La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Getafe - 8. října 2023   18:30

Celta Vigo
24' Bamba (de la Torre) • 43' Larsen
2:2
(2:2)
Getafe
2' Mayoral  (Rico) • 33' Greenwood  (Mayoral)
Celta Vigo
I. Villar – Mingueza, Starfelt, Núñez, Ristić (86. M. Sánchez) – C. Pérez (86. Douvikas), Beltrán (60. Sotelo), de la Torre, Bamba (79. M. Rodríguez) – Aspas (C), Larsen.
Guaita, Marchesín – Aidoo, Domínguez, Dotor, Swedberg, Tapia, K. Vázquez.
J. S. Martínez – R. C. Martínez, J. L. Mir
Abanca-Balaídos (Vigo)
Getafe
Soria – D. Suárez, D. Duarte, Dakonam (C) (61. J. Iglesias, 90. Carmona), G. Álvarez, Rico – Greenwood (62. Arambarri), Maksimović, Aleñá (46. Alderete) – Mata, Mayoral (71. Latasa).
Benito, Fuzato – Angileri, Lozano, Mitrović, Patrick, Ó. Rodríguez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:20.
Navzdory více než hodinové přesilovce Celta popáté za sebou nevyhrála a s šesti body zůstala na sestupové osmnácté příčce. Getafe je po třetí remíze za sebou jedenácté.
Papírové předpoklady se ve druhém poločase nenaplnily. Getafe se markantně zlepšilo v obraně a bez vyloučeného Duarteho odolalo tlaku Celty až do závěrečného hvizdu. Nejblíže rozhodnutí bylo Vigo v 81. minutě, kdy Soria krátce po sobě chytil šance Aspase a Larsena. Prvotřídní výkon hostující gólman korunoval v nastavení, kdy si proti Aspasovi připsal devátý zákrok. První gól v sezoně tento šestatřicetiletý útočník nedal ani v první půli. Ještě za stavu 0:1 v ní neproměnil penaltu.
90+9'
90+9'
Getafe může slavit. Latasa byl faulován Starfeltem a Vigo už nebude mít čas se zápasem cokoliv udělat.
90+7'
Centrující Mingueza trefil prvního soupeře Damiána Suáreze. Zoufalá snaha o vstřelení gólu pokračovala dvěma rohovými kopy a skončila mizernou střelou z dálky. Manu Sáchez trenéra Beníteze spíše naštval.
90+6'
Mauro Arambarri taktickým faulem přibrzdil Miguela Rodrígueze. Žlutá karta byla samozřejmostí.
90+6'
Diego Rico signalizuje křer v pravé noze. Moc domácích fanoušků mu ji nevěří, z hlediště se ozývá pískot.
90+5'
Halfvolej Miguela Rodrígueze neprošel. De la Torremu zase byl vypíchnut míč za pomezní čáru. Další z centrů zablokoval Suárez.
90+4'
Aspas mohl přihrát Larsenovi před prázdnou branku, ale místo toho se v těžkém úhlu rozhodl pro střelu, jež se zasekla na noze Davida Sorii.
90+3'
Iago Aspas prohrál souboj s gravitací, když se na základě Minguezovy přihrávky rovnal ke střele levačkou. Balon skončil u Sorii.
90+2'
Jaime Mata oddělil od míče Sotela. Starfelt zahajuje další postupný útok až z vlastní poloviny.
90'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází José Ángel Carmona.
88'
Getafe je v devíti. Juan Iglesias má bolestivý problém s vyhozeným ramenem a chvíli ještě potrvá, než se připraví další náhradník.
87'
Kvůli nepřesné přihrávce na Manu Sáncheze přichází Celta o spoustu drahocenného času. Prostoru na vstřelení vítězného gólu už moc není, na dlouhé nastavení Vigo spoléhat nemůže.
86'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Tasos Douvikas.
86'
ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Manu Sánchez.
84'
Minguezovu přihrávku Sotelo přepustil Pérezovi. Muž se sedmičkou na zádech se rychle zhotovil ke střele levačkou, které se postavil do cesty Maksimović.
83'
Jörgen Larsen měl velmi špatný první dotek. Míč mu odběhl do autu a navíc byl dodatečně obeznámen o svém ofsajdu.
82'
Aspasův volej byl ztečován na desátý domácí roh. Stupňující tlak Celty brzdí ležící Damián Suárez.
81'
Diego Rico zezadu stáhl k zemi Minguezu a přidal se k několika svým spoluhráčům, kteří viděli od Josého Sáncheze Martíneze žlutou kartu.
81'
Během pár sekund si Soria připsal dva světové zákroky! Nejprve vytáhl hlavičku Larsena a po rychle rozehraném rohu podobně vyrazil Aspasův nebezpečný pokus letící těsně pod břevno.
80'
Vigu se povedl re-presink. Suárez poté fauloval Ristiće a zakřiknutí fanoušci vyhlížejí šanci ze standardní situaci.
79'
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Miguel Rodríguez.
78'
Domácí bezmyšlenkovitě cpou míče do pokutového území. Moc hráčů v něm ale není, Aspase a Larsena tyto přihrávky míjejí.
76'
Jörgen Larsen si narazil s de la Torrem. Pro další přihrávku si vybral Larsena, jehož pohotová střela z otočky skončila kousek vedle pravé tyče. Asi se to dá označit za první šanci Celty ve druhém poločase.
75'
Stále častěji se hosté dostávají s míčem na útočnou polovinu. O šancích nemůže být řeč, přesto je to nejlepší způsob, jak ukrajovat čas.
