Díky za pozornost a mějte se fajn.
Byla to dlouhá fotbalová moc. Domácí tým sice byl aktivnější, ale příliš šancí si v průběhu zápasu nevytvářel. Se štěstím se prosadil Mario Suaréz a to bylo na dlouhé minuty vše. Leverkusen pozorně bránil, ale sám byl směrem dopředu téměř neškodný a nevytvořil si jedinou šanci na vstřelení branky. V penaltách se střelcům moc nedařilo, z deseti pokusů bylo úspěšných jen pět, ale i to nakonec dalo Madriďanům postup.
120+1
V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Atlético Madrid.

Rozhodující branku rozstřelu vstřelil v páté sérii FERNANDO TORRES a Atlético Madrid postoupilo do čtvrtfinále Ligy mistrů.
Je hotovo. Stefan Kießling stejně jako Töprak přestřelil branku a Atlético Madrid postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů.
Fernando Torres natlačil penaltu k tyči, jak jen to šlo. Leno vystihl směr, ale nedokázal zakročit.
Gonzalo Castro poslal Oblaka na druhou stranu a jdeme do finále! Možná rozhodující pátá série je tady.
Kokeho penaltu lapil Leno! Po zemi k tyči sice nebyla špatná volba, ale mrštný Leno dokázal famózně zakročit.
Nešťastník zápasu Töprak se při náběhu zastavil, ale Oblak zůstal stát a zmátl střelce. Ten posléze branku překopl a je tu velká šance pro Atlético!
Mario Suaréz rovněž nedal šanci Lenovi, stále jsou Španělé v neúplné třetí sérii o krůček vepředu.
Stejně kvalitně proměnil penaltu i Rolfes.
Griezmann poslal balon prudce k tyči, letící Leno neměl šanci zakročit.
To je nevídané! Çalhanoğlu vystřelil mizerně po zemi doprostřed branky, Oblak ale zůstal stát a pokutový kop lapil.
Raul García svou první penaltu překopl! To je začátek.
Střílení penalt začíná.
Jako první budou kopat domácí, v bráně je Bernd Leno.
U obou táborů probíhá porada.
O šestém postupujícím do čtvrtfinále letošního ročníku Ligy mistrů rozhodnou pokutové kopy.
120+1
Druhé prodloužení skončilo.
120+1
Ardu Turana zastavil Wendell, více se už nestane.
120
Prodloužení se dohrává, nastavovat se bude ještě jedna minuta.
118
Vzápětí však stejný hráč fauloval Hilberta, cenné vteřinky pro Leverkusen.
117
Torres, se zodpovědně zapojil i do obranné činnosti, kopat bude od branky Oblak. Penalty klepou na dveře.
116
Torres tentokrát už prostor k hlavičce našel, Leno s jeho pokusem neměl práci. Hilbert se ale asi musí trochu červenat.
114
Arda Turan opět v akci, tentokrát centroval na Griezmanna, ten ale nevyhrál souboj se Spahićem. Domácí chtějí rozhodnout ještě před penaltami.
113
Torres v těžké pozici hlavičkoval mimo branku.
112
Griezmann se v průběhu zápasu lepší. Jesličkami zostudil Töpraka a vybojoval po faulu Papadopoulose zajímavou standardní situaci z levé strany. Parketa pro Kokeho?
111
Rolfes napřáhl zpoza vápna, mířil vysoko nad. Jedna z mála nebezpečnějších akcí Bayeru.
110
Rolfesův centr proletěl nikým nepovšimnut pokutovým územím.
108
Turana je plné hřiště, teď u postranní čáry bojoval proti přesile houževnatých soupeřů a vybojoval faul.
106
Leno drží akcie Leverkusenu! Arda Turan na pravé straně navázal na sebe dva hráče, poslal balon na Raúla Garciu, jehož dělovku na bližší tyči zlikvidoval hostující gólman.
106
Začalo druhé prodloužení.
