Sudí Clattenburg dnes naposledy fouká do píšťalky a domácí fanoušci se radují. Spartak Moskva poráží v poměru 2:1 Benficu Lisabon. O důležitý gól se postaral již ve třetí minutě Carioca, ale po půl hodině srovnal na 1:1 Lima. Nicméně dvě minuty před koncem prvního poločasu si dal nešťastný vlastní gól Jardel a díky němu domácí vítězí. Sledovali jsem zajímavý zápas a já Vám děkuji za pozornost. Hezký večer.
90+5
Žlutou kartu obdržel také Ari.
90+2
Žlutou kartu vyfasoval Welliton.
90+4
Sudí přerušil opět hru, na trávníku zůstal ležet Ari.
90+3
V závěrečných minutách vybojoval Spartak autové vhazování na soupeřově polovině.
90+2
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
90+1
Sudí přerušil hru, na trávníku zůstali ležet hned tři fotbalisté.
90
Anglický sudí Clattenburg nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
88
Hosté využívají posledního střídání. Trávník opouští Matić a nahrazuje ho John.
87
Teď se dostal do zakončení Cardozo, ale míč šel přesně do těch míst, kde stál připravený Rebrov.
85
Benfica zahrávala hned dva rohové kopy, ale ani jednoho nedokázala využít.
85
Nadýchaný centr přichystal Salvio, ale pro Cardoza to bylo příliš dlouhé.
84
Do konce řádné hrací doby zbývá necelých šest minut a hosté začínají vyvíjet na svého soupeře tlak.
82
Střely na bránu: Spartak Moskva 8 - 4 Benfica Lisabon.
82
Střely celkem: Spartak Moskva 12 - 10 Benfica Lisabon.
82
Držení míče: Spartak Moskva 58% - 42% Benfica Lisabon.
79
Källström opouští hrací plochu a nahrazuje ho Bryzgalov.
78
I tentokrát se Spartak ubránil a nyní chystá další střídání.
77
Spartak se ubránil, a tak si Pereira může autové vhazování zopakovat.
77
Vypadá to na dlouhý aut do pokutového území, na starost si ho vezme Pereira.
77
Teď vybojovala Benfica autové vhazování na soupeřově polovině.
77
Benfica si uvědomuje důležitost tohoto utkání a pomalu začíná být nervózní.
75
Peréz nacentroval míč do pokutového území, kde se do zakončení dostal Matić, ale jeho střele scházela přesnost.
74
Lima obdržel přesnou kolmici od Gaitána, následně udělal kličku a zakončil, ale z bezprostřední blízkosti vybojoval pouze rohový kop.
74
Autové vhazování vybojovali hosté.
73
Své už má dnes odpracováno také Bilyaletdinov, kterého nyní nahrazuje Welliton.
72
Cardozo je na hřišti pouhých sedm minut a už stihl vyfasovat žlutou kartu.
71
Rukou teď zahrál Jurado a míč do hry uvede Artur.
70
Teď se dostal do zakončení čerstvý Cardozo, ale branku bohužel netrefil.
69
Benfica opět vybojovala míč do své moci a v obrovské šanci se ocitl Salvio, ale z bezprostřední blízkosti Rebrova nepřekonal. Balon směřoval na vzdálenější tyč, ale branku minul.
68
Hosté z této standardní situace žádné nebezpečí nepřipravili.
68
Faulovaný byl Lima, a tak hosté dostanou výhodu standardní situace.
67
Z avizovaného protiútoku žádné nebezpečí nehrozilo.
66
Benfica zahrávala rohový kop, ale domácí hráči se ubránili a nyní zakládají rychlý protiútok.
65
A odchází také César, jehož nahrazuje Gaitán.
65
Hosté střídají a rovnou dvakrát. Ze hřiště odchází Rodrigo, kterého nahrazuje Cardozo.
64
Makeev dostal přesnou přihrávku od Ariho a okamžitě vystřelil. Nicméně jeho pokus těsně minul branku!
63
D. Kombarov adresoval do velkého vápna nadýchaný centr, ale Jardel odvracel balon do bezpečí.
62
Rukou teď zahrál Peréz, a tak se míče zmocní domácí hráči.
62
Jurado zahrával rohový kop, ale on ani jeho soupeři branku neohrozili.
61
D. Kombarov dostal ideální přihrávku, kterou přeměnil ve střelu, ale vybojoval pouze rohový kop.
60
Pereira se uvolnil na pravém křídle a přichystal centrovaný míč, ale pozorná obrana jej odvrátila do bezpečí.
59
Benfica zahrávala rohový kop, ale soupeřovu branku neohrozila.
58
Máme tady avizované střídání. Ze hřiště odchází Ananidze, který dnes předvedl slušný výkon a nahradil ho K. Kombarov.
57
Jurado se dostal do zakončení, ale Artur jeho pokus vytěsnil.
55
Velmi důležitý zákrok si připsal Artur! K první střele se totiž dostal Källström, ale jeho střelecký pokus byl zblokovaný. Ve velké šanci stál také Ari, který odražený míč zkoušel dostat do brány efektivní patičkou, ale velmi pozorný Artur uklidil balon do náruče.
54
Benfica ordinovala v posledních vteřinách před brankou domácích, ale César, Lima ani Rodrigo nedokázali dopravit míč do brány.
52
V ofsajdové pasti byl nachytán Jurado.
52
Hosté ze standardní situace nezahrozili.
51
Hru rukou si teď vyzkouušel Carioca. Hosté budou zahrávat volný přímý kop.
50
Spartak přichystá v blízké době první střídání.
49
Po špatné rozehrávce se hosté museli bránit, ale zvládli to bez větších komplikací.
49
Benfica dostane výhodu autového vhazování.
48
Na půlící čáře si nerozuměl Lima s Rodrigem, a tak o míč přišli.
