Rozhodčí Cakir ukončil dnešní pohledné utkání, ve kterém domácí Manchester United nestačil na svého soupeře Real Madrid, jemuž podlehl 1:2. V prvním poločase fauloval ve velkém vápně Ramos útočícího Rafaela, ale sudí penaltu neodpískal. První půle byla velmi vyrovnaná a skončila zaslouženým stavem 0:0. Na začátku druhého poločasu se do vedení dostali domácí fotbalisté, když si vlastní branku vstřelil Ramos. V padesáté šest minutě udělil rozhodčí červenou kartu a do sprch poslal Naniho. Hosté si pak vytvořili obrovský tlak a nepříznivé skóre otočili. Nejprve vyrovnal v šedesáté šesté minutě Modrič a o tři minuty později se trefil Ronaldo, který však zachoval respekt ke svému bývalému klubu a gól neslavil. Domácí hráči to měli v deseti lidech velmi těžké a tlak si pak vytvořili až ke konci zápasu, ale další vstřelené branky se nedočkali. Realu Madrid hodně pomohl také výkon brankáře Lópeze, který dnes doslova čaroval. Ke konci druhého poločasu fauloval v pokutovém území opět Ramos, ale ani tentokrát sudí penaltu neodpískal. První zápas skončil remízou 1:1 a dnešní zápas výsledkem 1:2. Čtvrfinále si zahraje Real Madrid, ve kterém změří své síly s vítězem zápasu AC Milán - Barcelona. Děkuji Vám za pozornost, přeji dobrou noc a Realu Madrid blahopřeji k postupu.
Střely do brankové konstrukce: Manchester United 1 - 1 Real Madrid.
Střely mimo branku: Manchester United 6 - 5 Real Madrid.
Zablokované střely: Manchester United 5- 6 Real Madrid.
Střely na branku: Manchester United 12 - 16 Real Madrid.
Střely celkem: Manchester United 18 - 21 Real Madrid.
Držení míče: Manchester United 39% - 61% Real Madrid.
90+5
Autové vhazování na útočné polovině pro Manchester United.
90+4
Nebezpečí však Real Madrid tentokrát svému soupeři nepřipravil.
90+4
A další dva rohové kopy ve prospěch hostů.
90+3
RonaldaNa druhé straně vystřelil Ronaldo, ale De Gea vyrazil balon na rohový kop.
90+2
Gól na hlavě měl Vidič, ale López vytasil ze své sbírky další brilantní zákrok a jedovatou střelu zlikvidoval.
90+2
Domácí hráči vyrazili do protiútoku a vybojovali rohový kop.
90+1
V obrovské šanci se ocitl Ronaldo, jenž vystřelil z bezprostřední blízkosti, ale připravený De Gea si počínal výborně a střelecký pokus zlikvidoval.
90
Turecký rozhodčí Cakir přidává pět minut nad rámec řádné hrací doby.
90
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
90
Sudí přerušil hru, ošetřit potřebuje López.
89
Kaká trefuje tyč! Následně se balon odrazil za záda domácího brankáře, ale pozorný De Gea se otočil a míč lapil do rukavic.
88
V posledních minutách se Manchester United velmi snaží, ale chybí mu kapka štěstí.
88
Domácí hráči zahrávali volný přímý kop, ale branku hostí neohrozili.
88
Žlutou kartu obdržel Pepe.
87
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Rafael, přichází Antonio Valencia.
86
Domácí hráči do pokutového území poslali prudký centr, ale Real Madrid se ubránil.
86
Ronaldo opět v šanci, ale i tentokrát De Gea střelecký pokus likviduje.
86
Na levém křídle obdržel přihrávku Ronaldo, jenž si přichystal míč na silnější nohu a vystřelil. Avšak domácího brankáře nyní nepřekonal.
84
Rooney si střihl nůžky, ale branku jen o kousíček přestřelil.
84
Van Persie obdržel přihrávku do běhu, ale proti Lópezovi neuspěl. Brankář Realu Madrid si připsal další úžasný zákrok a svůj tým ubránil před jasným inkasovaným gólem.
83
Hosté kombinují ve středu hřiště a domácí fanoušci reagují pískotem.
83
Carrick se ocitl v gólové šanci, ale López si připsal brilantní zákrok a střelecký pokus zlikvidoval.
83
Nyní následuje rohový kop ve prospěch domácích hráčů.
82
82
Evra odcentroval balon do pokutového území, ale Varane míč odhlavičkoval do bezpečí.