Tak ani první půle nastaveného času hry žádný větší vzruch nepřinesla. V mírné výhodě jsou přece jen hráči Bayeru, jejichž gól by téměř s jistotou dvojzápas rozhodl.
105+1
První poločas prodloužení skončil.
105+1
Torres stál v ofsajdu. Akce Atlética tak končí dříve než vlastně začala. Nastavuje se jedna minuta.
105
Mirandův pas hledal Griezmanna, ten byl skvěle pokrytý.
104
Je tomu skutečně tak. Bender dohrál, místo něj jde na plac Papadopoulos.
103
Hosté chystají poslední střídání. Roger Schmidt posílá do hry Papadopoulose, nahradit by měl Larse Bendera.
102
Další žlutá, tentokrát pro Kießlinga.
102
Mírně aktivnější jsou domácí, šance si ovšem příliš nevytváří.
100
Centr Raulovi Garcíovi nesedl, přeletěl všechny hráče v pokutovém území.
99
Arda Turan chytře prostrčil míč na Juanfrana, jeho centr byl hodně ostrý, přesto ho dokázal zpacifikovat Griezmann, ale míč mu odletěl od nohou.
98
Griezmann vyhrál hlavičkový souboj do prázdna, Leno sebral míč.
97
Raúl García byl ošetřen a už je zpět na trávníku.
96
Hodně ostrý zákrok vytáhl svým loktem Rolfes proti Raúlu Garcíovi, jemuž se na tváři objevila krev. Chvíli se proto opět hrát nebude.
95
Tohle už bylo v podání hostů nadějné! Zničehonic se ocitl za obranou náhradník Kießling, ale v tísni nedokázal zakončit razantněji. Oblak si připsal snadný zákrok.
94
Griezmann uvolňoval Raúla Garcíu, ten ztroskotal na Hilbertovi.
92
Tohle sehrávali hosté celkem dobře. Çalhanoğlu přesouval hru na levou stranu, kde byl Wendell, jeho centr našel Bellarabiho, ale z jeho kopačky zase nepřišla tolik kýžená střela.
91
Začal první poločas prodloužení.
Po devadesáti minutách se nerozhodlo. Atlético Madrid vymazalo náskok soupeře z Leverkusenu a vyhrálo 1:0. Čeká nás prodloužení. Jediným úspěšným střelcem se stal Mario Suaréz, který v první půli tečovanou střelou překonal Lena.
90+4
Druhý poločas skončil.
90+3
V nastaveném čase se neděje téměř nic. Za pár vteřin by mělo začít prodloužení.
90
Také teď se budou nastavovat celkem čtyři minuty.
89
Torres nastartoval své rychlé nohy a utekl Wendellovi, tomu nezbývalo než Španěla zfaulovat a je tu po právu žlutá karta.
88
Koké kombinoval s Turanem, pak se do akce zapojil i Torres. Je z toho jen aut pro Atlético, zápas míří do prodloužení.
86
Ani střela, ani centr. Leverkusen ze svého pobytu na polovině soupeře nic nevytěžil.
84
Torres hned podstoupil sprint se Spahićem, nevybojoval ani aut. Vhazují hosté.
83
Překvapivě zůstává na trávníku Griezmann a odchází Mandžukič. Je tu chvíle pro Fernanda Torrese.
82
Leverkusen se na několik minut úplně odmlčel, Çalhanoğlu pak uvolňoval do brejku Bellarabiho, jehož patička skončila na kopačkách domácích.
81
Španělé trochu přitápí pod kotlem, Mandžukič se prolétl do pokutového území a odcentroval do něj, Turanovu jedovku nakonec musel zlikvidovat Leno!
79
Opět to vřelo ve vápně Leverkusenu. Mandžukič se snažil vyměnit si míč s Griezmannem, toho pokryli zadáci Leverkusenu.
77
Dalším napomínaným hráčem domácí střelec Mário Suaréz, utkání se blíží kvapíkovým tempem do prodloužení.
77
Dohrál Korejec Son, místo něj přišel Rolfes.
