Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Sevilla - 17. října 2017   20:45

Spartak Moskva
18' Promes (Ješčenko) • 58' Melgarejo (Promes) • 67' Glušakov (D. Kombarov) • 74' L. Adriano (Promes) • 90' Promes
5:1
(1:1)
Sevilla
30' Kjaer
Selichov – Ješčenko, Tasci, Džikija, D. Kombarov – Fernando, Glušakov (C) – Samedov (25. Melgarejo), I. Popov (57. Pašalić), Promes – L. Adriano.
Maximenko – Petković, Bocchetti, Melgarejo, Kutěpov, Pašalić, Pedro Rocha.
G. Rocchi – E. Liberatore, F. Meli
Stadion Lokomotiv, Moskva
Sevilla
S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – Banega, Pizarro, Krohn-Dehli (68. F. Vázquez) – Nolito (76. Navas), Ben Yedder (82. Muriel), Sarabia.
Soria – Corchia, Correa, Geis, Navas, Muriel, F. Vázquez.

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera!
Fotbalisté Spartaku Moskva za sebou mají velký zápas! Ve 3. kole skupinové fáze Ligy mistrů totiž dokázali před svými fanoušky sestřelit španělskou Sevillu 5:1. Utkání se lámalo na začátku druhé půle za stavu 1:1, kdy byli hosté lepší a neproměnili několik velkých šancí. V 58. minutě tak přišel trest z kopačky Lorenza Melgareja a od té chvíle domácím vycházelo vše. V 67. minutě tak uklidil Kombarovův centr z voleje do sítě Denis Glušakov, poté udělal kličku brankáři Luiz Adriano a poslední hřebíček do hostující rakve přidal v závěru Quincy Promes. Ten zakončil utkání s bilancí dvou vstřelených gólů a dvou asistencí. Spartak se tak v tabulce skupiny posunul právě před Sevillu na postupové druhé místo.
90+3'
90+3'
Hosté si už jen nahrávají na vlastní polovině. Na tenhle zápas budou chtít rychle zapomenout.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.
90'
Spartak právě vstřelil branku!
Domácím ve druhém poločase vychází snad vše! QUINCY PROMES prošel od levé postranní čáry až do šestnáctky přes dva bránící hráče, když tomu druhému dokonce nasadil jesličky. Svou individuální akci zakončil střelou po zemi ke vzdálenější tyči – 5:1.
89'
Guido Pizarro přilétl do souboje s Mariem Pašalićem pozdě. Za to si vysloužil žlutou kartu.
88'
Další centr Navase, ani teď se k míči jeho spoluhráči nedostali.
86'
Jesús Navas centroval před bránu z pravé strany. Balón snadno sebral brankář Selichov, který dnes domácí tým výrazně podržel zejména za stavu 1:1.
85'
Sarabia byl přistižen v ofsajdu. Domácí tak rozehrávají.
84'
Pablovi Sarabiovi se nepovedl centr. Hostující křídelník poslal míč až za bránu.
84'
Domácí se ubránili, Sevilla ještě zůstává u míče.
83'
Escudero poslal před domácí bránu dobrý centr, ale obrana Spartaku míč uklízí na roh.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Luis Muriel.
81'
Jesús Navas se na pravém křídle uvolnil přes Tasciho, ale jeho centr odhlavičkoval do bezpečí Džikija.
79'
Skvělý zápas dnes hraje Quincy Promes. Nizozemský fotbalista byl hned u tří gólů Spartaku.
78'
Domácí jsou navíc v pohodě a na rozhozenou defenzivu Sevilly se málem valila další pohroma. Kombarov však tentokrát nedokázal přesně najít Glušakova.
77'
Troufám si tvrdit, že o vítězství Spartaku je rozhodnuto. To už by musel přijít totální kolaps ruského týmu, aby Sevilla ještě třígólové manko dorovnala.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Jesús Navas.
74'
Hosté už zcela otevřeli svou obranu a přichází za to další trest! Na pas z vlastní poloviny hřiště si naběhl Quincy Promes, který situaci 2 na 2 vyřešil vysunutím LUIZE ADRIANA. Ten udělal kličku brankáři Ricovi a poslal míč do prázdné brány.
74'
Domácí opět zahrozili z protiútoku. Ješčenko připravil palebnou pozici pro Glašakova, jenž mířil do středu brány.
