Dnešní utkání sledovalo 76 000 diváků.
Střely na branku: Real Madrid 10:4 Borussia Dortmund.
Střely celkem: Real Madrid 21:7 Borussia Dortmund.
Držení míče: Real Madrid 59% ─ 41% Borussia Dortmund.
Bílý balet dnes bojoval o zázrak a málem se to podařilo. Úvod utkání začal ve velkém tempu, ale aktivita pak postupně uvadla a hrálo se převážně mezi pokutovými územími. Na zajímavé šance jsme si dnes stěžovat však nemohli a těžit z nich mohly oba týmy. Povedlo se to pouze domácím a to až v 83. minutě, kde se střelecky prosadil Benzema, o pět minut později přišla další branka, tentokrát v podání Ramose. Webb nastavil 5 minut nad rámec řádné hrací doby, ale fotbalisté Realu Madrid už se důležité třetí branky nedočkali, a museli se tak s Ligou mistrů rozloučit. Do finále postupuje Borussia Dortmund, která úvodní utkání vyhrála 4:1 a dnes Realu Madrid podlehla 2:0, celkově tak 4:3 ve prospěch Dortmundu.
90+6
O pokutový kop žádá Ronaldo, ale Webb je jiného názoru.
90+5
Útok domácích byl zastaven kvůli ofsajdovému postavení.
90+5
Další autové vhazování pro domácí.
90+4
Autové vhazování pro Real Madrid.
90+3
Do pokutového území přispěchal i López, ale na centrovaný balon si vyskočil Ramos. Druhý jmenovaný svůj pokus mezi tři tyče neusměrnil.
90+3
Rohový kop pro Real Madrid.
90+2
V ofsajdu uvízl Reus.
90+1
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Felipe Santana.
90
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89
Hra je přerušena, na hrací ploše leží Bender.
88
Real právě vstřelil branku!
Domácí hráči způsobili před soupeřovou svatyní obrovský rozruch a navýšili vedení na 2:0. SERGIO RAMOS obdržel výbornou přihrávku do velkého vápna, kde si dal míč na levačku a nekompromisně vystřelil. Brankář Weidenfeller byl bez šance a inkasované brance zabránit nedokázal.
88
Benzema mohl skóre navýšit, ale Weidenfeller vytasil ze své sbírky brilantní zákrok a zlikvidoval stoprocentní gólovou šanci.
88
Další roh pro Real Madrid.
87
Modrić vybojoval rohový kop.
87
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Sebastian Kehl.
86
Další aut pro Real Madrid.
86
Autové vhazování pro Real Madrid a zápletka utkání pokračuje.
85
Ramos se ocitl opět v šanci, ale ani tentokrát si na hostujícího brankáře nepřišel.
85
Volný přímý kop si vzal na starost Özil a k hlavičce se dostal Ramos, ale Weidenfeller zasáhl výborně a jedovatý pokus zneškodnil.
84
Faulovaný byl Modrić a Real Madrid dostane výhodu standardní situace.
83
Roman Weidenfeller nechtěl svým protihráčům vrátit balon a obdržel žlutou kartu.
83
KARIM BENZEMA dává svůj pátý gól v letošním ročníku Ligy mistrů a Realu Madrid dává kousíček naděje. Domácí tým potřebuje vstřelit ještě dva góly. BENZEMA to vyřešil opravdu výtečně. Výborně se uvolnil u bližší tyče, ukázkově si připravil míč na střelu a zakončil technicky, hostující brankář byl bez šance.
82
Real Madrid se ubránil a potom uvízl Reus v ofsajdu.
82
Borussia Dortmund bude zahrávat rohový kop.
81
Sami Khedira vyfasoval velmi přísnou žlutou kartu.
79
Schmelzer poslal míč do pokutového území, ale sudí odpískal faul, protože Lewandowski uvízl v ofsajdu.
79
Následuje volný přímý kop ve prospěch Dortmundu.
79
Sergio Ramos fauloval a uviděl žlutou kartu.
77
Modrić odcentroval balon do velkého vápna, kde nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Navíc výborně zasáhl Hummels, který dnes hraje skvělý zápas.
77
Faulovaný byl Di Maria a domácí tým bude rozehrávat.
76
Hosté si dokázali vytvořit skvělou pozici, ale Lewandowski v obrovské šanci trefil pouze bránícího protihráče, který střelecký pokus zablokoval.
73
Nepřesnou střelou se prezentoval také Khedira.
72
Ke střele se probojoval Kaká, ale jeho střelecký pokus skončil metr vedle levé tyče.
72
Přihrávky: Real Madrid 404 ─ 230 Borussia Dortmund.
