Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olympiacos : Juventus - 5. prosince 2017   20:45

Olympiacos
Olympiacos
0:2
(0:1)
Juventus
16' Cuadrado  (Sandro) • 90' Bernardeschi
Olympiacos
Proto – Elabdellaoui, Engels, Nikolaou, Koutris – Romao (C), Tachtsidis – Pardo, Odjidja-Ofoe (61. Fortunis), Couto Sebá (46. Marin) – Djurděvić (71. Ben Nabouhane).
Choutesiotis – Botía, Fortunis, Marin, G. Gillet, Ben Nabouhane, Androutsos.
Fernández – Cabañero, Barbero (všichni Španělsko)
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus
Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Benatia, Barzagli (C) (70. Rugani), Sandro – S. Khedira, Matuidi – Cuadrado (84. Bernardeschi), Dybala (62. Pjanić), Costa – Higuaín.
Pinsoglio – Pjanić, Marchisio, Mandžukić, Asamoah, Rugani, Bernardeschi.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:14.
Je konec! Juventus si nakonec uhlídal jednobrankové vedení, přičemž v posledních minutách přidal ještě jednu branku. Z dnešního zápasu si tak odváží nejen tři body body, navíc si vítězstvím zajistil také postup do vyřazovací fáze. Domácí hráči se ale nemusí za výkon stydět, naopak favorita hodně potrápili. Při troše štěstí mohli pomýšlet i na bodový zisk.
90+3'
90+3'
Domácí hráči ještě usilují o kosmetické snížení skóre, soupeřova obrana je i nadále proti.
90+1'
Hlavní sudí nastavil tři minuty.
90'
Juventus právě vstřelil branku!
Je tu druhá branka v domácí síti! FEDERICO BERNARDESCHI si to namířil do šestnáctky, posléze si navedl míč na levou nohu a jeho následný parádní obstřel skončil přesně v síti.
87'
Mezitím jsme si mohli všimnout, že ochozy stadionu opouští vydatné množství fanoušků. Ti zřejmě už nevěří vyrovnání či otočení výsledku.
86'
Matuidi oslovil na levé straně volného Costu, jenž situaci zřejmě uspěchal. Jeho střela z otočky sice byla tvrdá, míč ale doplachtil hodně vedle.
85'
Fortounis ještě rozehrával rohový kop, který nejen, že našel pouze protihráče, navíc se jeden z domácích dopustil útočného faulu.
84'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Federico Bernardeschi.
84'
Časomíra se naám mezitím dostala do závěrečné desetiminutovky a stále platí, že Juventus vede o jedinou branku. Tento výsledek je ale velmi ošidný.
83'
Olympiacosu není přáno! Koutrisův parádní centr sice netrefil Marin, za ním se ale nacházel Nabouhane, který svojí hlavičkou trefil pouze tyč.
82'
Po delší době jsme se dočkali také střeleckého pokusu. O ten se postaral Cuadrado, jehož slabý pokus skončil pouze u Prota.
81'
Brazilský rychlík se následně dostal s míčem až k pokutovému území, odkud opět centroval pouze do prostoru, kde byl roj hráčů v opačných dresech.
80'
Ochozy se rozčilovali, neboť se jim nezdálo Costovo zpracování míče. Podle domácích příznivců proběhlo už za čárou, sudí ale nechává pokračovat.
79'
S mírnou prodlevou nakonec posoudil hlavní sudí Marinovo počínání u autové čáry. Na zeleném pažitu se ocitl Cuadrado, který si již vyslechl omluvu od německého protihráče.
78'
Elabdellaoui to zkoušel polovysokým centrem na Nabouhaneho, před kterým včas zasáhla hruď Barzagliho. Olympiacos je i nadále u balónu.
77'
Na hře italského vicemistra je patrné, že se nechce dopustit žádné velké chyby. Není se čemu divit, Juventus si zahrává s postupem do posledního zápasu.
76'
Tak nakonec tuto střelu srazil německý středopolař Khedira, kterému míč vletěl přímo do tváře. Na nic vážného to ale nevypadá, pokračuje se ve hře.
75'
Odpovědnost na sebe vzal střídající Nabouhane, jehož obstřel skončil pouze na dobře postavené zdi. Szczesny tak nemusel vůbec zasahovat.
74'
Tohle už ale zavání nebezpečím. Hodně zbytečným faulem se prezentoval Costa, který nedosáhl na balón a místo toho zavadil o nohu Tachtsidise.
