Hlavní rozhodčí Lannoy ukončil dnešní utkání, které nabídlo hlavně velmi zajímavý druhý poločas. Domácí tým Galatasaray Istanbul nakonec porazil Real Madrid 3:2, ale postupu se nedočkal. První poločas byl velmi vyrovnaný, ale hosté měli více štěstí a po Ronaldově brance se dostali do vedení. Nicméně domácí celek vstoupil do druhého poločasu skvěle a v padesáté sedmé minutě vyrovnal na 1:1 nádhernou trefou Eboué. V sedmdesáté minutě se domácí fanoušci dočkali další vstřelené branky, o kterou se zasloužil Sneijder a o dvě minuty se trefil také Drogba. Na Ali Sami Yen Spor Kompleksi to v posledních minutách bylo velmi napínavé, ale Real Madrid si postup udržel a v devadesáté druhé minutě přidal svoji dnešní druhou branku Ronaldo, který postup jen potvrdil. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Střely na branku: Galatasaray Istanbul 7 ─ 5 Real Madrid.
Střely celkem: Galatasaray Istanbul 12 ─ 8 Real Madrid.
Držení míče: Galatasaray Istanbul 56% ─ 44% Real Madrid.
90+4
Žlutou kartu vyfasoval Nordin Amrabat.
90+4
Ošetřit potřebuje Ronaldo.
90+2
Real právě vstřelil branku!
Skvělou zpětnou přihrávkou se prezentoval Benzema, jenž přichystal svému spoluhráči stoprocentní šanci na gól. No a CRISTIANO RONALDO se do balonu opřel pravačkou a přesnou trefou snížil na 3:2.
90+2
Také Amrabat se pokusil o střelu, ale jeho pravačka byla nepřesná.
90+1
Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Zan, ale zamířil nepřesně.
90+1
Coentrão zahrál rukou a domácí tým dostal výhodu standardní situace.
90
Rozhodčí přidal tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Álvaro Arbeloa vyfasoval další žlutou kartu, tentokrát za protesty. Arbeloa tak musí předčasně opustit hrací plochu, protože druhá žlutá pro něj automaticky znamená kartu červenou.
89
Álvaro Arbeloa fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
87
Domácí fotbalisté se hodně snaží, ale Real Madrid se v posledních minutách brání statečně a chce si postup pohlídat.
85
V ofsajdové pasti se zapomněl Ronaldo, a tak sudí hru přerušil.
84
Další autové vhazování pro Real Madrid.
84
Autové vhazování ve prospěch hostů.
83
Hosté kombinovali na útočné polovině, ale domácí hráči se ubránili a získali míč ve svůj prospěch.
81
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Mesut Özil, přichází Raúl Albiol.
81
Drogba sice zaznamenal druhou vstřelenou branku, ale sudí ji neuznal, protože Drogba se zapomněl v ofsajdové pasti.
80
López hru výborně přečetl a centrovaný balon vyboxoval do bezpečí.
80
Volný přímý kop ve prospěch domácích.
80
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Emmanuel Eboué, přichází Johan Elmander.
79
Tak nakonec to vypadá, že Eboué ve hře pokračovat nemůže.
78
Özil vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
77
Eboué inkasoval úder do stehna, ale je v pořádku.
77
Rozehrávat bude López a domácí fanoušci reagují opět pískotem.
76
Domácí tým zahrával volný přímý kop, ale Melo fauloval a sudí hru přerušil.
75
Galatasaray cítí šanci a na svého soupeře vyvíjí obrovský tlak.
74
Odpovědět mohl Ronaldo, jenž si ukázkově zpracoval míč a ze své pravačky vyslal zajímavou střelu. Avšak tato střela skončila nad Muslerovou svatyní a domácí brankář zasahovat nemusel.
74
Autové vhazování pro Real Madrid.
73
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Karim Benzema.
72
Galatasaray právě vstřelil branku!
Máme tady další gól a domácí vedou už 3:1! DIDIER DROGBA obdržel na hranici malého vápna skvělou přihrávku a patičkou rozvlnil soupeřovu síť.
70
WESLEY SNEIJDER předvedl fotbalovou nádheru, kterou zakončil vstřelenou brankou a poslal Galatasaray do vedení. SNEIJDER obdržel přihrávku, obehrál bránící protihráče a přesnou trefou nedal hostujícímu brankáři šanci.
70
Domácí tým z rohového kopu nic nevytěžil.