70
Přihrávku na hranici pokutového území obdržel Ronaldo, přichystal si balon na pravačku a vystřelil. Tato střela však skončila vysoko nad brankou, a Weidenfeller tak zasahovat nemusel.
67
Poslední změna v sestavě domácích. Ze hřiště odešel Alonso, kterého nahradil Khedira.
67
Kaká přihrával do velkého vápna, kde se balonu zmocnil Di Maria. Nicméně druhý jmenovaný branku hostí neohrozil.
66
Reus fauloval Ramose a domácí budou rozehrávat.
63
Do konce řádné hrací doby zbývá necelá půlhodina a fotbalistům Realu Madrid začíná téct pořádně do bot.
63
V šanci se ocitl také Lewandowski, ale mířil nepřesně.
62
Benzema uvízl v ofsajdu.
62
López si připisuje brilantní zákrok a likviduje stoprocentní šanci, kterou měl na kopačce Gündogan. Tento zákrok byl opravdu výtečný, protože Gündogan byl úplně sám a pálil z bezprostřední blízkosti.
61
Faulovaný byl Piszczek, provinil se Alonso.
57
Mourinho udělal dvě změny v sestavě. Ze hry odešli Coentrão a Higuaín, které nahradili Kaká a Benzema.
57
56
Higuaín vybojoval autové vhazování pro Real Madrid.
55
Piszczek vhodil míč až do pokutového území, ale domácí fotbalisté se ubránili a hrozícímu nebezpečí včas zabránili.
54
Autové vhazování pro Borussii.
53
Real Madrid se před touto standardní situací ubránil bez potíží.
53
Dortmund dostane výhodu rohového kopu.
51
V ofsajdu uvízl Reus a sudí musel hru přerušit.
50
Hosté vystihli nepřesnou rozehrávku domácích fotbalistů a vyrazili do protiútoku. Na pravém křídle se uvolnil Lewandowski, jenž později obdržel přihrávku. Pak si útočník Dortmundu připravil balon na střelu a zakončil, ale trefil pouze břevno.
49
Do šance se dostal Lewandowski, ale jeho střelecký pokus byl velmi nepřesný.
47
Özil odcentroval míč do pokutového území, kde se ke střele hlavou sice probojoval Ramos, ale branku hostí neohrozil.
46
A máme tady další rohový kop pro domácí tým.
46
46
Do prvního poločasu lépe vstoupil domácí Real Madrid, který si dokázal vypracovat hned několik šancí, ale obrana Dortmundu společně s brankářem Weidenfellerem se dokázali vždy ubránit. Ve 13. minutě měl gól na kopačce zabiják Lewandowski, ale Lópeze nepřekonal. Hosté se pak do žádné stoprocentní příležitosti už nedostali.
Střely na branku: Real Madrid 3:2 Borussia Dortmund.
Střely celkem: Real Madrid 9:2 Borussia Dortmund.
Držení míče: Real Madrid 56% ─ 44% Borussia Dortmund.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+2
Modrić už je na nohou a pokračuje ve hře.
45+2
Úder do obličeje inkasoval Modrić a zůstal ležet na hrací ploše.
45+1
Standardní situaci si vzal na starost Ronaldo, ale mířil vysoko nad branku, a tak Weidenfeller zasahovat nemusel.
45+1
Sven Bender obdržel žlutou kartu a Real Madrid dostane výhodu volného přímého kopu.
45
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45
Grosskreutz uvízl v ofsajdu a sudí musel hru přerušit.
43
İlkay Gündoğan fauloval Özila a obdržel žlutou kartu.
43
Gonzalo Higuaín obdržel žlutou kartu.
42
A máme tady další ofsajd, ve kterém uvízl Higuaín.
42
Tentokrát Coentrão odcentroval balon do vápna, kde číhal připravený Weidenfeller.
42
Coentrão vybojoval autové vhazování.
40
Özil uvízl v ofsajdové pasti.
40
Higuaín si udělal prostor a pak poslal míč k bližší tyči, kde si o balon říkal Ronaldo. Brankář Weidenfeller byl pozorný, balon uklidil ro rukavic, a Ronaldo se tak ke střele nedostal.
39
Domácí fotbalisté rozehráli okamžitě a Ronaldo pak odcentroval balon do pokutového území. Nicméně obrana Dortmundu se ubránila.
39
Subotić se provinil faulem a rozehrávat bude Real Madrid.
38
Autové vhazování pro domácí tým.
38
Další ofsajd, tentokrát se v něm ocitl Higuaín.
37
Útočnou akci Realu zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Ronaldo.
36
Na Ronalda mířil zajímavý centr, ale připravený Piszczek si připsal obranný zákrok a balon odhlavičkoval do bezpečí.
36
Nepřesnost na straně Dortmundu a následuje autové vhazování pro Real Madrid.
