariáš pokračuje! Dalším potrestaným hráčem zápasu je Unai Núñez (Celta Vigo). Pro hlavního sudího to není zrovna jednoduchá střetnutí.
43'
Po delší době se o slovo přihlásila Celta de Vigo, když vyslala další centr před branku. Ovšem v pokutovém území vládne brankář Jeremías Ledesma, jenž míč vyboxoval do bezpečí.
40'
Cádiz právě vstřelil branku!
Cádiz se zaslouženě ujímá vedení a v tuto chvíli uniká sestupovým příčkám. Po centru z pravé strany se k zakončení dostal ANTHONY LOZANO, jehož pokus vyrazil brankář před sebe. Domácí útočník rychle vstal a hlavou zamířil do sítě. Jenomže VAR celou situaci přezkoumal a branku pro ofsajd odvolal.
39'
Dalším potrestaným hráčem je Théo Bongonda (Cádiz), který v hlavičkovém souboji trefil soupeře rukou do tváře.
38'
Hráči Cádizu by se měli začít soustředit na svůj výkon, jelikož někteří stále diskutují o pokutovém kopu. Nejaktivnějším je Gonzalo Escalante.
37'
Po dlouhém zkoumání se znovu hraje. Hostující celek se hnal do útoku, ovšem bude se znovu kopat jen od branky.
36'
Hlavní rozhodčí se podíval na video a po něm rozhodl, že se pokutový kop rozehrávat nebude!
33'
Do pokutového úniku pronikl Théo Bongonda, kterého atakoval Javier Galán. Domácí hráč skončil na trávníku a rozhodčí se jde podívat na video!
32'
Až k brankové čáře byl vytlačený Théo Bongonda, který se snažil ještě dostat balon před branku. Ovšem také on zamířil jen do boční strany sítě.
31'
Ze strany vnikl do vápna Carles Pérez, který vzal celou situaci na sebe, ale zamířil z úhlu jenom do boční sítě. Spoluhráči se na něj mohou zlobit, protože na zadní tyči byl zcela osamocený spoluhráč.
29'
Celta de Vigo je v hlubokém bloku a čeká na rychlé protiakce. Ovšem tato taktika jí zatím moc nevychází, ovšem bude nejspíše dále trpělivá.
28'
Po odehrání míče dohrál nohu soupeře Rubén Sobrino (Cádiz), který je dalším hráčem, jenž bude hrát pod karetní hrozbou.
27'
Ovšem k vidění byla hlavička, která postrádala razanci a navíc mířila přesně na brankáře. Právě Iván Villar je tím mužem, který drží bezbrankový stav.
26'
Cádiz hraje v prvním poločase mnohem lépe, ovšem další centr z levé strany nenašel před brankou nikoho ve žlutém dresu.
25'
Pas z levé strany mířil do zadní části vápna, kde se volejem prezentoval Théo Bongonda. Jeho pokus mířil asi metr vedle levé tyče!
24'
Domácí hráči chtěli vyslat centr před branku z pravé strany a na roh jej odvrátil Óscar Rodríguez. Po rohovém kopu mířil míč za vápno, odkud Alfonso Espino trefil jen soupeře.
23'
Cádiz rozehrál standardní situaci a centr se snášel před branku. Odraženého míče se chopil Rubén Sobrino, jehož pokus byl nepřesný.
22'
Hráči ve žlutých dresech znovu kombinují, znovu ale na vlastní polovině. Uvidíme, jak jejich další akce skončí.
20'
Dvacet minut hry je minulostí, ovšem stále se hraje za bezbrankového stavu. Blíže brance byl ale domácí Cádiz, který přežil nyní centr z levé strany.
18'
Ven z branky musel Iván Villar, který putoval až mimo šestnáctku, kde hrudníkem zasáhl. Sám na něj totiž mířil Anthony Lozano, jemuž byl po chvíli odmávaný ofsajd.
16'
Individuální akcí se prezentoval Gonzalo Escalante, kterého fauloval Javier Galán (Celta Vigo). Také na žluté karty je znovu vyrovnáno.
15'
Dlouhé autové vhazování poslal do šestnáctky Alfonso Espino, ovšem Anthony Lozano balon podběhl, a tak se bude znovu rozehrávat od branky.
14'
Zatím nesledujeme souboj, který by diváky zvedal ze sedadel. Ale oba celky vědí, o co hrají, především Cádiz potřebuje být úspěšný.
12'
Domácí mužstvo je znovu u balonu a postupně se posouvá na útočnou kombinaci. Ovšem po akci na levé straně vybojoval Alfonso Espino aut.
10'
Cádiz je stále aktivnější a snaží se o kombinaci. Ovšem po ztrátě musel za záchranou brzdu zatáhnout Anthony Lozano (Cádiz).
9'
Domácí celek ví, že dnešní střetnutí musí vyhrát, aby měl šanci se zachránit. Minimálně bod je pro něj povinností.
7'
Dlouhé vhazování bylo na první tyči prodloužené a před brankou se pohyboval Gonzalo Escalante. Ovšem hlavičkový souboj s ním ovládl Hugo Mallo.
6'
Hráči ve žlutých dresech kombinovali na útočné polovině, ale přihrávka na pravou stranu neprošla. Cádiz se k míči vrátil, ale znovu nepronikl do šestnáctky.
5'
Ze střední vzdálenosti vystřelil Carles Pérez, který mířil jen do míst, kde se pohyboval domácí brankář.
4'
Cádiz do dnešního střetnutí nastoupil ve žlutých dresech, naopak Celta de Vigo oblékla světle modrou sadu.
3'
Zpoza vápna natáhl ke střele Renato Tapia, jehož pokus minul levou tyčku. Ovšem místo gólové radosti se bude odkopávat jen od branky.
2'
Na pozoru se musel mít Joseph Aidoo, jehož na pravé straně napadal soupeř. Ovšem právě od něho míč putoval mimo hrací plochu.
1'
Jdeme na to, jelikož záchranářské utkání právě začalo. Domácí se chopili balonu, ovšem jejich první útočná akce nebyla úspěšná.
1'

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Meré, Espino (C) – Bongonda, Alcaraz, Escalante, Sobrino – A. Lozano, Guardiola.
Náhradníci: D. Gil – Alejo, Arzamendia, De la Rosa, M. Diarra, Carlos García, Mari, Mbaye, Negredo, R. Parra, San Emeterio.
Trenér: Sergio

Celta de Vigo: I. Villar – Mallo (C), Núñez, Aidoo, Galán – Veiga, Tapia, Ó. Rodríguez – C. Pérez, Larsen, M. Rodríguez.
Náhradníci: Balea Carrillo – Aspas, Cervi, de la Torre, C. Domínguez, Mingueza, Paciência, Seferović, Solari, Swedberg, K. Vázquez.
Trenér: Carvalhal

Rozhodčí: De Burgos – Núñez, Díaz.
Vítáme vás u zápasu, který bude záchranářským ve španělské nejvyšší soutěži. Kdo zvítězí, zachrání se. Hůře je postavený domácí Cádiz, jemuž nemusí stačit ani remíza. Uvidíme, co nám střetnutí nabídne. Za pár okamžiků si představíme sestavy obou soupeřů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.