La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Cádiz - 3. ledna 2024   17:00

Granada
22' Uzuni (Boyé) • 70' Zaragoza (Neva)
2:0
(1:0)
Granada
Ferreira – R. Sánchez (80. J. Vallejo), Méndez (79. Rubio), Miquel, Neva (C) – G. Villar, S. Ruiz, Fernandez (88. Puertas) – Uzuni (80. Arezo), Boyé (72. Callejón), Zaragoza.
A. López – V. Díaz, Manafá, Melendo, Petrović, Torrente.
Pulido – Prieto, Pérez de Mendiola
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Cádiz
Ledesma – Carcelén (C), L. Hernández, Fali, Pires – Sobrino, Alcaraz (76. Ocampo), Á. Fernández (46. Kouamé), Machís (46. Navarro) – C. Ramos (80. Negredo), Ma. Gómez (58. Guardiola).
Gil – J. Hernández, Chust, Mbaye, Meré, San Emeterio, Zaldúa.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:16.
Dlouhé čekání Granady na vítězství je u konce! Dočkala se po dlouhých šestnácti utkáních, když doma zdolala rovněž o záchranu bojující Cádiz 2:0.

Skóre střetnutí otevřel ve 22. minutě Myrto Uzuni, který využil skvělého přiťuknutí hlavou od Boyého. Hostům výrazně ztížil situaci při honbě za vyrovnáním Rubén Sobrino, který v 54. minutě dostal přímou červenou kartu za naprosto nesmyslný zákrok mimo hlavního dění. Domácí využili přesilovku v 70. minutě zásluhou Bryana Zaragozy, jenž završil protiútok střelou do protipohybu brankáře. I v deseti se fotbalisté Cádizu nevzdali a statečně bojovali až do závěrečných minut, ale nulu v kolonce vstřelených gólů nezrušili.

Svěřenci trenéra Mediny navzdory výhře zůstávají devatenáctí, ovšem tři body jsou velmi důležité, protože se díky nim dnešnímu soupeři, který okupuje poslední nesestupové patnácté místo, přiblížili na rozdíl čtyř bodů.
90+8'
90+8'
Krátce před koncem zápasu dostal kartónek žluté barvy Fali, jemuž se podražením Puertase nepodařilo zastavit útok, který vyvrcholil střelou Areza.
90+7'
Matías Arezo zprava doputoval až do pokutového území a zkusil skórovat křižnou, přízemní střelou, Ledesma zaznamenal úspěšný zákrok rukama.
90+6'
Útok po levé lajně Cádizu nevyšel. Luis Hernández nahrával Sergimu Guardiolovi, ten chytal hrací předmět až v zámezí.
90+5'
Ostrý nákop byl pro Josého Maríu Callejóna příliš dlouhý, z brány vystartoval Jeremías Ledesma a před Španělem odkopával na útočnou polovinu.
90+4'
Sergi Guardiola si narazil s Isaacem Carcelénem a z první potom centroval do pokutového území, kde kraloval Jesús Vallejo.
90+3'
Na svůj druhý gól v zápase si dělal zálusk Bryan Zaragoza, jenž se prokličkoval až do vápna, načež tváří v tvář brankáři vystřelil do jeho levé nohy.
90+2'
Autové vhazování José María Callejón prodloužil za sebe na Antonia Puertase, jehož v klíčové chvíli zradilo zpracování.
90+1'
Tělem si pokryl míč Ignasi Miquel a počínal si v dané chvíli velmi dobře, zezadu se totiž nechal povalit k zemi nedovoleným způsobem.
89'
Cádiz se mohl dostat na dostřel z rohového kopu, avšak centr nebyl provedený dobře, bezpečně ho kontroloval Miguel Ángel Rubio.
88'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Alvaro Fernandez, přichází Antonio Puertas.
87'
Proti přetaženému centru velmi dobře zafungoval Alvaro Fernandez, odcouval a hrací předmět přizvedl mimo dosah Isaaca Carceléna.
