Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Basilej : Manchester City - 13. února 2018   20:45

Basilej
Basilej
0:4
(0:3)
Manchester City
14' Gündoğan  (De Bruyne) • 18' B. Silva  (Sterling) • 23' Agüero   • 53' Gündoğan  (Agüero)
Basilej
Vaclík – Lacroix, Xhaka, Suchý (C) – Lang, Frei, Serey Dié, B. Riveros – M. Elyounoussi (85. Bua), Stocker (71. Al. Ajeti) – Oberlin.
Salvi – Zuffi, van Wolfswinkel, Al. Ajeti, Manzambi, Petretta, Bua.
Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všichni Švédsko)
St. Jakob-Park, Basilej
36 000 diváků
Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph – De Bruyne (63. Silva), Fernandinho, Gündoğan – B. Silva, Agüero (86. Danilo), Sterling (57. Sané).
Bravo – Danilo, Stones, Laporte, Sané, Silva, Foden.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 9:5.
Je dobojováno. Hosté z Manchesteru City přidali ve druhé půli další branku, když se podruhé v utkání trefil Ilkay Gündoğan a pečetil tak nakonec vysokou výhru hostů. Do odvety si tak Manchester City vypracoval velmi slušnou pozici. Na domácím hřišti by si postup měli ohlídat. Stát se ale může ještě cokoli, hosté zbraně nesloží, ovšem nebudou to mít vůbec jednoduché.
90+2'
90+2'
Michael Lang se zbavil obránce hostů, poté pronikl k velkému vápnu, ale to bylo všechno. Obrana Manchesteru ho zastavila a poté poslala míč do bezpečí.
90+1'
U míče jsou znovu hosté a ještě se dostali na polovinu Basileje. Tam ale o balón hned přišli a do akce tak jdou domácí hráči.
90'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty navíc.
90'
Serey Dié prošlápl nohu Ilkaye Gündoğana a dostává žlutou kartu.
89'
Gündoğan byl ostře faulován domácím hráčem Diém a za protesty dostává žlutou kartu.
88'
Zápas se už jenom dohrává, domácí moc dobře vědí, že jsou bez šance. Hosté naopak hrají v pohodě a nikam se nehrnou.
86'
Oberlin se znovu dostal do blízkosti hostující branky, v další šanci ale zařízení netrefil. Dnes mu to prostě nejde, ač je velmi aktivní a vytvořil si několik střeleckých příležitostí.
86'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Danilo.
85'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Kevin Bua.
84'
Další střela hostů a do akce musel jít Tomáš Vaclík, ten nakonec skákavý míč dokázal zkrotit a poté ho dostal do své moci.
83'
Agüero spěchal na branku domácích, Vaclík si povyběhl a poté ho jistil také spoluhráč. Z velké šance hostů tak nebylo vůbec nice.
82'
Míč mají znovu hráči Manchesteru a jen tak ho ze svých kopaček nechtějí předat. V tomto zápase hosté jasně dominují a domácí naopak v podstatě nestíhají jejich únikům čelit.
81'
Mohamed Elyounoussi zastavil rozjetého Sergia Agülera, jenž si seběhl na pravou stranu velkého vápna. Prvně jmenovaný ho tak do zakončení nepustil.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky tohoto utkání a hosté stále vedou velkým rozdílem. Navíc se nyní dostal do další šance Agüero, ale balón poslal jen vedle pravé tyče Vaclíkovy branky.
79'
Marek Suchý nerozehrál míč dobře, Sané se poté k němu dostal, ale následná střela zamířila jen vedle domácí branky.
78'
Leroy Sané si nabíhal na balón, který přiletěl z levé strany, poté se chtěl hnát až před Vaclíka. Byl ale v ofsajdové pasti a to postrannímu sudímu neuniklo a okamžitě zdvihl svůj praporek.
76'
Dvě nepřesné střely na obou stranách, oba celky se snažily překonat brankáře soupeře, ale nic takového se nestalo. Stále tak na ukazateli skóre svítí stav 0:4, spokojenější tak jsou hráči Manchesteru.