73'
Německý špílmachr Marin předal balón svému kolegovi Koutrisovi, kterému se ani v tomto případě nepodařilo najít v šestnáctce žádného ze svých spoluhráčů.
72'
Higuaín zkoušel chytře sklepnout přihrávce na naběhnuvšího Cuadrada, jeho záměr ale vystihl Nikolaou. V opačném případě se Kolumbijec mohl dostat do velké šance.
71'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Uroš Djurděvić, přichází El Fardou Ben Nabouhane.
70'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Andrea Barzagli, přichází Daniele Rugani.
69'
Už, už to vypadalo, že Pardo nabere rychlost a dostane se i k centru, to by ale domácí záložník nesměl upadnout při pokusu o vedení kulatého nesmyslu.
68'
Do kombinace se zapojil také tvůrce hry Pjanič, který taktéž nevymýšlel nic nebezpečného a pouze posunul na vedle stojícího De Sciglia.
67'
Na hřišti sledujeme tentýž obrázek. Juventus už nikam moc nespěchá, naopak domácí hráči se stále nemohou prosadit v koncovce.
64'
Se svojí agresivitou to přehnal napadající Sandro, jenž vletěl do staticky stojícího Parda opravdu hodně tvrdě. Hlavní sudí musel pochopitelně odpískat faul.
63'
Dnes hodně nenápadný Higuaín neuspěl s prohazovačkou kolem Tachtsidise, o několik vteřinek později odcentroval Costa mimo Higuaínův dosah.
62'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Miralem Pjanić.
61'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Vadis Odjidja-Ofoe, přichází Konstantinos Fortunis.
61'
Cuadrado se vzorně vrátil do obrany, kde zamezil Koutrisovi odcentrovat. Kolumbijec nakonec ztečoval míč do zámezí a domácí tak budou vhazovat.
60'
Fotbalisté Olympiacosu pokračuje ve své aktivitě. Nejdříve Pardo se neprotáhl do šestnáctky, posléze Marinovi uskočil balón daleko od kopačky.
59'
Další šance na vyrovnání! Obrana Juventusu absolutně nezachytila náběh Marina, který pouze trefil vyběhnuvšího brankáře.
58'
Matuidi nedokázal přetlačit Odjidja-Ofoeho, který využil svojí robustní postavu a následně přihrál doprava na Parda. Jeho kolega poslal střílený centr pouze do rukavic brankáře.
57'
Po delší době se pomazlil s kulatým nesmyslem také polský strážce tyčí Szczesny, jenž zasekl míč před dotírajícím hráčem a posléze rozehrál do strany.
56'
Cuadrado byl zahnán do těžké situace, ze které nenašel východisko. Naopak se domácí pokusili o rychlou akci, jenž skončila nepřesnou přihrávkou Marina.
55'
Žlutou kartu dostává Dimitris Nikolaou (Olympiacos FC).
55'
Tak do třetice. Prudká přihrávka směřovala na rozeběnutého Costu, který se opět nacházel v ofsajdu. Následně na opačné straně hřiště odkočil balón do autu Sandrovi.
54'
Kouskávání pokračuje. Hodně ostře zajel do protihráče již se žlutou kartou hrající Djurděvić, který může být rád, že neuviděl druhý kartónek.
53'
Také na druhé straně musel zakročit pomezní rozhodčí, tentokráte svůj náběh za obranu nenačasoval Djurděvić. Hra je momentálně hodně nepřesná.
52'
To je velká škoda. Cuadrado si totiž tak dlouho připravoval přízemní nabídku Dybalovi, až se následně Argentinec nacházel v ofsajdovém postavení.
51'
Benatia dokázal napravit svoje předchozí počínání a před malým momentem vystihl rozehrávku. Hosté se rázem dostávají k rychlému kontru...
50'
Žlutou kartu dostává Mehdi Benatia (Juventus FC).
50'
Další pas směřoval právě na argentinského forvarda, jenž si podle ohlasu ochozů zpracovával přihrávku rukou. To následně potvrdil také hlavní sudí.
49'
De Sciglio přihrával po čáře na Dybalu, který stačil zachytit balón na hrací ploše a posléze vybojovat faul. Provinil se střídající záložník Marin.
48'
Úvodní vteřiny probíhají dle předpokladů, hostující fotbalisté opět začínají udávat tempo zápasu. Naopak domácí pouze běhají za balónem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Couto Sebá, přichází Marko Marin.
46'
Máme za sebou první poločas, jenž nabídl pouze jednu branku. O tu se postaral hostující Cuadrado, který vstřelil pro hosty hodně důležitý gól. V závěru poločasu mohl srovnat krok Djurděvić, jeho zakončení ale reflexivně vykopl Szczesny. Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
45'
43'
Žlutou kartu dostává Uroš Djurděvić (Olympiacos FC).
