Klase, klase! To zní zřejmě nyní Německem. Wolfsburg dokázal porazit v úvodním zápase základní skupiny UEFA Champions League ruský celek CSKA Moskva a připisuje si tři body. O osudu utkání rozhodl v závěru prvního poločasu Julian Draxler, nová posila Wolfsburgu, který se stal nejmladším střelcem Vlků v nejprestižnější klubové soutěži. Konečný výsledek. Wolfsburg 1 CSKA Moskva 0.
90+2
90+2
Wolfsburg se usadil na polovině CSKA Moskva, kde se dnešní zápas dohraje.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.
90
Běží poslední minuta zápasu, který zřejmě rozhodne jediný gól.
89
Luiz Gustavo mohl prchat směrem k bráně CSKA Moskva, místo toho ale rychlý protiútok odklusal a v blízkosti šestnáctky nepřesně přihrál.
88
Nicklas Bendtner napřáhl ze střední vzdálenosti ke krásné a razantní střele, která skončila zhruba metr nad břevnem!
87
Střídající Josuha Guilavogui mohl udeřit, jeho střela ze středu pokutového území ale byla zablokována.
86
Daniel Caligiuri si vysloužil při odchodu ze hřiště velký potlesk a není se čemu divit. Na pravém křídle toho dnes hodně naběhl a vybojoval nepřeberné množství standardních situací.
85
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Josuha Guilavogui.
84
Následná střela hráče ze druhé vlny ale byla zablokována a z velmi nadějné příležitosti nakonec nic nebylo.
83
Wolfsburg rozjel rychlý protiútok, po kterém se řítil do přečíslení tři na dva!
82
Když už se CSKA Moskva nadechne k útoku, tak ho většinou zastaví nepřesná finální přihrávka.
81
Seydou Doumbia nedokázal zpracovat přihrávku svého spoluhráče uprostřed šestnáctky a Diego Benaglio si v pohodě došel pro míč.
80
Wolfsburg se dostal k další střele, ta ale byla zablokována.
79
Julian Draxler nedokázal na levém křídle přesně přihrát, míč ale však odrazil zpět na jeho kopačku.
78
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Zoran Tošić, přichází Georgi Milanov.
77
Julian Draxler zpoza šestnáctky napřáhl k jedovaté střele, ta ale zamířila pouze doprostřed brány, kde ji ztlumily rukavice pozorného Igora Akinfejeva.
76
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází André Schürrle, přichází Maximilian Arnold.
75
André Schürrle se na levé straně pokutového území skvěle prosmýkl mezi dvěma protihráči a jeho následná střela zamířila těsně vedle bližší levé tyče!
74
Wolfsburg nebezpečně odcentroval z pravého křídla, ale hosté následný míč na vzdálenější tyč dokázali odvrátit do bezpečí.
73
André Schürrle se pokusil opět vypálit, tentokrát ale jeho střela bránu ruského klubu neohrozila.
72
Diego Benaglio musel zasahovat proti nebezpečné hlavičce CSKA Moskva, která směřovala přesně k pravé tyči, brankář Wolfsburgu ji ale nadvakrát dokázal zneškodnit!
71
Zoran Tošić z levé strany rozehrál rohový kop, který jeden z hráčů Wolfsburgu na přední tyči hlavou prodloužil za sebe do prostoru, kde naštěstí nebyl žádný z hráčů v červených dresech, tedy CSKA.
70
André Schürrle si navedl míč z levého křídla do středu hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která byla sražena a směřovala přesně k levé tyči, Igor Akinfejev byl ale včas na zemi a připsal si dobrý zákrok!
69
Zatímco jsem dal průchod svým myšlenkovým pochodům, André Schürrle se ocitl na levém křídle s míčem za postranní čárou a CSKA mohlo vhazovat.
68
Když tak sleduji zápas UEFA Champions League, tak je to pro mě velká čest, že Vám tento zápas můžu přiblížit.
67
Wolfsburg se nyní soustředí především na obranu, a když se mu naskytne příležitost, vyráží do rychlých protiútoků.
67
Pokud se nepletu, tak je to vůbec první střela CSKA Moskva na bránu v dnešním zápase.
66
Zoran Tošić vypálil zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde ji v pohodě lapil Diego Benaglio.
66
Na hřiště nyní přišel Seydou Doumbia. Skvělý, ale především hodně rychlý útočník CSKA Moskva, který se pokusí rozhýbat bezzubý útok svého týmu.
65
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Seydou Doumbia.
64
V hledišti Volkswagen Areny to jen zahučelo po nepřesném centru Maxe Kruseho.