74'
Omar Alderete pozvedl defenzivu Getafe na úplně jinou úroveň. Nyní suverénně obral o míč Larsena, který hned potom fauloval.
73'
Bambův pád nebyl podle sudích způsobem faulem Suáreze, jenž do bývalé hvězdy Lille zboku narazil. Po odkopu uruguayského hráče se proběhl Villar, k němuž se blížil Latasa.
72'
Od Maksimoviće šel míč na roh. Pérezův centr byl odvrácen na úplně volného Aspase, který namířil střelu z hranice vápna jen doprostřed brány na Soriu.
71'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Juan Latasa.
69'
Vigu se nedaří využít přesilovku a s přibývajícím časem je na jeho hráčích znát narůstající frustrace. V první půli si domácí tvořili šance mnohem jednodušeji.
68'
Gólem neskončila ani Bambova rána zpoza pokutového území. Ještě před Soriou ji schytal jeden z obětavých hráčů Getafe.
67'
Po delší době to domácí mohli zkusit přímočaře. De la Torre běžel do otevřené obrany, jenomže finální přihrávku určenou pro Aspase zastavil Alderete.
66'
Ofenziva Getafe naopak neexistuje. O něco výš se pohybuje jen Mayoral, který teď neměl ve středovém kruhu nárok v souboji se Starfeltem.
65'
Obrana Getafe pracuje mnohem spolehlivěji než v prvním poločase. V tomto případě zneškodnila centr Minguezy i průnik Bamby.
64'
Domácím se nedařilo vytvořit střeleckou pozici vevnitř pokutového území. Hugo Sotelo to po přihrávce Péreze zkusil z dálky, přičemž míč prosvištěl nad břevnem.
63'
Aspasova přihrávka před branku byla sražena mimo pokutové území. Celta začíná nanovo až od brankáře Ivána Villara.
62'
ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Mauro Arambarri.
61'
ze hřiště odchází Djené Dakonam, přichází Juan Iglesias.
60'
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Hugo Sotelo.
59'
Jedna z mála hostujících akcí skončila Greenwodovým pasem do zámezí. Na programu jsou střídání v obou táborech.
58'
Minguezův centr byl vysoký pro všechny hlavičkáře. Ristićovi se přihrávka vzduchem povedla o trochu lépe, ale nepřipravená hlavička Starfelta Soriu nezaměstnala.
56'
Skutečně musí dojít k rošádě mezi pomezním a čtvrtým rozhodčím. Rafa Benítez se hned ujišťoval, že se tato prodleva zohlední v nastaveném čase.
55'
Alderete udržel rychlost s Pérem. Rohový kop Celty se odkládá. Vypadá to na zranění pomezního rozhodčího.
54'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Fran Beltrán).
54'
Bamba chystal gólovku pro Larsena, jenže ten pouštěl přihrávku za sebe a s tím de la Torre vůbec nepočítal. Tuto situaci měli hráči v modrém vyřešit mnohem lépe.
53'
Díky hře v početní výhodě se stoper Unai Núñez mohl aktivně zapojit do útočné fáze. Prudká rána z pětadvaceti metrů letěla k rukám brankáře Sorii.
52'
Carles Pérez si navedl míč na levačku a ze střední vzdálenosti poslal tvrdou střelu do prvního obránce.
51'
Jörgen Larsen byl v době kolmé přihrávky v ofsajdu. David Soria nebude příliš spěchat s rozehrávkou.
49'
Mihailo Ristić stihl míč ve hřišti. Zároveň ale nestihl nic vymyslet, protože mu ho Mata ukopl za pomezní čáru.
48'
Getafe se prezentuje rozestavením 5-4-0. Celta bude muset být v kombinaci velmi trpělivá a hlídat si možné brejky.
47'
Jonathan Bamba protáhl krok, ale Damián Suárez mu balon riskantním skluzem bravurně vzal. Teď už Vigo útočí do zformované obrany.
46'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Omar Alderete.
46'
V první polovině zápasu mezi Celtou a Getafe se toho událo víc než dost. Zajímavý průběh předznamenala už druhá minuta a gól hostujícího Mayorala. Následně Aspas zahodil penaltu a o vyrovnání se místo něj postaral až Bamba. Další komplikace pro Getafe přišla s vyloučením stopera Duarteho, kterého ještě mohl následovat Dakonam, ale rozhodčí v jeho případě druhou žlutou za zjevný faul neudělil. Ve 33. minutě hosté v deseti nečekaně udeřili Greenwoodem, ale brzy o náskok opět přišli střelou Larsena. Poločasový výsledek je 2:2, s ohledem na početní výhodu se nyní jeví Celta jako jasný favorit.
45+8'
45+8'
Ještě jeden průnik Ristiće. Srbský fotbalista u lajny obešel Matu a ve vápně chtěl na Suárezovi získat penaltu. Rozhodčí správně nereagoval a raději první půli ukončil.
45+7'
Bamba byl na okraji pokutového území zastaven faulem Damiána Suáreze. Tečku za první půli napsala nepovedený centr ze standardky Aspase.
45+6'
Gastón Álvarez jednoznačně prohrál hlavičkový souboj s Larsenem. Soria může mluvit o štěstí, že Norova hlavička letěla přímo na něj.
45+6'
