Neapol - Dortmund | ONLINE | 18.9.2013 20:45 | Liga mistrů 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Weidenfeller – 0 zákroků
Lengorak – 5 zákroků
Reina – čtyři zákroky
Krásný zápas je u konce. Vyloučený brankař, trenér a tři branky. To nám nabídlo dnešní utkání. Nutno dodat, že domácí tým vítězí zaslouženě. Ve druhé polovině zvýšil vedení svého celku Insigne. Avšak v závěru dokázal z ničeho nic snížit Zuniga. To ale bylo ze strany Dortmundu vše a německý tým již neměl síly na vyrovnání. Loučím se s vámi a přeji hezký večer.
Konec zápasu.
90+3
Sahin ještě dokázal odcentrovat do pokutového území, jenže i s tím si domácí obrana dokázala poradit.
90+3
Vypadá to, že Neapol vítězství uhájí. Hraje se daleko od branky Reiny.
90+2
V následné akci si nabíhal do slibné šance Lewandowski, nicméně stál v ofsajdu.
90+2
Subotič poslal balón téměř přes celé hřiště. Jeho dlouhý nákop ale dokázali odvrátit domácí hráči zpět.
90+1
Taktické střídání. Ze hry Neapole odstupuje Hamšík, který je nahrazen Mestem.
90
Německý celek má tři minuty na to, aby dokázal vyrovnat.
88
Raus měl velkou příležitost, když zahrával z nebezpečné vzdálenosti standardní situaci. Míč zakroutil pod levý růžek, ten ale Reina vyčíhnul a balón vyboxoval!
87
Rázem Dortmund ožil a tlačí se opět na útočnou polovinu soupeře.
86
Dortmund právě vstřelil branku!
Borussie ještě má naději! Hosté měli poměrně velký tlak, čehož se snažil využít Reus, jenž odcentroval z levé strany do pokutového území, kde si nešťastně srazil balón do vlastní sítě CAMILO ZUNIGA.
84
Aubameyang už už dostával přesný pas za obranu od Lewandowského, když mu v poslední fázi dokázal míč odpálit jeden z domácích obránců.
83
Po dlouhé době přišla standardní situace ve prospěch Borussie. K té se postavil Sahin, který se rozhodl vypálit. Rána ale nebyla přesná a prosvištěla nad břevnem.
82
Hráči Dortmundu se v závěru snaží vrhnout všechny své síly na útočnou polovinu. Nutno dodat ale, že těch sil již moc nemají.
81
Sahin měl hodně prostoru, čehož využil ranou ze střední vzdálenosti. Vypálil přízemní střelou, která ale končí v náruči pozorného Reiny.
80
Na druhé straně dokázal Hofmann vybojovat vhazování od postranní čáry.
78
Mertens odcentroval ke vzdálenější tyči, kam si sbíhal Callejón. Ten už už napřahoval směrem k bránce. Jenže přihrávka byla příliš vysoko a druhý zmiňovaný se o balón otřel pouze kopačkou a nedokázal vypálit.
77
A ještě přichází jedno střídání na straně Neapole. Za potlesku tribun odchází. Na trávníku je nahrazen Pandevem.
75
A o chvíli později tentýž hráč střídá. Na trávník se podívá Mertens.
74
Italský celek rozehrával standardní situaci. K té se postavil Insigne, jenž zvolil střelu. Zamířil k bližší tyči do levého horního růžku a jeho rána byla málem úspěšná. V poslední chvíli jí ale dokázal vyrazil výborným zákrokem hostující gólman!
73
Hosté střídají. Ze hřiště odchází Mchitarjan, který je nahrazen Hofmannem.
72
Pokud bych měl vychválit nějakého hráče z Dortmundu byl by to pravděpodobně pouze Lewandowki, který brání, i útočí. Na hřišti toho ale sám moc nepředvede, pokud nemá podporu spoluhráčů.
70
Krásná spolupráce Insigneho a Higuaína. Prvně zmiňovaný poslal přihrávku ke středu velkého vápna, kde Higuaín pálil, jenže do své rány nedal patřičnou razanci a trefil tak připravenou náruč Langeraka.
69
Neapol ale jistě ví, že zápas má ve svých rukou a pokud nijak nepochybí, půjde si pro vítězství.
67
Insigne svou branku oslavoval svlečením dresu, za což dostává žlutou kartu.
67
Neapol právě vstřelila branku!