73'
Hosté už musejí vrhnout všechny síly do útoku. Další jejich akce začíná od autového vhazování.
71'
Akci hostí zakončil střelou z hranice šestnáctky Nolito. Ten však zamířil jen do středu brány a Selichov si tak připsal jeden ze snadnějších zákroků.
69'
Sevilla od domácích dostává lekci z produktivity. Zatímco Spartak po přestávce proměnil obě své šance, tak hosté v koncovce selhali a zatím za to draze platí.
68'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Michael Krohn-Dehli, přichází Franco Vázquez.
67'
Domácí fanoušci jsou v extázi! Jeden z hráčů Spartaku roztáhl hru na levou stranu, kam si naběhl krajní obránce Dmitrij Kombarov. Ten poslal do pokutového území výtečný centr, do něhož se z voleje opřel nabíhající DENIS GLUŠAKOV a Sergio Rico se natahoval marně – 3:1.
66'
Přihrávku Krohna-Dehliho na Ben Yeddera snadno sebral obránce Džikija.
64'
Pěkná akce, na jejímž konci hledal Pašalić před bránou Luize Adriana. Obrana Sevilly si nakonec poradila.
62'
Centr do šestnáctky posílal Nolito. Pro míč si došel brankář Selichov.
61'
Lorenzo Melgarejo je při chuti, nyní pálil vedle hostující brány.
60'
Uvidíme, jak hosté odpoví. Ve druhé půli byli lepším týmem, ovšem Spartaku stačila jedna povedená akce.
58'
Domácí se ve druhém poločase většinou jen bránili, ale tohle jim vyšlo dokonale! Quincy Promes posunul míč do běhu na LORENZA MELGAREJA, který na nic nečekal a z rohu pokutového území se levačkou trefil z první ke vzdálenější tyči – 2:1.
57'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Ivelin Popov, přichází Mario Pašalić.
56'
Vše ale bude v pořádku, Selichov i Krohn-Dehli v zápase pokračují.
55'
Střet brankáře Selichova s Krohnem-Dehlim byl pro jeho aktéry velmi bolestivý. Oba fotbalisté jsou ošetřováni.
54'
To je neskutečné! Sarabia posunul míč na Krohna-Dehliho, který už byl sám před Selichovem, jenž mu obětavě skočil pod nohy. Balón se odrazil k Wissamovi Ben Yedderovi, který se zbavil skluzujícího obránce a už pálil do prázdné brány, ale za Selichova, který byl po předchozím souboji mimo hru, zaskočil na brankové čáře Dmitrij Kombarov!
53'
Španělský celek vstoupil do druhé půle náporem. Na rohu šestnáctky se dostal k zakončení Sergio Escudero, který přestřelil.
51'
V souběžně hraném zápase skupiny E drtí fotbalisté Liverpoolu Maribor, na jehož hřišti vedou už 5:0.
50'
Míč poslal do šestnáctky Banega a ten se nakonec dostal k Michaelovi Krohnovi-Dehlimu. Jeho přízemní střelu ale likviduje dobře chytající Selichov!
50'
Wissam Ben Yedder se v pokutovém území pěkně otočil s míčem. Jeho povedenou střelu vytlačil nad břevno Selichov!
48'
Opět Lorenzo Melgarejo, ten byl tentokrát v ofsajdu.
46'
Hned na úvod druhé půle domácí předvedli pěknou akci. Z levé strany přesně odcentroval Promes, který našel hlavu Lorenza Melgareja. Ten balón usměrnil jen do středu brány, kde byl připravený Sergio Rico.
46'
Zajímavý první poločas, který se odehrál na stadionu Lokomotivu v Moskvě, je za námi. Zatím se jedná o vyrovnané utkání, v němž se Sevilla snaží praktikovat kombinační fotbal a Spartak sází na rychlý přechod do útoku. Právě z rychlého kontru se domácí v 18. minutě ujali vedení, když centr Ješčenka usměrnil za záda brankáře Rica Quincy Promes. Hosté ale ve 30. minutě srovnali. Po rohovém kopu balón propadl k nohám Simona Kjaera a ten nezaváhal. V závěru poločasu pak mohl skórovat i další Dán v dresu Sevilly, Krohn-Dehli, ovšem jeho parádní střelu vytáhl ze šibenice brankář Selichov.
45+3'
45+1'
Rozhodčí nastaví první půli o tři minuty.