74'
Tomáš Vaclík si nyní připsal další přesný zákrok, když do rukavic chytil střelu zblízka z kopačky Davida Silvy.
73'
Agilní Dimitri Oberlin se natlačil opět před hostující branku, ale jeho další střela skončila mimo tři tyče. U míče tak budou znovu hráči Manchesteru City.
72'
Ajeti se hned zapojil do hry a z kraje velkého vápna centroval míč do pokutového území. Nikdo z jeho spoluhráčů si ale nedokázal doběhnout a rázem tak skončila další akce Manchesteru.
71'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Valentin Stocker, přichází Albian Ajeti.
69'
Domácí si tak připravili dobré pozice ke střele, ale skóre se opět neměnilo. Hosté tak stále drží svůj luxusní náskok o čtyři branky.
68'
Mohamed Elyounoussi střílel v blízkosti hostující branky a svou střelou trefil pouze připraveného hostujícího brankáře. Domácí tak nebyli daleko od první branky.
65'
Dobrá rána Davida Silvy, kterou nezastavil Marek Suchý, ale nakonec to pro domácí dobře dopadlo. Balón se snesl jen nad branku domácího celku.
64'
David Silva si vyběhl k pravé straně velkého vápna, ale jeho střela skončila jen vysoko nad. Poté spěchali na druhou stranu domácí hráči, kteří ale také nic nevymysleli.
63'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází David Silva.
62'
Fernandinho střílel z velké dálky a přesto míč doplachtil až před Vaclíka. Ten ho poté sebral do rukavic a odkopl daleko od své branky.
61'
Hosté jsou už zase u míče a postupným útokem se pak dostali k další šanci. Od hranice velkého vápna se napřáhl Sergio Agüero, ovšem jeho rána skončila mimo tři tyče.
60'
Stocker se dostal ke střele před brankou hostů, ale obránce Kompany ji zlikvidoval a hned na to pak míč poslal do bezpečí.
59'
Fernandinho zezadu podkopl soupeře a dostává žlutou kartu.
58'
Hosté nyní zase zvýšili tempo hry, vycítili další šance a tlačí se před branku Tomáše Vaclíka. Ten nyní byl bez práce, pomohla mu vlastní obrana.
57'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Leroy Sané.
56'
Oberlin střílel z pravé strany velkého vápna a jeho vzdušná střela zamířila jen vedle pravé tyče Edersonovy branky.
55'
Domácí jsou tak znovu rozhozeni a nedaří se jim nic. Takový náskok si už hosté vzít nenechají.
53'
Manchester City právě vstřelil branku!
Hned na to ale založili hosté nenápadnou akci, před velkým vápnem udělal kličku obraně domácích ILKAY GÜNDOĞAN a poté nechytatelnou střelou umístil míč k levé tyči z pohledu Vaclíkovy branky a opět byl český brankář bez šance – 0:4. Je to jeho druhá trefa v utkání. Asistence: Sergio Agüero.
52'
Tempo hry oproti prvnímu poločasu ze strany hostů malinko opadlo, hosté se už nevrhají bezhlavě do dalších úniků a snaží se své tříbrankové vedení na hřiště soupeře hlavně udržet.
50'
Na druhé straně se řítil na Vaclíka Sterling, jenže se pak zamotal do svých kliček a z otočky se netrefil. Domácí si pak vzali míč do své moci a pokusí se projít znovu na druhou stranu.
49'
Mohamed Elyounoussi vyslal z pravé strany velkého vápna pořádnou pumelici a první zákrok v utkání si připisuje hostující brankáře Ederson, který vyškrábl balón svou rukavicí a poslal do bezpečí.
48'
Kompany zastavil pronikajícího Oberlina a ten se tak, jako už po několikáté v tomto utkání, do ke střele nedostal.