48
Spartak vybojoval na malou chvíli balon na své kopačky, ale hosté svoji aktivitou získali míč zpět do své moci.
47
Domácí obránci kombinují na vlastní polovině, do hry zapojili také svého brankáře.
46
Hosté zakládali postupný protiútok, ale domácí odvrátili míč na autové vhazování.
46
Druhý poločas začal beze změn.
46
Hráči přichází zpět na hrací plochu. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem tři vstřelené branky a pro diváka byl jistě zajímavý. Skóre otevřel již ve třetí minutě přesnou trefou Carioca a o půl hodiny později srovnával na 1:1 Lima. Nicméně dvě minuty před koncem prvního poločasu si nešťastně srazil do vlastní brány balon Jardel, a poslal tak domácí tým znovuu do vedení.
45+2
Do zakončení se dostal Salvio, ale bohužel jeho pokus branku netrefil.
45
Sudí přidal dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45
První žlutou kartu vyfasoval Suchý.
43
Spartak právě vstřelil branku!
Nešťastný vlastní gól si dává JARDEL, který chtěl odvrátit nebezpečný centr a zabránit Arimu skórovat. Bohužel si míč srazil do své vlastní branky.
42
Rodrigo se pustil do sólové akce, ale bohužel ztroskotal na pozorné domácí obraně. Nabízely se mu příznivější příležitosti, ale Rodrigo vsadil na sebe a teď možná lituje.
41
Spartak dostal výhodu rohového kopu a pak se do zakončení dostal Pareja, ale Artur jeho pokus zlikvidoval.
40
Jurado nacentroval míč na vzdálenější tyč, kde se ocitl zapomenutý Kombarov, ale Arturův reflexní zákrok zachránil hosty před druhým inkasovaným gólem.
39
Hosté odvrátili centrovaný míč znovu na rohový kop.
39
Spartak bude zahrávat rohový kop.
37
Jurado se řítil do gólové šance, ale v koncovce selhal.
33
Benfica právě vstřelila branku!
Salvio nacentroval míč do pokutového území, kde se výborně uvolnil LIMA, který se prezentoval přesnou trefou hlavou.
31
Do zakončení hlavou se dostal Moreno, ale jeho střele scházela přesnost.
31
Do gólovky se dostal Matić, ale Rebrov jeho pokus nakonec zlikvidoval. Nicméně s touto střelou měl velké potíže, nejprve ji totiž jen vyrazil a pak rychle uklízel míč do své náruče.
30
Přesnou přihrávku obdržel ve velkém vápně Melgarejo, ale jeho střelu odvrátil do bezpečí jeden z bránících protihráčů.
27
Domácí hráči jsou mnohem aktivnější a nebezpečnější. Hosté zbytečně ztrácí míč a převážně se brání.
26
Kallstrom vystřelil, ale branku netrefil.
25
V obrovské šanci se ocitl Ari, který dostal přesnou přihrávku, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze břevno!
23
Na levém křídle se uvolnil Jurado, který se dostal až do velkého vápna, ale tam udělal příliš velkou kličku a míč si dal daleko od sebe, a tak o něj přišel.
22
Hosté oblékli tmavě modrou kombinaci.
21
Spartak Moskva dnes hraje v tradičních červených dresech a bílých trenýrkách.
20
Jurado nacentroval míč do velkého vápna, kde se do zakončení z první dostal Bilyaletdinov, ale trefil pouze bránícího protihráče.
19
Domácí hráči uzamkli svého soupeře v pokutovém území a hledali způsob, jak ohrozit Arturovu svatyni.
18
Nyní se hraje v blízkosti středového kruhu a u míče jsou hosté.
17
Ani Perézův centrovaný míč nedokázali jeho spoluhráči zužitkovat a přetavit v gól.
17
Další rohový kop pro Benficu. Tentokrát jej rozehraje Peréz.
14
César zahrával rohový kop, ale nikdo z jeho spoluhráčů soupeřovu branku neohrozil.
14
Salvio našel přesnou přihrávkou Rodriga, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
13
Jurado nacetroval míč na vzdálenější tyč, ale balon soupeřovu branku vůbec neohrozil, a tak mohl Artur zůstat klidný.
12
Nyní dostane výhodu rohového kopu domácí Spartak Moskva.
11
K míči se postavil Peréz, ale pozorná obrana domácích odvrátila centrovaný balon do bezpečí.
11
Benfica vybojovala první rohový kop.
7
Teď si pro změnu připsal faul Peréz, ale taky to nebylo nic hrozného, aby sudí musel vytáhnout kartu.
6
Källström fauloval Peréze, ale na kartu to prozatím nebylo.
3
RAFAEL CARIOCA otevírá skóre a zároveň posílá svůj tým do brzkého vedení! Ukázkovou přihrávku mu předal Jurado a CARIOCA šel sám na brankáře, kterému zahrál na housle a přesnou trefou na vzdálenější tyč rozvlnil síť.
3
Spartak zakládá rychlý protiútok.
1
Artur si připsal první a velmi důležitý zákrok! K hlavičce, která směřovala na bližší tyč se totiž dostal Bilyaletdinov.
1
Výkop provedli domácí hráči, kteří budou hrát v první půli zprava doleva.
1
Utkání začne za malou chvíli.
-1
Stadionem nyní zní znělka Ligy mistrů.
-2
Sudí Clattenburg přivedl obě základní jedenáctky na hrací plochu.
-32
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.
-46
V Moskvě je nyní 0°C.
-50
V základní sestavě domácího celku se objevil český reprezentant Marek Suchý.

