Ve druhém poločase pokračovala atraktivní hra z půle první, ale narozdíl od prvního poločasu v tom druhém padaly také góly. Domácí se dostali do vedení již v 52. minutě zásluhou Jonase, ale Podolski již o šest minut později srovnal. Poté se začalo hrát hodně otevřeně a to z obou stran, ovoce to přineslo domácím, kterým vrátím vedení Luisão a tato branka se ukázala jako vítězná.

Benfica tak zvítězila a vrátila soupeři porážku starou čtrnáct dnů. Portugalský celek má v tabulce skupiny devět bodů a velkou šanci postoupit ze skupiny. Galatasaray naopak bude muset ve zbývajících dvou duelech bodovat a pokusit se dohnat své soupeře či případně zabojovat alespoň o třetí místo a s ním spojenou účast v Evropské lize.

Z mé strany je to již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u Ligy mistrů zase příště.
90+4
90+4
Nepřesnou střelou je zakončeno celé utkání, Galatasaray odjede z Portugalska bez bodu.
90+4
César vyskočil nejvýše a schoval míč do rukavic, tohle by již domácí měli zvládnout.
90+3
Adin ještě vidí žlutou kartu, závěr zápasu se již blíží.
90+3
Poslední střídání v zápase, odchází Talisca a nahrazuje jej Cristante.
90+2
Tak to je neuvěřitelné, co nyní zahodili hosté! Brankář César byl již naprosto překonán, ale proti zakončení Oztekina vystartovali dva hráči domácích, kteří stačili míč zablokovat. Nyní bylo vyrovnání ve vzduchu!
90+1
Jiménez získal míč, zkusil přejít individuálně, ale klička mu nevyšla.
90+1
Již běží první minuta nastavení, ve které byl odpískán útočný faul Benfice. Nastavovat se budou celkem čtyři minuty a tak je zde stále prostor pro Turky, kteří budou bojovat o vyrovnání.
89
César výtečně pokryl centrovaný míč a byl poté ještě dohrán soupeřem, ten se mu ihned poté omlouvá. Z této akce branka pro Galatasaray nehrozí.
88
Krásně dostal nahráno Inan a na nic nečekal a tvrdou ranou se pokusil trefit prostor u pravé tyče. Rána měla slulšnou razanci, ale chybělo jí pár decimetrů.
87
Na první pohled nebezpečný oblouček pouze zapadl do rukavic Césara, který nebude na nic čekat a pošle míč daleko od své brány.
85
V 85. minutě je právě Gaitán vyloučen a to po druhé žluté kartě. Je sice vyprovázen potleskem, ale jistě bude doufat, že jeho zbytečný faul zezadu ve středu hřiště nebude znamenat pro Benficu ztrátu bodů.
84
Nádherná akce, po které mohlo být rozhodnuto, ale Muslera vytáhl zákrok, kterým ještě drží naděje svého celku nad vodou. Už to vypadalo, že Gaitán celou akci pokazil, ale stačil nakonec patičkou přiťuknout míč na Jiméneze, ale ten v souboji proti brankáři nebyl úspěšný.
84
Silvio přispěchal do obrany a hlavou odehrál míč na roh. Z toho se hostům nepodařilo ohrozit branku.
83
Na jedné a následně i druhé straně se k volnému míči letícímu do šestnáctky dostali jako první obránci.
81
Carcela to zkoušel individuálně, ale byl naprosto čistě a s přehledem odzbrojen.
81
Druhé střídání Benficy v utkání, přišel Pizzi a odešel Jonas.
79
Umut Bulut na přední tyči naskočil na centr velmi dobře, ale měl to hodně složité a nedokázal zamířit mezi tři tyče.
77
Talisca se dnes dostal již poněkolikáté k zakončení, ale není mu přáno, ani tentokrát mezi tři tyče nemířil.
76
Oztekin to přehnal a tvrdým zákrokem sice obral soupeře o míč, ale pomohl si přitom nedovoleně.
74
Hosté vypotřebují také poslední své střídání, na hřiště vyběhl Bulut, který nahradil Yilmaze.
74
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Jason Denayer, přichází Emre Colak.
73
Ihned poté měli domácí další dobrou šanci, ale míč pouze prolétl pokutovým územím. Následuje první změna na straně Benficy, odešel Guedes a přišel Gonzáles.
72
Nádherně zahraný přímý kop z kopačky Gaitána, na který Muslera jen tak tak dosáhl. Míč krásně podletěl zeď a Muslera jej vyrazil pouze ke Jiménezovi, ale ten byl následně Muslerou taktéž vychytán! Obrovská šance domácích tak zůstala nevyužita.
70
Vše potvrdil Gaitán, který doslova obral soupeře o míč a nechybělo moc a tuto velkou chybu dokázal i sám potrestat. Nakonec je z toho v uvozovkách pouze roh pro Benficu.
69
Domácí jsou při chuti a nyní je jich plné hřiště. Hosté se snaží něco změnit střídáním.Odešel Bilal Kisa a místo něj přišel Yasin Öztekin.
67
Benfica právě vstřelila branku!
Nádherná branka, po které jdou domácí opět do vedení. Nenápadný centr si obrana Galatasaraye nepohlídala a tak měl LUISAO čas na zakončení a z první poslla míč nechytatelně do šibenice.
65
Talisca to zkusil přímou střelou na branku, ale svatyni Césara minul.
