Je za námi páté utkání v základních skupinách, konkrétně ve skupině G souboj mezi Portem a Dynamem Kyjev. Domácí toho dnes příliš nepředvedli, naopak hosté měli v utkání několik dobrých pasáží a po zásluze si odvážejí tři body i naději na postup do jarních bojů v Lize mistrů. Porto si mohlo ziskem jednoho bodu tuto část zajistit, jenže nestalo se a v posledním kole to bude na dálku souboj právě s Dynamem o postup do osmifinále milionářské soutěže.
90+3
90+3
Ještě do jedné šance se snažil dostat Aboubakar, ovšem bez úspěchu.
90+3
Možnost pro hosty se nakonec nekoná, neboť Garmaš si při zisku míče pomohl nedovoleně.
90+2
Dynamo má závěr pod kontrolou, snaha domácích zaútočit nyní byla velmi rychle eliminována.
90+1
Dynamo hraje to co potřebuje, míč na útočné polovině, navíc ve vlastním držení.
90
Dnešní utkání se bude hrát ještě o tři minuty déle.
90
Dynamu se rýsovala další poměrně zajímavá možnost, ale v poslední chvíli se dokázal vrátit Martins Indi a sebral hostům možnost na třetí gól.
89
Ukrajinci nyní volí kombinaci si s kapitánem a brankářem v jedné osobě Olexandrem Šovkovským.
89
Dynamo hraje ve velké pohodě, Porto se nedokáže dostat k míči.
88
Dynamo hraje ve velkém klidu, rozehrávka rohu do středu hřiště a následuje kombinace hostů.
87
Další zajímavá šance pro Dynamo sice střelu na branku nepřinesla, ale bude to pro ukrajinský celek alespoň rohový kop.
86
Dynamo se opět pokouší zaútočit, zatím bez úspěchu, ale hosté se udrželi u míče.
84
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází Vitalij Bujalskij.
84
Domácí se snaží alespoň o čestný zásah, ale musejí otevírat hru a nyní je za to málem Dynamo potrestalo. Belhanda pálil mimo.
Dnešní utkání sleduje 31 220 diváků.
82
Corona poslal z pravé strany hodně zajímavý centr do pokutového území, do míst kolem penaltového puntíku, jenže André André střelu z první nezvládl a ohrozil pouze diváky na tribuně a ne branku.
81
Rohový kop v podání hostujícího celku nebyl z nejpovedenějších a hned se tu rýsuje šance na protiútok.
81
Rychlý protiútok na druhé straně vynesl Dynamu rohový kop.
80
Aboubakar se dostal k zakončení, ale jeho rána mířila hodně mimo,.
78
Standardní situaci hosté nezahráli podle představ a z následného protiútoku si hosté málem dali vlastní gól!
78
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Derlis González, přichází Younés Belhanda.
77
González vybojoval pro Dynamo standardní situaci ze zajímavé pozice.
76
Dynamo se po zisku míče uchyluje k dlouhým odkopům nebo se snaží míč podržet a podniknout protiútok jako tomu je nyní.
75
Porto pokračuje v kombinaci, která není úplně úspěšná.
73
Porto má míč ve svém držení, ale jeho hráči se musí často vracet pro balón na svoji polovinu.
72
Porto se snaží dostat před branku Dynama přes krajní prostory, které si však ukrajinský tým dobře střeží.
70
Po druhém gólu do domácí sítě se část diváků odebrala směrem ze stadionu, který dnes rozhodně nebyl příliš zaplněný, možná ani ne z poloviny.
69
Žlutou kartu dostává Serhij Sydorčuk (Dynamo Kyjev).
68
Dynamo se dostalo k míči a může v klidu podniknout útočnou akci.
67
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Giannelli Imbula Wanga, přichází Jesús Manuel Corona.
67
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Pablo Daniel Osvaldo.
66
Porto se snaží rychle odpovědět, jenže tato příležitost končí odmávaným ofsajdem.
64
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
