La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Valladolid - 19. května 2023   21:00

Cádiz
70' Bongonda  • 77' Bongonda
2:0
(0:0)
Cádiz
Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Meré (80. Mbaye), Espino (C) – Bongonda (89. Arzamendia), Escalante, Alcaraz (67. San Emeterio), Sobrino – C. Ramos (46. A. Lozano), Guardiola (79. Mari).
D. Gil, Aznar – Negredo, Y. Diarra, R. Parra, De la Rosa.
J. Martínez – M. Martínez, Villate
Estadio Nuevo Mirandilla (Cádiz)
Valladolid
Masip (C) – J. Fernández, Ja. Sánchez, al-Jámiq (78. Machís) – Rosa (73. Kenedy), K. Pérez (46. Aguado), Hongla, Monchu, Escudero (46. Olaza) – León (66. Plata), Larin.
Asenjo – Plano, Mesa, I. Sánchez, Fresneda, D. Torres, Cédric.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:18.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Cádiz po vítězství 2:0 nad Valladolidem zapisuje do tabulky důležité tři body v boji o setrvání v nejvyšší soutěži.

Úvodní minuty zápasu připomínaly pořádný boj. Ani jeden z týmů nedal tomu druhému nic zadarmo. Ve dvanácté minutě se domácí prokombinovali až do vápna, ale před Guardiolou stačil zasáhnout Sánchez. Následně po půlhodině hry fauloval v šestnáctce Al-Jámiq Ramose a Cádiz měl k dispozici penaltu. Tu však Rubén Alcaraz poslal jen do břevna a skóre se neměnilo.