69
Skvělý obranný zákrok si připsal Di María a nebezpečný centr odvrátil na rohový kop. Kdyby se tak nestalo, ke střele hlavou by se dostal Sneijder a mohl poslat domácí tým do vedení. Nicméně následuje pouze rohový kop ve prospěch domácích.
68
Ve druhém poločase jsou lepší domácí fotbalisté a ze své aktivity vytěžili zaslouženou branku.
67
Riera hledal centrovaným míče Drogbu, ale centr byl přetažený, a tak se k němu Drogba nedostal.
66
Drogba opět v šanci, ale López si počínal na jedničku a jedovatou střelu uklidil do své náruče.
66
Standardní situaci si vzal na starost Drogba, ale trefil pouze bránící zeď. Domácí u balonu zůstávají.
65
Higuaín fauloval a Galatasaray u balonu zůstane.
64
Eboué ze své kopačky vyslal vydařený centr, ale hosté se dokázali ubránit a balon odvrátili do bezpečí.
63
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Umut Bulut, přichází Sabri Sarıoğlu.
62
Tak to je opravdu neskutečné, co teď spálil Sneijder. Vynikající přihrávku obdržel Sneijder do velkého vápna, kde byl úplně sám, ale ve stoprocentní šanci branku netrefil.
61
Domácí hráči rozehráli nakrátko a pohybují se na útočné polovině.
61
Faulovaný byl Amrabat a Galatasaray dostane výhodu volného přímého kopu.
57
„Máme tady pravidlo: nedáš – dostaneš!“ EMMANUEL EBOUÉ se dostal do gólové šance a proměnil ji. V Istanbulu je vyrovnáno. Na gól přihrával Sneijder.
57
Di María připravil stoprocentní gólovou šanci pro Ronalda, ale ten svůj pokus z bezprostřední blízkosti mezi tři tyče nedopravil.
56
S balonem na kopačkách se na hřišti pohybují hosté a domácí fanoušci reagují velmi hlasitým pískotem.
54
Ošetřený Khedira se zapojil do hry.
54
Vypadá to, že Khedira bude v pořádku a vrátí se na zelený pažit.
54
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
53
Na trávníku zůstal ležet otřesený Khedira, ale sudí přerušil hru až po delším časovém úseku.
52
Domácí vyrazili do protiútoku, ale Pepe včas zasáhl a balon odkopl do zámezí.
52
Amrabat se vyhnul svému protihráči, ale míč si před sebe předkopl nepřesně a přišel o něj.
49
İnan obdržel přihrávku a odhodlal se ke střele z větší vzdálenosti. Avšak tento pokus byl nepřesný a skončil vysoko nad brankou.
48
Faulovaný byl Özil a hosté budou rozehrávat.
47
Před Lópezovou svatyní nastal ohromný zmatek, ale nakonec to pro Real Madrid skončilo dobře. López neudržel v rukavicích centrovaný balon, ale napodruhé jej vyboxoval do bezpečí. Sudí navíc hru přerušil a odpískal Drogbovi velmi přísný faul.
46
Autové vhazování pro domácí tým.
46
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Hamit Altıntop, přichází Nordin Amrabat.
46
Máme za sebou první poločas, ve kterém padla jedna branka, o kterou se zasloužil už v sedmé minutě Ronaldo. Domácí fotbalisté měli míč na kopačkách častěji, ale nic to nepřineslo. Galatasaray to má už velmi těžké a postup je mu velmi vzdálen.
Střely na branku: Galatasaray Istanbul 2 ─ 3 Real Madrid.
Střely celkem: Galatasaray Istanbul 3 ─ 4 Real Madrid.
Držení míče: Galatasaray Istanbul 53% ─ 47% Real Madrid.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+2
Běží poslední vteřinky prvního poločasu a u balonu jsou domácí.
45+1
Higuaín uvízl v ofsajdu a sudí hru okamžitě přerušil.
45
Rozhodčí přidal dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45
Faulovaný byl ve středu hřiště Ronaldo a provinil se opět Eboué, který už vyfasoval žlutou kartu.
43
Domácí fotbalisté už se stihli vrátit a rozehrávku napadají. Teď se fotbalistům v červeno-žlutých dresech podařilo vybojovat míč na své kopačky.
43
Melo přihrával nepřesně a Real Madrid pospíchá do protiútoku.
42
A máme tady další faul, kterého se dopustil Melo.