86'
Na ostřejší zákroky si v závěrečných minutách musí dávat velký pozor Ignasi Miquel, protože za pozdní skluz do Ocampa dostal žlutou kartu.
85'
Tlak hostů neutichá. Brian Ocampo poslal kolmici za obranu a Sergimu Guardiolovi nechybělo moc, aby přetlačil posledního Jesúse Valleja.
84'
Volného přímého kopu se chopil Álvaro Negredo. Zkušený španělský útočník vsadil na razanci, míč napálil nad bránu.
83'
Standardka pro Cádiz. Lucas Pires se sice zamotal do vlastních kliček, ale pomohl mu Matías Arezo, který jej atakoval faulem.
82'
Protiútok Granady nevedl k úspěchu. A to kvůli Falimu, který skvěle vystoupil a střílenou nahrávku na Ruize pohlídal.
81'
Brian Ocampo si věřil sám proti třem. Jeden i druhý soupeř byl ze hry venku, načež ten třetí, Carlos Neva, se obelstít nenechal.
80'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Álvaro Negredo.
80'
ze hřiště odchází Ricard Sánchez, přichází Jesús Vallejo.
80'
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Matías Arezo.
79'
ze hřiště odchází Bruno Méndez, přichází Miguel Ángel Rubio.
79'
Fotbalistům v zelených dresech nelze upřít snahu. Rominigue Kouamé se zbavil jednoho hráče, avšak už uvnitř vápna neuspěl proti Méndezovi.
78'
Brejk Cádizu táhl středem hřiště Christopher Ramos, ovšem André Ferreira se jej bát nemusel, práci za něj odvedl spoluhráč Sergio Ruiz.
77'
Definitivní razítko na vítězství Granady mohl dát José María Callejón, avšak neuspěl, stopku mu čistým způsobem vystavil Fali.
76'
Navzdory oslabení hosté kontrolují hru na útočné polovině. Potřebují se však tlačit do koncovky, protože ztrácí dva góly, takže není času nazbyt.
76'
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Brian Ocampo.
74'
Odcentrovat se pokusil Isaac Carcelén a povedlo se, po obranném bloku Bruna Méndeze uvidíme rohový kop hostujícího týmu.
73'
Myrto Uzuni nabral rychlost po pravé lajně, ale až do pokutového území se přes na jedničku bránícího Alcaraze neprocpal.
72'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází José María Callejón.
70'
Granada právě vstřelila branku!
Skvěle sehraný protiútok a odměnou je domácímu celku pojištění náskoku! Neva zleva vyslal přízemní, křižný pas do prostoru, kde se pohyboval BRYAN ZARAGOZA a nejlepší střelec mužstva suverénně zakončoval na zadní tyč, do protipohybu brankáře.
69'
Snaha Cádizu pokračuje. Robert Navarro odcentroval zleva na přední tyčku, kde Bruno Méndez zvládl udržet na zádech Christophera Ramose.
68'
Lucas Pires rozběhl po pravé čáře Rubéna Alcaraze, jenž uspěl jeden na jednoho, načež odcentroval mimo dosah adresáta Carceléna.
67'
Středem to nevyšlo. Pod tlakem dostal míč Christopher Ramos, sklepl pod sebe na Kouamému a ten kličkou nevyzrál na Méndeze.
66'
Přetažený centr Ricard Sánchez sklepával z pravého křídla pod sebe, odkud Rominigue Kouamé v poslední chvíli odkopl míč před Lucasem Boyém.
65'
Hostujícímu celku nelze upřít snahu, ovšem koncovka není vůbec dobrá. Nepovedený centr Guardioly měl pod kontrolou gólman.
65'
Aby toho nebylo málo, tak žlutou kartu vyfasoval za zbytečné řeči také Lucas Boyé a trenér Medina už své svěřence uklidňuje, protože případné vyloučení a hra deset na deset by Cádizu dala více šancí a prostoru k pomýšlení na bodový zisk.
