La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Espanyol - 1. dubna 2023   14:00

Girona
53' A. Martínez  • 88' Stuani
2:1
(0:0)
Espanyol
74' Braithwaite  (Puado)
Girona
Gazzaniga – J. Hernández (77. Gutiérrez), Da. López, S. Bueno, A. Martínez – Romeu – Villa (69. Riquelme), B. García (C), I. Martín (85. Stuani), Cygankov – Castellanos.
Fuidias, Carlos – Artero, Reinier, Espinosa, Couto, V. Fernández, Juanpe.
Ortiz – Iglesias, Sánchez.
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
12 841 diváků
Espanyol
F. Pacheco – Ó. Gil (90+3. Pierre-Gabriel), Montes, S. Gómez, R. Sánchez – Darder (C), Souza, Gragera (62. De. Suárez, 90+3. Melamed) – Braithwaite (86. Bare), Joselu, Puado (85. Calero).
Álv. Fernández, J. García – Expósito, D. Gómez, Lazo, A. Vidal.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 12 841 diváků.
Espanyol se příští týden bude snažit doma překvapit sedmé Bilbao, zatímco Gironu v dalším kole čeká rande s ligovým lídrem na legendárním Camp Nou.
Dohráno! Vesměs nevýrazná bitva v Gironě si pro nás připravila pekelně dramatické závěrečné minuty, ve kterých nejprve Espanyol vyrovnal, následně šel ale do deseti a pár minut nato inkasoval z nařízené penalty. Na tento přímo hororový sled událostí hosté nestihli zareagovat, a z půdy katalánského rivala si tak odváží těsnou porážku 1:2. Domů tedy jedou bez bodu.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:16.
90+10'
90+9'
Girona vyráží ještě do jednoho posledního útoku, který na středu hřiště táhne Castellanos.
90+8'
Riquelme z pravé strany prostrčil míč do vápna na Castellanose, který si jej ale nedokázal pořádně zpracovat. Balón se dostal až k Pachecovi.
90+6'
Melamedův centr na zadní tyč vystihl bránící Darder, který míč obratem vyslal zpět ven z vápna.
90+5'
Nadějná šance teď byla k vidění pro změnu na druhém konci hrací plochy, ani tato střela ale nešla přesně mezi tři tyče. Pacheco nemusel zasahovat.
90+4'
Tohle mělo gólový potenciál! Joselu se blýskl prudkou ranou z voleje, která proletěla nad domácí svatyní! Chybělo jen pár centimetrů a bylo by znovu srovnáno!
90+3'
Vidíme ještě jednu žlutou kartu, kterou si za faul vykoledoval domácí Arnau Martínez (GIR).
90+3'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Ronaël Pierre-Gabriel,
ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Nico Melamed.
90+2'
Zatím se v nastavení hraje mezi šestnáctkami, větší střeleckou šanci jsme dosud neviděli.
88'
Girona právě vstřelila branku!
Domácí proměňují pokutový kop a těsně před koncem základní hrací doby se vrací zpět do vedení! Penaltu proměnil CRISTHIAN STUANI, který míč poslal do levého dolního rohu – 2:1!
87'
Žlutou kartu si za podrážení od rozhodčího vysloužil Fernando Calero (ESB), který do hry vstoupil teprve před pár sekundami. To není úplně ideální úvod...
87'
No tak tohle je pro hosty přímo hororový závěr, po chaotické skrumáži ve vápně je nařízena penalta proti Espanyolu! Vidina cenného bodového zisku pro hosty pomalu mizí...
86'
Girona po udělené červené kartě ožila a snaží se si co nejdříve vzít náskok zpět na svou stranu.
86'
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Keidi Bare.
85'
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Fernando Calero.
85'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Cristhian Stuani.
83'
Espanyol v deseti, Sergi Gómez (ESB) jde za hodně nevybíravý skluz z kola ven! Původně z toho byla jen žlutá karta, po zásahu VARu ale hostující borec vidí rovnou červenou!
83'
Denis Suárez (ESB) dostává žlutou kartu.
82'
Svižný protiútok Girony nepřesným zakončením uzavřel Cygankov, jehož projektil zamířil nad břevno.
80'
Pomalu ale jistě míříme do finiše, ze základní hrací doby zbývá deset minut. Sánchez se nyní na pravé straně snaží zbavit dotěrných obránců.
79'
Espanyol je v posledních minutách aktivnějším celkem na hrací ploše. Dlouho to vypadlo, že Girona má výhru v kapse, nakonec ovšem bude ráda i za remízu.
77'
ze hřiště odchází Javi Hernández, přichází Miguel Gutiérrez.
77'
Suarez chtěl dlouhou přihrávkou za obranu vysunout do útoku Puada, López ho ale měl přečteného. Zadák Girony dnes podává excelentní výkon.
75'
Riquelme krásně prokličkoval skrz hostující obranu a zkusil poslat míč k zadní tyči, jenže svatyni Espanyolu o několik desítek centimetrů minul.