Domácí se podruhé prosazují a nutno dodat, že zaslouženě. A tato akce bude patřit mezi nejkrásnější branky roku! LORENZO INSIGNE zahrával standardní situaci z hranice velkého vápna. Rozhodl se vypálit a udělal to výborně, když poslal balón přesně pod břevno hostující branky. Langerak plachtil vzduchem, ale marně.
68
Hosté šli do rychlého přečíslení, načež se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Sahin. Ten pro překvapení všech napálil břevno domácí svatyně.
65
Na stadiónu začíná poměrně dost pršet. To nic nemění ale na momentální situaci, ve které dominuje stále domácí tým.
64
Aubameyang překonal stopera Neapole. Následně se probojoval až do vápna, v němž chtěl poslat přihrávku na svého spoluhráče. Jeho pas byla ale zblokován.
62
Neapol zahrával rohový kop. Centr směřující do středu šestnáctky odvrátil dobrým výskokem Lewandowski.
61
Teď už ale měla Borussia málem namále. Insigne se propasíroval až do malého vápna, kde následnou přihrávkou ke středu pokutového území hledal Higuaína. Jenže trefil pouze připraveného Bendera.
60
Tlak domácích značně sílí.Převaha Neapole je znát. Do vápna německého týmu letí jeden centr za druhým, nicméně Dortmund zatím odolává.
58
V následné akci se prezentoval rychlým sprintem sám Higuaín. Ten si ale neporadil se Schmelzerem, jenž byl rychlejší.
57
Opět rychlá rozehrávka Neapole. Higuaín nalezl na útočné polovině Callejón. Druhý zmiňovaný ale byl v obklíčení dvou protihráčů, které nedokázal obehrát.
56
Z velké vzdálenosti pak sám faulovaný rozehrál standardní situaci. Ze které si ale Dortmund nevytvořil žádnou zajímavou šanci.
55
Na útočné polovině hostů byl faulovaný Lewandowski.
54
Hamšík hledal dlouhým pasem za obranou nabíhajícího Insigneho. Ten sice balón dokázal zachytit, nicméně nedokázal si pohlídat ofsajdové postavení.
53
Borussia je výrazně ovlivněna chybějícím trenérem a taktéž oslabením, což se projevuje na předvedené hře.
52
Italský celek zahrával po faulu na Higuaína volný přímý kop. Po krátké rozehrávce se ke střele dostal Insgine. Ten ale napálil pouze zeď.
50
Neapol začíná druhý poločas náporem. Hamšík se dostal ke kulatému nesmyslu, který ihned odcentroval do pokutového území. Tam si sbíhal Insgine, jenž ale na balón nedosáhl.
49
O chvíli později se ke střele z lev strany dostal Callejón. Přízemní rána ale pouze prosvištěla vápnem hostů bez nějakého zásahu.
48
Na druhé straně se snažil k vápnu soupeře probojovat Zúñiga. Zmiňovaný hráč se ale nedokázal probít přes dobře postaveného Bendera.
47
Lewandowski zkusil pálit pohotově z otočky a přes obránce. Jeho projektil ale mezi tři tyče nezamířila a skončil mimo.
46
Začal druhý poločas.
Zajímavý poločas je za námi. Neapol začala aktivněji, z čehož vyplynul vedoucí gól. Po rohovém kopu se prosadil ve 29. minutě Higuaín. Dortmund se snažil vyrovnat, jenže jeho aktivita nebyla příliš výrazná. V závěru přišla pro německý celek velká komplikace. Weidenfeller si vysloužil červenou a musel se pakovat ze hřiště. Dokáže Borussia zápas zvládnout i v devíti hráčích? To uvidíme ve druhém poločase, jenž začne ve v 21:53.
První poločas skončil.
45
Hřiště musí opustit Blaszczykowski. Do branky míří Langerak.
45
Weidenfeller vyběhl z brány proti nabíhajícímu protihráči. Míč ale trefil rukou až za šestnáctkou. Za to ihned přichází červená karta!
45
Hummels má nějaké zdravotní problémy a je nucen opustit hřiště. V závěru je vystřídán Aubameyangem.
44
Volný přímý kop rozehrál Insigne. Domluvený signál směřoval na Higuaína. Ten se sice dostal k hlavičce, nicméně branku minul.
43
Schmelzer zfauloval Hamšíkem, když mu zezadu nepříjemně napálil facku. Toto bude hodně nebezpečná standardní situace na hranici velkého pásma.