45+1'
V krátkém sledu se udály hned dvě bolestivé srážky ve středu hřiště. Luiz Adriano se střetl s Pizarrem a v té druhé byl zapleten Fernando. Právě on dostává žlutou kartu.
44'
Tak tohle byl nádherný moment! Z 20 metrů parádně vystřelil Michael Krohn-Dehli, ovšem ještě lepším zákrokem se vytasil Alexandr Selichov. Domácí gólman pravičkou vytěsnil na roh míč, který směřoval do šibenice!
43'
Domácí stoper je už zpátky na trávníku, snad to tedy nebude nic vážného.
42'
Džikija se ale během svého průniku zřejmě zranil a nyní je ošetřován.
41'
Krásnou individuální akcí se prezentoval Georgij Džikija! Ten doběhl s míčem až k šestnáctce soupeře, a když už se zdálo, že neví, co dál, tak se zbavil protihráče parádní kličkou. Jeho přihrávku na Popova však odklidil do bezpečí Mercado.
39'
Kousek za pokutovým územím to zkusil Ivelin Popov. Jeho rána skončila v náručí brankáře Sergia Rica.
38'
Hostující kapitán Sergio Escudero atakoval po odehrání míče Ješčenka. Viděl žlutou kartu.
37'
Centr Escudera z levé strany skončil v rukavicích brankáře Selichova.
36'
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se přehrát obranu Spartaku.
34'
Georgij Džikija skolil Ben Yeddera. Domácí obránce za to dostal žluté varování.
33'
Sledujeme rozhodně zajímavé utkání. Už padly dva góly, navíc se jedná o konfrontaci dvou fotbalových stylů.
31'
A hned další šance hostí! Z levého rohu šestnáctky vypálil Guido Pizarro, jenž míč zakroutil těsně vedle vzdálenější tyče.
30'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Po rohovém kopu Banegy a hlavičkovém souboji před bránou spadl míč k nohám SIMONA KJAERA a ten ho uklidil k pravé tyči ze svého pohledu – 1:1.
29'
Domácí tým zdobí opravdu rychlý přechod do útoku. Balón zatáhl na útočnou polovinu Promes, jenž ho předal Luizovi Adrianovi. Jeho střela skončila jen na těle obránce.
27'
Domácí se opět řítili do rychlého brejku po ubránění rohového kopu. Tentokrát ho však nedokázali dohrát až do zakončení.
25'
Hosté byli blízko vyrovnání! Podél brankové čáry nádherně prošel až k bráně Nolito, který cpal balón do míst, kde se nacházel Ben Yedder. Tomu však zabránil v zakončení do odkryté brány bránící hráč!
25'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Alexandr Samedov, přichází Lorenzo Melgarejo.
24'
Samedov bohužel opustil trávník na pojízdných nosítkách, u střídačky už stepuje Lorenzo Melgarejo.
22'
Vypadá to, že domácí budou muset střídat. Alexandr Samedov si při vedení míče z ničeho nic sedl na trávník a jeho signalizace ke střídačce je jasná. Těžko říci, zda se jedná o svalové zranění, či povolil například vaz v koleni.
21'
Ze strany Sevilly se dá očekávat zvýšená aktivita. Domácí jsou ale povzbuzeni a teď drží míč na polovině soupeře.
20'
Hostům byl nyní odmáván ofsajd.
18'
Domácí se navíc po ubráněném rohu dostali do rychlého protiútoku, který zúročili! Na jeho konci odcentroval z pravé strany šestnáctky Ješčenko a nabíhající QUINCY PROMES balón z bezprostřední blízkosti uklidil hlavou za záda bezmocného Sergia Rica.
18'
Ten rozehrával Sarabia, jeho centr byl ale odvrácen.
17'
Máme tu rohový kop Sevilly...
16'
Luiz Adriano už je na nohou, hra pokračuje.
15'
Na trávníku zůstává ležet Luiz Adriano, který zřejmě utrpěl nějakou újmu v souboji, který se odehrál mimo hru. Ani rozhodčí neviděl, co se stalo. Mohl jen přerušit hru a dát brazilskému forvardovi šanci čas na zotavení.
15'
Nolito si chtěl na útočné polovině vynutit faul. To se mu ale nepovedlo, rozhodčí nechal hru pokračovat.