75
Nebezpečný průnik vedl po levé straně Griezmann, zpětným centrem hledal Ardu Turana, výborně zapracoval vracející se Wendell.
74
Další standardní situace už Kokemu moc nevyšla, míč skončil pouze za autovou čárou.
72
Gaméz pěkně zostra zajel do Bellarabiho a může být rád, že vidí za svůj zákrok jen žlutou kartu!
70
Střídání v dresu Leverkusenu. Drmiče nahradil Kießling.
70
Kokeho přímý volný kop teď nebyl vůbec špatný. Balon proletěl kolem chumlu hráčů v pokutovém území a skončil těsně vedle.
69
Tohle už byla pohlednější akce v podání španělského mužstva. Koke uvolnil na levé straně Griezmanna, do jeho centru se položil Arda Turan, ale z voleje mířil nad.
68
Nic se nestalo, fotbal je bohužel i nadále krajně průměrný.
67
Po delší době opět standardní situace pro Leverkusen. Hlavičkáři se už stěhují do pokutového území.
65
Jasná žlutá karta. Töprak na půlící čáře zastavil průnik Turana a vzhledem k tomu, že by turecký fotbalsita mohl postupovat do zajímavé šance, muselo přijít napomenutí.
64
Další pokus o kontr hostů zhatil ofsajd Drmiće.
63
Větších šancí nepřibývá, naopak je tu stále větší množství ostrých zákroků. Připomínám, že za tohoto stavu by se šlo do prodloužení.
61
Zase se německému týmu trochu povedlo vyrovnat hru, Atlético dnes hraje takový nijaký fotbal.
60
Standardní situace od Wendella zkousila v Oblakových rukavicích.
58
Hosté zdá se čekají na rychlý protiútok. Ten málem přišel poté, co akci nastartoval Çalhanoğlu, přenesl balon na pravou stranu, kde byl Bellarabi a ten zkusil štěstí z velké dálky, byla to ovšem snadná práce pro Oblaka.
56
Çalhanoğlu se zatím na hřišti hledá. Teď sice dobře atakoval rozehrávku Gimenéze, ale ačkoliv upadl na trávník jako první, byl to on, komu je pískán faul.
54
Další dlouhý balon do šestnáctky letěl ke Griezmannovi, pak se do hry zapojil ještě Turan, obranné povinnosti si ale splnil Hilbert a odvrátil balon do bezpečí.
53
Další akci Atlética rozehraje svým výkopem Oblak.
51
Domácí jsou však najednou o poznání aktivnější a svírají soupeře na jeho polovině.
50
Pak se hra rychle přenesla před Wendella, kde se snažil probít do zakončení Griezmann, ale fauloval přitom brazilského obránce.
49
S důrazem to málem přehnal Hilbert, který vletěl do rozehrávky domácích a koledoval si o žlutou kartu. Rizzoli se však zachoval milosrdně.
48
Tu nakonec málem zakončil Griezmann, včas u něj ale byl Castro a odkopl balon za postranní čáru.
48
Kombinace Leverkusenu je zatím hodně pomalá a kostrbatá. Çalhanoğlu si zase nerozuměl se svými spoluhráči a Atlético se hnalo do protiakce.
47
Dlouhou diagonálou byl poslán do sprintu Mandžukič, vyměnil si míč s Turanem a odcentroval, pouze však ke stoperům Leverkusenu.
Druhý poločas začal.
46
V poločase Diego Simeone vystřídal. Místo Caniho přišel Raúl García.
Druhá půle začne zhruba ve 21:50.
Domácí v prvním poločase splnili svůj cíl. Dokázali vymazat náskok Leverkusenu po tečované střele Mária Suaréze, kterou za Lena usměrnil jeho spoluhráč Töprak. Po hříchu to byla snad jediná nebezpečná situace v první půli, a tak věřme, že druhý poločas nabídne výživnější fotbalovou podívanou.
45+4
45+4
První poločas je minulostí. Nudný duel okořenil pouze jeden gól, který vyrovnal stav dvojzápasu na 1:1.