42'
Velká šance na vyrovnání! Domácí zahrávali rohový kop, ten prodloužil Engels k zadní tyči na Djurděviće, který trefil pouze nohu brankáře.
41'
Cuadrado nastartoval své rychlé nohy a po krátkém driblinku pouze vrátil hrací předmět k čtyčlenné obraně. Ta opět váhá, kudy vést další útočnou akci.
40'
Romao neuspěl ve spolupráci s Elabdellaouim, k odraženému míči se pro změnu dostal Dybala, který byl okamžitě povalen k zemi.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí také něco nastaví.
38'
Už poměrně delší časový úsek sledujeme pouze jednu polovinu hřiště. Italský zástupce v této soutěži začíná na zeleném pažitu dominovat.
37'
Logicky tak následoval další roh, jenž ani tentokráte nevyústil v zakončení. Posléze se neujal ani centrovaný balón na Higuaína.
36'
Costa poslal přesnou přihrávku na Dybalu, který na nic nečekal a okamžitě oslovil Higuaín. Argentinec z otočky pálil pouze do nohy soupeře.
35'
Po zblokované přihrávce vhazoval od postranní čáry De Sciglio. Hostující pravý obránce nevymýšlel nic závratného a pouze hodil balón zpět.
34'
Teď už ale přebrali iniciativu hosté, kteří to zkouší postupnou kombinací od vlastní poloviny. Míč je v tuto chvíli u Barzagliho.
33'
Po delší době se i domácí hráči natlačili s míčem na útočnou polovinu, stále ale nemohou najít cestičku k brance soupeře.
32'
Žlutou kartu dostává Leonardo Koutris (Olympiacos FC).
32'
Následně si u vlastní šestnáctky pořádně zavařil Benatia, který nakonec může děkovat sudímu, že odpískal Djurdjěvićův faul.
31'
Doposud jediný střelec tohoto střetnutí Cuadrado to zkoušel individuálně po pravé straně, jeho zpětná přihrávka do středu hřiště se ale minula úspěšné realizaci.
30'
Následně se Brazilec Costa pokoušel vymíchat statisticky stojícího Elabdellaouiho, který jeho rychlý pohyb vůbec nezachytil. Norský zadák alespoň zahrál na roh.
29'
Centrované balóny zatím nejsou účinnou zbraní Olympiacosu a spíše tyto situace hrají do karet soupeři. Z protiútoku ale neuspěl Dybala.
28'
Svojí připravenost musel prokázat také De Sciglio, jenž na poslední chvíli zakročil před Sebou. Domácí si vybojovali alespoň roh.
27'
Na levé straně měl překvapivě spoustu prostoru Koutris. Domácí zadák hledal na malém vápně Pardo, kterého ale od balónu odtlačil Barzagli.
23'
Sandro si zkušeně počíhal na dalekonosný nákop a lehkou hlavičkou zažehnal nebezpečí ve spolupráci s brankářem Szczesnym.
22'
Tak nakonec z toho byl druhý rohový kop pro Juventus, kterého se chopil Dybala. Svůj centr ale poslal přímo do rukavic připraveného Prota.
21'
Costa to zkusil chytrou kličkou kolem dvojice protihráčů, která ale včas zareagovala. Další přihrávka na Higuaína byla sražena do autu.
20'
Na hřišti se momentálně neděje nic zajímavého a momentálně sledujeme nezáživnou pasáž. Juventus se nemůže dostat přes obranný val.
19'
Rozehrávky této standardky se chopil Pardo, jehož načechraný centr doletěl pouze k proithráči. Na opačné straně neuspěl s prohazovačkou Higuaín.
18'
Olympiacos se okamžitě pokusil o vyrovnávací trefu, na pravé straně byl faulovaný Sebá. Domácí se tak dostanou k volnému kopu.
17'
Postupová matematika je rázem jasná. Pokud si Juventus udrží tento výsledek, stane se druhým postupujícím ze své skupiny.
16'
Máme tu první branku dnešního zápasu! Alex Sandro se s míčem dostal až k šestnáctce, odkud náramně přesným pasem nalezl před odkrytou brankou číhajícího JUANA CUADRADA. Hostující křidelník už měl lehkou práci.
16'
Právě Kolumbijec v sestavě Juventusu se ihned po zpracování přihrávky pokoušel hledat Higuaína, jeho snaha ale skončil na noze Koutrise.