81
Autové vhazování pro Real Madrid.
81
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Ashley Young.
80
Welbeck se ve velkém vápně dostal ke střele, ale trefil pouze Ramose.
79
Na útočné polovině se pohybují hosté a domácí Manchester United se brání. Situace se zkomplikovala v padesáté šesté minutě, kdy červenou kartu vyfasoval Nani, a musel tak předčasně opustit hrací plochu. Od této chvíle je Real Madrid jasně lepším týmem a ty dvě vstřelené branky si naprosto zasloužil.
77
U balonu už hosté, ale Ronaldo uvízl v ofsajdu.
77
Na útočné polovině se pohybují hráči Manchesteru United.
75
73
Welbeck hlavičkoval, ale jeho střelecký pokus postrádal gólové parametry.
73
Hrací plochu opouští Cleverley, kterého nahrazuje Rooney.
73
Žlutou kartu vyfasoval Kaká.
72
Manchester United zahrával rohový kop, ale Real Madrid byl pozorný a svému soupeři nic nedovolil.
72
Michael Carrick vyfasoval žlutou kartu za protesty.
71
Ze hry odchází Özil, kterého nahrazuje Pepe.
69
Real právě vstřelil branku!
Higuaín z pravé strany poslal ke vzdálenější tyči přízemní centr, kde se výborně dokázal uvolnit CRISTIANO RONALDO, jenž ve skluzu trefil míč přesně mezi tři tyče.
66
Střelou zpoza vápna se prezentoval LUKA MODRIČ, jehož střelecký pokus nejprve zaplachtil do tyče, od které se poté odrazil do branky, a na Old Trafford tak máme vyrovnáno.
66
Manchester United hraje už deset minut pouze v deseti hráčích a Real Madrid má převahu. Nicméně domácí fotbalisté se úspěšně brání.
64
Po delší době byli u balonu domácí fotbalisté a dostali se s ním až na útočnou polovinu, kde výbornou kombinaci předvedli Giggs, Welbeck a van Persie. Třetí jmenovaný dokonce vystřelil, ale López byl připravený a míč uklidil do své náruče.
63
Real Madrid zahrával další rohový kop, ale nic nebezpečného nevymyslel.
62
V gólové šanci se ocitl Ramos, ale De Gea ho skvěle vychytal.
62
Následuje další rohový kop ve prospěch Realu Madrid.
61
Modrič odcentroval balon do pokutového území, kde se v šanci ocitl Varane, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
61
Obranný zákrok si připsal Rafael a hosté budou zahrávat další rohový kop.
60
Real Madrid dostal výhodu rohového kopu, ale branku domácího celku neohrozil.
59
Hřiště opustil Arbeloa, který dostal ve vzdušném souboji od Naniho naloženo. Nahradil ho Modrič.
58
Před touto standardní situací se domácí tým ubránil bez potíží.
58
Hra po krátkém přerušení pokračuje a Real Madrid bude zahrávat volný přímý kop.
56
Nani vyfasoval červenou kartu. Hráči se totiž srazili v souboji, ve kterém Nani svého protihráče kopl a podle sudího zahrál nohou příliš vysoko.
56
Sudí přerušil hru, na trávníku se srazili Nani a Arbeloa.
55
Nicméně fotbalisté Realu Madrid zůstávají u balonu.
54
Zajímavým centrem se prezentoval Higuaín, ale balon Ronalda u vzdálenější tyče nenašel.
53
Real Madrid vybojoval rohový kop, ale branku domácího celku ohrozit nedokázal. Hráči Manchesteru United poslali míč na malou chvíli do bezpečí.
53
Skvělý výkon dnes předvádí hlavně Giggs a Vidič.
52
Na útočné polovině je nyní Real Madrid, ale domácí fotbalisté se výborně brání.
48
Manchester United právě vstřelil branku!
Domácí fotbalisté vybojovali míč a postupně se přesunuli na útočnou polovinu, kde před Lópezovou svatyní způsobili obrovský zmatek. Nani se pak prezentoval skvělou přihrávkou, kterou tečoval Welbeck a jako poslední se balonu dotkl SERGIO RAMOS, jenž chtěl míč odkopnout do bezpečí, ale trefil se pouze do vlastní branky.
47
Autové vhazování na útočné polovině pro Real Madrid.
47
Vidič si připsal důležitý obranný zákrok a zastavil útočícího protihráče, kterým byl Kaká.