64
Po nedovoleném zákroku rozehrává Benfica z vlastní poloviny, bude se jednat o postupný útok.
62
Jiménez se s tím vůbec nepáral, dostal dobře nahráno a z dvaceti metrů zamířil jen těsně vedle tyče. Muslera se sice natahoval, ale je velkou otázkou, zda by byl u tyče včas.
61
Hraje se hodně rychlý fotbal, oba celky jsou po úvodních gólech plny elánu a snaží se opět strhnout misky váh na svou stranu.
59
Hosté museli myslet na zadní vrátka, ale v poslední chvíli přišel obranný zákrok, po kterém budou domácí rozehrávat rohový kop.
58
Galatasaray právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro domácí velká sprcha, LUKAS PODOLSKI se dostal k míči a z hranice šestnáctky na nic nečekal a rychlou přízemní střelou ke vzdálenější tyči srovnává skóre.
56
Tak se nám začíná na hřišti hezky ostřit, Silvio vystřihl ukázkový šlapák, za který nemohlo přijít nic jiného než žlutá karta.
55
Inan vidí za zbytečný zákrok ve středu hřiště žlutou kartu a bude chybět tureckému týmu v dalším zápase.
54
Před Galatasarayem je nyní nepříjemná situace, hosté totiž budou muset dotahovat skóre.
52
V 52. minutě zápasu se nám poprvé dnes mění skóre. Přetažený centr na zadní tyč byl hlavou vrácen do ohně a tam se k němu dostal JONAS, který nezaváhal a zblízka propálil vše před sebou.
51
Benfica držela míč v okolí pokutového území, ale nic výrazného z toho nebylo. Celou akci nakonec ukončil faul Sneijdera, který si malými zákroky sbírá a bude si muset dávat pozor, aby neinkasoval žlutou kartu.
50
Sneijder vybojoval ve středu hřiště míč, ale bylo to za pomoci nedovoleného zákroku.
49
Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do nebezpečné šance, ale Yılmazovi byl odmáván a následně i odpískán ofsajd.
48
Zajímavě se vyvinula akce na levé straně, hráči Benficy se dostali až před šestnáctku, ale finální přihrávka nalezla pouze obránce Galatasaraye, který míč odkopl do bezpečí.
47
Guedes se snažil napadat rozehrávku, ale nakonec to byl právě on, od koho se míd odrazil do zámezí. Odkopávat od své brány bude Muslera.
46
Započal nám druhý poločas, do kterého mohou jít oba celky s chutí zabojovat o tři body z tohoto zápasu, vše je otevřené.
46
Rozhodčí neměl důvod nastavovat, v prvním poločase se hrál pohledný fotbal, ve kterém měli domácí více ze hry a také si vytvořili šance ke skórování, ale žádná z nich nebyla využita. Postupně se hostům dařilo hru vyrovnat a v závěru prvního poločasu se začalo na hřišti také hrát ostřeji, což vedlo ke zvýšenému počtu žlutých karet.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
45
45
Již nám plyne poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu a zřejmě se tak již nic nestane.
44
Yilmaz (GAL) zpracoval míč rukou a v jeho případě by se jednalo o druhou žlutou kartu, v případě, že by ji rozhodčí udělil. Nicméně se tak nestalo a naopak dostal žlutou kartu Gaitán, zřejmě za následné protesty.
43
Těsný ofsajd domácích, ale pomezní rozhodčí byl hodně blízko a viděl celou situaci naprosto přesně.
42
Blíží se nám závěr prvního poločasu a hra je nyní kouskována nedovolenými zákroky, ten poslední přinesl pro Guedese zaslouženou žlutou kartu za ostrý skluz.
41
Yilmaz se v přerušení hry hodně rozčiloval kolem sebe a nelíbilo se mu, že mu chce protihráč odebrat míč a rychle rozehrát. Výsledkem je žlutá karta, která znamená pro Yilmaze stopku v dalším zápase.
40
Benfica vybojovala rohový kop, po jeho rozehrání se míč dostal mimo šestnáctku, ale domácím se dařilo ještě držet soupeře v klinči. Nakonec vše ukončil ofsajd.
39
Rychlé nohy ukázal jeden z domácích, který zastavil míč na hrací ploše, ale sám se dostal až k reklamním banerům. Stihl se však vrátit a ještě odcentrovat, ale Muslera měl spoustu času a míč schoval v rukavicích.
38
Guedes se dostal pod tlak u autové čáry a výsledný zisk autového vhazování je pro něj dostatečným.
37
Hosté volili rozehrávku na jistotu, míč letěl až zpět k Muslerovi, který jej odkopl zpět na druhou polovinu.
35
Rozehráno bylo takovým polocentrem – polostřelou, ale rozhodčímu se něco nelíbilo při nabíhání domácích hráčů a tak celá akce skončlia dříve než vůbec začala.
35
Sneijder se hodně zlobí, ale dle mého názoru Guedese zasáhl a oba hráči se následně poklepali po ramenou, pokračovat budeme další standardní situací Lisabonu.
34
Rozehráno bylo centrem k zadní tyči, ale hráči v červeném byli výtečně pokryti a k zakončení se tak nedostali.
33