74'
Espanyol právě vstřelil branku!
V Gironě máme vyrovnáno! Sánchez centrem poslal míč na zadní tyč, odkud ho Puado sklepl přesně na volného MARTINA BRAITHWAITEA, jehož následné rychlé zakončení zaplulo za bezmocného Gazzanigu – 1:1!
73'
Barcelona se nadechuje k útoku, momentálně hledá nějakou cestičku ke Gazzanigově kleci.
71'
Mimo hru ještě vidí červenou Reinier (GIR), kterého tedy dnes na trávníku určitě neuvidíme. Domácí záložník míří do sprch.
71'
Právě za jeden takový zákrok si teď vysloužil žlutou kartu Valentín Castellanos (GIR), který si od teď bude muset na hřišti počínat opatrněji.
70'
Hra se teď v Gironě hodně kouskuje, k vidění je spousta zákroků na hranici pravidel i za ní.
69'
ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Rodrigo Riquelme.
68'
Míč končí v rukavicích domácího gólmana, ani tentokrát akce Espanyolu nevyprodukovala nějakou zajímavější šanci. Hosté působí bezzubým dojmem.
66'
Hra v Gironě stojí, Óscaru Gilovi se na pažitu věnují zdravotníci. Doufejme, že bude v pořádku.
65'
Tak tohle nikdy nevidíme rádi... Castellanos s Gilem se během souboje o míč srazili koleno na koleno, přičemž výrazně hůře z toho vyšel hostující zadák.
64'
Slibný centr zase na druhé straně. Joselu ve vápně hledal Braithwaitea, letící míč ale nakonec za bránu odvrátil López. Uvidíme roh Espanyolu.
62'
ze hřiště odchází José Gragera, přichází Denis Suárez.
61'
Tohle nevypadalo vůbec špatně. Villův centr na zadní tyč málem vystihl nabíhající Cygankov, skákající balón však nakonec proletěl kolem jeho kopačky.
59'
Villa posouval hru dopředu po pravé straně, u vápna se na něj ale nalepili hned tři protihráči a po pár sekundách litého boje ho zbavili balónu.
58'
Espanyolu dnes v útoku nevychází zhola nic, všechny jeho akce vyhasínají už daleko před domácí šestnáctkou. Gazzaniga je naprosto bez práce.
57'
Sánchez si nabíhal na letící míč, ke kterému se ale jako první na pravé straně dostal Hernández.
55'
Hosté se pokusili na inkasovaný zásah odpovědět, jejich akce ale větší střeleckou šanci nepřinesla.
53'
Červenobílí nakonec přeci jen přetavují mohutnou aktivitu v gól a odskakují do vedení! Jako první se na střeleckou listinu zapisuje ARNAU MARTÍNEZ, který se dostal k odraženému míči na hranici šestnáctky a pěknou střelou do horní části branky překvapil Pacheca – 1:0!
52'
Po faulu na pravé straně se míč vrátí do držení Girony, hostům se stále nedaří se soky srovnat krok.
50'
Krátkou šňůru přihrávek chtěl zakončením z hranice šestnáctky v trefu přetavit Villa, jenže jeho projektil byl zblokován. Espanyol to nemá jednoduché.
48'
Domácí další roh zahráli nakrátko. Po centru následovala série odrazů ve vápně, než Pacheco nakonec míč dostal pod kontrolu a schoval ho do náručí.
47'
Girona je aktivní a snaží se se co nejdříve prosadit, vstup do poločasu jí vyšel výrazně lépe než hostům.
46'
Sánchez teď hodně nepovedenou malou domů nadělil Gironě roh, míč zajel za Pacheca. Espanyol tak hned zkraje poločasu čeká další náročná situace.
46'
První poločas je minulostí a nutno podotknout, že oba týmy mají co zlepšovat. Úvodní pětačtyřicetiminutovka nám z obou stran nabídla velmi vlažnou podívanou, ve které bylo k vidění víc faulů než střeleckých šancí. Obecně byla aktivnější Girona, ani té se ale nepodařilo nijak závratně ohrozit gólmana soupeře. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po přestávce.
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
45+2'
45+1'
Běží první minuta nastavení, celkem budou dvě.
45'
Barcelona se po faulu u středu hrací plochy pokusila zahrát míč až do domácí šestnáctky. To se jí sice povedlo, jenže balón hned vyhmátl Gazzaniga.
43'
Hosté marně hledají cestu ke Gazzanigově bráně. Obrana Girony je pevná a ač se jí nedaří soupeře odzbrojit, vůbec je nepouští do žádných šancí.
42'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Na míči je Espanyol, který se snaží se protáhnout do vápna.
40'
Na druhém konci hrací plochy se bezbrankový stav pokusil prolomit Sanchéz, který se odpoutal od protihráče a poté přestřelil domácí bránu.
39'
Pacheco si na své konto připisuje úspěšný zákrok, prudkou ránu Hernándeze z hranice vápna bez větších obtíží lapil do svého náručí.
38'
Villa poslal míč ze středu na pravou stranu vápna, kde našel volného Cygankova. Ukrajinský záložník z nadějné pozice následně těsně minul svatyni.