Mayoral nestíhal Cerlese Péreze, ale byl zajištěn Álvarezem, který přihrávku domácího křídelníka odrazil na rohový kop.
45+5'
Carl Starfelt sklepnutý nákop spolehlivě odehrál mimo pokutové území. Po autu budou oslabení hosté útočit do plných.
45+4'
Ani po drobnějším přestupku ve středovém kruhu Getafe nespěchá s rozehrávkou. Nabízí se nákop na hlavičkáře v pokutovém území.
45+3'
Diego Rico si vychytralým způsobem řekl o faul Carlese Péreze. Je cítit, že hosté chtějí hru kouskovat.
45+1'
Další chaotické chvíle v obraně Getafe byly vyřešeny vysvobozujícím odkopem. Hru navíc přerušuje zranění Damiána Suáreze.
43'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Rozhodčí po zásahu VAR změnili ofsajdový verdikt a s minutovým zpožděným uznali Celtě gól na 2:2! Dakonam přibrzdil Ristićův centr ve prospěch Aspase. Soria domácího kapitána vychytal, na druhou stranu míč jenom vyrazil a pak už nemohl dosáhnout na dorážku JÖRGENA LARSENA.
41'
Carl Starfelt se angažoval v útočné fázi Celty. Naběhl si na centr z pravé strany a nasměroval hlavičku k dolnímu rohu branky, kam se Soria včas přemístil.
40'
Djené Dakonam na půlící čáře stáhl k zemi Larsena. José Sánchez Martínez se nad hosty smiloval a tožského obránce neocenil kartou, což by znamenalo druhé vyloučení.
39'
A další přerušení... Diego Rico se stal obětí Aspasova útočného faulu.
38'
Hru i nadále kouskuje velké množství faulů. Kvůli strčení do Bamby už má žlutou kartu také Carles Aleñá.
35'
Damián Suárez hodil aut přesně na kopačky domácích fotbalistů, kteří uklidňují hru několika přihrávkami v obraně.
33'
Getafe právě vstřelilo branku!
Navzdory početní nevýhodě se tým z předměstí Madridu vrací do vedení! Po nečekaně rychlém nákopu z obrany Starfelt neustál souboj s Mayoralem. Ten se v nulovém úhlu rozhodl pro přihrávku a MASON GREENWOOD neměl u protějšího rohu malého vápna problém poslat míč za Ivána Villara.
31'
Další ukázka hostující nedisciplinovanosti na sebe nenechala dlouho čekat. Jaime Mata seslal k zemi rozběhnutého Carlese Péreze.
30'
V souboji o vysoký míč Domingos Duarte držel Larsena. Podle hlavního to bylo za žlutou kartu. A jelikož Duarte už jednu měl, tak Getafe bude hrát od 30. minuty v oslabení.
27'
Za nedovolené bránění ve středovém kruhu viděl Djené Dakonam žlutou kartu. Napomínáni už byli dva stopeři Getafe.
25'
Getafe ještě nedostalo pokyn k rozehrání. Se zraněnou hlavou podstupuje ošetření Carles Aleñá.
24'
JONATHAN BAMBA na půlce přihrál de la Torremu. Oba dva pak ve sprintu postupovali vpřed, americký záložník zleva vrátil míč Bambovi a ten zvedl prudkou střelu mimo dosah brankáře.
22'
Carles Pérez selhal v zakončení z hranice pokutového území. Míč letěl několik metrů vedle Soriovy branky.
18'
Djené Dakonam pokazil jednoduchou přihrávku na Aleñu a současně celý zámek v okolí domácího brankoviště.
17'
První roh pro Getafe, které je známé tím, že tento typ standardní situace zásadně nerozehrává na krátko.
16'
Ofsajd i na straně hostů. Moc je mrzet nemusí, protože kooperace mezi Mayoralem a Greenwoodem stejně nepřinesla nic dobrého.
15'
Bamba si zpracoval dlouhou diagonálu. O svém ofsajdu se dozvěděl až potom, co se zleva pokusil přihrát pokrytému Aspasovi.
14'
Místo oslav vyrovnávající branky se Rafaelu Benítezovi ještě více přitížilo! Iago Aspas kopl penaltu do pravé tyče.
13'
Celta dostala nečekaný dárek v podobě pokutového kopu za šlapák Maksimoviće, který v reálné rychlosti sudí nepostřehli.
12'
Ve spojitosti s předchozím rohem se ještě zkoumají videoznáznamy možného faulu Maksimoviće na nohu Núñeze.
11'
Z dalšího centru před branku Getafe vzešla Larsenova slaboučká hlavička do náruče třicetiletého gólmana.
10'
Z prvního rohu Celty nic nevykvetlo, protože Núñezovi z nízkého centru před bližší tyčku nešlo poslat míč na Soriovu branku.
9'
Intenzita Duarteho držení Larsenovy paže byla natolik velká, že hlavní rozhodčí ohodnotil faul portugalského stopera žlutou kartou.
6'
Domingos Duarte je po střetu s Aspasem fit. David Soria může poslat míč do zahuštěného středu hřiště.
4'
Jonathan Bamba nebral ohled na ležícího Duarteho a zatížil nekompletní obranu Getafe neúčinným centrem z levého křídla.
2'
Nejlepší možný začátek pro svěřence Josého Bordaláse! Ristić nízkým postavením znehodnotil ofsajdovou past. BORJA MAYORAL si přebral Ricův dlouhý pas z levé lajny a potom, co udělal kličku Villarovi, pohodlně skóroval.
1'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v červených dresech. Celta Vigo je ve světle modrém.
1'