46
Van Persie přihrával na Naniho, ale Manchester United bude zahrávat pouze autové vhazování.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
José Mourinho musel v prvním poločase udělat jednu změnu v sestavě. Ze hry odešel Di María, kterého zřejmě trápil zdravotní problém a nahradil ho Kaká.
Rozhodčí Cakir ukončil bezbrankový první poločas. Hra byla velmi vyrovnaná a oba celky si dokázaly vytvořit gólové příležitosti. Na míči byl aktivnější Real Madrid, ale na střely to bylo vyrovnané. Prozatím sledujeme zajímavé utkání a doufejme, že druhý poločas bude stejně tak aktivní jako ten první.
Střely do brankové konstrukce: Manchester United 1 - 0 Real Madrid.
Střely mimo branku: Manchester United 3 - 2 Real Madrid.
Zablokované střely: Manchester United 3 - 3 Real Madrid.
Střely na branku: Manchester United 5 - 6 Real Madrid.
Střely celkem: Manchester United 8 - 8 Real Madrid.
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
45+1
Autové vhazování pro Manchester United.
45
Rozhodčí přidal jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Nepřesně vystřelil Ronaldo.
45
Hrací plochu opustil Di María, který se zranil. Nahradil ho Kaká.
44
Fotbalisté v zeleném jsou stále u balonu, ale k ohrožení branky domácího celku se prozatím nedostali.
43
Real Madrid kombinuje na vlastní polovině a pomalu se posouvá na polovinu soupeřovu.
43
Di María ve hře pokračovat nemůže a odchází do šaten.
42
42
41
Sudí přerušil hru, ošetřit potřebuje Di María.
41
Giggs našel výbornou přihrávkou Welbecka, ale ještě lepší obranný zákrok předvedl Varane, který Welbecka skluzem čistě zastavil.
40
Na vlastní polovině se autového vhazování zmocní Real Madrid.
38
Žlutou kartu vyfasoval Álvaro Arbeloa.
37
Faulovaný byl v pokutovém území Rafael, ale sudí penaltu neodpískal.
36
Khedira adresoval dlouhatánskou přihrávku pro rozběhnutého Ronalda, ale druhý jmenovaný se k balonu nedostal, protože přihrávka byla nepřesná.
35
V pokutovém území se srazil Vidič s Lópezem a sudí na chvíli hru přerušil. Oba hráči jsou už v pořádku a hra pokračuje.
35
Roh pro Manchester City.
34
Van Persie si ukázkově zpracoval míč a vystřelil, nicméně López balon vyboxoval. K odraženému balonu se pak dostal Welbeck, ale i jeho střelecký pokus López zlikvidoval.
33
Di María odcentroval balon do pokutového území, kde si nedovoleným zákrokem pomohl Ramos, a sudí tak hru přerušil.
32
Higuaín se ocitl v obrovské šanci, ale De Gea mu včas snížil střelecký úhel a útočník Realu Madrid vybojoval pouze rohový kop.
32
Na bližší tyči hlavičkoval Varane, ale jeho střelecký pokus gólové parametry neměl.
31
Higuaín vystřelil, ale pozorný Carrick střelu zblokoval na rohový kop.
30
Do pokutového území přilétl další centrovaný balon a k hlavičce se dostal Coentrão, jenže pozorný De Gea si pro míč vyskočil a uklidil jej do koše.
30
Centrovaný míč odkopl na malou chvíli do bezpečí van Persie.
30
Rohový kop bude zahrávat Real Madrid.
29
Autové vhazování pro Real Madrid na útočné polovině.
29
Nani se probojoval ke střele, ale trefil pouze bránící protihráče.
28
Do obrovské šance se přiřítil Ronaldo, ale Vidič si připsal skvělý obranný zákrok a Ronaldovu střelu zablokoval.
27
V šanci se ocitl Arbeloa, ale Vidič jeho střelecký pokus zablokoval.
26
Nani odcentroval balon na vzdálenější tyč, kde se nepřesnou střelou prezentoval van Persie.
25
Welbeck nastartoval své rychlé nohy a doběhl až do velkého vápna. Následně si přichystal míč na střelu, ale Ramos ji zblokoval na rohový kop.
24
Faulem se provinil Khedira a rozehrávat bude domácí tým.
24
Na levém křídle utekl Ronaldo a následně adresoval do velkého vápna zajímavou zpětnou přihrávku. Cleverley si však připsal důležitý obranný zákrok a míč odkopl do bezpečí.
