Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc. U Ligy mistrů, či jiné evropské soutěže někdy příště. Nashledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:5.
Střely mimo: 7:6.
Rohy: 5:4.
Ofsajdy: 3:2.
Fauly: 16:13.
Je za námi utkání mezi Galatasarayem a Benficou. Branky padaly jen v prvním poločase, ačkoliv více šancí se urodilo paradoxně v poločase druhém. Úvodní zásah se datuje již na druhou minutu, kdy se po rychlé kombinaci prosadil Nicolas Gaitán. Pomalu a jistě se do tlaku začali dostávat domácí, kterým byla po necelých dvaceti minutách nabídnuta penalta. Postavil se k ní kapitán Selcuk Inan, jenž se nemýlil. Po půl hodině svůj celek poslal do vedení dokonce Lukas Podolski. Druhý poločas mohl začít brankou Bulut, ale ten se z bezprostřední blízkosti neprosadil. Sneijder například trefil tyčku, ale to je nic proti tlaku Benficy, které se ale prostě nepovedlo přidat druhou branku.

Galatasaray si tak připisuje první tři body v letošním ročníku Ligy mistrů. Benfica zůstává na bodech šesti a o postup bude muset ještě značně zabojovat.
90+6
90+6
Následoval ještě jeden nákop na branku. Míč byl po střele zblokován na roh, který se ovšem neuskuteční. Rozhodčí střetnutí ukončuje.
90+5
Burak Yilmaz po odpískání zakopl míč těsně před brankáře Césarem. A to se nedělá. Žlutá karta pro tureckého fotbalistu.
90+4
Nicolas Gaitán ovšem centr přetáhl. Nikdo z hráčů si na něj nedokázal naskočit a Muslera jej přikrývá.
90+4
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Bilal Kisa, přichází José Rodríguez.
90+3
Na pravé straně byl faulován Victor Andrade, a tak uvidíme ještě jeden přímý kop v tomto utkání. Než se ale rozehraje, bude se střídat.
90+2
Benfica se i nadále snaží aktivně kombinovat, ale moc času jim nezbývá. Rozhodčí nastavoval čtyři minuty.
90+1
Argentinský útočník stáčel míč do levé šibenice, ale tam skvěle zakročil obránce Chedjou, jenž míč odehrál na rohový kop.
90+1
V moment, kdy se utkání přehouplo do nastaveného času, uvidíme přímý kop Benficy z výborné pozice. U míče Nicolas Gaitán.
90
Burak Yilmaz obdržel dlouhý centr z pravé strany ve vápně. Míč si tělem zpracoval a z velkého úhlu mířil pod břevno. Branku ovšem jen přestřelil.
88
Na druhé staně dvojí pokus hostů, ale ani jeden branku neohrozil. Andrade nejdříve centroval před branku, ale míč byl odehrán. Následnáý pokus Jonase byl nepřesný.
87
Žlutou kartu dostává Luisão (Benfica Lisabon).
86
A mohlo být hotovo. Burak Yilmaz poslal míč ve středu plochy na Wesleyho Sneijdera, který se s míčem vydal k brance. Tam se zbavil obránců a střelou k pravé tyči nepřekonal Césara.
85
Na následný centr z pravé strany Mitroglou sice nedosáhl, ale vypadalo to, že hráč stojící za ním zahrál rukou. Tady se penalta ale pískat nejspíše neměla, bránící hráč měl ruku u těla.
84
André Almeida to zkoušel po pravé straně, ale i tam byl pozorný obránce domácích. Ti se aktuálně hodně dobře brání.
83
Jonas poslal míč do běhu na nově příchozího Mitrogloua. Řecký fotbalista byl ve velkém úhlu a povedlo se mu trefit jen boční síť Muslerovo branky.
82
Další jedovatá rána Lukase Podolského. Domácí forvard to zkoušel z dvaceti metrů střelou do levé šibenice, ale branku jen o kousek přestřelil.