15'
Ten svým výkopem hledal u autové čáry číhajícího Koutrise, který na padající balón ale nedoskočil. Cuadrado si navíc splnil obranné povinnosti.
14'
Momentálně sledujeme trochu nepřesnou pasáž, ani jeden z celků se nemůže dostat ke kloudnější kombinaci. Těžiště je v tuto chvíli u brankáře Prota.
13'
Jeden z hostů se dopustil hloubé ztráty balónu poblíž šestnáctky, Odjidja-Ofoe ale při snaze potrestat chybu narazil hned na prvního bránícího hráče.
12'
Kouskování hry pokračuje. Hlavní arbitr tentokráte posoudil zákrok na Sebu jako nedovolený, Olympiacos tak bude rozehrávat z vlastní poloviny.
11'
Na levé straně nedosáhl na prudký centr Koutris a po pár vteřinách se ocitl na zemi Dybala. Provinil se pro změnu domácí zadák Djurděvić.
10'
Domácí tábor se nyní dožadoval autového vhazování, pomezní rozhodčí ale posoudil situaci opačně. Posledním, kdo se dotkl míče měl být Sebá.
9'
Ani první roh Juventusu neproběhl dle představ a momentálně se k výkopu staví brankář Proto. Adresátem zřejmě bude robustní Odjidja-Ofoe.
8'
Dybala v první šanci! Argentinský kanonýr si udělal ve vápně prostor ke střele a jeho následné zakončení musel Proto vyrazit.
7'
Rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, naopak se turínský velkoklub pokusil o rychlý kontr. Kolmice na Dybalu ale doletěla pouze k protihráči.
6'
Pardo prošel s trochou štěstí kolem bránícího Sandra, který si nepočínal zrovna důrazně. Centrovaný balón ale odvrátil na roh Benatia.
5'
Tak nakonec to bylo úplně jinak. Napadající Sebá byl u kulatého nesmyslu jako první, přičemž protihráči nezbývalo nic jiného, než faulovat.
4'
Costa měl menší problémy ve středu hrací plochy, nakonec vše zvládl na jedničku. Posléze jeho kolega Cuadrado byl obrán o balón.
3'
Alex Sandro si to namířil po levém křídle až k hranici šestnáctky, kde ale nedokázal kloudně nahrát Dybalovi. Hosté budou přeci jenom vhazovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Olympiacos FC: Proto – Elabdellaoui, Engels, Nikolaou, Koutris – Romao (C), Tachtsidis – Pardo, Odjidja-Ofoe, Couto Sebá – Djurděvić.
Náhradníci: Choutesiotis – Botía, Fortunis, Marin, G. Gillet, Ben Nabouhane, Androutsos.

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Benatia, Barzagli (C), Sandro – S. Khedira, Matuidi – Cuadrado, Dybala, Costa – Higuaín.
Náhradníci: Pinsoglio – Pjanić, Marchisio, Mandžukić, Asamoah, Rugani, Bernardeschi.

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Barbero (všichni Španělsko).
Juventus FC

Italský vicemistr Juventus zatím nenaplňuje předsezónní cíle, přičemž ideální to není ani v jedné soutěži. V domácí nejvyšší soutěži sice turínský velkoklub dokázal poradit první Neapol, nicméně z třetí pozice ztrácí na první místo dva body. Co se týče evropské scény, tam Juventus trochu překvapivě bude bojovat o postup do vyřazovací fáze až do posledního kola. Hostující celek dnešního utkání podává velice kolísavé výkony. Jedno je jisté, pokud bude chtít postoupit dále, bude muset buď zvítězit a nebo se spoléhat na ztrátu Sportingu.
Olympiacos FC

Na domácí straně stojí řecký Olympiacos, který se po jednoleté odmlce podíval zpět do skupinové fáze Ligy mistrů. V sezóně 2015/16 pořádně potrápil své skupinové protivníky Bayern Mnichov a Arsenal, avšak v konkurenci těchto dvou gigantů nakonec usedl na třetí příčku. Těžká skupina byla pro Olympiacos připravena i letos, přičemž na řecký celek narazil Juventus a Barcelona. Pozadu není ani vítěz portugalské ligy Sporting, který patrně odsunul právě Olympiacos do role outsidera skupiny. Domácí celek dnešního utkání nezačal skupinu vůbec dobře, neboť se po pěti odehraných zápasech nachází na samostatném chvostu. Doposud jediný získaný bod byl získán v minulém zápase proti Barceloně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympiacos FC a Juventus FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.