64'
Za přílišné otálení při autovém vhazování si vykoledoval kartu žluté barvy Ricard Sánchez a tímto momentem se vykartoval pro víkendové ligové střetnutí.
63'
Přestože mohl ještě postupovat dopředu, tak se Carlos Neva rozhodl odcentrovat, dopředu vyrazil Jeremías Ledesma a balón zpacifikoval.
62'
Druhý poločas zatím příliš atraktivity nepobral. Červená karta průběhu zatím spíše ublížila, protože Granada kontroluje těsné vedení a soupeř se nedokáže v oslabení dostat do tlaku.
61'
Rychlá akce Cádizu úspěchem neskončila. Christopher Ramos zabral příliš pozdě a po nákopu Roberta Navarra balón nestihl.
60'
Znovu Rominigue Kouamé, jenž ze středu přihrával doleva na Maxiho Gómeze, jemuž nevyšla klička zpět do středu na Ricarda Sáncheze.
59'
Rominigue Kouamé podpořil ofenzivu a po pravé lajně utekl svému konkurentovi. Jenže centr mu vůbec nevyšel a míč poslal za spoluhráče Christophera Ramose.
58'
Červeno-bílí si zahrávají. Kombinují na vlastní polovině a na malém prostoru, přičemž soupeř se nebojí vysoko presovat.
58'
ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Sergi Guardiola.
57'
O pojistku vedení se pokoušel Gonzalo Villar, který vyzkoušel tvrdou střelu pravačkou a míč prosvištěl o kousek nad břevnem.
56'
Proti dvěma si věřil Christopher Ramos, který vyzkoušel průnik mezi nimi, ale protihráči jej šikovně zavřeli a míč získal Ignasi Miquel.
55'
Rubén Sobrino, vědom si svého blikance, ani neprotestoval. Pro Cádiz se samozřejmě jedná o velkou komplikaci, protože nyní bude pomýšlet na vyrovnání v oslabení.
54'
Je to tak! Předčasně míří do sprch Rubén Sobrino, jenž pod vlnou frustrace mimo dění hry loktem nesmyslně trefil Villara. Nebylo co řešit.
53'
Pulido jde zničehonic k obrazovce a opakované záběry odhalují, že by se snad mohlo červenat, a to podle všeho v hostujících řadách.
52'
Příliš vysoký a pomalý centr poslal do vnitra velkého pokutového území Rominigue Kouamé, Bruno Méndez míč bez problémů odhlavičkoval pryč z vápna.
51'
Úvod druhé půle se hodně kouskuje. Christopher Ramos sice získal balón pro sebe, jenže proti Carlosi Nevovi si pomohl viditelným faulem.
50'
Mylně si Rubén Sobrino myslel, že se píská faul na jeho osobu. Byl to totiž on, komu arbitr Pulido odpískal nedovolený zákrok.
49'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Bruno Méndez, jenž se hnal rukou za sebe a Luise Hernándeze trefil neúmyslně do rtu.
48'
Rubén Alcaraz se rozhodl zahrozit z volného přímého kopu. Rozehrávka se uskutečnila až na druhý pokus, technický pokus zamířil těsně nad břevno.
47'
Zatímco domácí trenér neudělal žádnou změnu v sestavě, tak hostující kouč střídal hned dvakrát, do hry se zapojují Kouamé s Navarrem.
46'
ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Robert Navarro.
46'
ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Rominigue Kouamé.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:13.
Úvodní dějství dlouhého prvního poločasu mezi Granadou a Cádizem přinesl jeden regulérní gól, o nějž se postaralo domácí mužstvo. Stalo se tak ve 22. minutě, kdy Boyé sklepl centr Zaragozy z přímého kopu pod sebe na Myrta Uzuniho, jenž v pádu dotlačil míč za záda Ledesmy. Hosté si brousili zuby na vyrovnání v nastaveném čase po nařízené penaltě, jenže arbitr Pulido ji po zhlédnutí opakovačky na obrazovce odvolal, takže Ferreira se nemusel strachovat o čisté konto.