81
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Sílvio, přichází Konstantinos Mitroglu.
81
Andreas Samaras se prodral středem hřiště a chytrou přihrávkou se pokoušel oslovit své spoluhráče. Míč ovšem odvrátil pozorný obránce.
80
Začíná nám poslední desetiminutovka dnešního utkání. Povede se Benfice utkání srovnat, anebo si to domácí pohlídají? Napoví následující minuty.
78
Nově příchozí Victor Andrade byl ve vzduchu příliš agresivní, a tak oprávněně vidí žlutý kartónek. Brazilský talent nic nenamítá.
77
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Umut Bulut, přichází Burak Yilmaz.
76
Hostům už nezbývá moc času na nějaké zdramatizování. Za tento poločas by si ovšem minimálně jednu branku zasloužili.
75
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Victor Andrade.
75
Nenápadně to zkoušel zpoza obránce André Almeida. Portugalský fotbalista sice branku netrefil, ale jeho rána byla tečována. Roh pro hosty.
73
Andreas Samaris hodně zbytečně a hodně nepěkně fauloval obránce Caroleho a vidí tak žlutou kartu. Celkem čtvrtou v dnešnm zápase.
72
Hosté nyní naprosto pokazili skvělou příležitost. Hnali se totiž do značného přečíslení, které ovšem zastavilo pozastavení celé akce.
71
Následný přímý kop ovšem vůbec neohrozil brankáře Musleru. Ten míč chytil do rukavic a pohodlně jej rozehrál na levou stranu.
70
Hakan Balta zastavil hodně nebezpečné postupování Nicolase Gaitána. V moment, kdy domácí hráč viděl žlutou kartu, neprotestoval. Věděl, že se to musí stát.
69
A další zajímavá šance Benficy. Jonas dostal skvělý míč na hranici vápna, odkud střílel na branku. Do střely mu ovšem skočil Jimenéz, který tak zamezil velmi dobré střele. Bůhví, kde by míč skončil.
67
Zaplněný stadion v Istanbulu si utkání náramně užívá. Vidíme a hlavně slyšíme hopsání a zpívání. Galatasaray hodně motivují vlastní fanoušci.
66
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Eliseu, přichází Pizzi.
66
Vše mohlo být naprosto jinak. Wesley Sneijder sklepl míč pro Lukase Podolskiho, jenž na branku Césara vyslal hodně tvrdou střelu. Ta ale skončila mimo branku.
65
Benfica se ale i nadále snaží utkání minimálně vyrovnat. Galatasaray to bude mít ještě hodně těžké.
63
Následoval přímý kop Galatasaraye, který byl ovšem hodně špatný a u míče jsou tedy hostující fotbalisté.
61
Jak jsem již jednou zmínil. Sledujeme hodně otevřené utkání. Benfica byla již několikrát ve druhé půli ve skvělé příležitosti, branky se jim ovšem dát nedaří.
59
Krásně zahraný roh ze strany hostí. Přízemní centr proletěl vápnem a ani jeden z hráčů v bílém míč trestuhodně nezasáhl. Míč se tak dostal až k nabíhajícímu Gaitánovi, ale jeho tvrdá rána byla opět zneškodněna!
59
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Yasin Öztekin, přichází Olcan Adin.
57
Raúl Jimenéz následně dostal míč na levou stranu, odkud mohl pohodlně zakončovat. Ačkoliv je tento mexičan pravák, posunul si míč do středu, odkud se mu ovšem nepovedlo Musleru nějak překvapit.
56
Raúl Jimenéz byl nyní lehce překvapen, že na něj nebyl odpískaný faul. Jeho celek ovšem u míče zůstává.
56
Hra se nám začíná lehce otevírat. Oba celky se dostávají do skvělých pozic a je jen otázkou času, kdy se jeden z celků brankově prosadí.
54
Nicolas Gaitán ve velmi dobré pozici svou druhou branku nepřídá. Argentinský forvard si naběhl pár metrů před vápno, odkud zamířil jen těsně vedle pravé tyčky!