47'
Kevin De Bruyne vyslal střelu z hranice velkého vápna a Tomáš Vaclík si připisuje další zákrok, když jeho štiplavou střelu chytil do svých rukavic.
46'
Ilkay Gündoğan hned na začátku druhého poločasu založil další akci hostů, ale do blízkosti branky Basileje se nakonec hosté nedostali.
46'
První poločas tohoto utkání v Lize mistrů mezi týmy Basileje a Manchesteru City je u konce. V něm měli hosté jasnou herní převahu a tu zúročili hned třemi góly. Tomáš Vaclík tak musel třikrát lovit míč ze své sítě. Nejprve Ilkay Gündoğan ve čtrnácté minutě trefil hlavou míč po rohovém kopu a hosté vedli o jednu branku. O čtyři minuty později to bylo už o dva góly, když Bernardo Silva lobem překonal Vaclíka podruhé. A aby toho nebylo málo, ve třiadvacáté minutě ještě promluvil Sergio Agüero, jenž střelou před velkým vápnem trefil vzdálenější tyč. Domácí tak nemají zatím dobrou pozici do odvety. Uvidíme, co předvedou ve druhém poločase a zda s utkáním ještě něco udělají. Druhý poločas začne ve 21:50.
45'
45'
Ještě jeden pokus hostů projít na polovinu Basileje, ale to se jim nepovedlo. První poločas, ve kterém hlavní sudí nebude nastavovat ani minutu navíc, je tedy u konce.
44'
To samé měli na druhé straně také domácí, ale ani oni nedokázali v ponechané výhodě jakkoli ohrozit branku Manchesteru City.
43'
Manchesterští měli ponechanou výhodu po faulu domácích, jenže nakonec se do šance před brankou domácích nedostali. O míč je připravila obrana Basileje a ta tak míří ještě do útoku.
42'
Oberlin nevybojoval míč před velkým vápnem. Poté sám fauloval Kevina De Bruyneho a může být rád, že za tento zákrok nedostal žlutou kartu.
41'
Kevin De Bruyne je hodně aktivní a založil tak pro Agüera další slibnou šanci, jenže druhý jmenovaný jeho centr v další branku nepřetavil.
40'
Ani nyní domácí hráči neudrželi míč a okamžitě o něj přišli. Na druhé straně pak odražený balón sklepl Tomáš Vaclík před sebe, kde si ho převzal jeho krajan Marek Suchý.
39'
Valentin Stocker nyní přišel o míč, který mu sebral Fernandinho a hosté jdou do další akce. Stále je jich plné hřiště a domácí fotbalisty prakticky k ničemu nepouštějí.
39'
Xhaka si nyní osedlal protihráče a na jeho zádech se chvíli držel. Poté ho poslal k zemi a dostává za to žlutou kartu.
37'
Kevin De Bruyne napálil míč z voleje a proti jeho střele se natahoval i Tomáš Vaclík, nakonec míč skončil jen vysoko nad a český brankář zasahovat nemusel. To byla další dobrá šance Manchesteru.
36'
Hosté mají jasně více ze hry, držení míče mají na 80% a i nyní se derou do další útočné akce.
35'
Bernardo Silva si nabíhal na přihrávku spoluhráče, ale míč nestihl. U něho byl dříve Tomáš Vaclík, jenž ho dostal do své moci a následně pak odkopl od svého zařízení.
34'
Znovu hráči Manchesteru City nepustili míč svému soupeři a z hloubi vlastní poloviny zakládají další akci. Obrana Basileje včetně brankáře Tomáše Vaclíka tak musí být znovu velmi opatrná.
33'
Tomáš Vaclík si nyní naběhl před blížícího se Sterlinga a čistě mu sebral míč. Do další akce se tak hosté nedostali, ale vybojovali další rohový kop.
31'
Bernardo Silva se hlásil o míč před velkým vápnem, Ilkay Gündoğan mu ho poté poslal, ale nohu nastavil Marek Suchý, který dobrým obranným zákrokem zastavil další hostující akci.
