To je z mé strany vše a těším se u dalších on-line přenosů. Přeji hezký zbytek úterního dne. Na počtenou.
A je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec dopadlo lépe pro hráče Celticu, kteří porazili moskevský Spartak 3:2. Hosty poslal do vedení Hooper, jenže těsně před první přestávkou vyrovnal Emenike a tentýž hráč vstřelil ihned na začátku druhého poločasu vedoucí branku Spartaku. Ale v 64. minutě byl vyloučen domácí Insaurralde a hosté začali útočit. V 73. minutě vstřelil vlastní branku Kombarev a v poslední minutě dílo dokonal Samaras, který rozhodl o tom, že tři body putují do Skotska.
90+5
Ti ale také o míč přišli a domácí zakládají zřejmě poslední útočnou akci v dnešním utkání.
90+4
Ale z rohu nic nebylo a u míče jsou opět hráči Celticu.
90+3
Hosté o míč přišli a Spartak vybojoval rohový kop.
90+2
U míče jsou stále hosté a s domácím celkem to nevypadá dobře.
90+1
Rozhodčí nastavuje pět minut.
90
Celtic právě vstřelil branku!
A hostům se to přeci jen povedlo. Vedoucí a zřejmě i vítěznou branku skotského týmu vstřelil GEORGIOS SAMARAS, který si naskočil na dobrý centrovaný míč a nedal moskevskému brankáři šanci.
90
Hosté ze Skotska popíchají dopředu.
89
Domácí se přeci jen vydali dopředu, ale po kombinaci míč ztratili před vápnem Celticu.
88
Míč mají na svých kopačkách domácí borci, kteří ale kombinují na své polovině.
87
Domácí naposledy střídají. Dohrál Ari a přišel Kozlov.
86
Ve vápně domácích se dostal k hlavičce Efe Ambrose, ale ani on branku Spartaku netrefil.
86
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo.
85
Rohový kop pro Glasgow.
84
Ke střele se dostal střídající Joe Ledley, ale branku Spartaku netrefil.
83
Ale domácí bojují a zatím Celtic do ničeho nepustili.
82
Hosté se stále tlačí před branku domácích.
80
Střídání Celticu. Mulgrewa nahradil Ledley.
79
Po rohu se do šance dostával Kris Commons, ale podle rozhodčího byl v ofsajdu.
78
Další rohový kop pro skotský celek.
76
Domácí střídají. Odešel McGeady a přišel Dzjuba.
75
Do zakončení se dostal jeden z hostujících hráčů, ale míč zablokovala domácí obrana.
74
Další rohový kop pro Celtic.
73
A po další akci je opět vyrovnáno. Hostující hráči obléhali branku Spartaku a bohužel pro domácí si přihrávku srazil do vlastní branky DMITRYJ KOMBAREV.
72
Z rohu ale ani tentokrát nic nebylo. Hosté mají stále míč.
70
Rohový kop pro Celtic.
69
Hosté střídají. Dohrál Wanyama a přišel Forrest.
67
V šanci se ocitl hostující Charlie Mulgrew, ale po jeho zakončení skončil míč vedle domácí branky.
66
Domácí poprvé střídají. Odešel de Zeeuw a zahraje si Bryzgalov.
65
Hosté kombinují na polovině Moskvy.
64
Tak to je velká komplikace pro domácí celek. Červenou kartu totiž uviděl Juan Insaurralde a Spartak bude dohrávat v deseti!
63
Žlutou kartu uviděl střelec úvodní branky Hooper.
62
Hraje se uprostřed hrací plochy a u kulatého nesmyslu jsou stále hráči Spartaku Moskva.
60
Ale nyní z toho nic nebylo. Domácí v klidu kombinují na své polovině a nikam samozřejmě nepospíchají.
59
Hosté opět vybojovali míč a tlačí se dopředu. Domácí se nyní soustředění hlavně na bránění.
58
Na konci se ocitl Efe Ambrose, ale jeho hlavička nebyla přesná a od své branky bude rozehrávat domácí brankář.
57
Už se opět hraje a u kulatého nesmyslu jsou hostující hráči.