53
Na druhé straně zkoušel štěstí hostující útočník Jonas. Ten se z hranice vápna odhodlal ke střele, ale jeho pokus skončil jen na boční síťce.
51
A byla z toho šance jako hrom! Sám před brankou se zjevil Umut Bulut, kterému se ale z malého vápna nepovedlo překonat Júlia Césara. Ten se zaskvěl luxusním zákrokem!
51
Po levé straně se až do vápna prodral jeden z domácích hráčů, který nakonec vybojoval rohový kop. Ten bude zahrávat Sneijder.
49
Wesley Sneijder se odhodlal ke střele, která byla ještě jedním z bránících hráčů tečována a skončila jen se štěstím na levé tyčce!
48
Benfica se přecijen dostala do střelecké pozice, ale ta byla spíše lahůdkou pro brankáře Musleru.
47
Po nepovedeném útoku domácích, který byl přerušen čistým zákrokem, se směrem dopředu vydali hosté, ale ani těm se nepovedlo svou akci zakončit.
46
Do druhého poločasu vstoupili výkopem domácí. Hned po rozehrání následoval nákop směrem dopředu, který ale úspěch neslavil.
46
Oba celky jsou zpět na hřišti, a tak nám může začít druhý poločas utkání mezi Galatasarayem a Benficou.
Je za námi hodně atraktivní první poločas. Úvodní zásah se datuje již na druhou minutu, kdy se po rychlé kombinaci prosadil Nicolas Gaitán. Pomalu a jistě se do tlaku začali dostávat domácí, kterým byla po necelých dvaceti minutách nabídnuta penalta. Postavil se k ní kapitán Selcuk Inan, jenž se nemýlil. Po půl hodině svůj celek poslal do vedení dokonce Lukas Podolski, a tak je stav po prvním pětačtyřiceti minutách příznivější pro Galatasaray.

Střely na branku: 5:3
45+1
45
V závěru prvního poločasu je míč u brankáře Muslery, který s rozehrávkou spěchat nebude.
44
Po povedené kombinaci, která byla zakončena střelou Lukase Podolskiho, třetí branku nevidíme. Ex-arsenalský střelec zamířil vedle pravé tyčky.
43
Nyní se Galatasaray pohotově brání a čeká na konec prvního poločasu. Do šaten chtějí jít stoprocentně za tohoto stavu.
42
Žlutou kartu dostává Bilal Kisa (Galatasaray Istanbul).
42
Samaris poslal krásnou a přesnou přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů do vápna. Ten hledal ještě lépe postaveného hráče, ke kterému se ale míč nedostal.
40
Míč letěl do vápna, kde si na něj nikdo v bílém nenaskočil. Balón se tedy objevil až v rukavicích brankáře Muslery, jenž s rozehrou nespěchal.
39
Na pravé straně byl nedovoleným způsobem na zem poslán Goncalo Guedes. V závěru prvního poločasu ještě minimálně jedna zajímavá situace pro hosty.
38
Další rána z hranice vápna byla zase zblokována. Po vstřelení vedoucí branky jsou domácí horším celkem. Benfica chce vrátit úder co nejrychleji, nejlépe do konce poločasu.
37
Rýsovala se hodně zmínkyhodná situace pro Benficu. Jeden z hráčů se prodral po pravé straně a hledal ve vápně volného Jonase. Ten ovšem míč nedokázal zasáhnout.
36
Hosté to zkoušeli v útoku zajímavě. Nejdříve chtěli uspět centrovaným míčem zprava, následně to zkoušeli i středem. Tam ale přišel útočný faul na Wesleyho Sneijdera.
34
Na druhé straně se ukázal obětavým a včasným zákrokem obránce Hakan Balta. Ten těsně před dotírajícím hráčem míč odkopl a situaci tak zachránil.
33
Galatasaray právě vstřelil branku!
