Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : Šachtar - 17. října 2017   20:45

Feyenoord
Feyenoord
8' S. Berghuis (Vilhena)
1:2
(1:1)
Šachtar
Šachtar
24' Bernard  (Fred) • 54' Bernard  (Butko)
Feyenoord
Jones – Haps, St. Juste, van Beek (77. Kramer), Nieuwkoop (61. Toornstra) – Vilhena, S. Amrabat, El Ahmadi (C) – Boëtius, N. Jörgensen (67. Sam Larsson), S. Berghuis.
Bijlow – Basaçikoglu, Geertruida, Kramer, Sam Larsson, Nelom, Toornstra.
Alberto Mallenco – Roberto Alonso, Juan Yuste (vše Španělsko)
Stadion Feijenoord (Rotterdam)
43500 diváků
Šachtar
Pjatov – Ismaily, Rakyckyj, Ordec, Butko – Stěpaněnko, Fred – Bernard (70. Kovalenko), Taison (C), Marlos (90+2. Zubkov) – Ferreyra (77. Chočolava).

Nezbývá mi, než se s vámi pro dnešek rozloučit. Děkuji vám za sledování online přenosu z utkání Ligy mistrů a u dalších zápasů zase na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:14.

Diváci: 43 500.
Protože Neapol prohrála v Manchesteru 1:2, tak se Šachtar posunul dnešní výhrou právě na druhé místo. Na čele jsou Citizens s plným počtem devíti bodů, Doněck má tedy bodů šest, Neapol tři body a Feyenoord zůstává v tabulce bez bodů poslední.