21
K odraženému balonu se jako první dostal Welbeck, ale brankáře Lópeze nepřekonal. Gólman Realu Madrid měl obrovské štěstí, že střelu zlikvidoval a zároveň si připsal důležitý zákrok, díky kterému se skóre nemění.
21
Giggs odcentroval míč na přední tyč, kde se ke střele hlavou probojoval Vidič, ale trefil pouze tyč!
20
Rozhodčí uklidňuje v pokutovém území Welbecka.
20
Rohový kop vybojoval aktivní Giggs.
19
Domácí fotbalisté okamžitě vyrazili do protiútoku.
19
Hosté se pohybují na soupeřově polovině, kde nyní výborně a důrazně odebral míč svým protihráčům domácí Cleverley.
19
Žlutou kartu za faul vyfasoval Evra. Faulovaný byl Di María.
18
Real Madrid se ubránil a vyrazil do protiútoku.
18
Nani pronikl s míčem až do velkého vápna, kde ho čistě zastavil Varane. Následuje rohový kop ve prospěch domácích hráčů.
18
Hosté rozehráli rychle, ale stejně tak rychle přišli o míč.
17
Na polovině hřiště fauloval Evra a Real Madrid bude rozehrávat.
17
Na vlastní polovině kombinují Özil, Coentrão a Ramos.
15
V ofsajdu uvízl van Persie.
15
Domácí hráči zahrávali rohový kop, ale svého soupeře neohrozili.
15
Legenda Manchesteru United hledala centrem u vzdálenější tyče van Persieho, jenž vystřelil z první, ale trefil pouze bránícího protihráče.
14
Do protiútoku vyrazil Welbeck, ale Varane ho zastavil. Nicméně Welbeck u balonu zůstal a přihrál Giggsovi.
14
Van Persie odcentroval míč na bližší tyč, ale fotbalisté Realu Madrid se bez potíží ubránili. Odkop od branky provede López.
13
Manchester United bude zahrávat rohový kop.
13
Di María se pokoušel překvapivou přihrávkou poslat do velkého vápna Ronalda, ale domácí hráči hru přečetli a vyrazili do protiútoku.
12
U míče opět hosté a opět se postupně přesouvají na útočnou polovinu.
11
Real Madrid se postupně prokombinoval na útočnou polovinu. Zajímavou přihrávku obdržel Higuaín, ale Vidič mu skvěle vykryl prostor a útočník Realu Madrid branku minul.
11
Hra po krátkém přerušení pokračuje a pokračuje v ní také Cleverley, který se nakonec obešel bez lékařského ošetření.
10
Sudí přerušil hru, na trávníku zůstal ležet Cleverley.
9
Útočnou akci domácích zastavil praporek sudího. V ofsajdu se zapomněl van Persie.
9
Domácí fotbalisté se přesunuli na útočnou polovinu, ale Real Madrid rozehrávku výborně napadá a svého soupeře k Lópezově svatyni nepouští.
8
Manchester United se však bez problémů ubránil a nyní kombinuje na vlastní polovině.
7
Welbeck fauloval a Real Madrid dostal výhodu standardní situace. Nyní hráči v zeleném vybojovali další standardku, tentokrát rohový kop.
7
Na nabíhajícího si Welbecka mířil centr, ale byl příliš dlouhý a připravený López uklidil balon do rukavic.
6
Real Madrid opět vybojoval míč, ale tentokrát se s ním příliš dlouho nepomazlil. Domácí hráči rozehrávku výborně napadali a kulatý nesmysl se přemístil na jejich kopačky.
5
Giggs rychle rozehrával, ale přihrával pouze do ofsajdu, ve kterém uvízl van Persie. Míč do hry uvedou hosté.
5
Autového vhazování se zmocní domácí Manchester United.
4
Volný přímý kop si vzal na starost Ronaldo, jenž ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, ale trefil pouze bránící zeď.
3
Giggs fauloval a Real Madrid dostane výhodu standardní situace. De Gea si už pečlivě staví zeď.
3
U balonu jsou hosté a přesouvají se na útočnou polovinu.
2
Domácí fotbalisté zvolili dlouhý nákop za obranu, kam si nabíhal Nani. Nicméně López hru výborně přečetl a před dotírajícím se Nanim míč uklidil do své náruče.