To je velká rána pro domácí. Po aktivním vstupu do druhé půle se Dynamo dostalo do dvou rychlých protiútoku, a ten druhý proměňuje v gól, který dává DERLIS GONZÁLEZ i s pomocí Ikera Casillase.
62
Ve výtečné pozici se ocitl Gamraš, ale Casillas jeho ránu se štěstím vyrazil.
61
Hosté se opět drali do zakončení, ale jejich rychlý útok nakonec zakončil Moraes střelou mimo.
60
Porto při předchozí šanci sehrálo výborně kombinaci, jenže opět přišlo nepřesné zakončení.
59
Do velké šance se dostal domácí Christian Tello, který ovšem svojí střelu poslal pouze do míst, kde se nacházel brankář Dynama.
57
Dynamo se nyní také osmělilo do útoku a nebylo to vůbec špatné. Jarmolenko centroval do pokutového území, ale nakonec nikdo ze spoluhráčů míč nezískal.
55
Domácí hýří aktivitou, jenže některé jejich akce jsou hodně uspěchané a končí tedy nepřesně.
54
Domácí ve druhé půli o poznání lepším týmem, ale v zakončení se nedaří a nedaří.
53
Další obrovská šance pro Porto, po které byl Pereira poslán k zemi v pokutovém území, ale ke zlobě domácích se penalta nepíská.
52
Porto se dostalo po ztrátě Dynama do rychlého protiútoku, který vedl Brahimi, ale přihrávka na Aboubakara nebyla přesná.
51
Rohový kop se domácím nepovedl ideálně a je tu možnost na protiútok pro Dynamo.
50
Porto na začátku druhého poločasu výrazně zvýšilo svojí aktivitu a pokouší se ze všech sil o vyrovnání nepříznivého stavu, teď bude šance po rohovém kopu.
48
Moraes se v souboji o míč dopustil nedovoleného zákroku a domácí mohou v klidu rozehrávat téměř od vlastní branky.
47
Domácí začínají druhou půli velmi aktivně a zatím se drží u balónu.
46
Druhá půle začíná, domácí do ní provedli jednu změnu. André André nahradil Maxiho Pereiru.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi úvodní poločas, ve kterém jsme příliš možností neviděli, přesto se jeden z týmů dostal do vedení. Dynamo Kyjev bylo v úvodní půli o něco aktivnější, nejprve šance ukrajinského mistra skončila na tyči, ovšem o pár minut později přišla proměněná penalta, kterou Jarmolenko poslal svůj tým do vedení.
45+1
45+1
Domácí se znovu dostávají k míči a ještě se chtějí pokusit něco vymyslet.
45+1
Layún předvedl zajímavou kličkovanou po levém kraji hřiště, ale centr do pokutového území se mu nezdařil.
45
Hlavní sudí Carlos Velasco Carballo nechává nastavit jednu minutu.
45
Poslední minuta normální hrací doby vymezené pro první půli je v plném proudu.
44
První půle spěje ke svému konci, ale domácí se ještě snaží něco vymyslet, i když teď je zastavil útočný faul.
43
Dynamo předvádí sympatický výkon a dostává se do šancí, nyní zajímavou příležitost měl Yarmolenko, ale z úhlu nedokázal nakonec vůbec ohrozit branku.
41
Pro hosty se rýsovala hodně zajímavá možnost, když na dlouhý pas na útočnou polovinu si už nabíhal González, ale v poslední chvíli se před něj dokázal ještě dostat Martins Indi.
40
Porto se dostalo po rohu ke kombinaci, kterou zakončil střelou z hranice pokutového území Rubén Neves. Šovkovskij střelu dobře viděl a zastavil.
40
Domácí budou moci zahrávat rohový kop.
39
Porto se po delší dobu dostává do blízkosti branky Dynama, ale zatím schází přesnost v kombinacích i v zakončení.
38
Další žlutou kartu v dnešním utkání vidí hostující Denis Garmaš.
37
Na hřišti se nám teď trochu přiostřilo a faulu na obou stranách začalo přibývat.
36
Nedovolený zákrok ze strany Dynama, který sudí ocenil žlutou kartou pro Danila Silvu.