35
Ronaldo svůj tým ubránil a balon odvrátil do bezpečí, avšak hosté u míče zůstávají.
35
Blaszczykowski vybojoval rohový kop a Real Madrid se bude muset bránit.
33
V posledních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a Mourinho už emotivně žene své svěřence do útoku.
31
Nepřesně teď centroval Essien a Borussia bude rozehrávat.
30
Di Maria hledal dlouhým nákopem Ronalda, ale přihrávka byla na Ronaldovu delší nohu, a tak se k míči nedostal.
29
Essien vybojoval autové vhazování pro Real Madrid.
28
Bender fauloval a rozehrávat bude domácí tým.
27
Autového vhazování se zmocní hosté.
26
Borussia dostala výhodu volného přímého kopu, ale hráči Realu se ubránili bez potíží.
26
Faulovaný byl Lewandowski. Nedovoleným zákrokem ho zastavil Fábio Coentrão a za prohřešek uviděl žlutou kartu.
26
Držení míče: Real Madrid 63% ─ 37% Borussia Dortmund.
25
Di Maria obdržel zajímavou přihrávku a pak se dostal ke střele, avšak Hummels byl připraven a prudkou střelu zablokoval.
24
Hosté získali míč pro sebe a vyrazili do protiútoku. Nicméně z tohoto protiútoku nic nehrozilo a domácí se ubránili.
23
Domácí fotbalisté jsou opět u balonu a zase na útočné polovině.
22
Piszczek vystřelil, ale Varane jeho pokus zablokoval úspěšně.
22
Pro složitou přihrávku sprintoval Higuaín, ale balon na hrací ploše už nestihl. Bude následovat autové vhazování pro Dortmund.
21
Vrátit se stihl Ramos a připsal si skvělý obranný zákrok, kterým zastavil útočnou akci soupeře.
21
Dortmund se ubránil i nyní a peláší do protiútoku.
21
Real Madrid to zkouší znovu, u balonu je Essien.
20
Borussia se dostala po dlouhé době na útočnou polovinu, ale svému soupeři problémy nenadělala.
19
Di María se uvolnil a poté přenesl hru na levou stranu, kde se objevil Ronaldo, avšak portugalský borec se střelecky neprosadil.
19
Autového vhazování se zmocní Borussia Dortmund.
18
Real Madrid je u míče a pohybuje se s ním na útočné polovině. Nicméně hosté se statečně brání a obrovskému tlaku úspěšně odolávají.
17
Faulovaný byl Essien, provinil se Hummels.
17
16
V úvodních minutách sledujeme výborný fotbal, který přináší spoustu střeleckých příležitostí a také příležitosti gólových.
14
V šanci také Özil, který postupoval sám na hostujícího brankáře, ale bohužel neuspěl.
14
Ze hry odešel zraněný Götze, kterého nahradil Grosskreutz.
13
Na druhé straně měl gól na kopačce Ronaldo, ale ani on se střelecky neprosadil a také brankář Weidenfeller si připsal skvělý zákrok.
13
Dortmund zahrával volný přímý kop a ve stoprocentní šanci se ocitl Lewandowski, jenž si míč ukázkově zpracoval a pak vypálil. Brankář López si připsal brilantní zákrok a jedovatou gólovku zlikvidoval.
13
Vypadá to, že Götze bude muset střídat, trápí ho nějaké zdravotní potíže.
12
Hráči v černo-žlutých dresech přišli o balon, ale za malou chvíli jej vybojovali zpět.
12
Özil si výtečně poradil s Benderem, ale na Hummelse si už nepřišel.
12
11
Özil odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde se do zakončení hlavou dostal Higuaín, ale sudí mu odpískal ofsajd.
10
Na útočné polovině si pro faul došel Higuaín. Bude následovat volný přímý kop ve prospěch Realu.
10
Hráči Realu Madrid kombinují na vlastní polovině a přesouvají se do středu hřiště.
10
Hosté balon na svých kopačkách příliš dlouho neudrželi a už se musí zase bránit.
9
Autové vhazování ve prospěch Dortmundu.
9
Hráči v bílých kompletech jsou stále u balonu a hosté se musí pozorně bránit.
8
Özil se dostal s balonem do velkého vápna a následně přihrál Ronaldovi. Nicméně druhý jmenovaný pálil nepřesně, a branku hostí tak neohrozil.
8
Na centrovaný balon si naskakoval Ramos, ale bohužel se k míči nedostal.
8
Bude následovat další rohový kop ve prospěch domácího celku.
7
Nicméně Borussia se i tentokrát ubránila, ale domácí tým u balonu zůstává.
7
Real Madrid bude zahrávat rohový kop.
6
Piszczek fauloval Ramose a domácí budou rozehrávat.