42
O chvíli později se v další akci prezentoval tentýž hráč, když napálil protihráče, od kterého se balón odrazil za postranní čáru. Domácí tak budou vhazovat nedaleko hostující branky.
41
Maggio získal od postranní čáry míč, který následně odcentroval do pokutového území soupeře. Tam ale nikdo ze spoluhráčů nebyl.
40
V této fázi se hraje spíše na fauly, neboť Borussia zahrávala další standardní situaci. K té se opět postavil Reus. Ten poslal pas ke vzdálenější tyči, kam si sbíhal Lewandowski, jenž ale na kulatý nesmysl nedosáhl.
38
Na druhé straně se na zemi ocitl Maggio. Fauloval je Schmelzer, který za svůj prohřešek vidí žlutý trest.
37
Borussia má v posledních minutách přeci jen o trochu navrch, než jeho protějšek. Především Lewandowski se snaží ve své útočné aktivitě projevit více, než na začátku zápasu.
36
Následně kopal Dortmund standardní situaci. Míč si nakopačku postavil Großkreutz. Ten ale trefil pouze zeď.
35
Je tu další karta pro domácího hráče. Britos fauloval Blasczcykowského.
34
Lewandowski se opět zjevil v šestnáctce soupeře. Mimo střely, ale sklepl balón na nabíhajícího Reuse. Jenže ten svou šanci zhatil, když míč netrefil vůbec ideálně a poslal jej daleko od tří tyčí domácí svatyně.
32
Přichází první žlutá karta zápasu. Tu obdržel domácí Behrami.
31
Domácí tým je rázem na koni. Italský celek je brankou nabuzen a žene se do dalších útočných akcí za podpory celého stadiónu.
30
Hostující trenér neunesl inkasovanou branku a doslova vybouchl hněvem. Hlavní arbitr Proenca ho vykázal ze hřiště.
29
Neapol právě vstřelila branku!
Domácí dostali příležitost rohového kopu, ze kterého jdou do vedení. Zuñiga měl hodně prostoru za hranicí velkého vápa. To využil k následnému přesnému centru ke vzdálenější tyči. Míč doplachtil na hlavu GONZALA HIGUAÍNA, jenž se v blízkosti domácího brankaře nemýlil a kulatý nesmysl poslal nekompromisně k bližší tyči.
28
Callejón dostal přihrávku od Inlera. Ve velkém zmatku si ale balón nedokázal zpracovat a vypálit.
26
V následném rohovému kopu se k zajímavé hlavičce dostal Hummels. Jeho hlavička ale mířila těsně nad horní tyč domácí svatyně.
25
Dortmund byl blízko vedoucí brance! Lewandowski se dostal k míči na pomezí šestnáctky. Balón si zpracoval a probojoval se až tváří v tvář Reinovi. Toho ale přízemní střelou nedokázal překonat.
24
Stadión se bouří. Dle hlavního arbitra zahrál Insigne rukou. Borussia bude rozehrávat ze své poloviny.
23
Jediný slovenský hráč na hřišti Hamšík byl faulovaný, nicméně Neapol mohla jít do poměrně dobré šance, avšak Proenca tuto možnost domácím neumožnil a odpískal faul rovnou.
22
Reus sklepl balón na Sahina. Ten se v šestnáctce sice dostal ke střele. Nenapálil ale kulatý nesmysl v patřičné razanci, a tak s ní Reina neměl velké problémy.
21
Individuálním průnikem se prosadil Lewandowski, jenž si naběhl k levé straně, kde z hranice velkého vápna odcentroval ke vzdálenější tyči. Nikdo ze spoluhráčů si na jeho pas ale nenaběhl.
19
Hamšík nalezl krásným pasem nabíhajícího Callejóna. Ten sice míč dokázal zachytit, ale již ho nedokázal zpracovat. Bude se tak kopat od branky Weidenfellera.
18
Borussia příliš neví, co hrát. Německý celek tlačí svého soupeře na útočné polovině, nicméně přes 10 bránících hráčů se místo ke střele hledá velmi těžce.
17
Dobrá příležitost Neapole! Higuaín dostal hodně prostoru. Toho se snažil využít, když si obhodil jediného obránce, který před ním stál. Následně se k němu ale stihl vrátit Subotič, jenž mu čistě míč vypíchl. Higuaín se dožaduje faulu, ale neúspěšně.
16
Schmelzer vytušil souhru domácích. Díky své předvídavosti dokázal získat balón a ihned jej rozehrát na nabíhajícího Lewandowskiho.