35
Imbula stáhl na hranici pokutového území k zemi Rybalku a následnou penaltu proměňuje střelou do středu branky ANDREJ JARMOLENKO!
35
Žlutou kartu dostává Giannelli Imbula Wanga (FC Porto).
35
Byla nařízena penalta ve prospěch Dynama Kyjev.
33
Hosté pokračují ve své kombinaci, nyní se dá určitě říci, že mají více za hry, ale zatím nedokáží svoje šance proměňovat.
30
Rybalka rozehrával standardní situaci, po které hosté pokračující v držení míče.
29
Dynamo mělo před okamžikem obrovskou šanci na otevření skóre, to by mohlo ukrajinský celek hodně mrzet.
28
Jarmolenkův centr do pokutového území přistál na hlavě Garmaše, jehož zakončení skončilo na břevně, od kterého se míč odrazil k Moraesovi, ale ani on se nedokázal prosadit.
27
Dynamo teď převzalo aktivitu a snaží se opět něco vymyslet před Casillasem.
25
Druhý rohový kop Dynama byl povedenější, ovšem výsledek byl stejný jako před malým okamžikem, tedy žádný.
25
Hosté se znovu dostali na dostřel domácí branky a střelu mířící na břevno Casillase raději vyrazil na rohový kop.
24
Rohový kop se hostům příliš nepovedl, navíc je pískán ofsajd a v něm Jarmolenko.
24
Dynamo se po delší době vydalo do blízkosti branky Ikera Casillase a bude to hned rohový kop.
23
Maxi Pereira se dostal ke střele, ta byla zablokována.
22
Rychlá kombinace prakticky na jeden dotek přinesla míč na kopačky Layúna, jenže ten nezvládl přesněji odcentrovat do pokutového území.
20
Šovkovskij nezvládl odkop od branky a poslal míč pouze na tribunu. Porto se opět vrátí k držení míče.
19
Porto to nesehrálo vůbec špatně, ale celá akce nakonec skončila pouze nepřesnou střelou.
18
Porto se snaží zvýšit svoji aktivitu a znovu se dostává před branku Šovkovského.
17
Imbula Wanga obdržel zajímavou přihrávku na hranici pokutového území, ovšem svojí následnou střelu umístil příliš vysoko.
15
Brahimi založil dobrou akci středem hřiště, ovšem Pereira nedokázal přesněji přihrát a bylo po příležitosti.
14
Martins Indi byl atakován při rozehrávce nedovoleným způsobem a Porto zůstane u balónu.
13
Porto drží balón, ale do útoku se nyní ne a ne dostat.
12
Souboj ve středu hřiště vypadal, že byl trochu za hranicí pravidel, ale sudí nedovolený zákrok nepíská.
10
Úvod utkání je dnes hodně opatrný, hosté se zatím kromě střely Gonzáleze z dálky o nic nepokusili.
9
Hosté nyní vyzkoušeli pozornost Casillase z dálky, ten se střelou do středu branky neměl problém.
8
Brahimi se snažil dostat do další šance, ale nedokázal se po straně prosadit.
7
Rybalka se snažil získat míč příliš usilovně a dopustil se nedovoleného zákroku.
6
Po rohovém kopu přistál míč na hlavě Danila Pereiry, který však musel hlavičkovat pomalu zády, což není úplně pohodlná pozice pro zakončení.
6
Porto zahájilo další útočnou akci od Casillase a po dobrém přechodu z toho nakonec bude úvodní rohový kop utkání.
5
Zatím sledujeme hodně opatrný úvod, ve kterém jsme zatím viděli jediný náznak šance ze strany domácích, když Danilo pálil mimo branku.
3
Dynamo se snaží dostat s míčem do další šance, ale momentálně se úplně nedaří přechod přes střed hřiště.
2
Domácím se poprvé povedlo dostat s míčem do blízkosti pokutového území a Danilo Pereira se odhodlal ke střele, která však zamířila mimo tři tyče.
1
Po úvodním výkopu se hosté dostali k nákopu směrem na útočnou polovinu, ale ten se jim příliš nepovedl.
1
Oba celky přicházejí na hrací plochu stadionu Dragao.

