La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Girona - 14. srpna 2022   19:30

Valencia
45+1' Soler
1:0
(1:0)
Valencia
Mamardašvili – Correia, Cömert, Diakhaby, Vázquez (73. Lato) – Soler (C) (62. Foulquier), Guillamón, Musah – Castillejo (73. H. González), Duro (53. Mosquera), Lino (73. Ma. Gómez).
Doménech, Rivero – Koindredi, Račić, André, M. Vallejo, Martinez.
Figueroa – Carreño, Villate
Estadio de Mestalla, Valencia
39 359 diváků
Girona
Carlos – Bueno, López II (62. Stuani), Juanpe (C) – Couto (82. A. Martínez), Terrats (74. Y. Herrera), A. Garcia, V. Fernández (62. Gutiérrez) – Riquelme, Castellanos, Sáiz (62. Ureña).
Sala, Monjonell, Artero, Victor.

Solerův gól z penalty za ruku v nastaveném čase první půle rozhodl o vítězném vstupu fotbalistů Valencie do nového ročníku španělské ligy. Nováček z Girony měl sice k dispozici téměř celý poločas v přesilovce, jedna jediná slušná střela je ale velmi chudá produkce a tak si katalánský klub na první body musí nejméně týden počkat.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:15.
90+7'
90+6'
Valencia se předčasně radovala z neuznané druhé branky. González zakončil blafákem do prázdné krásnou akci přes půl hřiště, jenže jeho náběhu předcházel ofsajd, a to opravdu velice těsný. Půlkou chodidla stál za půlící čarou...
90+5'
Musah nastartoval na kolmici do volného prostoru na pravém křídle, nadějný brejk však znehodnotil centrovaným pozdravem do rukavic Juana Carlose.
90+4'
Valentín Castellanos po rohu hlavičkuje neškodně vysoko nad.
90+4'
Miguel Gutiérrez posílal kroucený centr do vápna, domácími byl tečován na roh.
90+3'
Mladičký Gutiérrez nevyužil práci Stuaniho, jenž mu na velkém vápně sklepl míč, a zmateně ho dloubl do zámezí.
90+2'
Trestný kop Maxiho Gómeze letí několik metrů nad břevno mezi diváky.
90+1'
Valencia drží míč vepředu, navíc byl faulován Musah a domácí čeká přímý kop z 25 metrů.
90'
V křečích se zřítil na trávník po souboji s dvojicí protihráčů zaklesnutý Guillamón, okamžitě mu běží na pomoc González.
89'
Hosté dál posílají křížné pasy nazdařbůh, skákavý míč si v pokutovém území pokryl Mamardašvili.
87'
Bueno chytil v hlavičkovém souboji oběma rukama kolem pasu Gómeze, který rád ušetří cenné vteřiny na trávníku.
84'
Akrobaticky dokázal z voleje posunout další prudký centr za sebe Gutiérrez, jenže v daném prostoru ho nikdo nedoplňoval.
83'
Gutiérrezovi se nepodařilo odcentrovat přes domácího Correiu.
82'
Dostřídáno má Girona:
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Arnau Martínez.
80'
Pokolikáté dnes chyběl půlkrok skluzujícím či dorážejícím hráčům při střílených i klasických centrech. Oscar Ureña nedosáhl na prudký míč na levém křídle.
78'
Střídající Gómez si zasekl míč na levém křídle a po zblokovaném centru hlásí ruku obránce Buena. O tu se balon skutečně otřel, Bueno ji však měl v přirozené poloze za tělem
74'
Zanedlouho probíhá také střídání v týmu Girony:
ze hřiště odchází Ramon Terrats, nahradí ho Yangel Herrera.
73'
Hned tři změny najednou proběhnou v sestavě Valencie:
hřiště opustí Samuel Lino, Samuel Castillejo a Jesus Vázquez, přicházejí Maxi Gómez, Nico González a Toni Lato.
72'
Domácí vyvezli míč po ubráněném rohu, Lino upadl v souboji, ale vhazovat budou hosté.
71'
Mamardašvili vytahuje zpod břevna na roh pumelici Aleixe Garcíi z 22 metrů. Byl to vůbec první zákrok gruzínského brankáře Valencie v utkání!
70'
Juanpe Ramírez prodloužil nakopávaný míč šikovně ze vzduchu patičkou, před bránou však nedosáhl nataženou nohou na dorážku střídající Stuani.
69'
Žlutou kartu viděl Jesus Vázquez (Valencia).
67'
Domácí zatím zvládají oslabení bez potíží a odkopávají od své brány.
64'
Valencia však nic nevymyslela a míč mají opět hosté.
64'
Křížná přízemní střela pohybem hýřícího Castilleja byla tečována na roh.
62'
Současně střídá také Valencia:
loučí se za potlesku tribun kapitán Carlos Soler, kterého nahrazuje Dimitri Foulquier.