63
Na opačně straně měl Max Kruse dostatek času na to, aby přesně odcentroval, centr mu však vůbec nevyšel a skončil v zámezí.
62
Zoran Tošić rozehrál standardní situaci a na vzdálenější tyč posílal nebezpečný centr, který Diego Benaglio jednou rukou vytáhl mimo pravý horní roh své brány!
60
Vasilij Berezuckij si nekomplikoval situaci a před André Schürrlem odkopl míč za postranní čáru.
59
Daniel Caligiuri snad poprvé v dnešním zápase nedokázal zpracovat na pravém křídle přihrávku svých spoluhráčů a CSKA Moskva mohlo vhazovat.
58
Naldo se pokusil zakončit ze střední vzdálenosti, jeho následná střela ale byla nepřesná.
57
Dnešní zápas se odehrává v poměrně vysokém tempu a uvidíme, zda se ještě dočkáme nějakého gólu. Blíže k němu má rozhodně domácí Wolfsburg.
56
Max Kruse nasadil na levé straně pokutového území jesličky obránci CSKA Moskva, jeho následný centr ale na bližší tyči lapil pozorný Igor Akinfejev.
55
Bibras Natcho se možná trochu ironicky usmívá poté, co mu byl na levém křídle v blízkosti šestnáctky odpískán útočný faul.
55
Vasilij Berezuckij měl ruce u těla, takže o penaltě nemůže být ani řeč.
54
Max Kruse pohotově vypálil zpoza šestnáctky, jeho střelu ale obětavě zablokoval Vasilij Berezuckij.
53
Dante sice zůstal ležet otřesený na zemi, rychle se ale zvedl zpět na nohy a zápas může pokračovat.
53
Roman Jerjomenko v hlavičkovém souboji na polovině soupeře fauloval Danteho.
52
Luiz Gustavo to vpředu opět přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
51
Diego Benaglio si v pohodě došel pro volný hráč a mohl rozehrát.
51
CSKA Moskva následný centr od rohového praporku odvrátilo, v úvodu druhého poločasu ale čelí velkému tlaku Wolfsburgu.
50
André Schürrle se sice na levé straně pokutového území neprobil do zakončení či centru, ale vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.
49
Vzápětí se dostal na opačné straně pokutového území k hlavičce Max Kruse, v záklonu však hlavičkoval mimo.
48
Hráči Wolfsburgu rozjeli pěknou akci a jeden z domácích fotbalistů se dostal na vzdálenější pravé tyči do zakončení, v tísni ale míč mezi tři tyče poslat nedokázal.
47
Vasilij Berezuckij poslal dopředu dlouhý pas, na který jeho spoluhráč nedosáhl, přestože má snad dva metry.
47
První útočnou akci Wolfsburgu ve druhém poločase zastavila nepřesná kolmá přihrávka, po které Igor Akinfejev mohl v klidu rozehrát.
46
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Nicklas Bendtner.
46
Wolfsburg rozehrál druhý poločas, do kterého vstupuje s jednobrankovým vedením, o které se postaral Julian Draxler.
46
Hráči obou týmů se vracejí zpět na hrací plochu a Wolfsburg sáhne před začátkem prvního poločasu ke střídání. Base Dosta nahradí Nicklas Bendtner.
Hlavní rozhodčí Svein Oddvar Moen v prvním poločase nenastavil ani minutu a poslal oba týmy do šaten. Spokojenější do něj odchází domácí fotbalisté Wolfsburgu, kteří pět minut před koncem prvního poločasu využili svou převahu a po chybě Igora Akinfejeva se prosadil Julian Draxler. Skóre po prvním poločase. Wolfsburg 1 CSKA Moskva 0.
45
45
Běží poslední minuta prvního poločasu a Wolfsburg bude u pravého rohového praporku vhazovat.
44
Luiz Gustavo se provinil proti pravidlům a byl mu odpískán útočný faul.
43
Domácí posílali do šestnáctky z pravé strany další dobrý centr, v šestnáctce CSKA Moskva ale tentokrát nebyl žádný z hráčů v bílém dresu.
42
Wolfsburg je po vstřelení úvodního gólu zápasu při chutí a spěchá směrem vpřed.
41
CSKA Moskva po chybě svého brankáře prohrává 1:0.
40
Wolfsburg právě vstřelil branku!