30'
Ovšem Blás Riveros, který mohl jít do samostatného úniku, byl v ofsajdové pasti a rázem tak skončila další možnost Basileje ohrozit branku Manchesteru City.
29'
Do skluzu šel Sterling, ale jeho snahu zastavil jeden z domácích hráčů a pro tyto chvíle budou u míče zase domácí fotbalisté.
28'
Nic z toho ale opět nebylo, hosté svůj obraz hry nemění ani po třech přesných trefách a mají chuť útočit stále více. Další střela Agüera zamířila vysoko nad.
27'
De Bruyne poslal míč Ilkayi Gündoğanovi, který ale z první netrefil Vaclíkovu branku. Ten poté odkopl míč daleko od své branky a poslal své spoluhráče do útoku.
25'
Domácí hráči neprošli opět na polovinu hostů, ti toho okamžitě využili, sebrali hráčům Basileje balón a zamířili s ním na jejich polovinu. Sami se pak ale vykázali zpět dozadu, když nepřesnou přihrávku vyslal Otamendi.
24'
Rozhozená obrana domácích pustila do další akce Agüera, který se znovu opřel do střely, ta ale zamířila mimo tři tyče.
23'
Tak to je destrukce jako hrom. Během chvilky přidávají hosté třetí branku a s Basilejí to v tuto chvíli nevypadá vůbec dobře. SERGIO AGÜERO se před velkým vápnem opřel do střely a poté svou vzdušnou střelou trefil vzdálenější tyč. Vaclík tak byl opět bez šance – 0:3.
21'
Hosté opět založili další akci, po které vyslal dalekonosný nákop na nabíhajícího Agüera Kevin De Bruyne, ale prvně jmenovaný na jeho centr nedosáhl.
19'
Domácí tak po necelých dvaceti minutách mají dvoubrankové manko a pokud chtějí s utkáním něco udělat, měli by zabrat a více útočit.
18'
Hosté vedou rozdílem dvou branek. Agüero posílal centr do pokutového území, kde ho srazil jeden z obránců před sebe a na míč si pak doběhl BERNARDO SILVA, jenž ho lobem poslal i za pomoci pravé ruky Vaclíka do branky Basileje – 0:2.
17'
Po dalším náznaku akce domácích, která byla bez úspěchu, šli do dalšího útoku hosté. Tentokráte se ale do blízkosti branky Tomáše Vaclíka nedostali.
15'
Dimitri Oberlin se znovu vysunul do úniku před hostující branku, ale byl čistě zastaven obranou hostů, která si poté převzala míč zase do své moci.
14'
No a je z toho úvodní branka utkání Kevin De Bruyne nacentroval míč od rohového praporku a posadil ho přímo na hlavu ILKAYE GÜNDOĞANA, který poté usměrnil míč k bližší tyči a na tuto gólovku nemohl Vaclík reagovat – 0:1. Asistence: Kevin De Bruyne.
13'
Dlouhý nákop hostů do pokutového území odvrátil domácí obránce za zadní čáru a hosté tak mají k dispozici další rohový kop.
12'
Oberlin na druhé straně byl sražen v pokutovém území a dožadoval se penalty. Hlavní sudí ale ukazuje a naznačuje, že se bude pokračovat dále a vše bylo v pořádku.
11'
Bernardo Silva nacentroval míč nabíhajícímu Agüerovi, jenž byl na hranici velkého vápna, jenže si špatně zpracoval balón a ke střele se nakonec vůbec nedostal.
10'
Následně pak Tomáš Vaclík odkopl míč daleko od své branky, jenže ve středu hřiště si ho sebrali znovu hráči Manchesteru City, kteří se zase pokusí o akci před domácí bránou.
9'
Hosté roztáhli akci před velkým vápnem na polovině Basileje, došlo na několik přihrávek, ale přes dobře postavenou obranu domácích se do blízkosti Vaclíka nedostali.
8'
Bernando Silva se snažil procpat míč za obranu Basileje na Kevina De Bruyna, jenže to se mu nepovedlo. Do další šance se tak hráči Manchesteru City zase nedostali.