62'
Trojnásobné střídání v mužstvu Girony:
ze hřiště odcházejí Valery Fernández, Samuel Sáiz a David López, přicházejí Miguel Gutiérrez, Cristhian Stuani a ligový debutant Oscar Ureña.
61'
Opět Castillejo kličkoval v pokutovém území mezi lesem nohou, ale neprosadil se.
60'
Dlouho nezáživný zápas teď dostal pořádný náboj. Protiútok oslabených domácích zakončil nepřesnou střelou v plné rychlosti Castillejo.
59'
V domácí šestnáctce přebíral míč Sáiz, ale odskočil mu od nohy a při pokusu o skluz dal kosu Correiovi. Domácím se opět hrubě nelíbí, že za své počínání neviděl druhou žlutou.
57'
Rozhodčí běží ke střídačce Valencie umravnit protestujícího trenéra Gattusa.
56'
Žlutou kartu dostal Thierry Correia (Valencia). Protihráči hrábl v běhu zřetelně do obličeje.
55'
Přesilovka Girony začíná nevýrazně, Couto centruje zprava do rukavic brankáře Mamardašviliho.
53'
Trenér Valencie Gennaro Gattuso reaguje na díru v obraně střídáním,
ze hřiště odchází útočník Hugo Duro, kterého nahradí teprve 18letý stoper Cristhian Mosquera.
52'
Rozhodčímu trvalo prohlížení videa jen několik vteřin a okamžitě mění barvu udělené karty. Za šlapák na Castellanosovu achillovku dostává Eray Cömert (Valencia) rovnou červenou kartu.
51'
V úvodu druhé půle diváci sledují spíše fauly než nějaké pohledné akce. Zezadu podrazil protihráče nešetrně Eray Cömert a rozhodčí běží k monitoru na popud VAR.
48'
Dnešní utkání sleduje 39 359 diváků.
48'
Bueno podrazil uprostřed hřiště Lina, který se po dopadu drží za naražené rameno.
46'
Hned po 15 vteřinách se po vzájemném střetu svíjejí ve středovém kruhu Ramon Terrats a Yunus Musah.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 2:0, střely mimo 3:0, rohy 3:2, fauly 8:7, ofsajdy 0:2.
Dlouho dost nezáživné představení nabralo spád až v závěru poločasu, kdy se z tlaku Valencie urodil trestný a poté i pokutový kop, který proměnil spolehlivý exekutor Carlos Soler. Nováček se za celý poločas nedostal k jediné střele.
45+4'
45+4'
Byl z toho však jen protiútok Valencie přes celé hřiště. Castillejo se nakonec jeden na jednoho neprosadil.
45+3'
Příležitost trestného kopu má po faulu nedaleko rohu velkého vápna také Girona.
45+1'
Valencia právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je CARLOS SOLER. Brankáře si poslal na pravou stranu a zkušeně zasunul po zemi na opačnou.
45'
Valery Fernández (Girona) navíc obdržel za penaltovou ruku žlutou kartu.
45'
Byla nařízena penalta pro Valencii! Trestný kop totiž zastavil loktem ve zdi stojící Valery Fernández.
44'
Žlutou kartu dostal Samuel Sáiz (Girona) za faul jen tři čtyři kroky před velkým vápnem.
43'
Domácí pokračují v tlaku. Samuel Lino střílel zpoza velkého vápna přes padajícího obránce a tak musel mířit vysoko, ke své smůle až příliš.
42'
Třetí roh Valencie neohrozil bránu hostů.
41'
Castillejovu tvrdou ránu z 20 metrů srazila obrana nováčka La Ligy na roh.
40'
Hrubka v rozehrávce Girony stála u zrodu první výraznější šance. Hugo Duro se odpoutal ze souboje a postupoval z úhlu sám, prudkou ranou však bránu netrefil.
39'
Hostující kapitán Juanpe Ramírez pouštěl křížný pas za sebe, kde však číhal Castillejo. Jeho skluzu chyběly k míči decimetry.
38'
Solerova přihrávka zprava prošla překvapivě zahuštěným prostorem na penaltovou značku k Musahovi, který však nastřelil jen bránícího Castellanose.
36'
Trestným kopem ze 30 metrů vyzkoušel Carlos Soler pozornost Juana Carlose, který skákavý míč u pravé tyče s jistotou kryje.
35'
Na zemi se svíjí Guillamón, do kterého protihráč narazil plnou vahou při přebírání míče. Valencia bude kopat přímák zhruba 30 metrů od brány.
33'
Fotbalisté mají za sebou minutovou občerstvovací přestávku a jdou zpět do hry.
31'
Coutův kroucený míč propadl ke Castellanosovi, posila z New Yorku ho však nataženou nohou stačila jen špičkou kopačky posunout vedle brány.
30'
Riquelme trochu okopával kotníky Diakhabymu, ale nakonec mu relativně čistě míč odebral.
29'
Opatrné kopané dominují zadní řady a brankáři ještě nečelili ani jediné střele.
26'
Těžkou malou domů zvládl suverénně Giorgi Mamardašvili.