45+3
Son se proběhl středem pole, adresoval přihrávku na levou stranu, kde ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
45+1
Nad rámec první půle se nastavují hned čtyři minuty!
45
Mandžukič se probíjel po pravé straně, nedokázal však vymyslet nic, čím by se dostal přes Wendella a navíc ho fauloval. Dokonce se při souboji zranil.
44
Hilbertův centr do šestnáctky nebyl špatný, nenašel však žádného ze spoluhráčů. Ani nemohl. Nikdo tam totiž nebyl.
43
Čas plyne a neděje se nic převratného. Atlético jakoby se spokojilo se záludným stavem 1:1, teď se nijak dopředu netlačí.
41
Z celé situace nakonec nebylo nic. Přesto jsou Leverkusenští směrem dopředu možná teď trochu aktivnější.
40
Těžko se zatím hráči Bayeru prosazují středem hřiště. Opět to bylo takové těžkopádné v podání německého tým. Bellarabi poslal těžký balon Castrovi, ten byl nakonec v tísni faulován, rýsuje se přímý volný kop z velké dálky pro Leverkusen.
39
Opět trochu hlušší pasáž hry, oba týmy by se asi s tímto výsledkem do poločasu spokojily.
37
Trochu krkolomná akce Leverkusenu. Bellarabi se nadvakrát se štěstím zmocnil míče, ještě ho pak posouval do pokutového území na Drmiče, který ale přepadával přes svou stabilitu a Oblak v klidu lapil míč.
36
Z toho už domácí nedokázali nic vytěžit.
35
Griezmann zkoušel kroutit míč přes zeď, ale trefil jen hlavu Sona. Roh pro Atlético.
34
Mandžukič zatím zastiňuje svým výkonem Griezmanna. Tentokrát vybojoval chorvatský útočník na Spahićovi přímý volný kop z nějakých dvaceti metrů!
33
Balon poletuje okolo půlící čáry, Griezmanna nenechal rozběhnout Son.
31
Na druhé straně hrozil Mandžukič, ale ukázkovým obranným zákrokem přeťal dráhu jeho běhu Brazilec Wendell. Navíc se bude kopat od Lenovy branky.
30
No a z aktivity pramení žlutá také pro Atlético. Çalhanoğlu si obhodil Gimenéze a ten ho podťal. Jasná karta.
29
Hosté se snaží reagovat, drží se dlouhé minuty na míči.
27
Atlético právě vstřelilo branku!
Tak to je pro Leverkusen hodně kruté. Domácí nepředváděli v úvodních minutách prakticky nic, přesto se dostávají do vedení. Po centru Kokeho do pokutového území vracel míč do ohně Arda Turan, po sérii odrazů se dostal míč za pokutové území k MARIO SUARÉZOVI, jehož střelu usměrnil mimo dosah brankáře Lena nešťastnou tečí Töprak. Domácí tak mažou náskok soupeře z prvního zápasu velice brzy.
26
Další akci Atlética už zastavuje Spahić žlutým faulem a je jasné, že si případné čtvrtinále nezahraje. Zákrok na Mirandu byl naprosto jasný.
26
Teď to zkusil Mandžukič v souboji jeden na jednoho na Wendella. Neuspěl, Leverkusen pokračuje v precizní obraně.
25
Mandžukič je zatím v hlavičkových soubojích výborný, Griezmann ani žádní další z jeho spoluhráčů ovšem z této výhody netěží.
24
Stále pokračujeme v zápase bez velkých šancí, téměř ze hry jsou zatím oba útočníci španělského týmu.
22
Vynucená změna v brance Atlética, Moyu nahrazuje Oblak a je ve velmi těžké pozici.
21
Moya se při jednom ze soubojů zranil a do branky Atlética bude muset slovinský gólman Jan Oblak!
20
Tohle mohla být dobrá situace pro hosty! Wendell dobrou přihrávkou uvolnil do rychlého brejku Sona, který však v předklonu nezpracoval míč úplně dobře a v kleštích dvou blížících se fotbalistů Atlética už nic nevymyslel.