Ano, změní! Galatasaray jde do vedení po rychlé akci na jejímž konci byl německý fotbalista LUKAS PODOLSKI. Ten dostal dlouhý centr za obranu, míč doběhl a levačkou překonal brazilského brankáře Júlia Césara!
32
Pokračuje se hrou ve středu travnaté plochy. Vyrovnané utkání nám nabídlo po brance na každé straně. Uvidíme, jestli se do konce poločasu něco změní.
30
Sabri Sarioglu zablokoval snažení hostujících fotbalistů včasně. Následovat bude rohový kop z levé strany, nebezpečí zažehnáno tedy není.
29
Míč se dostal k německému fotbalistovi Lukasi Podolskimu. Ten ve vápně udělal kličku a levačkou zakončoval. Míč trefil nártem tak špatně, že skončil naprosto mimo.
28
Galatasaray u míče ovšem zůstává. Sledujeme jejich kombinaci na polovině travnaté plochy.
27
A na druhé straně ani ke střele nedošlo. Na levé straně se snažil být aktivní obránce Carole, ale ten směrem dopředu nic nevymyslel.
26
Pokračuje obléhání domácí branky. Benfica si z jedné strany na druhou vyměňovala balón a vše bylo zakončeno střelou Gaitána z hranice vápna. Brankář Muslera byl ovšem připraven a míč lapil.
24
Hraje se především ve středu hrací plochy. Na Benfice jde vidět snaha o branku, která by jim vrátila vedení. Máme se ještě na co těšit.
23
Následná kombinace domácím nevyšla. U míče ovšem zůstanou. Na pravé straně Balta trefil jen bránícího hráče, bude z toho alespoň aut.
22
Domácí do své kombinace zahrnuli i argentinského brankáře Musleru, který ale špatně našel Sneijdera na levé straně. Míč skončil až v autu.
21
Po faulu na Nicolase Gaitána se stejný hráč dostal do šance po centru z levé strany. Zakončoval patičkou ve vzduchu, ale Musleru nepřekonal. Navíc stál v ofsajdu.
19
K penaltě se postavil domácí kapitán SELCUK INAN, jenž přesnou střelou do levé šibenice nedal Césarovi jedinou šanci na jakýkoliv zákrok!
18
Žlutou kartu dostává André Almeida (Benfica Lisabon).
18
Snažení domácích je konečně nějak využito. Střela z hranice vápna byla rukou zblokována Almeidou, jenž vidí žlutou kartu. Navíc se bude kopat penalta!
16
Po dalším rohovém kopu se dopředu sice dostali hosté, ale zahrozili domácí. Selçuk Inan se hnal na branku z levé strany, ale jeho přihrávka před branku byla odvrácena.
15
Po dalším centru Wesleyho Sneijdera do vápna se zahrával rohový kop. Po něm přišel centr z levé strany, který se proměnil v nebezpečnou střelu. Júlio César míč vyrazil nad branku!
14
Raúl Alonso Jimenéz dostal míč od jednoho ze svých spoluhráčů a hnal se sám na branku. Mexický fotbalista byl zastaven odpískáním ofsajdu, což asi nepostřehl a doběhl až k brance. Vysloužil si pískot od domácího publika.
12
Další útočný pokus domácích fotbalistů byl pozastaven poměrně zajímavě. Wesley Sneijder přihrál hostům. Ti se ale do protiútoku nevydali.
11
Nizozemský reprezentant to nemyslel vůbec zle. Na branku poslal z nějakých pětadvaceti metrů střelu, která letěla do poloviny šířky branky a poté se snesla na zem. Césara to ovšem nepřekvapilo.
10
Na druhé straně fauloval pronikajícího Kisu Goncalo Guedes. Rýsuje se situace pro Wesley Sneijdera, který má k dispozici přímý kop.
9
Vše bylo zakončeno dlouhou přihrávkou po pravé straně, kterou ovšem nedokázal hostující Jonas zachytit. Míč se nakonec dostal až k Muslerovi.