Dlouho po změně stran vše pokračovalo v nastaveném trendu. Až dvacet minut před koncem seběhl z pravé strany více k ose trávníku Théo Bongonda a parádní ránou o břevno překonal Masipa poprvé. O pár chvil později fauloval ve vápně Sánchez a Bongonda přidal z penalty pojišťovací branku Cádizu. Když v 81. minutě inkasoval přímou červenou kartu Martin Hongla, tak už Valladolidu nezůstalo příliš možností ke zvratu.
90+4'
90+4'
Mamadou Mbaye taktickým faulem zastavit rozvíjející se akci hostů. Je z toho žlutá karta pro domácího obránce.
90+3'
Nakonec centroval do vápna Monchu. Na první tyči dokázal tečovat míč Gonzalo Plata, ale Ledesma předvedl povedený zákrok.
90+2'
Kenedy skončil po souboji se Sobrinem na trávníku. Hosté chtěli rychle rozehrát, ale to jim nebylo umožněno.
90'
Hosté sice drží balon, ale nemohou se dostat do blízkosti vápna. Cádiz už se soustředí pouze na obranu.
89'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Santiago Arzamendia.
88'
Přece jen se hosté dostali do vápna. Skluzem musel celou situaci hasit Mamadou Mbaye. Následný rohový kop už nebezpečí nepřinesl.
87'
Nepřesnosti na obou stranách. U středového kruhu kombinoval Aguado s Monchem, ale do zavřené obrany se hostům nedaří dostat. San Emeterio dostává žlutou kartu za zbytečné dohrání soupeře.
86'
Od Masipa putoval balon daleko na útočnou polovinu hostujícího týmu. Larin však hned prohrál hlavičkový souboj a domácí tak mohli opět míč odkopnout.
85'
Cádiz se snaží držet balon ve své moci. Do útoku sice mohl jít Escalante, ale přihrávku na střídajícího Lozana nedal přesnou.
84'
Na trávníku zůstal po rohovém kopu střídající Álvaro Aguado, ale po přiběhnutí rozhodčího se zvedá a může se pokračovat v zápasu.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Už to vypadá, že si domácí Cádiz dojde pro důležité tři body.
81'
Přímou červenou kartu vidí Martin Hongla za faul loktem u postranní lajny.
80'
ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Mamadou Mbaye.
79'
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází José Mari.
78'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Džawád al-Jámiq, přichází Darwin Machís.
77'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Théo Bongonda).
77'
Cádiz právě vstřelil branku! Cádiz odskakuje do vedení o dva góly. Hrdinou okamžiku je THÉO BONGONDA, který se štěstím proměnil penaltu k pravé tyči. Masip sice vystihl stranu, ale balon nezastavil.
76'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Javier Sánchez).
76'
Cádiz bude kopat další penaltu! Po ubráněném rohu mířila do útoku hned pětice domácích. Za záchrannou brzdu zatáhl Sánchez, ale bylo už příliš pozdě.
75'
Valladolid se dostává do tlaku. Ani jeden z dvou rohů však nebezpečí nepřinesl.
74'
Zcela zbytečnou žlutou kartu inkasuje domácí Anthony Lozano za průpovídky k hlavnímu rozhodčímu.
73'
ze hřiště odchází Lucas Rosa, přichází Kenedy.
72'
Na tahu jsou nyní hostující fotbalisté. Okamžitě po rozehrávce mířil míč na pravou stranu, ale obrana Cádizu dokázala zpomalit Lozana.
70'
Cádiz právě vstřelil branku!
Neskutečná paráda a Cádiz jde do vedení! THÉO BONGONDA si navedl míč z pravé strany více k ose trávníku. Na zhruba pětadvaceti metrech práskl do balonu a dělovkou o břevno nedal Masipovi žádnou šanci.
70'
Dlouhým autem se prezentoval domácí Espino. Obrana Valladolidu ale nepustili domácí do zakončení.
69'
Žlutou kartu na lavičce vidí Roque Mesa.
68'
Ani další pád hostujícího hráče ve vápnu hlavního rozhodčího nevzrušil. Rosa pádu výrazně přidal a tak se pokračuje bez přerušení.
67'
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Fede San Emeterio.
66'
ze hřiště odchází Sergio León, přichází Gonzalo Plata.
65'
Domácí zaváhali v rozehrávce a darovali míč soupeři v nebezpečném prostoru. Larin s Rosou však nabídnutou šanci nedokázali využít k zakončení.
64'
Sergio León má zdravotní problémy a zdá se, že bude muset předčasně střídat.
63'
Guardiola se dral za nakopnutým balonem. V souboji s Fernándezem si ještě počínal čistě, ale následně Sáncheze už povalil nepovoleným způsobem.
61'
Hráči začínají ještě více přitvrzovat v osobních soubojích. Hlavní rozhodčí však zůstává klidný a nechává hře volný spád.
60'
Ani hodina hry gól nepřinesla. Ve druhém poločase jsou více u balonu hosté, ale do gólové příležitosti se ještě nedostali.
59'
Hlavní sudí musí jít uklidňovat trenéra hostujícího týmu. Ten se dožadoval odpískání penalty po zatažení za dres Leóna.
58'
S bolestivou grimasou skončil na trávníku kapitán Cádizu Alfonso Espino. Nakonec ale nemuselo dojít ani k ošetření a může se pokračovat ve hře.
56'
Právě Bongonda centroval od rohového praporku, ale nepřesný pas srazila hostující obrana mimo nebezpečí.
55'
Také Cádiz po delší době na útočné výpravě. Carcelén po souhře s Bongondou získal pro svůj tým rohový kop.
54'
Dlouhým nákopem chtěl Fernández najít Larina. Ten se ale zapomněl za obrannou linií a je mu pískán ofsajd.
53'
Jordi Masip vykopával od své branky daleko na útočnou polovinu. Hosté se však u balonu příliš dlouho nezdrželi. Nepřesný byl při zpracování Rosa.
52'
Hlavní arbitr opět pustil dva tvrdší souboje a hned se ozval pískot diváků. Následně přišla jen mizerná rána Lozana vysoko nad branku.
51'
Na levé straně se dokázal prosadit k centru střídající Lucas Olaza. Hosté ještě zůstali v blízkosti vápna, ale Larinova rána neměla šanci na úspěch.
50'
Po změně stran se musí Cádiz bránit. Sražený centr z levé strany však pokryl Jeremías Ledesma.
48'
Žlutou kartu vidí za taktický faul ve středu trávníku Lucas Rosa.
48'
Roh hostům však nic nepřinesl. Naopak se museli po ztrátě balonu rychle vracet do obrany.
47'
Valladolid vstoupil do druhé poloviny dnešního zápasu aktivně. Po rozehrávce ze středového kruhu mířil do útoku León a získal rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Álvaro Aguado.
46'
ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Lucas Olaza.
46'
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Anthony Lozano.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+3'
45+3'
Dlouhým autem chtěl obranu Valladolidu zaskočit kapitán Alfonso Espino. Po nečistém odkopu Sáncheze se k balonu dostal Ramos a přízemní ránou vystrašil Masipa.
45+1'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Monchu. Ze zadní tyče ještě vracel míč do ohně León, ale následně už přišla mizerné zakončení od Fernándeze.