V dalším kole skupiny F se v prvním listopadovém dnu střetnou dnešní soupeři znovu, tentokrát tedy na půdě Šachtaru Doněck. Feyenoord bude mít poslední možnost pokusit se probojovat do jarní fáze evropských pohárů. Šachtaru pak bude jistě chybět dnes vyloučený Jaroslav Rakyckyj.
Máme za sebou utkání 3. kola základních skupin Ligy mistrů, kdy se v Rotterdamu střetl domácí Feyenoord se Šachtarem Doněck a ačkoliv vedl v utkání 1:0, nakonec musí přetrpět porážku 1:2. Jeho šance na setrvání v evropských pohárech i v jarních bojích tak značně poklesly, zatímco Šachtar se pokouší o vybojování druhého místa v tabulce skupiny, o které se nejspíš popere s italskou Neapolí.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Bogdan Butko (FK Šachtar Doněck).
90+3'
Pjatov ještě fantastickým zákrokem zachránil vítězství hostujícímu týmu, když na brankové čáře vyrazil hlavičku domácích po rohovém kopu!
90+3'
Larssonova střela o zeď tečována na roh.
90+2'
Dobrých 30 vteřin trvalo Marlosovi, než dokráčel nějakých 40 metrů z trávníku na lavičku.
90+2'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Olexandr Zubkov.
90+1'
Tak ještě jedna standardka pro Feyenoord, ale nejprve střídání.
90'
Domácí si komplikují cestu za bodovým ziskem dalšími nepřesnostmi v kombinacích, nakonec Kramerovi pískán faul ve vápně, byť obránce Šachtaru se pádu na trávník příliš nebránil.
88'
A nakonec se domácí dostali do koncovky, ale Pjatov střelu ze vzduchu kryje do rukavic!
88'
Domácí znovu vedli útok po levé straně, ale Larssonovi na poslední chvíli zase míč utekl.
87'
Žlutá karta po faulu na Taisona, obdržel ji Sofyan Amrabat.
85'
Na druhé straně se snažil zahrozit Marlos, jeho koncovka ale byla bídná a míč skončil hodně nad brankou.
85'
Teď si však hosté zavařili a vše vyvrcholilo tvrdým soubojem o míč, po kterém se Kramer ocitl na trávníku. Hra ale pokračuje, nedovolený zákrok se nepíská.
84'
Po delší době se hra stěhuje znovu do okolí vápna Šachtaru, jenže Feyenoord neví, kudy zaútočit. A o míč znovu rychle přichází.
83'
Útočný faul domácích, míč znovu pro Šachtar, který s rozehrávkou nebude nikam asi pospíchat.
82'
Butko odvrací centr do vápna a hosté vyrážejí do útoku, výborně si přitom počínal Marlos, který ve středu hřiště prošel přes několik hráčů soupeře.
81'
Defenzíva Feyenoordu ubránila ojedinělý výpad hostů až k šestnáctce, teď musí hosté zpět do obrany.
80'
Kramer však v ofsajdovém postavení.
80'
Feyenoord drží hru na kopačkách, ale čas mu utíká a pokud chce ještě pomýšlet na nějaký postup ze skupiny Ligy mistrů, musí dnes bodovat.
77'
A další žlutá karta, tentokrát ji zblízka viděl Viktor Kovalenko. Hosté si závěrečné minuty komplikují čím dál více.
77'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Sven van Beek, přichází Michiel Kramer.
77'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází David Chočolava.
76'
Je to tak! Jaroslav Rakyckyj vidí žlutou kartu a tedy i červenou, míří tak do kabin! Vědom si svého osudu se prakticky hned po zákroku na soupeře svalil na trávník a bylo mu jasné, že duel pro něj skončil.
75'
Jaroslav Rakyckyj naprosto hloupě stáhl unikajícího hráče na trávník a z toho budou pro něj obrovské problémy, pač už jednu žlutou kartu má a tohle bude nejspíš odchod do kabin!
73'
Opět míč v náruči Pjatova, tentokrát zase přišel centr z levé strany. Sam Larsson však žádného spoluhráče přihrávkou nenašel.
73'
A prakticky stejná situace opět, Pjatov lehce chytá centr z pravé strany.
72'
Pjatov sebral ze vzduchu nepřesný centr z pravého křídla. Tenhle míč do vápna Šachtaru tedy příliš nezatopil.
71'
Po levé straně dostával přihrávku do běhu Taison, ale nepřesný míč skončil v autu. Takže opět hra míří na kopačky domácích.
71'
Znovu jsou domácí u míče, opět však budou muset útočit do plných. Defenzíva Šachtaru na svých místech.
70'
Domácí tým pomalu přebírá iniciativu, a tak i hosté budou střídat. Z pažitu odchází autor dvou branek Bernard, kterého nahrazujje Viktor Kovalenko.
67'
Do dobré pozice se dostával domácí Tonny Vilhena, ke kterému se dostal centr z křídla. Jenže Vilhena netrefil míč ideálně.
67'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Nicolai Jörgensen, přichází Sam Larsson.
66'
Žlutou kartu dostává Karim El Ahmadi (Feyenoord Rotterdam).
66'
Nepříjemný centr se snášel do vápna hostů, ale Jörgensen nedokázal zakončit.
65'
Ivan Ordec fauloval soupeře a po jubilejním desátém faulu Šachtaru v zápase budou domácí zahrávat další přímý kop.
65'
Z velkých problémů při aktivním napadání soupeře se nyní dostali domácí a přes Jörgensena přecházejí do útoku.
64'
Taison nyní fauloval Amrabata a vidí za to žlutou kartu.
62'
Brad Jones vystoupil proti přihrávce z levé strany, Feyenoord získává díky zákroku brankáře míč.
61'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Bart Nieuwkoop, přichází Jens Toornstra.
59'
Zatím k tomu však nedostává Feyenoord prostor, hosté totiž kontrolují hru a kombinují již několik desítek vteřin.
58'
Doněck opět přebírá iniciativu zápasu, na což budou domácí reagovat prvním střídáním.
57'
Ferreyra nyní jasně v ofsajdovém postavení a také jeho koncovka do prázdné branky byla sice přesná, ale skóre se tím nepohnulo.
56'
A domácí se snažili o vyrovnání, po Fredově faulu zahrávali přímý kop, ale na jeho konci byla jen střela mimo branku.
54'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
BERNARD dává druhý gól v zápase! Hosté rozehráli výborný postupný útok, přišla rychlá přihrávka po pravé straně a následný centr Butka, který hlavou dopravil do sítě právě Bernard. Asistence: Bogdan Butko.
52'
A ani další výpad domácích nepřinesl zakončení.
52'
Výborný Pjatov včas vyběhl proti další přihrávce za obranu a zachránil svůj tým od velké šlamastiky!
51'
Šachtar se však k zakončení nedostal, míč je jen sražený do zámezí a domácí brankář Brad Jones bude vykopávat od své branky.
51'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
50'
A nakonec domácí mohli zahrozit, rychlý pas za obranu ale vystihl nejdříve brankář Pjatov. Ten odkopl daleko na tribuny.
49'
Centr do vápna ze standardní situace si Šachtar pohlídal, následný kontr pak zastavila sice hra rukou, ale pokračuje se ve výhodě.
48'
Jaroslav Rakyckyj si v souboji došlápl na nohu El Ahmadiho a vidíme první karetní trest tohoto zápasu.
47'
Nicolai Jörgensen sice držel míč mezi několika hráči soupeře, ale prováhal hlavně moment, kdy mohl předat přihrávku do volného prostoru na levé křídlo. Domácí tak nic nevytěžili z této akce a Šachtar může jít do útoku.
47'
Haps faulovaný jedním z hostujících hráčů, Feyenoord zůstane u míče.
46'
První atak hostů končí neúspěchem, u míče Feyenoord.
46'
Tak zdá se, že vše při starém, druhý poločas může začít.
Oba týmy se vrací na trávník a vyhlížím, jestli dojde i na nějaká střídání...
Na De Kuipu, stadionu ležícím prakticky hned na břehu řeky Nové Mázy, viděli diváci v prvním poločase dvě branky. Hned v osmé minutě se prosadil z dorážky Vilhenovy rány Steven Berghuis, na 1:1 srovnal po necelé půlhodině hry a po obrovské chybě defenzivní řady Feyenoordu Bernard.
Statistiky první půle:

Střely: 2:1
Střely mimo: 2:1
Rohové kopy: 1:3
Ofsajdy: 0:1
Fauly: 7:4
A zákrok na Bernarda bylo tím posledním, co diváci v první půli viděli. Sotva se hostující hráč postavil na nohy, rozhodčí odpískal konec prvního poločasu. Do kabin tak soupeři odchází za stavu 1:1.
45+1'
45'
V tvrdém souboji byl faulovaný Bernard, dosti se nyní přiostřilo.
45'
Standardka nic vážného nepřinesla, následný kontr však přinesl nedovolený zákrok hostů, kteří takticky zastavili rýsující se brejkovou situaci.
44'
Hosté zůstávají v útoku, Ismaily vhazoval, následně byl pak v osobním souboji i faulovaný Amrabatem.
43'
Ještě příležitost pro hosty, po tvrdé, ale zablokované ráně Taisona se k míči dostal Ferreyra. Těžko však říci, jestli chtěl střílet nebo přihrávat. Míč však z jeho nohy zamířil hodně mimo.
42'
A na něj si nabíhal na zadní tyč Nicolai Jörgensen, v souboji se dvěma soupeři však upadl. Hodně aktivní byl v kontaktu Ismaily, nicméně penalta se nepíská. Ačkoliv samozřejmě domácí hráč poukazuje na to, že byl poslán na pažit nedovoleně.
41'
Taras Stěpaněnko fauloval ve velké vzdálenosti od branky, ale i tak pro Feyenoord zajímavá pozice pro centr do šestnáctky.
39'
Velmi naštvaný je na pomezního rozhodčího Nieuwkoop, který se dožaduje rohového kopu. Ve hře se však pokračuje a Feyenoord musí zakládat další útok od půlící čáry.
38'
Vzápětí vhazovali i hosté, ale nepřesnosti posledních minut způsobují poměrně neurovnaný fotbal z obou stran. Bez šancí, dá se říci, že i v podání některých hráčů i statický.
37'
Kombinace však Šachtaru nyní nevyšla. Špatná přihrávka přináší možnost vhazování pro Nieuwkoopa.
36'
Ismaily byl faulovaný Berghuisem, hosté budou hluboko ze své půlky hřiště zahrávat přímý kop.
34'
Domácí tým nyní delší dobu kombinuje a nakonec to byl Boëtius, kdo dostával přihrávku po levém křídle. Byl však ubráněn, Feyenoord zůstává u míče v podobě autového vhazování.
32'
Další míč mířil za obranu domácích, tentokrát ale přebíral Facundo Ferreyra dostával ve chvíli, kdy již byl správně máván ofsajd. Následná koncovky podél Jonese, která skončila v brance, již byla zbytečná a neplatná.
31'
Hosté zahrozili dalším rychlým kontrem, který však obrana Feyenoordu ustála. Co se však po vyrovnání zvýšilo, tak to je důraz v soubojích, ať už z jedné, tak z druhé strany.
29'
Taison dostal v souboji jeden na jednoho naloženo od Nieuwkoopa, který teď asi může být rád, že odešel z dané situace bez karetního ocenění.
28'
Hosté opravdu převzali inciativu, zatím však dlouhými kombinacemi hledají cestu do další gólové příležitosti.
26'
Domácí tak přišli o své vedení a je otázkou, jak se vyrovnávací branka Bernarda podepíše na dalším průběhu souboje. Nyní to je ale Šachtar, kdo režíruje hru a má více času míč na kopačkách.
24'
Domácí teď vyrobili obrovskou chybu! Fred totiž poslal míč za obranu, která nedokázala nikterak reagovat na pohyb BERNARDA. Ten si sám v souboji s vyběhnutým brankářem Jonesem počínal jistě, nasadil kličku vpravo a do zcela prázdné branky neměl nejmenší problém vyrovnat! Asistence: Fred.
24'
Taison byl opět mozkem útočné akce hostů, bohužel pro Šachtar však jeho spoluhráči následně míč ztratili.
23'
Centr do vápna se otřel o jednoho z obránců Feyenoordu a hosté si ihned žádali odpískání ruky a pokutového kopu. Neděje se tak, ruku měl domácí obránce opravdu u těla. Šachtar tak bude zahrávat jen roh.
22'