37'
Domácí jsou v posledních minutách jasně lepším celkem, Barcelona si už delší dobu pořádně nesáhla na balón. Pacheco musí být konstantně ve střehu.
35'
Další žlutá karta pro Gironu, Iván Martín (GIR) podržel Braithwaitea ve snaze ho zbavit míče.
34'
Puado se vyznamenal defenzivní činností pár metrů před šestnáctkou a zkušeně odzbrojil Hernándeze.
33'
Castellanos se s tím nemazal a vyslal první pořádnou střelu dnešního střetnutí. Na první pohled vypadala nebezpečně, nakonec ale šla mimo.
31'
Hraje se nahoru dolu, míč často mění majitele. Ani jednomu týmu se nedaří se usadit u brány soupeře.
30'
Girona viděla aktivní pasáž domácího celku. Dění ve vápně zavánělo velkou střeleckou šancí, která ale nakonec kvůli práci hostující obrany nepřišla.
28'
Zákroků za hranicí pravidel je dnes k vidění přehršel, nedovoleně byl teď poslán k zemi Bueno.
27'
Braithwaite to v hlavičkovém souboji trochu přehnal s důrazem a poslal Romeua k zemi, míč se po odpískaném faulu vrátí do držení domácího celku.
25'
Espanyol vzápětí vybojoval roh, z toho by mohla být první větší šance pro Barcelonu. Gazzaniga diriguje bránící spoluhráče v šestnáctce.
24'
Oriol Romeu (GIR) je dnes zatím hodně vidět, převážně ale z negativních důvodů. Za zákrok na hostujícího kapitána si vysloužil žlutou kartu.
22'
García se v šestnáctce natahoval po skákajícím balónu, Sánchez ho ale skvěle ubránil a nechal balón dopadnout až za barcelonskou svatyni.
21'
Sledujeme vesměs klidnou pasáž hry, dění se momentálně drží hlavně kolem středového kruhu.
19'
Hostující gólman bude odkopávat míč pryč ze svého rajonu, s rozehrávkou si dává načas.
18'
Pacheco nedal Gironě šanci a letící balón okamžitě vyboxoval ven ze šestnáctky, Barcelona si s první nepříjemnou standardkou poradila hravě.
17'
Cygankov protáhl balón dopředu po pravé straně, domácí z následné akce vybojovali první roh.
16'
A další domácí ofsajd, tentokrát se proti pravidlům provinil Borja García. Zrovna dvakrát atraktivní podívanou teď v Gironě nesledujeme.
14'
Hra se po atraktivních úvodních minutách zklidnila, dění se drží hlavně mezi šestnáctkami. Ani jednomu týmu se nedaří překvapit defenzívu soupeře.
13'
Odpískáno první postavení mimo hru, ve kterém se ocitl domácí Toni Villa. Pacheco bude rozehrávat.
12'
Dlouhá vzdušná přihrávka z pravé strany úplně přeletěla Castellanose před malým vápnem a zaletěla do náručí připraveného hostujícího gólmana.
10'
Hostující akci teď zkušeně ukončil David López, který odvrátil centr do vápna mimo nebezpečí.
9'
Domácí jsou zatím jednoznačně aktivnějším celkem na hrací ploše, první gól je cítit ve vzduchu. Obrana Espanyolu dostává znatelné trhliny.
8'
Skvělou dlouhou přihrávku na pravou stranu následoval rychlý centr do barcelonského vápna. Tam sice číhal Castellanos, toho ale pohlídal Montes.
7'
Girona se drží na míči a hledá nějakou skulinu v hostujícím rozestavení, která by jí umožnila proniknout před Pachecovu svatyni. Zatím bezúspěšně.
6'
Rychlý protiútok Espanyolu teď vypadal nebezpečně, hbitého Dardera ale na hranici vápna úspěšně odzbrojil protihráč. Gazzaniga si jistě oddechl.
4'
Cygankov se teď pokusil vyslat spoluhráče dopředu krátkou přihrávkou, míč ale zachytil bránící sok.
3'
Joselu v bolestech leží na trávníku, Romeu ho ve snaze zahrát skákající balón nedopatřením nakopl do stehna. Na hřiště poprvé vyráží zdravotníci.
2'
Espanyol zastavil první ofenzivní tažení Girony a nyní se snaží poprvé přesunout hru ke Gazzanigovi.
1'
Souza si hned zkraje utkání počínal hodně tvrdě v souboji s Garcíou u postranní čáry. Karta z toho nebyla, domácí nicméně získali první standardku.
1'
Úvodní výkop obstará Girona, jdeme na věc!
Oba celky nastupují na hrací plochu, start malého katalánského derby se pomalu ale jistě blíží. Domácí nastoupí v červených dresech, hosté zvolili modré.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní odpoledne, utkání začíná zhruba za půl hodiny! Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Girona FC: Gazzaniga – J. Hernández, Da. López, S. Bueno, A. Martínez – Romeu – Villa, B. García (C), I. Martín, Cygankov – Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Stuani, Artero, Reinier, Riquelme, Gutiérrez, Espinosa, Couto, V. Fernández, Juanpe.
Trenér: Michel.