14'
Oba týmy zatím hru přehnaně neotvírají. Sevilla je samozřejmě v pozici, kdy by pro ni ani remíza nebyla žádnou tragédií.
12'
Prudký centr Pabla Sarabii vyboxoval brankář Selichov. Toho vzápětí zboural nabíhající Nolito a rozhodčí přerušil hru.
11'
Domácí zajímavě kombinovali poblíž šestnáctky soupeře. Rozhodčí Rocchi však jejich akci přerušil, protože viděl faul Ješčenka na bránícího Clémenta Lengleta.
10'
Rychlý protiútok Spartaku zastavil pomezní rozhodčí. V ofsajdu se nacházel Promes.
9'
Éver Banega se snažil o kolmou přihrávku na nabíhající spoluhráče za obrannou linii Spartaku. Defenziva ruského týmu ale zapracovala dobře.
8'
Wissamovi Ben Yedderovi se vůbec nepovedl centr. Míč skončil až za domácí bránou.
7'
Opět hosté neudrželi míč ve vymezeném území. Domácí vhazují.
6'
Hosté se snaží o kombinační hru, která je pro španělské týmy charakteristická. Spartak však odpovídá vysunutým pressingem a Andalusané nyní chybovali v rozehrávce.
5'
Georgij Džikija po přistrčení od jednoho z hráčů Sevilly špatně došlápl. Kotník ho asi pořádně zabolel, ale zdá se, že bude vše v pořádku.
4'
Guido Pizarro fauloval ve středu hřiště Popova. Rozehrávají tedy domácí.
3'
Ten zahrával Pablo Sarabia, balón odklidil pryč z šestnáctky Spartaku Luiz Adriano.
3'
Také hosté se osmělili. Sarabia rozběhl Sergia Escudera, jehož centr byl sražen na roh.
2'
Z pravé strany posílal míč do hostující šestnáctky Ivelin Popov. Dobře zakročil obránce Gabriel Mercado.
1'
Domácí do utkání nastoupili v červených barvách, hosté hrají v bílých dresech i trenkách a černých štulpnách.
1'
Znělka Ligy mistrů dozněla. Teď už se vše chystá k úvodnímu výkopu.

FK Spartak Moskva: Selichov – Ješčenko, Tasci, Džikija, D. Kombarov – Fernando, Glušakov (C) – Samedov, I. Popov, Promes – L. Adriano.
Náhradníci: Maximenko – Petković, Bocchetti, Melgarejo, Kutěpov, Pašalić, Pedro Rocha.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – Banega, Pizarro, Krohn-Dehli – Nolito, Ben Yedder, Sarabia.
Náhradníci: Soria – Corchia, Correa, Geis, Navas, Muriel, F. Vázquez.

Rozhodčí: G. Rocchi – E. Liberatore, F. Meli.
FK Spartak Moskva:
Úřadující ruský mistr zahájil svou pouť Ligou mistrů remízou 1:1 v Mariboru. Stejný výsledek pak ukopal i na domácím hřišti s Liverpoolem, byť anglický celek byl většinu duelu lepší a spálil řadu šancí. Boj o postup je tak pro svěřence italského kouče Massima Carrery zcela otevřen. V ruské Premier Lize to zatím ze strany Spartaku není úplně podle představ. Po 13. kole totiž tomuto týmu patří v tabulce až pátá příčka s osmibodovou ztrátou na vedoucí Petrohrad. Poslední dva zápasy moskevský celek dokázal vyhrát, naposledy zdolal Achmat Groznyj 2:1 na jeho hřišti.
Sevilla FC:
Pětinásobní vítězové Evropské ligy jsou zatím jediným týmem skupiny E, který už poznal pocit vítězství. Na úvod soutěže si Sevilla přivezla cennou remízu 2:2 z Liverpoolu. Ve druhém utkání pak doma přehrála 3:0 slovinský Maribor a se čtyřmi body se usadila na čele tabulky. Ani ve španělské La Lize to ze strany andaluského celku není vůbec zlé. Patří mu pátá příčka, byť naposledy prohrál 0:1 v Bilbau.
Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! Liga mistrů pokračuje 3. kolem skupinové fáze. V rámci skupiny E přivítá moskevský Spartak španělskou Sevillu. Ta zatím vede tabulku a pokud by uspěla i v Moskvě, tak už by se výrazně přiblížila postupu do vyřazovací fáze milionářské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.