Domácí nikam příliš nespěchají, nyní delší kombinace zamířila zpět až k brankáři Jonesovi.
21'
Facundo Ferreyra dostal míč do vápna, ale hned u něj byli defenzivní hráči domácích. A nejlepší střelec Doněcku v letošní sezóně se s míčem nestačil ani otočit směrem k brance, natož pak zakončit.
18'
V tomhle směru není v posledních minutách úspěšný ani domácí celek, diváci od úvodní branky neviděli již nejen že střelu na branku, ale de facto ani jakoukoliv střelu.
17'
Většina útoku Šachtaru vede přes kapitána Taisona, stejně jako nyní. Ovšem opět se Doněck do zakončení nedostal.
16'
Míč se dostal během kombinace Šachtaru zpět až k brankáři Pjatovovi,, hosté budou znovu rozehrávat postupný útok až od něj.
15'
Ismaily byl nucen odehrát míč za brankovou čáru, Feyenoord bude zahrávat první svůj roh v utkání.
14'
Hosté vybojovali autové vhazování blízko brankové čáry. Následně se podařilo prostřednictvím Taisona dostat míč do vápna, ovšem do koncovky se již hosté nedostali.
13'
Feyenoord se v posledních okamžicích spíše brání, na druhou stranu ukrajinský soupeř není zatím schopen vymyslet akci vedoucí do nějaké nebezpečné koncovky.
9'
Kontrovat se snažili i hosté, kteří zahrávali rohový kop, krkolomná střela však skončila mimo brankové tyče.
8'
Feyenoord právě vstřelil branku!
A domácí jdou do vedení! Zpoza vápna vyslal tvrdou bombu Tonny Vilhena a Pjatov vyrazil tuhle štiplavou střelu jen před sebe! U míče byl jako první STEVEN BERGHUIS, který hlavičkou dotlačil míč do sítě a poslal Feyenoord do vedení. Asistence: Tonny Vilhena.
5'
Bart Nieuwkoop ve skluzu dohrál míč do autu, hosté budou vhazovat.
4'
Poprvé zahrozili i hosté a po kombinaci před vápnem se ke střele dostal kapitán Taison. Jeho pokus však byl zablokován.
3'
Hosté nemají v rozehrávce prakticky žádný čas na kombinaci a dostávají se tak pod tlak, z čehož pramení ztráty míče.
2'
A další šance! Jörgensen se poměrně lehce protlačil s míčem až do vápna, ale i jeho pokus míří vedle Pjatovovy branky!
1'
Hned na úvod velká šance! Centr z pravé strany doplachtil až za obranu, kde si naběhl nikým neatakovaný Boëtius! Ve velkí šanci však přestřelil.
1'
Jean-Paul Boëtius se z levé strany neprosadil v souboji s obráncem, domácí ale budou u míče i nadále. Budou vhazovat.
1'
Výkop měli hosté, ale již o míč přišli a domácí poprvé zahrozili. Míč do vápna však neprotlačili.
1'
Výkop utkání se pomalu blíží, domácí v tradičních dresech velmi podobných sešívanému dresu pražské Slávie, hosté pak v oranžovo-černé pruhované kombinaci.
Zazněla hymna Ligy mistrů a oba celky se pozdravily, teď se hráči fotí na společné předzápasové snímky. Ještě jedna komplet společná fotka obou týmů i společně s rozhodčími.
Aktéři zápasu vstupují na trávník De Kuipu. Ten je takřka vyprodaný.
Začátek zápasu se pomalu blíží, fanoušci na tribunách jsou slyšet stále častěji a oba týmy se již řadí v tunelu vedoucím na trávník rotterdamského stadiónu.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Haps, St. Juste, van Beek, Nieuwkoop – Vilhena, S. Amrabat, El Ahmadi (C) – Boëtius, N. Jörgensen, S. Berghuis.
Náhradníci: Bijlow – Basaçikoglu, Geertruida, Kramer, Sam Larsson, Nelom, Toornstra.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Ismaily, Rakyckyj, Ordec, Butko – Stěpaněnko, Fred – Bernard, Taison (C), Marlos – Ferreyra.
Náhradníci: M. Ševčenko – Patrick, de Azevedo, Blanco Leschuk, Chočolava, Kovalenko, Zubkov.