45'
Tvrdý souboj Escalanteho s Pérezem končí odpískáním faulu domácího fotbalisty. Hosté budou mít ještě šanci na centr do pokutového území.
44'
Jorge Meré společně s Hernándezem doslova uspali soupeře pomalou rozehrávkou. Poté přišla nečekaná kolmice na Guardiolu, ale ten v solidní šanci pálil daleko od branky.
43'
Do otevřenější obrany mohl mířit s balonem u kopačky Escudero. Obrana Cádizu v čele s Carcelénem však dokázala nápor odrazit.
42'
Po divokých minutách se nyní hra lehce uklidňuje. Rosova nahrávka našla na levé straně Fernándeze, který získal pro hosty další aut.
41'
Také Valladolid musí útočit. Souhra Péreze s Honglou dlouho netrvala. Druhý jmenovaný prohrál silový souboj s dobře postaveným Hernándezem.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí mají sice více ze hry, ale svou největší šanci z penalty neproměnil Alcaraz.
39'
Domácí byli i nadále natlačeni před pokutovým územím soupeře. Dlouhý pas z levé strany si však Jordi Masip lehce stáhl do rukavic.
37'
Cádiz je i po neproměněné penaltě stále při chuti směrem do ofenzivy. Espino házel dlouhý aut, ale obrana Valladolidu tentokrát obstála.
36'
Balon si postavil na značku penaltového bodu Rubén Alcaraz. Brankáře sice poslal na opačnou stranu, ale sám napálil míč jen do břevna.
35'
Penalta je potvrzena i po konzultaci s rozhodčími u videa.
34'
Za faul v pokutovém území vidí žlutou kartu Al-Jámiq.
33'
Po několika soubojích ve středu trávníku se u balonu zjevil Alcaraz. Následně měl našlápnuto směrem do útoku Ramos, který nakonec pro domácí získal penaltu.
31'
Espino musel u postranní čáry skousnout tvrdý střet s Pérezem. Domácí však zvolili rozehrávku jen zpět k Ledesmovi.
30'
Víc než pohledné akce musí diváci na stadionu sledovat tuhý boj o každý metr. Ani jeden z týmů nechce v záchranářském souboji udělat osudovou chybu.
29'
O dlouhý aut se pokoušel Rosa. V šestnáctce se ale neprosadil Larin ani León, navíc se pískal útočný faul Péreze.
28'
Ledesmova rozehrávka našla na hrotu Ramose. Šestadvacetiletý útočník sice prohrál hlavičkový souboj, ale míč zamířil od Sáncheze jen za postranní lajnu.
26'
S Carcelénem si na pravé straně narazil Bongonda. Obrana Valladolidu však byla před vápnem v dostatečném počtu a nepustila soupeře do šance.
25'
Před Masipu mířil dlouhý nákop, ale Guardiola ani následně Ramos se do střely neprosadili. Poté se píská taktický faul Hernándeze ve středu pole.
24'
Po zisku balonu mířil do útoku Rubén Alcaraz. Opět skončil na trávníku, ale hlavní rozhodčí až příliš pouští tvrdé fauly. Aby se zápas za nějakou dobu nezvrhnul k surovosti.
23'
Na třiceti metrech od své branky zajel skluzem do protihráče Javier Sánchez. Sám si ale při zákroku ublížil a musí být ošetřován.
21'
Tentokrát byla ve vzduchu penalta na druhé straně. Ramosův průnik do vápna zastavil rázně Al-Jámiq, ale ani nyní se nepíská.
20'
Ani dvacet minut gól nepřineslo. Hosté se nyní dožadovali odpískání penalty za ruku Luise Hernándeze, ale ta se po rozhodnutí sudího nekoná.
19'
Escudero vhazoval balon do hry z poloviny hrací plochy. Hernández si nyní nedělal problémy a před Larinem odhlavičkoval do zámezí na další aut.
18'
Obrana Cádizu nyní trestuhodně zaspala. Kolem Hernándeze se prohnal Sergio Léon, který došel s míčem až do vápna. Tak dlouho si ale balon připravoval ke střele, až se stačil vrátit Fali.
17'
Úprkem podél pravé postranní lajny se prezentoval Isaac Carcelén. V klíčovou chvíli si ale dal míč dál od nohy a toho využil k obrannému zákroku Al-Jámiq.
16'
Fotbalisté hostujícího týmu se snaží uklidnit hru postupnou kombinací ve středu pole. Sergia Leóna přišlápl v souboji Escalante s píská se proti domácím.
14'
Cádiz se usadil na útočné polovině trávníku. Tentokrát dokázal na hrací ploše udržet přetažený centr Bongonda, ale dále už hráli jen hosté.
13'
Akce domácího celku pokračovala od rohového praporku. Valladolid sice ubránil prvotní centr, ale poté hosty zachránilo až břevno po dělovce Alcaraze.
12'
Pohledná akce Cádizu. Na levé straně se uvolnil Sobrino, který následně našel ve vápně stojícího Ramose. Po lehkém přistrčení mohl zakončovat Guardiola, ale skvěle se předvedl v obraně čistým skluzem Sánchez.
11'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Dlouhým výkopem hledal Masip své spoluhráče v útoku, ale po vysokém odkopu se k balonu dostal jen Ledesma.
10'
Po Alcarazově faulu byli u balonu hosté. Z místa přestupku centroval do vápna Monchu, ale ani Valladolid první střelu na bránu nevyprodukoval.
9'
Před Espinem se otevíral zajímavý prostor na levém kraji. Než se ale rozmyslel, co chce s balonem udělat, tak se k němu stačil vrátit Lucas Rosa.
8'
Zpoza postranní lajny vhazoval Carcelén dlouhý aut až do pokutového území. Domácí nebyli v šestnáctce ve větším počtu a k zakončení měli daleko.
7'
Právě od Jeremíase Ledesmy putoval balon daleko na polovinu hostujícího týmu. Na pravé straně udržel míč pro domácí Carcelén, ale proti Sánchezovi se k centru neprosadil.
6'
Za obranu Cádizu si nabíhal Cyle Larin. Přihrávka na třicet metrů od Moncha sice našla Larina, ale ten balon jen lehce hlavou posunul do náruče domácího gólmana.
5'
Bongonda si pokopl míč kolem Al-Jámiqa, následně si chtěl vykoledovat alespoň faul, ale snažil se dojít až do vápna. Hlavní sudí však po jednoznačně nezaviněném pádu nepíská.
4'
Po faulu Péreze ve středovém kruhu rozehrávali domácí z klidové pozice. Dlouhý pas mířil do běhu na levou stranu k Sobrinovi, ale jednatřicetiletý záložník už míč na hrací ploše nezachytil.
3'
Také Valladolid se poprvé s balonem podíval na útočnou polovinu trávníku. Souhra Escudera s Leónem vyústila ve střelu druhého jmenovaného, ale míč jen prolétl nad brankou.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali domácí fotbalisté. Okamžitě přišel dlouhý nákop na Ramose, kterého si ale hosté pohlídali.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas pětatřicátého kola nejvyšší španělské soutěže tak může za několik málo okamžiků odstartovat.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali, Espino (C) – Bongonda, Escalante, Alcaraz, Sobrino – C. Ramos, Guardiola.
Náhradníci: D. Gil, Aznar – Mbaye, Negredo, Y. Diarra, Mari, San Emeterio, A. Lozano, Meré, R. Parra, Arzamendia, De la Rosa.
Trenér: Sergio Soriano