41
Bulut si dokázal na hranici pokutového území najít prostor pro střelu, ale ta skončila nad brankou, a tak López zasahovat ani nemusel. Domácí fanoušci ocenili snahu potleskem.
40
Eboué ze své kopačky vyslal velmi skvělou přihrávku, ale Drogbovi nevyšel krok, a tak se k míči nedostal.
39
Ve středu hřiště byl pro změnu faulován Sneijder a balonu se zmocní domácí fotbalisté.
39
Ronaldo už je na nohou a hra pokračuje. Nicméně tentokrát byl faulován Khedira a hosté budou opět rozehrávat. V těchto momentech je hra velmi rozkouskována.
38
Faulovaný byl Ronaldo a sudí musel hru přerušit. Eboué byl rozhodčím napomínán.
38
Přihrávku obdržel na hranici pokutového území Sneijder, balon si připravil na pravačku a vystřelil. Nicméně López hru přečetl a střelecký pokus bez potíží zlikvidoval.
37
Rohový kop pro domácí Galatasaray Istanbul.
36
Eboué odcentroval balon do pokutového území, kde si o něj říkal Bulut. Nicméně balon se k domácímu útočníkovi nedostal a připravený López jej lapil do rukavic.
36
Držení míče: Galatasaray Istanbul 54% ─ 46% Real Madrid.
36
Střely na branku: Galatasaray Istanbul 1 ─ 3 Real Madrid.
36
Střely celkem: Galatasaray Istanbul 1 ─ 4 Real Madrid.
34
Altintop odcentroval balon do pokutového území, ale Real Madrid se ubránil.
33
Standardní situaci si vzal na starost İnan, ale trefil pouze bránící zeď, která balon zblokovala na rohový kop.
33
Sudí ještě posouvá zeď, kterou si López postavil.
32
O faul si řekl Sneijder a Galatasaray dostane výhodu volného přímého kopu.
31
Hra po krátkém přerušení pokračuje. Essienovi přeji brzké uzdravení.
31
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází zraněný Michael Essien, přichází Álvaro Arbeloa.
30
Vypadá to, že Essien bude muset střídat.
30
Na trávníku zůstal ležet Essien, který se drží za zadní stehenní sval a sudí hru přerušil.
29
V blízkosti středového kruhu si balon vyměňují İnan a Altintop.
28
Eboué zahrál rukou a hosté budou rozehrávat.
26
Domácí tým vyslal do pokutového území zajímavý centr, ale Real Madrid se ubránil a vyrazil do protiútoku. Avšak z tohoto protiútoku nakonec nic nebylo, protože přihrávka pro Ronalda byla příliš dlouhá. U balonu už je Galatasaray a pohybuje se ve středu hřiště.
25
Modrić fauloval a Galatasaray bude rozehrávat.
25
Hosté z rohového kopu nic nevytěžili a míče se zmocnil domácí celek Galatasaray.
24
Ve velkém vápně přihrával patičkou Ronaldo a ke střele levačkou se probojoval Di María. Nicméně Muslera si připsal výtečný zákrok a nebezpečnou střelu zlikvidoval na rohový kop.
23
Sneijder odcentroval balon do pokutového území, kde se hosté ubránili, ale sudí navíc odpískal ofsajdové postavení, a tak bude rozehrávat López.
23
Galatasaray bude zahrávat volný přímý kop.
21
Real Madrid zahrával volný přímý kop, ale soupeř se bez potíží ubránil.
21
Na levém křídle spolupracovali Coentrão a Modrić. První jmenovaný byl faulován a sudí hru přerušil.
21
Faulovaný byl nyní Ronaldo, provinil se Eboué a hosté budou rozehrávat.
20
Žlutou kartu vyfasoval za protesty Wesley Sneijder.
19
Khedira přihrával nepřesně a míče se zmocnili domácí fotbalisté, kteří se nikam neženou.
19
Faulovaný byl Higuaín a hosté budou opět rozehrávat.
19
Real Madrid rozehrál nakrátko a s balonem se pohybuje na útočné polovině.
18
Faulovaný byl Essien a hosté budou rozehrávat.
17
K odraženému balonu se dostal Özil, ale sudí hru přerušil, protože Özil se zapomněl v ofsajdové pasti.
17
Higuaín vystřelil, ale jeho rána byla zblokována.
16
Skvěle si naběhl do pokutového území Sneijder, ale k balonu se nedostal, protože to měl na dlouhou nohu. Odkop od brány provede López.
