La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Celta Vigo - 7. dubna 2023   21:00

Sevilla
44' en-Nesírí (Suso) • 81' Acuña
2:2
(1:0)
Celta Vigo
90+1' M. Rodríguez  (Larsen) • 90+4' Paciência  (Mallo)
Sevilla
Dmitrović – Navas (C), Badé, Gudelj, Acuña – Fernando, Gueye, Suso (74. Montiel), Lamela (62. Ó. Torres), B. Gil (79. Telles) – en-Nesírí (79. Mir).
Búnú, Flores – Rekik, Rakitić, Nianzou, Marcão, A. Gómez.
Pizarro – Tresaco, Granel
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Celta Vigo
I. Villar – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (78. M. Rodríguez), Beltrán (78. Ó. Rodríguez), Tapia (63. Paciência), Cervi (46. de la Torre) – Aspas, Seferović (78. Larsen).
Ch. Sánchez, R. García II – Medrano, K. Vázquez, J. Domínguez, C. Domínguez, Swedberg.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek svátečního večera.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:9.
Nakonec až v šesté minuty nastavení ukončuje hlavní rozhodčí druhý poločas. Celta Vigo dokázala v samotném závěru srovnat na konečných 2:2.

Ani jeden z týmů nenastoupil do zápasu v tempu. Hra se změnila až ve dvacáté minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí záložník Pape Gueye. Celta Vigo chtěla co nejdříve využít početní výhodu a nebyla daleko do vedení. Badé si totiž téměř srazil míč do vlastní sítě. Těsně před poločasem se však mohli radovat domácí fanoušci. Susův centr od rohového praporku dokázal najít Júsufa En-Nesírího, který hlavou překonal bezmocného Villara.