45+11'
45+10'
Po zblokované střele Isaac Carcelén fotbalisté Cádizu kopali ještě jeden rohový kop, s nímž si defenziva domácího týmu poradila.
45+9'
Zaútočili si ještě i hosté. Jmenovitě Darwin Machís, jehož Ricard Sánchez nekompromisně vytlačil do zámezí a vysloužil si potlesk od fanoušků.
45+8'
Středem si věřil Myrto Uzuni, avšak Fali mu nedovolil pomýšlet na druhý vstřelený gól, neboť jej odstavil ukázkovým obranným zákrokem.
45+7'
Úvodní dějství se natahuje. Domácí kontrolují míč na útočné polovině a hledají cestičku ke druhému vstřelenému gólu.
45+6'
Penalta se ruší! Pulido nakonec přeci jen zkoumal střet Sobrina s brankářem a usoudil, že střet přeci jen nebyl takový, aby se měla konat „desítka“.
45+5'
Podle všeho se neřeší faul, ale spíše skutečnost, zda náhodou Rubén Sobrino nestál v době spoluhráčovy střely v ofsajdovém postavení.
45+4'
Stejně jako před prvním gólem Granady, tak i teď probíhá komunikace s videorozhodčím.
45+3'
Bude se kopat penalta! André Ferreira neudržel ne příliš povedenou střelu Machíse, načež podrazil Sobrina a arbitr Pulido bez váhání ukázal na bílý bod.
45+2'
Carlos Neva předvedl výbornou práci směrem dozadu. Počkal si na kličku Maxiho Gómeze a na dlouhou nohu mu pravačkou balón vypíchl.
45+1'
Isaac Carcelén volil ostrou nahrávku po pravé lajně, kterou zpracoval Álex Fernández, přes Sergia Ruize se však do šestnáctky neprotlačil.
44'
Hráči Granady vyrazili ve třech proti třem protihráčům. Gonzalo Villar volil nahrávku po pravé ruce, tu přečetl Luis Hernández.
43'
Druhá žlutá karta do hostujících řad v krátkém časovém sledu. Pěkně zblízka si ji prohlédl Christopher Ramos, když ve vzdušném souboji loktem bolestivě atakoval Villara.
42'
Žlutou kartu si vykoledoval Álex Fernández, který šel do skluzu, avšak místo balónu trefil jenom probíhajícího Alvara Fernandeze.
41'
Domácí pokusili štěstí vzduchem. Lucas Boyé byl adresátem centru, přes dobře pracujícího Faliho se ale k zakončení neprobojoval.
40'
Ricard Sánchez vyzkoušel dlouhý nákop za obranu, kam zabíhal Christopher Ramos, avšak nezvládl zpracování, takže hraje Granada.
39'
Darwin Machís znovu při kličkované, která k nebezpečí nevedla, neboť na okamžik i s balónem doputoval za postranní čáru.
38'
Po pravém křídle nabral vysokou rychlost Darwin Machís a měl v plánu se procpat až do vnitra šestnáctky, v čemž mu Alvaro Fernandez zabránil.
37'
Fali se zbavil osobního strážce a z velké vzdálenosti centroval do vápna, kde Bruno Méndez nechal balón dopadnout mimo hru.
36'
Cádiz nikam přehnaně nespěchá. Kombinuje v blízkosti poloviny hřiště a čeká, s čím přijde konkurent, který příliš nepresuje.
35'
Tlak Cádizu ještě chvíli pokračoval. Na závěr do vápna znovu přiletěl centr, ten kontroloval vyběhnuvší brankář André Ferreira.