Spartak Moskva: Dykan - Bryzgalov, Kombarov, Makhmudov, Dzyuba, Welliton, Obukhov.

Benfica Lisabon: Lopes - Vítor, Almeida, Gaitán, Gomes, Cardozo, John.

Spartak Moskva: Rebrov - Makeev, Pareja, Suchý, D. Kombarov - Carioca, Källström - Jurado, Ananidze, Bilyaletdinov - Ari.

Benfica Lisabon: Artur - Pereira, Jardel, Garay, Melgarejo - Peréz, Matić, Salvio - Lima, Rodrigo, César.

Rozhodčí: Mark Clattenburg (ENG) - Simon Beck (ENG), Stephen Child (ENG).
Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Mark Clattenburg, na čarách mu budou asistovat pánové Simon Beck a Stephen Child. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Darren Cann a ješte dvojice brankových rozhodčích Michael Jones a Kevin Friend. Všichni pánové jsou z Anglie.
Sázkové kanceláře vypsaly na výhru Spartaku Moskva kurs 2.98, na remízu pak kurs 3.5 a na výhru Benficy Lisabon kurs 2.62.
Benfica Lisabon má za sebou také dvě utkání, ve kterých vyválčila pouhý bod. Bod přišel v prvním utkání, když Benfica remizovala s Celticem 0:0, pak Benfica přivítala na domácí půdě Barcelonu, které podlehla 2:0. Benfica Lisabon je v tabulce G jediným týmem, který nedokázal vstřelit ve skupině ani jeden gól.
Spartak Moskva má za sebou dva zápasy, ze kterých nedokázal vybojovat ani jeden bod, a na svém kontě tak má hned dvě porážky. Tu první utrpěl Spartak na Nou Campu, kde podlehl Barceloně v poměru 3:2. Druhá porážka přišla na domácí půdě, když Spartak nestačil na Celtic, kterému podlehl také 3:2. V tabulce tomuto celku patří poslední příčka.
Spartak Moskva i Benfica Lisabon bojují o postup do čtvrtfinále ve skupině G, kde jim stojí v cestě také Barcelona a Celtic.
Dobrý večer, vítám Vás u komentovaného přenosu prestižní a velmi sledované fotbalové soutěže na světě. Dnes máme na programu základní část Ligy mistrů, která odstartuje již třetí kolo. Dějištěm fotbalového dění bude Stadion Lužniki v Moskvě, kde domácí Spartak Moskva přivítá portugalskou Benficu Lisabon. Dnešním duelem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.