Kisa poslal soupeře k zemi a Sneijder tak nemohl pokračovat, domácí budou mít k dispozici zajímavý přímý kop.
33
Benfica sice z rohu nic nevytěžila, ale zůstává i s míčem nastěhována na útočné polovině.
32
Sabri zvládl své defenzivní úkoly a dokázal míč před Silviem odehrát na roh.
31
Almeida je dnes prvním karetně potrestaným hráčem, dostal jesličky a možná i z frustrace sáhl po soupeři rukou a poslal jej k zemi.
30
Máme za sebou prvních třicet minut hry a rozhodně jsme se nenudili. Aktivnější jsou od úvodních minut domácí, kteří měli také minimálně dvě velké šance, na úvodní branku zápasu nicméně stále čekáme.
29
Tentookrát se rozehrávalo z levé strany z pohledu Galatasaraye, ale ani v tomto případě tato standardní situace nebezpečí nepřinesla.
28
Po ospalejším úvodu o sobě dávají vědět také hosté, Yılmaz zakličkoval před šestnáctkou a nakonec dokázal i vystřelit, jeho pokus byl zblokován na roh.
27
Gaitán je dnes dost vidět a opět zkoušel zavolat štěstěnu, ale ta jej zatím nevyslyšela, jeho střele z dálky potřebnou přesnost nepřinesla.
26
César si připsal vůbec první zákrok dnešního večera a to proti střele Sneijdera z dálky. S tou si poradil bez větších potíží.
25
Obrana Benficy si však poradila bez výraznějších potíží a dostala míč mimo šestnáctku.
25
Podolski kombinoval se Sneijderem, ale Almeida přispěchal včas a odkopl míč alespoň na roh. Vůbec první rohový kop utkání a zahrávat jej budou Turci.
23
Benfice se podařilo opět propasírovat míč do šestnáctky, ale zde přišel tvrdý zákrok obrany, který byl dle pravidel v pořádku.
22
Jonas to zkusil z dálky, jeho oblouček zamířil přesně do rukavic Muslery.
21
Série dvou velmi rychlých akcí a to na obou stranách. Nejprve se poprvé v zápase dostali do nebezpečné pozice hosté, ale Podolski si nestačil vyměnit míč se spoluhráčem ideálně a výsledkem tak byla akce, která nebyla zakončena střelou. Ihned poté se však hra stěhovala na druhou stranu, zde se slušně vyvíjející protiútok obešel také bez střeleckého pokusu. Nicméně otevřená obrana Galatasaraye nepůsobila dvakrát jistě.
19
Jonas nebyl dostatečně pokryt a nakonec se i proti početní převaze obránců dokázal prodrat ke střele, ta však neměla potřebnou razanci a Muslera si tak poradil.
18
Benfica to zkouší po křídle, zkouší to i rychlou přihrávkou středem či postupným útokem. Tentokrát se jednalo o dlouhý pas na Guedese, ale ten byl v ofsajdu.
17
Úplně s přehledem to nebylo, ale Muslera vyběhl z brány a dopomohl svým spoluhráčům vyřešit situaci v pokutovém území.
16
Guedes již byl rozběhnut a upaloval na bránu, ale Denayera poslal evidentně k zemi nedovoleně a rozhodčím to nemohlo uniknout, k míči se tak dostávají hosté.
14
Centr z levé strany letěl až příliš blízko Muslery, který jej s přehledem pohlídal. Míč by sice bez jeho zákroku skončil v síti, ale takovýto pokus jej nemohl vystrašit.
12
Hosté se dostali k míči a budou vhazovat, ještě předtím si rozhodčí něco vyříkaval, ale zatím to vypadá, že si od úvodních minut dokáže sjednat na trávníku pořádek.
11
Goncalo Guedes měl před sebou malinko prostoru a tak neváhal a z dobrých třiceti metrů vyslal pozdrav k Muslerovi, ten ale nemusel zasahovat, míč letěl vysoko nad.
10
Benfica kombinuje postupně na útočné polovině,a le hosté se nyní stačili přesouvat s míčem a tak se kulatý nesmysl postupně dostal až k obráncům portugalského celku.
8
Podolski byl zasažen zezadu přes kotník a za tento zákrok klidně mohla přijít žlutá karta, ale zatím zůstává Mažič klidný a vystačil si s domluvou.
7
Brazilec Jonas to ale nyní přehnal s agresivitou a byl mu odpískán útočný faul, po kterém se hostující hráč jen těžce zvedá.
6
Benfica je v úvodních minutách jednozačně aktivnější, plyne teprve šestá minuta zápasu a v pokutovém území jsme viděli již dvě nebezpečné a velmi pohledné akce.
5
Další velká šance domácích a nyní to bylo před Muslerou opravdu hodně nebezpečné. Brankář hostů proti první střele Jiméneze musel zakročit, na následnou dorážku již reagovat nemusel, ta mířila vysoko nad.
3
Klobouk dolů před Gaitánem, ten si dovolil opravdu hodně v pokutovém území, ale jeho kličkovaná nakonec skončila pouze nepřesnou střelou. Akce domácího hráče však vzbudila první emoce na stadionu a probrala jistě všechny diváky.
2
Kombinačně to zkoušeli také hosté, ale před pokutovým územím Benficy nebylo příliš prostoru.
1
První útok na levé straně tvořili domácí, ale obrana Instanbulu byla pozorná.
1
Hráče obou celků již máme na hrací ploše a nyní stadionem zní hymna Ligy mistrů.