34'
Rohový kop srovnání stavu nepřinesl. Vysoko do vzduchu se vyšplhal Bruno Méndez a hlavou balón poslal mimo velké vápno.
33'
Zdvojený Luis Hernández si pod tlakem poradil velmi dobře, když šikovně nastřelil Bryana Zaragozu a vybojoval aspoň autové vhazuování.
32'
Protiútok Cádizu neměl dlouhého trvání. Isaac Carcelén přecenil rychlostní schopnosti Sobrina, takže André Ferreira bude odkopávat od brány.
31'
Domácí jsou i nadále aktivnějším týmem. Carlos Neva si narazil s Miquelem, ale potom nepřesně nahrával Sánchezovi.
30'
Myrto Uzuni vymyslel pěkný pas vzduchem na Bryana Zaragozu, jehož střílený centr pod sebe Álex Fernández srazil na roh.
29'
Maxi Gómez zabojoval a hrací předmět udržel na lajně, aby následně přetlačil Sáncheze, avšak Sobrinovi přihrál za paty.
28'
Přenesení doprava mělo oči, ale na Ricarda Sáncheze byla přihrávka příliš ostrá, ve hře už ji přes veškerou snahu nestihl.
27'
Rubén Sobrino si věřil individuálně. Příliš daleko se neprocpal, Ricard Sánchez soupeře výborně vystál a tělem ho udržel za sebe.
26'
Aktivita domácího mužstva pokračuje. Myrto Uzuni se pokoušel o druhý střelecký úspěch, plavající pokus Jeremías Ledesma s problémy vyrážel mimo tři tyče.
22'
Po téměř dvouminutové debatě s hlavního videorozhodčím gól platí! Zaragoza odcentroval z přímého kopu na Boyého, jenž sklepával pod sebe na MYRTA UZUNIHO a ten v pádu zvládl balón dotlačit za Ledesmovy záda.
23'
Arbitr Pulido ještě celou situaci řeší s videorozhodčím. Hráči Granady i fanoušci tedy živí alespoň malé naděje na vedoucí gól.
22'
Domácí podruhé rozvlnili síť, ale ani tento gól neplatí! Centr z přímého kopu totiž Lucas Boyé dostal do ofsajdu, šikovné sklepnutí a gólové zakončení Myrta Uzunih přišlo vniveč.
21'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Rubén Alcaraz, který postavil strom do cesty Gonzalu Villarovi dávno poté, co soupeř přihrál.
20'
Pod tlakem Gonzalo Villar nevymýšlel nic složitého a poslal malou domů, André Ferreira neotálel a z první odkopával před Sobrinem na útočnou polovinu.
19'
Střed hřiště se uvolnil před Álexem Fernándezem, který vyslal prudkou ránu pravačkou, tu Bruno Méndez zblokoval levou nohou.
18'
Hostující fotbalisté zkouší štěstí kombinačně. Christopher Ramos nakonec zrychlil hru stříleným pasem středem, za nímž Rubén Sobrino natahoval nohu marně.
17'
Síť rozvlnil Lucas Boyé, ovšem nestihl se ani radovat a rozhodčí už dával jasně najevo, že branka neplatí pro zpracování rukou.
16'
Luis Hernández vyzkoušel oblouček za obranu, kam startoval Rubén Sobrino, balón k němu ale nepustil dobře pracující Bruno Méndez.
15'
Příliš dlouho otálel s rozehrávkou Ignasi Miquel a měl velké štěstí, že si Álex Fernández proti němu počínal nedovoleným způsobem.
14'
Proti vysokému centru vystartoval z brankové čáry André Ferreira a zaváhání nepřipustil, hrací předmět sebevědomě sebral do rukavic.
13'
Vysoký míč do šestnáctky kontroloval útočící Christopher Ramos a z otočky zvládl pravačkou zakončit, ale přímo do prostoru, kde byl André Ferreira.