18
Leverkusen hraje hodně aktivně a zatím Atlético k očekávanému tlaku nepouští.
17
Po zmatcích v pokutovém území se dostal ke střele Son, za brankáře Moyu však zastoupil Mandžukič a ukopl míč do bezpečí. Tohle byla zajímavá situace ve vápně domácích.
17
Çalhanoğlu na druhé straně vybojoval druhý roh pro Leverkusen.
16
Z velké dálky rozehrával standardní situaci Koke, prudký balon ale našel jen Lenovy rukavice.
15
Juanfran nasadil u pravé postranní čáry jesličky Wendellovi a uvolnil Griezmanna, ten však zabloudil ve spleti těl hráčů Leverkusenu.
14
Stále čekáme na první výraznější vzruch, Leverkusen v pohodě stráží postupovou remízu.
13
Leno šel odvážně ven z branky a vybojoval faul Mirandy.
12
Mandžukič vyhrál hlavičkový souboj pro Griezmanna, před ním zakřižoval cestu Spahić a je z toho nakonec roh pro domácí.
11
Çalhanoğlův roh ovšem nebyl nitkerak nebezpečný.
10
Krásná individuální akce Bellarabiho! Objev letošního ročníku Bundesligy protancoval obranou Atlética a mířil na bližší tyč, jeho tečovaná střela však končí pouze rohem pro Leverkusen.
9
Úvodní minuty jsou spíše zahřívací charakteru. Atlético se snaží dostat do hry Griezmanna, pasy na něj jsou však zatím hodně nepřesné. Jako třeba teď jeden od Suaréze.
8
Drmič bojoval u rohového praporku o balon s Mirandou, ten si dokázal dát před útočníka Leverkusenu tělo a odzbrojil ho čistým způsobem.
7
Bellarabi kombinoval s Wendellem, do akce se zkoušel zapojit ještě Son, ale to už umzul míč Moya.
6
Çalhanoğlu však dokázal odvrátit míč mimo.
5
Töprak však rychle se rodící akci soupeře odvrátil jen na roh.
5
Úvod zápasu je hodně opatrný, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
3
Špatná přihrávka Töpraka na Hilberta dává možnost hrát domácím.
2
Na balónu v úvodu překvapivě fotbalisté Leverkusenu.
1

Atlético Madrid: Moyà – Gámez, Giménez, Miranda, Torres Juanfran – Turan, M. Suárez, Koke, Cani – Griezmann, Mandžukić.
Náhradníci: Oblak – Ansaldi, Raúl García, Gabi, Jiménez, Lucas, F. Torres.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Wendell – Castro, L. Bender – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Drmić.
Náhradníci: Krešić – Brandt, Boenisch, Kießling, Reinartz, Rolfes, Papadopoulos.

Rozhodčí: Rizzoli – Tonolini, Manganelli.
Utkání bude řídit velezkušený italský sudí Nicola Rizzoli, na čarách mu budou asistovat Mauro Tonolini a Lorenzo Manganelli. Jako čtvrtý rozhodčí byl povolán Alessandro Costanzo.
První vzájemné utkání:

První utkání nám nabídlo poměrně zajímavou podívanou. Domácí hráči Leverkusenu byli mírně lepším týmem a nakonec i zvítězili zásluhou branky Calhanoglua ze sedmapadesáté minuty. Utkání sice přineslo pouze jeden gól, za to však bylo k vidění hned deset žlutých karet a jedna červená!

Statistiky:

Percentuální držení míče: 66:34
Střely celkem: 13:12
Střely na branku: 3:3
Rohové kopy: 5:4
Žluté karty: 5:5
Dobrý večer, vítám Vás u onlajnu z milionářské soutěže, z Ligy mistrů. Na programu jsou odvety osmifinále a my se zaměříme na duel, kde Atlético Madrid na svém stadionu vyzve Bayer Leverkusen. Zápasem Vás bude provázet Radek Barkman.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.