Po změně stran se dlouho nemohl ani jeden z týmů prosadit byť jen do jediného zakončení. Když deset minut před koncem předvedl parádní trefu z velké vzdálenosti Marcos Acuňa zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Celta však předvedla neskutečný závěr. Nejprve v devadesáté minutě snížil nenápadnou střelou z hranice vápna Miguel Rodríguez, aby o tři minuty později dorovnal skóre povedenou hlavičkou Gonzalo Paciencia.
90+6'
90+5'
Marcos Acuňa neunesl nepovedený závěr zápasu, neodpustil si proslov k rozhodčímu a viděl přímou červenou kartu.
90+4'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Neskutečná závěr zápasu! devadesát minut se Celta marně dobývala do vápna Sevilly, v nastaveném čase ale trefuje dva zásahy a nejspíše bude brát bod. GONZALO PACIENCIA si udělal v šestnáctce prostor, dostal se ke hlavičce a ideálně zakončil k levé tyči.
90+3'
Hosté jdou hladově po vyrovnání. Na levé straně se prosadil k centru Galán, balon však jen přetáhl k Aspasovi a ten následně předvedl faul.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Přece jen přichází zdramatizování zápasu! Celta využívá nenápadnou akci z pravé strany ke snížení. Po zpětné přihrávce uklidil míč z pravé tyči střídající MIGUEL RODRÍGUEZ.
90'
Domácí fanoušci už mohou pomalu začít slavit zisk třech bodů. Ani se závěrem utkání se nemohou fotbalisté Celty prosadit do jediné šance.
89'
Pohodový zákrok pro Marka Dmitroviće. Hugo Mallo sice hledal ve vápně Pacienciu, ale před ním sebral balon do rukavic právě srbský gólman.
88'
Teď už se domácí uchylují jen k dalekým odkopům. Jeden takový nyní předvedl v nouzi Nemanja Badelj.
87'
Dmitrovićův dlouhý výkop sice nenašel spoluhráče, ale zapadl za postranní lajnu a ušetřil domácím další čas.
86'
Na pravé straně držel míč u rohového praporku Óliver Torres. Následně sice hosté získali míč, ale okamžitě ho mizernou ránou Óscara Rodrígueze odevzdali.
85'
Domácím vlil druhý gól novou energii do žil. Najednou chtějí fotbalisté Sevilly i v závěru druhého poločasu útočit.
84'
Naopak Telles žlutou kartu od hlavního rozhodčí vidí za taktické zastavení hry ve středu pole.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce druhého poločasu. Navas nyní zastavil Aspase a nebyl daleko od druhé žluté karty.
81'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla přidává pojišťovací gól! Domácí získali míč ve středu pole, následně se dostal do pozice ke střele z dlouhé vzdálenosti MARCOS ACUŃA a parádní ránu poslal dokonale k pravé tyči.
80'
Hosté už hraje hodinu hry v početní převaze, ale na výsledku to není vůbec znát. Celta Vigo v Seville prohrává stále o jeden zásah.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Alex Telles.
79'
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Rafa Mir.
78'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Miguel Rodríguez.
78'
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Óscar Rodríguez.
78'
ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Jörgen Strand Larsen.
77'
Paciencia vyslal první střelu na Dmitroviće. Pokud do středu branky však neměl šanci na úspěch.
76'
Mohlo být pravděpodobně rozhodnuto. Gil našel ve vápně En-Nesírího, ale tentokrát hlavičkoval marocký útočník jen vedle levé tyče.
75'
Unai Núñez přistrčil v souboji En-Nesírího a daroval tak domácím čas na odpočinek na útočné polovině trávníku.
74'
ze hřiště odchází Suso, přichází Gonzalo Montiel.
73'
Po zisku míče mohl jít Júsuf en-Nesírí jeden na jednoho v dlouhém sprintu na Galána. Dal si ale míč daleko od kopačky a dostal se do nevýhodné pozice.
72'
Už už to vypadalo, že se Beltrán odhodlá ke střele ze střední vzdálenosti. Nakonec ještě míč posouval do kraje, odkud přišel jen nepřesný centr.
71'
S blížícím se závěrem se Sevilla začíná více a více soustředit na obranu. Nápor hostujícího celku však stále nepřichází.
70'
I dvacet minut před koncem druhé půle stále evidujeme jen jediné zakončení mezi tři tyče. Galánů centr si teď pohlídala obrana Sevilly.
69'
Bezproblémový zákrok pro Dmitroviće. Ze vzduchu stáhl až příliš vysoký centr Huga Malla. Seferović byl bez šance se k balonu dostat.
68'
V šestnáctce Sevilly si dělal místo k zakončení Paciencia. Střídající útočník se dokonce dostal ke střele, ale byl tísněn Badeljem a nezamířil přesně.
67'
Hugo Mallo nyní vyvezl balon z obrany až k vápnu soupeře. Defenzivy Sevilly se však dala do formace a nepustila kapitána hostů ke střele.
66'
Obrana Celty si snadno poradila s nakopnutým balonem na Gila. Aidoo odstavil soupeře tělem a nechal hrát Núňeze.
65'
Jesús Navas zatáhl za záchrannou brzdu, když zachytil rukama rozběhnutého Pacienciu. Inkasuje za to žlutou kartu.
64'
Po zisku míče u středové čáry mohl upalovat do brejku domácí Suso. Na pravé straně chtěl najít rozběhnutého Fernanda, ale míč zblokoval na aut Pérez.
63'
ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Gonçalo Paciência.
62'
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Óliver Torres.
61'
Hostující výběr se vůbec nemůže dostat do ofenzivního tempa. Pérez s Beltránem sice byli aktivní na pravé straně, ale nedostali se ani k centru.
60'
I po hodině hry vede Sevilla nad Celtou Vigo i v početní nevýhodě o jednu branku. O tu se postaral v závěru prvního poločasu Júsuf en-Nesírí.
59'
Sevilla zkusila překvapit hosty dlouhým nákopem. Balon však Júsuf en-Nesírí zasáhnout nedokázal a tak doskákal až k Villarovi.
58'
Júsuf en-Nesírí byl nyní zatažen Beltránem, následně přestal hrát a tak trochu donutil hlavního rozhodčího odpískat faul.
57'
Nyní se usadila na útočné polovině Celta. Hosté dlouho obehrávali vápno ze strany na stranu, ale skulinu k útoku nenašli.
55'
Hlavní rozhodčí se nyní omlouvá. Zasáhla ho totiž nahrávka Susa na Gila. Domácí následně přišli o balon a museli se rychle vracet do obrany.
54'
K exekuci volného přímého kopu se postavil Suso, ale napálil jen ve zdi stojícího Seferoviće. Domácí budou pokračovat autem.
53'
Metr za hranicí pokutového území se provinil proti pravidlům Joseph Aidoo. Na trávníku skončil aktivní Bryan Gil, který tak získal pro domácí velmi zajímavou pozici.
52'
Střídající Luca de la Torre zkoušel oslovit prudkým pasem Aspase. Už už to vypadalo na rohový kop, ale hostujícímu útočníkovi je odmáván ofsajd.
51'
En-Nesírí byl lehce přistrčen po zpracování, ale hlavní rozhodčí faul nepískl a tak mohou hrát do útoku také hostující fotbalisté.
50'
I po změně stran se pokračuje v nastaveném trendu. I v deseti se domácí snaží útočit. Nyní získal autové vhazování aktivním napadáním Bryan Gil.
48'
Na pravé straně mířil do útoku hostující Javier Galán. S Tapiou se pokoušeli projít až do vápna, ale domácí obrana byla zformována.
47'
Domácí chtěli ihned po rozehrávce pádit směrem do útoku, ale zastavila je Susova nepřesná nahrávka směrem na Gila.
46'
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Luca de la Torre.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Fotbalisté Sevilly odcházejí do šaten za jednobrankového vedení.