55
Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.
54
... ti chvíli kombinovali na polovině Spartaku, ale nedostali se ani ke střele a nakonec o míč přišli.
53
Nyní se dopředu vydají i hosté, tak uvidíme, co vymyslí ...
52
Další útok domácích ztroskotal na pozorné obraně skotského týmu.
50
Domácí hráči jsou aktivnější, ale hosté momentálně dobře brání, ale nedaří se jim dostat na polovinu Spartaku.
49
Po další rychlé akci se ke střele dostal Ari, ale třetí branku svého týmu nevstřelil.
48
Spartak právě vstřelil branku!
A hned z první akce je vedoucí branka domácích. Ke střele se dostal opět EMMANUEL EMENIKE, který i tentokrát prostřelil hostujícího brankáře a posílá Moskvu do vedeni!
47
U míče jsou Spartakovci, kteří se snaží něco vymyslet.
46
První poločas utkání mezi Spartakem Moskva a Celticem Glasgow je za námi. Hosty nejdřív poslal do vedení Hooper, ale těsně před poločasovou přestávkou vyrovnal domácí Emmenike. Sledujeme vyrovnané utkání, ve kterém jsou malinko aktivnější hráči Spartaku. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 19:03.
45+1
Ale ani tentokrát se diváci žádné šance nedočkali.
45+1
Rohový kop pro Spartak.
45
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu.
44
Obrany pozorně brání a vypadá to, že v prvním poločase se zřejmě už nic nestane.
43
Ale ani z tohoto rohu se nepodařilo ohrozit branku a stav je tedy stále nerozhodný.
42
Rohový kop pro Celtic. První v tomto utkání.
41
Z rohu sice nic nebylo, ale z následného útoku už domácí borci vyrovnávají. Po přihrávce Ariho se prosadil EMMANUEL EMENIKE, který rozjásal Lužniki.
40
39
Do velké šance se dostal domácí Nicolas Pareja, ale skvěle zasáhl hostující brankář!
37
Na druhé straně pálil Charlie Mulgrew, ale i jeho rána byla hodně nepřesná.
36
Do šance se dostal domácí Emmanuel Emenike, ale po jeho hlavičce skončil kulatý nesmysl vedle branky Celticu.
35
Další útok ale rychle skončil a dopředu se nyní tlačí hráči Spartaku. Uvidíme, zda se jim podaří do přestávky alespoň vyrovnat.
34
Domácí obránci se ale osvobodili dlouhým odkopem a Celtic začíná další útok od svého brankáře.
33
Míč nakonec vybojovali hosté a nakonec je z toho přímý volný kop na polovině Spartaku.
32
Nyní se na hřišti neděje nic vážného a hráči bojují o kulatý nesmysl na polovině hrací plochy.
30
Další žlutou kartu uviděl hostující Victor Wanyama.
29
Na druhé straně vystřelil z dálky Kris Commons, ale ani jeho rána se nevešla mezi tři tyče.
28
Po dobrém centru se dostal k hlavičce domácí Emmanuel Emenike, ale ani jeho pokus nebyl přesný a hostující brankář nemusel zasahovat.
27
Ale ani tentokrát se jim nepodařilo ohrozit hostující branku.
26
Rohový kop pro domácí borce. Už šestý.
25
Hráči Celticu šli do rychlého brejku, ale vše zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Gary Hooper v ofsajdu.
24
Domácí nelze upřít snaha, ale v útoku se jim zatím vůbec nedaří. Naopak hosté vyrážejí do rychlých a nebezpečných brejků.
23
První žlutou kartu v tomto utkání uviděl hostující Charlie Mulgrew.
22
... ale ani jim se v útoku příliš nedařilo a nedostali se ani k pokutovému území.
21
Ale ani z pátého rohu domácí hráči nic nevymysleli a u míče jsou hráči skotského týmu, kteří jdou dopředu ...
20
Rohový kop pro domácí.
19
Ke střele se dostal i Kim Kallstrom, ale i jeho ránu zablokovala obětavá hostující obrana.