FC Porto: Helton – Osvaldo, Goebel Evandro, H Herrera, Corona, André, Bueno.

Dynamo Kyjev: Rybka – Veloso, Petrović, Gusev, Bujalskij, Belhanda, Teodorczyk.
Základní sestavy:

FC Porto: Casillas – Pereira, Marcano, Martins Indi, Layún – Neves (C), D. Pereira, Imbula Wanga – Tello, Aboubakar, Brahimi.

Dynamo Kyjev: Šovkovskij (C) – Silva, Chačeridi, Dragović, Antunes – Sydorčuk, Rybalka – Jarmolenko, Garmaš, D. González – Júnior Moraes.

Rozhodčí: Velasco Carballo – Alonso, Juan Yuste (všichni Španělsko).
Hlavním sudím dnešního duelu bude velezkušený španělský arbitr Carlos Velasco Carballo. Čtyřiačtyřicetiletý Španěl má za sebou už 31 utkání Ligy mistrů a v soutěžích UEFA dokonce kulatou 60. Asistenty na pomezí dnes budou Roberto Alonso a Juan Yuste, brankovými sudími Jesús Gil Manzano a Carlos Del Cerro. Čtvrtý rozhodčím taktéž ze Španělska je Angel Nevado Rodriguez. Delegátem UEFA pro dnešní utkání je Markus Stenger a na výkon sudích bude dohlížet Jean Lemmer z Lucemburska.
Vzájemné utkání ve skupině
Oba týmy se spolu utkaly hned při úvodním utkání letošního ročníku. 16. září v Kyjevě bylo k vidění velmi zajímavé utkání. Do vedení se dostalo domácí Dynamo ve dvacáté minutě, ale za tři minuty srovnal Aboubakar, který následně dostal Porto ve druhé půli do vedení, jenže domácí v samém závěru po rohovém kopu dokázali srovnat na 2:2.
Dynamo Kyjev
Ukrajinský celek přjíždi do Porta jako druhý celek ukrajinské soutěže, když je pouze o skóre za největším rivalem Šachťarem Doněck. Svěřenci trenéra Rebrova zatím v domácí soutěži dokázali zvítězit ve 12 ze 14 zápasů, ale vynikající bilanci mají v počtu obdržených branek, kterých dostali pouze pět, z toho tři ve vzájemném souboji s Doněckem.

V skupině G je Dynamo zatím na třetí pozici se ziskem pěti bodů a vítězství by dnes zajistilo úřadujícím ukrajinským mistrům postup do jarní fáze Evropské ligy, ale mohlo by Dynamo vrátit ještě do boje o postup do jarní fáze Ligy mistrů.
FC Porto
Porto v novém ročníku portugalské ligy zatím drží druhou pozici za vedoucím Sportingem, na který ztrácí pět bodů, ale draci mají oproti Sportingu o jedno utkání k dobru. V Lize mistrů se Portu daří zatím skvěle a ve skupinové fázi drží neporazitelnost, když v dosavadních čtyřech duelech Porto vyhrálo třikrát a jednou remizovala, ta jediná remíza přišla hned v úvodním utkání ve skupině právě proti Kyjevu.

Do dnešního utkání může hlavní trenér Porta Julen Lopetegui počítat i s uzdraveným Yacine Brahimim, nad jehož startem dlouho vysel otazník.
Hezký úterní večer u sledování pátého kola základních skupin Ligy mistrů. V rámci skupiny G dnes dojde na souboj mezi vedoucím celkem tabulky této skupiny FC Porto a třetím týmem, kterým je ukrajinský šampion Dynamo Kyjev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.