45+3'
45+3'
Po faulu na Navase dostává žlutou kartu také Franco Cervi.
45+2'
Mohlo být ještě před poločasem vyrovnáno. K míči se na hranici vápna prosadil Fran Beltrán. Střela z kroku však do branky nezamířila.
45'
Při gólové oslavě si En-Nesírí svlékl dres a po zásluze inkasoval od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
44'
Sevilla se i v oslabení dostává do vedení! Domácí tým rozehrával rohový kop, v malém vápně si naskočil na centr JÚSUF EN-NESÍRÍ a přesnou hlavičkou překonal Villara.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Marko Dmitrović. Domácí gólman skvěle našel Gila, ten si ještě narazil na levém kraji s Acuňou, ale ohrožení branky nepřišlo.
43'
Z následného rohového kopu domácí nic nevytěžili. K centru mohl spěchat Suso, ale nepohlídal si své postavení a byl vystaven do ofsajdu.
41'
Po pádu En-Nesírího ve vápně se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí však nechal hru plynout bez přerušení.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Více ze hra mají v posledních minutách hosté, ale Dmitrović ještě nemusel zasahovat.
39'
Domácí trenér podržel míč, se kterým měli hosté vhazovat a byl důrazně napomenut hlavním rozhodčím.
38'
Iago Aspas kroutil míč od rohového praporku do pokutového území. Domácím se podařilo odvrátit prvotní centr a poté už pálil Beltrán jen vysoko nad.
37'
Domácí fotbalisté předvádějí až příliš mnoho chyb v kombinaci po zisku míče. Nyní jednu takovou vyrobil v nebezpečné pozici Acuňa.
36'
Mizerná přihrávka z kopačky Badelje neměl šanci najít na pravém kraji Gila. Zpoza postranní lajny bude vhazovat Hugo Mallo.
35'
Na trávníku zůstal po kontaktu s Fernandem Renato Tapia. Hlavnímu rozhodčímu opět trvalo poměrně dlouho odpískat a to se nelíbilo domácím hráčům ani fanouškům.
34'
Od Dmitroviće zamířil míč až hluboko na polovinu hostů. Ani Fernando se Susem se však k balonu proti převaze neprosadili.
32'
Až příliš dlouhá byla pobídka Beltrána na levou stranu k Cervimu. Balon doskákal až za koncovou čáru a rozehrávat bude moci Dmitrović.
31'
Po pravé lajně se objevil u balonu Jesús Navas. Domácí kapitán měl proti sobě trojnásobnou přesilu a tak se nedostal do střelecké pozice.
30'
Ani půlhodina hry gól nepřinesla. Sevilla se nyní udržela na útočné polovině, měla dokonce k dispozici rohový kop, který však skončil jen obranným zásahem Aidooa.
28'
Sevilla nebyla daleko od další pohromy. Mallův centr nedokázal na první tyči zasáhnout Seferović, následně se pokusil o obranný zákrok Badé, ale míč nasměroval jen k tyči vlastní branky. Dokázal ale ještě zareagovat a zamezit další katastrofě.
27'
Už se zdálo, že hlavní rozhodčí bude tahat z kapsy další žlutou kartu. Suso totiž nepříjemně došlápl Beltrána, ale píská se jen faul.
26'
Zpoza postranní lajny vhazoval Hugo Mallo. Kapitán Celty sice našel Aspase, ale jen byl okamžitě zdvojen a o míč záhy přišel.
25'
Po zmatcích v hostující obraně nebyl Júsuf en-Nesírí daleko od ideální střelecké pozice. Nakonec se ale pro míč sklouzl po trávníku Villar.
24'
Sevilla se ale rozhodně po vyloučení jen nestáhla do obrany. Nyní zkoušel proniknout do šestnáctky Gil, ale nepovedeným centrem našel jen připraveného Villara.
23'
Tak s ofenzivou je nyní na hostech, kteří budou hrát téměř sedmdesát minut v početní převaze.
22'
Gueye se dlouho neměl k opuštění trávníku, ale nakonec míří do útrob stadionu po téměř dvou minutách od zákroku.
20'
Hlavní rozhodčí musí krotit vášně na hrací ploše. Pape Gueye vidí po druhé žluté kartě i tu červenou. Zdálo se, že v souboji s Aspasem Gueye vypíchl míč čistě, ale hlavní rozhodčí je jiného názoru a posílá domácího záložníka do sprch.
19'
Z levé strany to zkoušel Bryan Gil individuálně. Pod tlakem bránícího Malla chtěl vybojovat alespoň roh, ale nakonec to byl právě on, kdo se míče dotkl naposledy.
18'
Skvělou práci směrem do defenzivy nyní předvedl Marcos Acuňa. krajní obránce dokázal předskočit Péreze a poté si ho ještě obhodit přes hlavu.
17'
Také Celta po delší době zahrozila. Tapia měl před sebou posledního obránce, mohl ještě nahrávat volnému Aspasovi, ale nakonec z toho bude jen roh.
16'
I další rohový kop Sevilly skončil u Susa. Tentokrát po kombinaci s Fernandem pálil vysoko nad hostující branku a Villar nemusel zasahovat.
15'
Také Carlos Pérez vidí v úvodu zápasu žlutou kartu. Ve středu pole nedovoleně zadržel při převzetí balonu Lamelu.
15'
Gueye měl před sebou volný prostor pro postup kupředu, ale nedokázal lépe najít rozběhnutého Lamelu a celou akci zazdil.
14'
Od rohového praporku zkoušeli domácí zahrát signál. Po nákopu na hranici vápna měl z voleje pálit Suso, ale míč mu vůbec nesedl na kopačku.
13'
Sevilla se udržela na útočné polovině v blízkosti pokutového území. Lamela se otočil s míčem na brankové čáře a dokázal pro domácí získat rohový kop.
11'
Dloubáček do vápna měl najít En-Nesírího. Balon však sklouzl po nakropeném trávníku až do rukavic připraveného Ivána Villara.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Ani jeden z týmů se nedokázal prosadit do nebezpečnějšího zakončení. Nyní úprk En-Nesírího pokryla hostující obrana.
9'
Dlouhý nákop Villara našel již na útočné polovině Seferoviće. Hosté se však u balonu příliš dlouho nezdrželi.
8'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Pape Gueye, který trefil v souboji loktem Ceviho.
7'
Po malé domů od Badelje se dostal Dmitrović pod tlak napadajícího Aspase. Následně musel srbský gólman ve službách Sevilly odkopnout do autu.
6'
S Beltránem spolupracoval ve středu pole Renato Tapia. Hosté se však po mizerné nahrávce směrem na Aspase jen zbavili balonu.
5'
Také Sevilla se poprvé podívala do pokutového území soupeře. O centr do vápna se postaral Acuňa, který sice našel Fernanda, který ale poté hlavičkoval jen do protihráče.
4'
Nakonec se dral do pokutového území Sevilly z levé strany Franco Cerci. Kolem Navase se ještě prosmýkl do šestnáctky, ale centrem našel jen Badého.
3'
Od Villara putoval balon do kombinace Mallovi. Kapitán hostujícího celku nakopl míč až k půlící čáry, kde ho dokázal zpracovat pro Celtu Carles Pérez.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Aspas si hned chtěl narazit se Seferovićem směrem do útoku, ale byl zastaven čistým způsobem Susem.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy tak může za několik málo okamžiků začít.