Celta de Vigo: I. Villar – Mingueza, Starfelt, Núñez, Ristić – C. Pérez, Beltrán, de la Torre, Bamba – Aspas (C), Larsen.
Náhradníci: Guaita, Marchesín – Aidoo, Domínguez, Dotor, M. Rodríguez, M. Sánchez, Sotelo, Swedberg, Tapia, K. Vázquez, Douvikas.
Trenér: Rafael Benítez

Getafe CF: Soria – D. Suárez, D. Duarte, Dakonam (C), G. Álvarez, Rico – Greenwood, Maksimović, Aleñá – Mata, Mayoral.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Alderete, Angileri, Arambarri, Carmona, J. Iglesias, Latasa, Lozano, Mitrović, Patrick, Ó. Rodríguez.
Trenér: José Bordalás

Rozhodčí: J. S. Martínez – R. C. Martínez, J. L. Mir.

Getafe CF

Tým z předměstí Madridu je po osmi odehraných zápasech relativně v klidu. S bilancí dvou výher, tří remíz a tří porážek figuruje na jedenáctém místě s náskokem čtyř bodů na sestupové pásmo. Z předešlých čtyř duelu Getafe prohrálo jen s Realem Sociedad (3:4), konec září byl ve znamení remíz s Bilbaem (2:2) a s Villarrealem (2:2). Největší podíl na deseti vstřelených brankách má s třemi zásahy Borja Mayoral, jemuž od začátku sezony chybí zranění spoluhráči Milla a Ünal.
Celta de Vigo

Domácí kouč Rafael Benítez nemá v posledních týdnech klidné spaní. Celta pod jeho vedením vyhrála za osm kol jen v Almeríi. Kromě toho dvakrát remizovala a po prohře 1:2 na hřišti Las Palmas se objevila v sestupovém 18. místě. Vigo doma ještě nevyhrálo a ze čtyř vystoupení na svém stadionu dalo jediný gól. Celkově jich má osm, přičemž více než jednou se trefil pouze Řek Douvikas a Nor Larsen. Pozitivní zprávou pro tento tým je vyprázdněná marodka.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devátého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Celtou Vigo a Getafe!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.