14
Na stadiónu to vře. Domácí publikum píská, neboť byl Higuaín faulován bránícím Hummelsem. Hlavní arbitr ale nechává hru pokračovat.
13
Hráči Neapole měli příležitost rohového kopu. Ten rozehráli nakrátko, načež se blýskl Insigne, který z úhlu vypálil krásnou ránu, která jen těsně minula levou tyč.
12
Obrana Neapole zůstala chvíli rozhozená, čehož se Dortmund snažil využít rychlým protiútokem. Hummels ale nestihl vypálit, ani přihrát a o míč přišel.
10
První střelecký pokus v dnešním zápase zaznamenal Inler. Ten si naběhl k velkému vápnu, kde vypálil ke vzdálenější tyči. Jeho pokus byl ale nepřesný a mezi tři tyče nezamířil.
9
Dortmund má sice míč na svých kopačkách, jenže si s ním neví rady. Domácí hráči dobře napadají svůj protějšek.
8
Albiol hledal přízemním pasem na útočné polovině Hamšíka, nicméně přihrávku zablokoval Schmelzer. Do útoku tak může jít německý tým.
7
Centr ke vzdálenější tyči mířil na Reuse. Ten se ale marně natahoval, neboť byla přihrávka příliš dlouhá. Bude se tak pouze kopat od branky Reiny.
6
Zajímavá příležitost pro hosty. Budou zahrávat standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
5
Na protější straně se do souboje dostal Inler. Ten se zapletl mezi dvěma protihráči a došel si pro faul.
4
Hamšík to zkusil individuálně, jenže se nedokázal v kontaktním souboji zbavit Hummelse. Toho následně fauloval. Borussia tak zůstane u balónu.
2
Trávník je zasažen mlhou, která se rozepíná po celém hřišti. Je to dáno tím, že domácí fanoušci neváhali a hned z kraje utkání použili nepovolenou pyrotechniku.
2
Britos zaváhal v obranné činnosti, když lehce přenechal míč dotírajícímu Günterovi. Ten měl sice poměrně hodně prostoru, nicméně se ke střele nedostal.
1
Úvodního výkopu se zhostili domácí hráči, kteří nastupují v modrém trikotu. Borussia oblékne svou oblíbenou žlutočernou kombinaci.
1
Utkání právě začalo.
Zaplněný stadión vítá obě mužstva, jenž momentálně pochodují z útrob stadiónu na trávník.
Úvodní sestavy:

SSC Neapol: Reina – Britos, Maggio, Albiol, Callejón – Zúñiga, Behrami, Inler, Higuaín – Insigne, Hamšík.
Náhradníci: Cabral – Cannavaro, Mesto, Dzemaili, Armero, Mertens, Pandev.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Subotić, Hummels, Schmelzer, S. Bender – Mchitarjan, Reus, Blaszczykowski, Şahin – Großkreutz, Lewandowski.
Náhradníci: Langerak – Kirch, Günter, Durm, Hofmann, Aubameyang, Schieber.

Rozhodčí: Proenca – Miranda, Trigo.
Co se týká vzájemných zápasů dnešních soupeřů, tak ti se v historii ještě nesetkali. Čeká nás tak velmi zajímavé utkání, které začíná ve 20:45 na stadiónu San Paolo, jenž do svých útrob příjme 60 000 diváků.
Borussia Dortmund patří mezi největší favority ligy mistrů. V posledním ročníku podlehl tento tým rivalovi z Bayernu ve finále gólem z 89. minuty, kdy Roben rozhodl o vítězství 2:1 v nejprestižnější soutěži. Co se týče nejvyšší německé soutěže, je Dortmund zatím velmi úspěšný. Zvítězil ve všech dosavadních třech kolech s celkovým skóre 9:3. Především v posledním klání se hráči Borussie rozstříleli porazili Hamburg 6:2, čímž ukázali, že formu mají velikou.
Neapol je pro české fanoušky známá firma. Tento italský celek narazil v minulé sezóně v evropské lize na Plzeň, které podlehla v obou zápasech a vypadla. Nicméně Neapol si v letošní sezóně zahraje nejprestižnější soutěž a nutno dodat, že na to značně posílila. Může se především spolehnout na útočné duo Callejón – Higuaín, které v dosavadní sezoně střelilo již pět gólů. Síla momentálně lídra tabulky Série A značí taktéž začátek sezóny. V němž Neapol zvítězila ve všech třech klání s celkovým skóre 9:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
Články odjinud