8
Benfica se snaží aktivitu domácích fotbalistů, kteří hrají snad o poslední šanci na postup, krotit. Zatím se jim to zkušeně daří.
7
Do zajímavé šance se dostával Bulut, ale ten byl v době centrovaného míče do vápna v ofsajdovém postavení. Odkopávat se bude od branky Césara.
6
Yasin Öztekin dokonce snahu svých spoluhráčů ukončil zbytečným útočným faulem. Nikdo z domácích proti rozhodnutí ani neprotestuje.
5
Domácí fotbalisté, jenž do dnešního utkání nastoupili v klasické červenooranžové kombinaci, kombinují na útočné polovině. Za obranu Benficy se jim ovšem nedaří prodrat se.
4
Vše bylo vedeno po levé straně. Jeden z hráčů Benficy se dostával až do vápna a z této pozice hledal lépe postavené spoluhráče. Našel ovšem jen nohu bránícího hráče.
3
Poprvé to zkoušeli i domácí, ale těm se po pravé straně nepovedlo zakončit. Rychlý protiútok tedy zakládají opět hosté.
2
Benfica právě vstřelila branku!
Poté, co byl faulován hostující Jonas, zahrávala Benfica přímý kop. Vše bylo zahráno strašně rychle. NICOLAS GAITÁN dostal přesný pas za obranu, kde obešel obránce a skvělou střelou dal svojí třetí branku ve třetím zápase!
1
Utkání začalo úvodním výkopem hostujícího celku. Ten nastupuje v bílých dresech a v prvním poločase bude hrát z pravé strany na levou.
1
Probíhá ještě společné focení s banerem proti rasismu. Za pár sekund začne třetí utkání Galatasaraye a Benficy v tomto ročníku Ligy mistrů.
Oba celky jsou svými kapitány vedeny na zaplněný Ali Sami Yen Spor Kompleksi, kde svoje domácí zápasy hraje turecký velkloklub. Následuje hymna Champions League.
Krásný večer přeji všem fanouškům kvalitního fotbalu. Za pár minut se rozjede utkání mezi Galatasarayem a Benficou. Hosté celou skupinu vedou, domácí vybojovali pouze jediný bod, a to s kazašskou Astanou.

Galatasaray Istanbul: Muslera – Sarioglu, Chedjou, Balta, Carole – Kisa, Sneijder, Inan (C) – Podolski, Bulut, Öztekin.
Náhradníci: Gönen – Kaya, José Rodríguez, Adin, Colak, Yilmaz, Gümüs.

Benfica Lisabon: César – Sílvio, Luisão (C), Jardel, Eliseu – Gaitán, A. Almeida, Samaris, Guedes – Jonas, Jiménez.
Náhradníci: Ederson – Lisandro López, Fejsa, Victor Andrade, Mitroglu, Pizzi, Talisca.

Rozhodčí: Collum – MacGraith, Connor.
Dnešní utkání povede Skot William Collum. Jeho asistenty budou Damien MacGraith a Francis Connor.
Galatasaray Istanbul

Turci jsou v tabulce zatím na posledním místě se ziskem jednoho bodu. V prvním zápase doma prohráli s Atl. Madrid. V druhém zápase zajížděli do Astany, kde nakonec remizovali 2:2. Situaci mají velmi dobrou, mohou napravit své předchozí nezdary před tisícovkami fanoušků, před plným stadionem se vždy hraje lépe.
Benfica Lisabon

Hosté z Portugalska se zatím nacházejí v tabulce na prvním místě se ziskem šesti bodů. V prvním zápase si poradili doma s Astanou 2:0. V druhém zápase zajížděli do Španělska, kde se utkali s Atl. Madrid. Zde předvedli velmi dobrý výkon a překvapivě si odvezli všechny tři body. Dnes to rozhodně nebudou mít jednoduché, zajíždějí na horkou tureckou půdu v roli favorita, a to nikdy není snadné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.