JULIAN DRAXLER posílá Wolfsburg v závěru prvního poločasu do vedení!! Igor Akinfejev nedokázal udržet míč po hlavičce Juliana Draxlera, který si skvěle naskočil na centr Maxe Kruseho z levého křídla a po nepřesvědčivém zákroku Igora Akinfejeva, který míč vyrazil pouze před sebe, se nakonec z dorážky přece jen prosadil.
39
Ahmed Musa se dostal ke střele, jeho pokus z hranice šestnáctky byl ale zablokován.
38
Georgij Ščennikov si nyní připsal fantastický obranný zákrok.
37
Wolfsburg mohl udeřit po krásné přihrávce za obranu, střela Base Dosta ale byla zablokována!
36
Do konce prvního poločasu zbývá necelých deset minut. Wolfsburg – CSKA Moskva stále bez branek 0:0.
35
Luiz Gustavo vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale zamířila vysoko nad.
35
CSKA Moskva je zatím směrem vpřed neškodné a jeho akce zastavují nepřesné finální přihrávky.
34
Luiz Gustavo hlavičkoval v pokutovém území v záklonu a jeho následnou hlavičku v pohodě ukryl ve své náruči připravený Igor Akinfejev.
33
Daniel Caligiuri dnes hrozí na pravém křídle jako čertík a vybojoval pro svůj tým další standardní situaci.
32
Ahmed Musa si skvěle obhodil protihráče a řítil se do obrovské šance, nakonec se ale rozhodl ještě hru přenést na nabíhajícího Zorana Tošiće, který na jeho přihrávku nedosáhl, a z nadějné příležitosti nakonec nebylo nic.
31
Julian Draxler vypálil z ostrého úhlu a Igor Akinfejev si připsal snadný zákrok.
30
Fanoušci Wolfsburgu vytvářejí na stadionu fantastickou atmosféru a ve vzduchu se točí zeleno-bílé šály.
29
CSKA Moskva před šesti lety prohrálo na hřišti Wolfsburgu 3:1. Dnes to ale zatím vypadá na lepší výsledek.
28
Julian Draxler před pár okamžiky vypálil zpoza šestnáctky, jeho pokus ovšem postrádal přesnost a zamířil nad.
26
Na opačné straně mohlo udeřit CSKA, střela hostujícího celku ale zamířila vysoko nad.
25
André Schürrle dostal fantastickou přihrávku do šestnáctky, tváří v tvář Igora Akinfejeva ale propálit nedokázal! Ruský brankář si připsal fantastický zákrok.
24
Wolfsburg během posledních minut zvýšil obrátky.
23
Julian Draxler poslal do šestnáctky dobrý centr a domácí se prodrali na značce pokutového kopu do zakončení, to však postrádalo razanci a sotva se k Igoru Akinfejevovi dokutálelo.
22
Daniel Caligiuri sice nedokázal odcentrovat přes Georgije Ščennikova, vybojoval však pro svůj tým rohový kop.
22
Christian Träsch posílal za obranu nápaditý oblouček, sklepnutí jeho spoluhráče hlavou ale skončilo v zámezí a CSKA mohlo vhazovat.
21
Daniel Caligiuri byl faulován u postranní čáry a Wolfsburg bude z pravé strany zahrávat další standardní situaci.
20
Je za námi téměř polovina prvního poločasu. Wolfsburg hraje v úvodním zápase základní skupiny UEFA Champions League s CSKA Moskva bez branek 0:0.
19
Vasilij Berezuckij stál ve správný čas na správném místě a zablokoval nebezpečnou střelou zpoza šestnáctky v podání Wolfsburgu.
18
Ve Volkswagen Areně panuje fantastická atmosféra a diváci čekají na první střelu na bránu.
17
Wolfsburgu byl po rozehrání rohového kopu odpískán útočný faul a CSKA Moskva se bez úhony ubránilo.
16
Luiz Gustavo se dostal k odraženému míči a zkusil vypálit zpoza šestnáctky. Jeho následná střela ovšem na bránu nezamířila a byla sražena na rohový kop.
15
Následný útok ruského klubu ale zastavila nepřesná kolmá přihrávka, po níž míč skončil pouze u brankáře Diega Benaglia.
15
CSKA Moskva se po delší době dostalo na polovinu soupeře a na pravém křídle vybojovalo autové vhazování.
14
Georgij Ščennikov odvedl skvělou práci, když přetažený centr na Daniela Caligiuriho hlavou usměrnil do náruče Igora Akinfejeva.
13
Julian Draxler hledal v šestnáctce některého ze svých spoluhráčů, u míče byl ale jako první brankář Igor Akinfejev.
12
Domácí jsou v úvodu aktivnější, zatím však přímou střelu na bránu nevyprodukovali.