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Badé, Gudelj, Acuña – Fernando, Gueye, Suso, Lamela, B. Gil – en-Nesírí.
Náhradníci: Búnú, Flores – Montiel, Telles, Rekik, Rakitić, Mir, Nianzou, Ó. Torres, Marcão, A. Gómez.
Trenér: José Mendilibar

Real Club Celta de Vigo: I. Villar – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez, Beltrán, Tapia, Cervi – Aspas, Seferović.
Náhradníci: Ch. Sánchez, R. García II – Medrano, K. Vázquez, J. Domínguez, C. Domínguez, M. Rodríguez, Ó. Rodríguez, Swedberg, de la Torre, Larsen, Paciência.

Real Club Celta de Vigo

Celta se po sedmadvaceti odehraných zápasech nachází v úplném středu ligové tabulky na desáté pozici. Na pohárové příčky sice ztrácí již devět bodů, ale na týmy před sebou může přeskočit díky jedinému utkání.

Poslední porážku Vigo pamatuje už v první části února, od té doby sbírá cenné body i s favorizovanějšími soupeři. S Realem Sociedad uhrála Celta remízu 1:1 i když dohrávala závěrečných dvacet minut v deseti. Následovaly výhry nad Valladolidem, Vallecanem nebo Espanyolem. Před týdnem Celt přidala bod na domácí půdě v souboji s Almeríí po výsledku 2:2.
Sevilla FC

Sevilla neprožívá vůbec ideální sezonu. Po letech na špici španělské soutěže se nyní musí spokojit s umístěním až ve druhé polovině tabulky. Naopak v oblíbené Evropské lize je Sevilla stále v boji o prvenství. V jarní části nejprve vyřadila PSV, následně i Fenerbahce a může se těšit na čtvrtfinálové duely proti Manchesteru United.

I v lize začíná Sevilla stoupat tabulkou. V důležitém souboji přehrála Almeríu 2:1, poté sice přišlo nečekané zaváhání na trávníku Getafe, ale před týdnem se už Sevilla opět radovala ze třech bodů po vítězství nad Cádizem 2:0
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již osmadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Sevilly, která před domácím publikem přivítá Celtu Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.