Rozhodčí: Alberto Mallenco – Roberto Alonso, Juan Yuste (vše Španělsko).
Stav ve skupině

Ve skupině F je samozřejmě jasně na čele anglický bohatý velkoklub Manchester City, který po zápasech se Šachtarem a Feyenoordem má plný počet bodů a skóre 6:0. Hned za nim jsou však dva tříbodové celky, a to Šachtar a Neapol. Bez bodu zůstává Feyenoord.

I z toho vyplývá, že pro oba kluby je vzájemný souboj možná klíčovým představením ve skupině. Šachtar by výhrou hodil rukavici italské Neapoli v boji o druhé místo znamenající postup do další fáze Ligy mistrů. Naopak výhra Feyenoordu by nizozemský celek právě do bojů o 2. místo výrazně vrátila.
Šachtar Doněck je na evropské scéně známý tým z Ukrajiny, který po loňském zisku národního titulu znovu, po roční pauze, hraje v základních skupinách slavné Ligy mistrů. V nedávných letech byl klub přitom přímo zasažen konfliktem na východě Ukrajiny.

V současné době je Šachtar Doněck lídrem ukrajinské nejvyšší soutěže, se sedmibodovým náskokem na legendární Dynamo Kyjev. Nejlepším střelcem týmu je pak 26letý Argentinec Facundo Ferreyra.

Stav kádru:
Portugalský kouč týmu Paulo Fonseca se musí před utkáním v Rotterdamu popasovat se ztrátami v obraně, když zranění jsou zkušení beci Darijo Srna a Sergej Kryvcov. Chybět také s největší pravděpodobností bude Maxim Malyšev.
Feyenoord Rotterdam je slavný nizozemský tým, který letos tedy působí ve skupinové fázi Ligy mistrů, a to poprvé od sezóny 2001/2002. Tehdy Feyenoord skončil ve skupině H třetí za Bayernem a pražskou Spartou.

Aktuálně je Feyernoord třetí v tabulce domácí Eredivisie se ztrátou pěti bodů na PSV Eindhoven a o skóre za Ajaxem Amsterdam. Nejlepším střelcem týmu v lize je šestigólový Steven Berghuis.

14. 10. 2017, liga, Feyenoord vs. Zwolle 0:0
01. 10. 2017, liga, Alkmaar vs. Feyenoord 0:4
26. 09. 2017, LM, Neapol vs. Feyenoord 3:1
23. 09. 2017, liga, Feyenoord vs. Breda 0:2
20. 09. 2017, pohár, Feyenoord vs. Den Haag 2:0

Stav kádru
Mezi marody má kouč týmu Giovanni van Bronckhorst brankáře Kennetha Vermeera, nad jehož startem proti Doněcku visí otazník. Prakticky jistá je však absence dua Botteghin – van der Heijden.
Dobrý den, vážení fotbaloví fanoušci. Zdravím vás u sledování přímého přenosu z utkání 3. kola základních skupin Ligy mistrů.

Feyenoord Rotterdam přivítá na své půdě ukrajinský celek FK Šachtar Doněk. Pro nizozemský celek jest dnešní duel možná klíčovým bojem o třetí místo v tabulce, tedy také o postup do jarní části Evropské ligy.

Utkáním vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.