12'
Dlouhý nákop středem Christopher Ramos sklepával hlavou k levé lajně, kam se Rubén Sobrino vydal pozdě a balón nestihl na hrací ploše.
11'
Granada podnikla další ze série nebezpečných protiútoků. Lucas Boyé se ovšem zamotal do vlastních kliček, Fali získal míč bez problémů.
10'
Centr na přední tyčku Rubén Sobrino prodlužoval naslepo za sebe do prostoru, kde Carlos Neva podržel na zádech Darwina Machíse.
9'
Ztrojený Myrto Uzuni dokázal přihrát za sebe na Ricarda Sáncheze, tomu nevyšlo přenesení doprava na Ignasiho Miquela.
8'
Pozdě přiběhl do souboje s Alcarazem Sergio Ruiz, arbitr Pulido celou situaci dobře viděl a správně odpískal nedovolený zákrok.
7'
Levou lajnou nabral vysokou rychlost Bryan Zaragoza, ale nedostalo se mu potřebné podpory, Isaac Carcelén soka přetlačil tělem.
6'
Jeden na jednoho si věřil Gonzalo Villar, ale kličku po pravé ruce avizoval dlouho dopředu a úspěšně jej odzbrojil Fali.
5'
Aktivita domácího mužstva pokračuje. Odražený balón si našel na hranici velkého vápna Lucas Boyé, leč zakončoval přímo do Ledesmy.
4'
Granada se standardce ubránila a o pár vteřin později sama zahrozila! Z pravé strany dostal přízemní pas do vápna Myrto Uzuni, prvním dotekem ovšem zakončoval pouze vedle brány.
3'
Po pravé lajně postupoval Isaac Carcelén, jenž se prosmýkl mezi dvěma pasivně stojícími konkurenty, načež nastřelil třetího a získal roh.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech, fotbalisté Cádizu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy zelené.
1'

Granada CF: Ferreira – R. Sánchez, Méndez, Miquel, Neva (C) – G. Villar, S. Ruiz, Fernandez – Uzuni, Boyé, Zaragoza.
Náhradníci: A. López – Callejón, V. Díaz, Manafá, Melendo, Petrović, Puertas, Rubio, Torrente, J. Vallejo, Arezo.
Trenér: Alexander Medina

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (C), L. Hernández, Fali, Pires – Sobrino, Alcaraz, Á. Fernández, Machís – C. Ramos, Ma. Gómez.
Náhradníci: Gil – Guardiola, J. Hernández, Chust, Kouamé, Mbaye, Meré, Navarro, Negredo, Ocampo, San Emeterio, Zaldúa.
Trenér: Sergio

Rozhodčí: Pulido – Prieto, Pérez de Mendiola.
Cádiz CF

Jak již bylo zmíněno, tak Cádiz je aktuálně sedmnáctý, tedy nesestupoval by, ovšem vyhráno nemá ani zdaleka, protože náskok na osmnáctou Celtu Vigo čítá pouhé dva body. Svěřenci trenéra Sergia neprohráli v lize už pětkrát v řadě, nicméně během této doby ani jednou nevyhráli, čtyřikrát remizovali 1:1 a naposledy hráli bez branek na domácím hřišti s Realem Sociedad. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Chris Ramos s pěti trefami.
Granada CF

Fotbalisty Granada čeká při honbě za udržením se v nejvyšší španělské soutěži těžká cesta. Po osmnácti kolech se totiž nachází v sestupovém pásmu, s osmi body jsou devatenáctí a na dnešního soupeře, který okupuje první nesestupovou pozici, ztrácí sedm bodů. Granada čeká na vítězství už od konce srpna, přičemž během této doby odehrála patnáct zápasů, v tom doposud posledním doma prohrála 0:3 se Sevillou. Střelecké produktivitě mužstva vévodí pětigóloví Bryan Zaragoza a Myrto Uzuni.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční podvečer. Vítám vás při sledování 19. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Granadou a Cádizem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.