7'
Agüero pak střílel ze střední vzdálenosti, odražený míč ale sebral Tomáš Vaclík a okamžitě ho poslal daleko od své branky. Útočit tak jdou zase hráči Basileje.
6'
A další naznak akce domácích, znovu v tom měl prsty Oberlin, ale přihrávka na jeho spoluhráče se neujala. Hned na to po zisku míče spěchali do útoku hosté.
5'
Dimitri Oberlin se hnal do samostatné akce, hostující brankář Ederson si povyběhl z brankny a následná střela Oberlina nebyla tak prudká a do odkryté branky míč nezaplul.
3'
Další rohový kop hostům nevyšel. Domácí pokryli svůj prostor před brankou a do zakončení tak Citizens nepustili.
3'
A hned z toho byla velká šance pro Manchester City. Fernandinho napálil hlavou míč z pravé strany a Tomáš Vaclík si připsal svůj první zákrok, když míč rukou poslal nad svou branku!
2'
A svým počínáním na polovině Basileje si hosté vybojovali rohový kop. Jenže centr De Bruyneho nebyl přesný a k míči se pak dostali na chvilku domácí, ovšem hned ho ztratili.
1'
Mohamed Elyounoussi poté hledal spoluhráče svou přihrávkou, ovšem zastavila je obrana Manchesteru City a hosté se tak vydávají poprvé do útoku.
1'
O výkop se postarali domácí fotbalisté a poprvé tak zamíří do útočné akce. Zatím se jim to ale přes obranu hostů nepovedlo.
1'
Oba kapitáni, Kompany a Suchý si vyměnili vlaječky, podali si ruce se všemi dnešními rozhodčími a jdeme na to.
Oba celky jsou už na hrací ploše a utkání tak za malý moment bude moci začít.

FC Basilej: Vaclík – Lacroix, Xhaka, Suchý (C) – Lang, Frei, Serey Dié, B. Riveros – M. Elyounoussi, Stocker – Oberlin.
Náhradníci: Salvi – Zuffi, van Wolfswinkel, Al. Ajeti, Manzambi, Petretta, Bua.

Manchester City: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Gündoğan – B. Silva, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Stones, Laporte, Sané, Silva, Foden.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všichni Švédsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Česká stopa v utkání

Marek Suchý (BAS)
Tomáš Vaclík (BAS)
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu zatím neutkaly, bude to pro ně premiéra a jedna velká neznámá.

Hráči hostujícího Manchesteru City hráli ve skupině F a postoupili do play-off z prvního místa. Na své konto si připsali patnáct bodů z osmnácti možných a jejich cílem je projít do dalšího kola ve vyřazovacích bojích. Citizens s vedou velmi dobře i v anglické lize, kde jsou první a útočí tak na ligový titul. Dnes na hřišti švýcarské Basileje budou chtít hosté zvítězit, aby si vybojovali co nejlepší pozici do odvetného zápasu. Domácí ovšem nedají favoritovi zápasu nic zadarmo a prahnou po jeho skalpu. Nenechte si tuto bitvu ujít.

FC Basilej

Fotbalisté Basileje v čele s českými hráči, brankářem Tomášem Vaclíkem a obráncem Markem Suchým postoupili do jarních vyřazovacích bojů v Lize mistrů ze druhého místa ve skupině A a získali dvanáct bodů. To je katapultovalo do osmifinále této prestižní evropské soutěže, což je pro klub velký úspěch. Nyní se utkají dvakrát odvetným způsobem se silným anglickým celkem, a sice s Manchesterem City. Čeká je tak tuhá bitva o postup dále. Uvidíme, co nám oba celky předvedou. Rozhodně nás čeká zajímavá podívaná.

Benfica – Basilej 0:2
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Startují vyřazovací boje v Lize mistrů a my prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat duel mezi švýcarským celkem FC Basilej a anglickým Manchester City. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.