11
Wolfsburg se ocitl v první slibné příležitosti, jmenovitě Bas Dost, který dostal krásný centr do šestnáctky a z prostoru na vzdálenější levé tyči hlavičkoval těsně nad!
10
Ricardo Rodríguez posílal na vzdálenější levou tyč dobrý centr, Naldo ale nedokázal ideálně načasovat svůj náběh a ocitl se v ofsajdu.
9
Georgij Ščennikov nyní u postranní čáry zbytečně dojel protihráče a Wolfsburg bude místo autového vhazování zahrávat standardní situaci.
8
Christian Träsch byl v obraně pozorný a centr z pravé strany odhlavičkoval k rohovému praporku, kde hrozící nebezpečí definitivně zažehnal dlouhým odkopem podél postranní čáry jeho spoluhráč.
7
Luiz Gustavo přenesl hru nádherným pasem doleva na nabíhajícího Andrého Schürrleho, jehož následný centr byl na přední pravé tyči odvrácen.
6
CSKA předvedlo nepřesnou přihrávku a Wolfsburg může přejít do rychlého protiútoku.
5
Daniel Caligiuri předvedl na pravém křídle u rohového praporku povedenou zaseknutí, k centru se ale vzápětí nedostal.
4
Berezuckij zastavil na pravém křídle útočnou akci Wolfsburgu a odkopl míč za postranní čáru.
3
Útok Wolfsburgu zastavil útočný faul, jenže CSKA po dlouhém nákopu vpřed o míč rychle přišlo.
3
Domácí fotbalisté byli vytlačeni na vlastní polovinu, kde se rozehrávky ujímá Dante, který má bohaté zkušenosti z Bayernu Mnichov.
2
Wolfsburg se dostal do držení míče a usadil se na polovině CSKA Moskva.
1
Hlavní rozhodčí Svein Oddvar Moen poprvé foukl do píšťalky a zápas prvního hracího dne UEFA Champions League mezi Wolfsburgem a CSKA Moskva mohl začít.
1
Hráči obou týmů právě přicházejí na hrací plochu a Volkswagen Areny, kde se již za pár okamžiků rozezní tradiční znělka UEFA Champions League a zápas mezi Wolfsburgem a CSKA Moskva bude moci začít.
Hráči Wolfsburgu před pár okamžiky přijeli autobusem do útrob Volkswagen Areny. Nyní bude následovat rychlé převléknutí do dresů a již za něco málo přes deset minut vyzvou před domácím publikem CSKA.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Gustavo – D. Caligiuri, Draxler, Schürrle – M. Kruse, Dost.
Náhradníci: Grün – Schäfer, Klose, S. Jung, Guilavogui, Arnold, Bendtner.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Fernandes, Ignaševič, V. Berezuckij, Ščennikov – Dzagojev, Wernbloom, Natcho, Z. Tošić – A. Musa, Jerjomenko.
Náhradníci: Čepčugov – A. Berezuckij, Nababkin, Cauņa, G. Milanov, Golovin, Doumbia..
CSKA Moskva

CSKA Moskva se potřetí v řadě probojovalo do základní skupiny UEFA Champions League a během posledních dvou ročníků se mu nepodařilo postoupit do vyřazovací části. Svěřenci trenéra Slutskiho loni dvakrát změřili síly s Bayernem Mnichov, který doma zvítězil 3:0 a v odvetě na ruské půdě poté 1:0. CSKA Moskva v novém ročníku ruské Premier League 2015/16 vyhrál sedm zápasů v řadě a vytvořil klubový rekord, který přerušila až remíza se Zenitem Petrohrad, se kterým si na domácí půdě rozdělilo body po výsledku 1:1.
VfL Wolfsburg

Wolfsburg se po šesti letech vrací zpět do UEFA Champions League a historie se opakuje. Fotbalisté německého klubu změřili v základní skupině nejprestižnější klubové soutěže před šesti lety síly právě s CSKA Moskva, když v Rusku prohráli 2:1 a v domácí odvětě poté zvítězili 3:1. Wolfsburg v loňském ročníku Bundesligy skončil na druhém místě a přímo se kvalifikoval do hlavní fáze soutěže. Trenér Dieter Hecking na tiskové konferenci upozornil na silný útok CSKA Moskva a své svěřence před ním varoval.
V úterý večer se ve Wolfsburgu odehraje velký svátek, když tamní klub vyzve v úvodním zápase základní skupiny UEFA Champions League na domácím hřišti CSKA Moskva. Zajímavým střetnutím z Volkswagen Areny Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.