Real Valladolid: Masip (C) – J. Fernández, Ja. Sánchez, al-Jámiq – Rosa, K. Pérez, Hongla, Monchu, Escudero – León, Larin.
Náhradníci: Asenjo – Aguado, Plano, Plata, Olaza, Mesa, Kenedy, I. Sánchez, Machís, Fresneda, D. Torres, Cédric.
Trenér: Álvaro Rubio

Rozhodčí: J. Martínez – M. Martínez, Villate.

Cádiz CF

Fotbalisté Cádizu unikli v loňském ročníku La Ligy sestupu jen o jediný bod, když v posledním kole přehráli za tři body již jistého sestupujícího z Alavés a předskočili tak smutnou Granadu.

A podobné problémy má Cádiz i letos. Čtyři kola před koncem soutěže drží na šestnáctém místě pouze jednobodový náskok na aktuálně sestupující Getafe. Souboj s Valladolidem bude nadmíru důležitý, protože právě Valladolidu patří sedmnáctá pozice se stejným bodovým ziskem jako Cádiz.

Na konci dubna Cádiz překvapil na domácí půdě Valencii výsledkem 2:1. Následně ale přišla krutá prohra 1:5 na trávníku Atlética Madrid. Před týdnem poté Cádiz zajížděl na Mallorcu, ale ani zde nepochodil. Jediným gólem rozhodl zápas domácí Maffeo.
Real Valladolid

Valladolid hrál v předcházející sezoně druhou nejvyšší španělskou soutěž. V divokém závěru ročníku dokázal ve čtyřech posledních zápasech bodovat naplno a zajistil si tak přímý postup mezi španělskou elitu.

O příslušnost v La Lize však bude muset Valladolid bojovat do posledních kol. Aktuálně má ze sedmnácté pozice pouze bodový náskok na sestupující Getafe, ani devatenáctý Espanyol ještě neřekl poslední slovo se ztrátou třech bodů.

V polovině dubna Valladolid vyválčil bod s Mallorcou, poté porazil Villarreal i Gironu a zdálo se, že má vše pod kontrolou. Od té doby však přišly jen tři prohry. S Valencií, následně 2:5 s Atléticem Madrid, s Vallecanem a naposledy před týdnem v souboji se Sevillou 0:3.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již pětatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Cádizu, který na domácím stadionu přivítá Valladolid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.