Benfica Lisabon: César – Sílvio, Jardel, Luisão (C), Eliseu – Guedes, A. Almeida, Talisca, Gaitán – Jiménez, Jonas.
Náhradníci: Ederson – Lisandro López, Cristante, Carcela-González, Taarabt, Pizzi, Sanches.

Galatasaray Istanbul: Muslera – Denayer, Chedjou, Balta, Adin – Inan (C), Kisa – Sarioglu, Sneijder, Podolski – Yilmaz.
Náhradníci: Gönen – Kaya, Öztekin, Karacan, Colak, Bulut, Gümüs.

Rozhodčí: Mažič – Ristič, Djurdjevič.
Vzájemný zápas

Jak již bylo zmíněno, tak se oba celky střetly před dvěma týdny a Benfica má dnes co napravovat, z Turecka totiž odjela bez bodu za porážku 2:1. Utkání si můžete připomenout v našem přenosu.

Galatasaray Istanbul – Benfica Lisabon

Branky: 19. Inan (pen.), 33. Podolski – 2. Gaitán
Galatasaray Istanbul

Galatasaray měl naopak vstup do skupinové fáze LIgy mistrů nepovedený. Domácí porážka s Atléticem 0:2 se ještě dala pochopit, přece jen je španělský celek řazen mezi favorita skupiny, ale následná remíza 2:2 v Astaně se již dá považovat za ztrátu.

Galatasaray však vše napravil právě v zápase s Benficou a tuto domácí výhru bude chtít dnes jistě Istanbul potvrdit a posunout se před svého dnešního soupeře.
Benfica Lisabon

Portugalský tým vstoupil do letošního ročníku Champions League výtečně, po úvodní výhře nad Astanou přišla nečekaná výhra 1:2 na půdě Atlética Madrid.

Šest bodů po dvou zápasech bylo možná pro Lisabon až malinko nad plán, ale zpět do reality Benficu vrátila porážka v Turecku, kde s dnešním soupeřem Benfica prohrála 2:1.
Hezký úterní večer u fotbalové Ligy mistrů, v tomto přenosu budeme sledovat utkání skupiny C mezi Benficou Lisabon a Galatasarayem Istanbul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.