6
Na druhé straně se v šanci ocitl Lewandowski, ale na Lópeze si nepřišel.
5
Nepřesně teď vystřelil Di María, a tak hostující brankář zasahovat nemusel.
4
Real Madrid dostal výhodu rohového kopu, ale nic z něj nevytěžil.
4
V gólové šanci se ocitl Higuaín, ale ve stoprocentní šanci neuspěl a brankář Weidenfeller jej výborně vychytal. Pochvalu zaslouží také Modrić, který aktivně vybojoval míč.
4
Hosté vybojovali balon na své kopačky a vyrazili do protiútoku, který se jim nakonec nepovedl.
3
V těžké pozici se ocitl Di María a o balon přišel. Spoluhráči pak jeho chybu napravili a získali míč zpět do své moci.
2
U balonu jsou stále domácí fotbalisté.
2
Özil odcentroval balon k bližší tyči, ale připravený Hummels míč odhlavičkoval do bezpečí.
2
Domácí hráči vybojovali rohový kop.
1
V ofsajdové pozici se ocitl Reus, a sudí tak musel hru přerušit.
1
Domácí fotbalisté se oblékli do tradičních bílých kompletů.
1
Míč do hry uvedli fotbalisté Dortmundu, kteří dnes budou hrát v tradičních černo-žlutých dresech a v černých trenýrkách.
1
-2
Fanoušci připravili krásné choreo a na stadionu panuje výborná atmosféra.
-3
Stadionem zní hymna Ligy mistrů.
-4
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Hráči jsou připravení v tunelu a čekají na pokyn pořadatelů ke vstupu na hrací plochu.

Real Madrid: López ─ Essien, Varane, Ramos, Coentrão ─ Modrić, Alonso ─ Di Maria, Özil, Ronaldo ─ Higuaín

Borussia Dortmund: Weidenfeller ─ Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer ─ Gündogan, Bender ─ Blaszczykowski, Götze, Reus ─ Lewandowski

Rozhodčí: Webb ─ Cann, Mullarkey.
V prvním utkání zvítězila Borussia Dortmund, která porazila Real Madrid 4:1. Všechno začalo už v 8. minutě, kdy se trefil Lewandowski, ale ve 43. minutě vyrovnal na 1:1 Ronaldo. První poločas byl vyrovnaný, a tak nikdo nečekal, že Borussia zvítězí takovým rozdílem. A byl to znovu Lewandowski, kdo se trefil v 50., v 55. a i v 67. minutě. Útočník Dortmundu tak převálcoval Real Madrid 4:1, tři branky padly ze hry a jedna z pokutového kopu. Fotbalisté Realu Madrid to budou mít v odvetě velice složité.
Real Madrid se do semifinále dostal přes Galatasaray Istanbul, který nejprve porazil 3:0, ale v odvetě mu podlehl 3:2. První zápas byl jednoznačný, ale odvetný už tolik ne. Ronaldo poslal Real sice do vedení, ale Galatasaray Istanbul dokázal nepříznivé skóre otočit na 3:1, o branky se postarali Eboué, Sneijder a Drogba. Druhý poločas byl ze strany tureckého týmu velmi sympatický, ale na postup to nestačilo. Navíc těsně před konečným hvizdem přidal branku opět Ronaldo a utkání skončilo 3:2. Real sice prohrál, ale díky prvnímu vítězství 3:0 postoupil mezi nejlepší čtyřku.
Borussia Dortmund do semifinále postoupila přes španělskou Málagu, se kterou na venkovní půdě remizovala 0:0. Ovšem odveta byla velmi zajímavá a musela bavit i nezaujatého diváka. Ve 25. minutě šla do vedení Málaga, ale ve 40. minutě Borussia vyrovnala. Osm minut před koncem řádné hrací doby poslal Málagu do vedení Eliseu a fanoušci tohoto celku už věřili v semifinále. Rozhodčí Thomson však nastavil čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby a v těchto minutách se stalo něco neuvěřitelného, protože Borussia dokázala během dvou minut vstřelit dvě branky, a otočila tak nepříznivé skóre 1:2 na 3:2. O tyto důležité branky se postarali Reus a Santana.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Howard Webb, na čarách mu budou asistovat Darren Cann a Michael Mullarkey. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Stephen Child. Vypomáhat budou také brankoví rozhodčí Mike Dean a Michael Oliver. Všichni pánové jsou z Anglie.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 1.62, kurz na remízu pak 4.3 a kurz na výhru hostů 5.0.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu Ligy mistrů, která je nejprestižnější klubovou soutěží na světě. Dnes máme na programu odvetu semifinále, ve které Borussia Dortmund zavítá na Estadio Santiago Bernabéu, kde ji bude hostit domácí Real Madrid. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.