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, Montes, S. Gómez, R. Sánchez – Darder (C), Souza, Gragera – Braithwaite, Joselu, Puado.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – De. Suárez, Melamed, Expósito, Pierre-Gabriel, Calero, Bare, D. Gómez, Lazo, A. Vidal.
Trenér: Diego Martínez.

Rozhodčí: Ortiz – Iglesias, Sánchez.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První letošní vzájemné střetnutí mezi Espanyolem a Gironou skončilo dělbou bodů po konečném výsledku 2:2. Barcelona tehdy na úvodní gól Villy zareagovala brankami Puada a Josela a otočila skóre, přičemž pět minut před koncem základní hrací doby červenobílým bod vystřelil Herrera. Jak dopadne odveta?

7. 1. 2023: Espanyol – Girona 2:2 (0:1)

Branky: 51. Puado, 76. Joselu – 32. Villa, 85. Herrera.

Žluté karty: 4. Exposito (ESB), 21. Olivan (ESB), 87. Gomez (ESB) – 9. Castellanos (GIR), 88. Herrera (GIR).

Espanyol Barcelona: Fernandez – Olivan (84. R. Martinez), Cabrera, Gomez, Gil (84. Sanchez) – Darder, Calero (84. Montes), Exposito (50. Puado) – Braithwaite, Joselu, Melamed (57. Vidal).
Hlavní trenér: Diego Martinez.

Girona FC: Gazzaniga – Gutiérrez, Lopez, Bueno, A. Martinez – Terrats (71. Herrera) – Riquelme (81. Valery), Garcia, Martin (81. Couto), Villa (63. Saiz) – Castellanos (72. Stuani).
Hlavní trenér: Michel.
ESPANYOL BARCELONA (17. místo)
26 Z, 6–9–11, 32:42 (-10), 27 bodů

Zatímco domácí celek najdeme ve středu tabulky, Espanyol má naopak záchranářské starosti. Klub z katalánské metropole dělí jen jediný bod od osmnáctého, a tedy prvního sestupového, místa, které aktuálně okupuje Valencia. Hostům tak reálně hrozí, že po dvou letech znovu zamíří do nižší soutěže.

Barcelona se tak bude muset brzy výkonnostně zvednout, pokud nechce prožívat stresující závěr ročníku. Do dnešního duelu na půdě Girony půjde se třemi prohrami v zádech, před reprezentační pauzou postupně padla s Valladolidem (1:2), Realem (1:3) a Celtou (1:3). Jak se jí bude dařit dnes?

Nejlepší střelci Espanyolu
JOSELU – 23 Z, 12 branek
Martin BRAITHWAITE – 21 Z, 8 branek
Sergi DARDER – 26 Z, 4 branky
GIRONA FC (12. místo)
26 Z, 8–7–11, 40:41 (-1), 31 bodů

Girona před reprezentační přestávkou sázela góly jako na běžícím páse, velkou produktivitu nicméně přetavila jen ve dvě výhry z posledních pěti utkání. Almeríi porazila jasně 6:2 a Bilbao přetlačila 3:2, zatímco z bitev s Getafe (2:3) a Atléticem (0:1) odešla jako poražená.

Předminulý víkend pak svěřenci kouče Michela zamířili na půdu Vallecana, kde sice hned dvakrát prohrávali, ale v obou případech se jim podařilo na zásah soupeře najít odpověď. O remízu 2:2 se zasloužil hlavně záložník Cygankov, který se podepsal pod obě hostující trefy.