16
Nicméně hosté se před touto standardní situací bez potíží ubránili a svého soupeře ke střele nepustili.
15
Míč na kopačkách mají domácí fotbalisté a nyní vybojovali rohový kop.
15
Higuaín už se zvedl z trávníku a pobíhá po hřišti.
14
Faulovaný byl Higuaín, ale sudí viděl celou situaci jinak a nedovolený zákrok nezapískal.
13
Drogba obdržel ve velkém vápně balon, ale místo střely zvolil nepřesnou přihrávku, kterou zachytil Khedira.
12
Na pravém křídle se uvolnil Essien, jenž ze své kopačky vyslal nepřesný centr a svým spoluhráčům se omluvil.
12
Real Madrid kombinuje na vlastní polovině a hledá si poustupnou cestu k soupeřově brance.
10
Autové vhazování ve prospěch hostujícího celku.
9
Ronaldo si přichystal míč na střelu a zakončil. Nicmémě Muslera byl tentokrát připraven a balon uklidil do svých rukavic.
7
Přihrávku do pokutového území obdržel Khedira, který prodlužoval balon na CRISTIANA RONALDA, jenž přesnou trefou rozvlnil soupeřovu síť a poslal hosty do brzkého vedení.
7
Özil odcentroval míč do velkého vápna, kde chtěl hlavičkovat Ronaldo, ale pozorný Muslera vyskočil ze všech hráčů nejvýše a balon vyboxoval na malou chvíli do bezpečí.
7
Real Madrid bude zahrávat rohový kop.
6
Essien vybojoval ve středu hřiště míč a hosté kombinují na útočné polovině. Domácí fanoušci reagují pískotem a bzučením.
6
Odkop od brány provede brankář López.
5
Přihrávku obdržel Eboué, ale podklouzl a branku hostí neohrozil.
5
Nyní se hraje v blízkosti středového kruhu, kde s balonem kombinují domácí hráči.
4
Sneijder fauloval a hosté budou rozehrávat.
4
Hosté z této standardní situace branku domácích neohrozili.
3
Ronaldo podnikl skvělý protiútok a domácí fotbalisté měli obrovské štěstí. Di María vystřelil, ale Muslera na poslední chvíli míč se štěstím zblokoval na rohový kop.
2
Nepovedený centr ze své kopačky vyslal Sneijder, a tak López zasahovat vůbec nemusel.
1
Modrić podnikl útočnou akci, ale proti dvěma protihráčům už ve velkém vápně neuspěl.
1
Hosté oblékli tradiční bílé komplety.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří budou hrát v tradičních červeno-žlutých dresech a v červených trenýrkách.
1
Stadionem zní hymna Ligy mistrů. Zápas začne s menším zpožděním.
-1
Hlavní sudí Lannoy přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 4.75, kurz na remízu 3.8 a kurz na výhru hostů 1.73.

Galatasaray Istanbul: Muslera ─ Eboué, Zan, Kaya, Riera ─ Altintop, Melo, İnan ─ Sneijder ─ Bulut, Drogba.

Real Madrid: López ─ Essien, Pepe, Varane, Coentrão ─ Khedira, Modrić ─ Di María, Özil, Ronaldo ─ Higuaín.

Rozhodčí: Lannoy ─ Cano, Annonier.
Úvodní vzájemné utkání se odehrálo na Estadio Santiago Bernabéu v Madridu, kde domácí Real Madrid porazil Galatasaray Istanbul 3:0. O branky se postarali Ronaldo, Benzema a Higuaín. Turecký celek vyšel střelecky naprázdno.
Galatasaray Istanbul se do čtvrtfinále probojoval přes německé Schalke, se kterým nejprve remizoval 1:1 a poté ho porazil 3:2.
Real Madrid se do čtvrtfinále dostal přes Manchester United, se kterým nejprve remizoval 1:1 a poté ho dokázal porazit 2:1.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Stéphane Lannoy, na čarách mu budou asistovat Frédéric Cano a Michael Annonier. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Laurent Stien a máme tady také brankové rozhodčí, kterými jsou Antony Gautier a Ruddy Buquet. Všichni pánové jsou z Francie.
Fotbalovým jevištěm bude dnes večer Ali Sami Yen Spor Kompleksi v Istanbulu.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu Ligy mistrů, která je nejprestižnější klubovou soutěží na světě. Dnes máme na programu odvetu čtvrtfinále, ve které bude domácí Galatasaray Istanbul hostit svého soupeře Real Madrid. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.