18
Na centrovaný míč si naskočil aktivní Nicolas Pareja, ale branku skotského celku netrefil a domácí tak stále prohrávají o jednu branku.
17
16
Skotové to zkusili dlouhým nákopem, ale s tím si domácí obrana poradila.
15
Hosté jsou opět u míče a v klidu kombinují. Domácí borci se ještě z inkasované branky nevzpamatovali. Tento obraz hry se samozřejmě nelíbí ani domácím fanouškům.
14
Domácí jsou z inkasované branky zaskočeni a nyní jim vázne kombinace.
13
Hosté se přeci jen vydali dopředu a nakonec je z toho první branka dnešního utkání. Po rychlé kombinaci si vzal míč Mulgrew, který přesnou přihrávkou našel GARYHO HOOPERA, který prostřelil domácího brankáře a poslal tak Celtic do vedení.
12
U míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.
11
Domácí se nakonec dostali na polovinu hostů, ale jejich akce opět skončila před velkým vápnem. Následný rychlý útok Celticu ale také rychle ztroskotal. Zatím se spíše bojuje, než hraje fotbal.
10
Skotové vytlačili domácí borce až na jejich polovinu.
9
Hosté ale stále dobře brání a domácím se nedaří dostat se ani před pokutové území Celticu.
8
Hráči Celticu o kulatý nesmysl rychle přišli a domácí už vymýšlejí další útočnou akci.
7
Nyní se dostali k míči i hosté ze Skotska, kteří kombinují na polovině hřiště.
6
K první střele se dostal domácí Nicolas Pareja, ale jeho pokus zablokovali hostující obránci a nic z toho nebylo.
5
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a hosté se tedy ubránili. Domácí mají v úvodu utkání velký tlak, ale nedaří se jim dostat do šance.
4
Po zásahu hostujícího obránce bude zahrávat Spartak už třetí rohový hop.
3
A následuje další rohový kop pro ruské hráče.
3
2
Od úvodních vteřin jsou u kulatého nesmyslu domácí hráči. Ti se ale zatím nikam netlačí a kombinují na své polovině.
1
Ještě jednou vás zdravím. Utkání začne za několik málo minut a jak jste si mohli všimnout ze základních sestav, tak do dnešního zápasu nezasáhne Marek Suchý, který má problémy s kolenem a dnešní duel bude tak sledovat pouze z tribuny.

Spartak Moskva: Pesyakov - Makejev, Insaurradle, Preja, Kombarov - Kallstrom, Carioca, de Zeeuw - Ari, McGeady - Emenike

Celtic Glasgow: Forster - Ambrose, Wilson, Wanayama, Izaguirre - Lustig, Brown, Commons, Mulgrew - Samaras, Hooper

Rozhodčí: Chapron - Gringore, Harchay (všichni FRA).
I díky této souvislosti bude utkání speciální pro irského záložníka Aidena McGeadyho. Sám sice reprezentuje Irskou republiku, to ale pouze díky svým prarodičům. Odchovanec Celticu se v Glasgow narodil a v prvním týmu aktuálního lídra skotské ligy před odchodem do Spartaku v roce 2010 nastřílel ve 185 zápasech 31 branek.
Poslední utkání mezi oběma soupeři v Lužnikách skončilo nerozhodně 1:1 a o postupujícím ze třetího předkola Ligy mistrů 2007 musela rozhodnout až odveta v Celtic Parku, kde nakonec po penaltovém rozstřelu byl šťastnější Celtic.
Dá se říct, že ani jeden tým se svým vystoupením v úvodním kole spokojen být nemůže. Spartak dlouho držel senzační vedení 2:1 v Barceloně, díky Lionelu Messimu si ale nakonec neodvezl ani bod. Naproti tomu Celtic začínal doma s lisabonskou Benfikou, z hlučného domácího prostředí ale dokázal vytěžit jen bod za bezbrankovou remízu.
Dobrý podvečer. Prvním zápasem druhého kola Ligy mistrů bude utkání v moskevských Lužnikách, kde domácí Spartak přivítá glasgowský Celtic.