1
Celý stadion aplaudoval Ronaldovi, který je bývalým hráčem Manchesteru United.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří budou hrát v zelených kompletech. Domácí hráči zvolili tradiční rudé dresy a bílé trenýrky.
1
-3
Stadionem zní hymna Ligy Mistrů.
-4
Hlavní rozhodčí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.
První utkání skončilo nerozhodným stavem 1:1. Obě branky padly v prvním poločase a obě byly vstřeleny hlavou. Skóre otevřel ve dvacáté minutě Welbeck a o deset minut později vyrovnal na 1:1 aktivní Ronaldo. Real Madrid byl aktivnějším týmem, ale šance byly vyrovnané, a tak byla remíza zasloužená.
-29
Hráči obou týmů jsou na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.
Dnešní zápas bude speciální pro Ryana Giggse, protože odehraje svůj tisící zápas za Manchester United. Navíc devětatřicetiletá legenda prodloužila kontrakt i na příští sezonu.

Manchester United: De Gea ─ Rafael, Ferdinand, Vidič, Evra ─ Carrick, Cleverley ─ Nani, Welbeck, Giggs ─ van Persie.

Real Madrid: López ─ Arbeloa, Ramos, Varane, Coentrão ─ Khedira, Alonso, Di María, Özil, Ronaldo ─ Higuaín.

Rozhodčí: Cakir ─ Duran, Ongun.
Pravděpodobné estavy:

Manchester United: De Gea ─ Rafael, Evans, Ferdinand, Evra ─ Carrick, Cleverley ─ Welbeck, Rooney, Kagawa ─ Van Persie.

Real Madrid: López ─ Arbeloa, Varane, Ramos, Coentrão ─ Khedira, Alonso ─ Di María, Özil, Ronaldo ─ Benzema.
Za Real Madrid nenastoupí brankář Iker Casillas, který stále chybí kvůli zlomenému palci na levé ruce.
V dnešním utkání se neobjeví Phil Jones, který má potíže se zraněným kotníkem. Chybět bude také Paul Scholes, kterého trápí poraněné koleno.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího týmu 3.1, na remízu pak kurz 3.5 a kurz na výhru hostů 2.25.
Real Madrid postoupil do osmifinále ze skupiny D, kde skončil na druhém místě. V této skupině narazil španělský tým na anglický Manchester City, nizozemský AFC Ajax a německý Dortmund. Real Madrid se z výhry radoval třikrát (Real Madrid 3:2 Manchester City, AFC Ajax 1:4 Real Madrid a Real Madrid 4:1 AFC Ajax), dvakrát remizoval (Real Madrid 2:2 Dortmund, Manchester City 1:1 Real Madrid) a jednou poznal chuť porážky (Dortmund 2:1 Real Madrid). Celkové skóre bylo 15:9 a hráči Realu Madrid vytěžili celkem jedenáct bodů.
Manchester United se do osmifinále kvalifikoval ze skupiny H, kde skončil na prvním místě. Rudí ďáblové v této skupině narazili na týmy Galatasaray SK, CFR Cluj a SC Braga. Fergusonovi svěřenci se čtyřikrát radovali z výhry (Manchester United 1:0 Galatasaray SK, CFR Cluj 1:2 Manchester United, Manchester United 3:2 SC Braga a SC Braga 1:3 Manchester United), ani jednou neremizovali a dvakrát prohráli (Galatasaray SK 1:0 Manchester United, Manchester United 0:1 CFR Cluj). Manchester United získal celkem dvanáct bodů a celkové skóre bylo 9:6.
Fotbalovým jevištěm bude svatostánek Old Trafford. Tento stadion sídlí v Manchesteru a má kapacitu 76 212 míst. „Divadlo snů,“ jak se tomuto místu přezdívá, je po Wembley druhým největším fotbalovým stadionem v Anglii, třetím největším ve Velké Británii a jedenáctým největším v Evropě.
Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Cuneyt Cakir, na čarách mu budou asistovat Bahattin Duran a Tarik Ongun. Pomáhat bude také čtvrtý rozhodčí Mustafa Eyisoy. Všichni pánové jsou z Turecka.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu Ligy mistrů, která je nejprestižnější klubovou soutěží na světě. Dnes pokračujeme odvetou osmifinále, ve kterém domácí Manchester United přivítá svého soupeře Real Madrid. Dnešní duel bude naprostým šlágrem a žádný fotbalový nadšenec si jej nenechá ujít. Komentářem fotbalového dění z Old Trafford Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.