25'
Domácím ovšem exekuce vůbec nevyšla, k míči se v šestnáctce nedostali.
24'
López si ovšem nerozuměl s brankářem Carlosem a přízemní centr před jeho náručí zbytečně odpálil na roh.
23'
Oba hráči se vracejí na hřiště a hraje se opět v jedenácti.
22'
David López dopadl hůře a hřiště prozatím opouští, přičemž si leduje pravou tvář.
20'
Po střetu Correii s Lópezem by si domácí přáli penaltu, ale spíše šlo o oboustranně nezaviněnou bolestivou srážku.
20'
Valencia přebírá iniciativu a dlouze kombinuje s míčem na útočné polovině.
18'
Po pravém křídle potáhl akci Yunus Musah, vysoká rychlost mu nevadila při kličce a vypálil prudce dva metry od vzdálenější tyče.
14'
Žlutou kartu dostal Yan Couto (Girona).
13'
Riskantní, ale nakonec účinná rozehrávka brankáře Juana Carlose.
13'
Přízemní střelecký pokus valencijského debutanta Jesúse Vázqueze tečoval obránce Bueno a brankář Carlos míč snadno zachytává.
10'
Hra se několikrát otočila, ani jeden ze soupeřů zatím nezaložil kloudnou útočnou akci.
7'
Úvod utkání je opatrný a patřil spíše Gironě, teď se poprvé dostali k souvislejší akci domácí, jenže strkanice mezi Castillejem a Ramírezem není k jejich nevoli posouzena jako faul hostů.
5'
První rohový kop hosté nevyužili. Po rozehrávce nakrátko se Riquelme zapomněl v ofsajdu.
4'
Přetažený trestný kop z hloubky hlavičkoval do ohně Castellanos, ze závaru se však hosté nedokázali protlačit ke střele.
3'
Mouctar Diakhaby fauloval dost ostře zezadu a hned si vysloužil varování, že příště to bude za žlutou.
2'
Teploměr ukazuje i v podvečerní čas 34°C, pro fotbalisty to dnes nebudou příjemné podmínky.
1'
Domácí fotbalisté hrají v bílých dresech a černých trenýrkách, hosté oblékli žlutočervené sady.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Cömert, Diakhaby, Vázquez – Soler (C), Guillamón, Musah – Castillejo, Duro, Lino.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Foulquier, Mosquera, Lato, González, Koindredi, Račić, André, Gómez, Vallejo, F. Martínez.
Trenér: Gattuso

Girona FC: Carlos – Bueno, López, Ramírez (C) – Couto, Terrats, Garcia, Fernández – Riquelme, Castellanos, Sáiz.
Náhradníci: A. Martínez, Gutiérrez, Herrera, Sala, Stuani, Monjonell, Artero, Roca, Víctor, Ureña.
Trenér: Sánchez

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Villate.
Vzájemné zápasy (3-0-1, 6:4)
Při předchozí prvoligové epizodě Girony se Katalánci proti Valencii radovali z vítězství jen na podzim 2018 na hřišti soupeře. Zbylá tři utkání prohráli.
Poslední vzájemné utkání z jara 2019 (Girona – Valencia 2:3) pamatují z přímých aktérů v současných kádrech ještě Gayà, Paulista a Diakhaby z Valencie a na opačné straně Espinosa, Aleix a Borja Garcíové a Stuani.
Girona FC proklouzla ve druhé lize do postupového play-off z posledního šestého místa jen na lepší vzájemné zápasy se sedmým Oviedem, dokázala však vyřadit Eibar (0:1 a 2:0 po prodloužení) i Tenerife (0:0 a 3:1) a dost překvapivě po třech letech vybojovat návrat do La Ligy, když ještě po 12. kole si naopak stála na sestup do třetí ligy.
Udržet mezi elitou mají pomoci posily – mladý levý obránce Gutiérrez z Realu Madrid, kde si připsal jen deset startů, ostřílený stoper López a venezuelský záložník Herrera z Espanyolu Barcelona, krajní bek Couto z Bragy, argentinský střelec 40 gólů za New York v posledních dvou letech Castellanos či nadějné křídlo Riquelme z druholigového Mirandésu.
Valencia CF dohrávala ligové jaro vcelku bez nervů uprostřed tabulky na devátém místě. Až v posledním kole ukončila osmizápasovou sérii bez vítězství doma proti Celtě Vigo (2:0). Naděje se upínaly na španělský pohár Copa del Rey, v němž Valencia vypadla až ve finále na penalty s Betisem Sevilla.
Před novou sezónou se kádr Valencie téměř nezměnil, přišel pouze po vypršení smlouvy v AC Milán pravý záložník Castillejo, který většinu té minulé promarodil. Levý kraj pak po odchodu opory Guedese do Wolverhamptonu a Čeryševa zalepil Brazilec Lino, kterého z portugalského Gil Vicente koupilo Atlético Madrid, tam se však zatím neprosadil do kádru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.