Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Dortmund - 11. prosince 2018   21:00

0:2
(0:1)
Dortmund
15' Guerreiro  (Philipp) • 88' Guerreiro  (Alcácer)
Monaco
Benaglio – Biancone (78. Serrano), Glik, Badiashile, Raggi – Tielemans, Aït Bennasser – Henrichs, Diop, Massengo (69. Thuram-Ulien) – Falcao (C) (64. Moussa Sylla).
Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin (všichni ENG)
Stade Louis II, Monaco
8 731 diváků
Dortmund
Hitz – Hakimí, Toprak, A. Diallo, Schmelzer – Weigl, Dahoud (76. M. Wolf) – Pulisic, M. Götze (C), Guerreiro (90+2. Gómez) – Philipp (79. Alcácer).
Bürki – Alcácer, Toljan, Akanji, Gómez, M. Wolf, Burnic.

SESTŘIH LM: Monako – Dortmund 0:2. Dvakrát se prosadil Guerreiro

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 8 731 diváků.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 10:12.
Utkání je u konce a ze tří bodů se raduje hostující Dortmund. Nebyl to dnes kdovíjak strhující fotbal a hlavně po přestávce jsme sledovali pasáže bez výrazných šancí a střel. Za domácí tým stojí za zmínku Glikova hlavička chvíli po návratu z kabin a na druhé straně pálil z dálky Guerreiro, či hlavou tečoval Toprak. Po těchto neproměněných šancích však padl i ještě jeden gól, v 88. minutě byl na konci akce Raphaël Guerreiro a svou dnes druhou trefou upravil na konečných 0:2. No a jelikož Atlético Madrid v souběžně hrajícím utkání remizovalo v Bruggách 0:0, znamenala výhra Borussie prvenství německého týmu ve skupině.
90+4'
90+4'
Po jeho centru se v pokutovém území odehrál střet, který byl sudím posouzen jako nedovolený ze strany domácích.
90+3'
Ještě jeden útok domácích, zleva se k centru chystá Serrano.
90+2'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Sergio Gómez.
90+1'
Raggiho hlavička z ostrého úhlu nemohla Hitze vůbec prověřit, hravě skryl míč v rukavicích.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
90'
Jak Benaglia, tak i Hitz nyní předvedli rychlé vyběhnutí proti volnému míči, oba to zvládli na jedničku.
89'
Monaco by rádo dalo alespoň čestný gól, Sylla se ovšem k pořádnému zakončení nedostal.
88'
Dortmund právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto. Po akci levou stranou přišla přihrávka do pokutového území, kterou Alcácer lehounce přiklepl k nohám RAPHAËLA GUERREIRA a ten střelou pod břevno Benagliovy branky upravil na 0:2.
87'
Stále stejný obrázek, Borussia kombinuje, domácí tým stráží vlastní polovinu.
86'
Tielemans to zakroutil přímo na branku, Hitz byl ale připraven a prudkou ránu vyboxoval.
86'
Götze se dopustil faulu na Thurama-Uliena a tohle by mohl být nebezpečný centr z levé strany.
85'
Borussia opět u míče, nyní kombinuje na vlastní polovině.
84'
Po dlouhé době tu byl okamžik, který byl opravdu fotbalový. Z velké dálky napřáhl hostující Guerreiro a jeho rána pozvolna padala k brance. Skončila jen těsně nad břevnem.
83'
Pulisic se sice dostal za obranu, jenže už byl z úhlu a na střelu si netroufal. Jenže mu nevyšel ani centr na malé vápno. Míč skončil mimo hrací plochu, není z toho ani roh.
82'
Menší závar u hranice šestnáctky domácího týmu, i tohle skončilo bez střeleckého vyjádření.
81'
Přímý kop Borussie taktéž nebyl nebezpečný, od Benaglii už jde dopředu domácí Monaco.
80'
Monaco se na útočné polovině snažilo rychle rozehrát, Raggiho aut ale obranu Dortmundu nevyděsil a hosté se bez problém ubránili.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Paco Alcácer.
78'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal domácí Sofiane Diop.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Giulian Biancone, přichází Julien Serrano.
77'
No a střídat se bude i na straně Monaka, zde to bude poslední změna.
76'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Marius Wolf.
76'
Od Topraka začala postupná akce Borussie, která ovšem skončila v zámezí. Míč zůstane v držení Dortmundu.
74'
Raggi posunul na Henrichse, ten od brankové čáry hledal nabíhající spoluhráče, jenže se dočkal pouze obranného odkopu.
73'
Střídání se chystá i na straně Dortmundu, lavička však musí počkat na přerušení hry.
71'
Opravdu to teď není zrovna pohledný zápas, šance nepřichází...
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Han-Noah Massengo, přichází Kephren Thuram-Ulien.
68'
Žlutou kartu dostává Julian Weigl (Borussia Dortmund).
68'
Oblouček na Götzeho skončil u domácí obrany, hra se tak zase otáčí ke druhé brance.
67'
Na druhé straně se zdálo, že Diallo nebude mít problém s odkopem ve vlastní šestnáctce, jenže promáchl a Hitz musel rychle na zem.
65'
Velkou šanci na navýšení náskoku měl Philipp, v pokutovém území si zcela volný naběhl na zpětnou přihrávku, jenže pálil do nebes! Tohle by se uživilo spíše v ragby.
64'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Moussa Sylla.
63'
Po jeho rozehrání vypálil z dálky Schmelzer a jemně tento pokus tečoval hlavou Toprak. Benaglia musel ke své pravé tyči a míč vyrazit!
63'
Centr do šestnáctky Monaka, Aït Bennasser si s ním nedělal problémy a okamžitě jej odkopl na roh.
61'
Dortmund opětovně v postupné kombinaci, nikam se teď ale nežene.Nesledujeme teď zrovna záživný fotbal.
59'
Po jeho rozehrání vystřelil Dahoud, jenže opravdu o obrovský kus mimo.
58'
Guerreiro s Götzem překonávali narážečkami obranu domácích a i když nezakončili, vybojovali alespoň roh.
57'
Monaco kombinuje ve středu hřiště, dál to zatím nejde pro dobře zorganizovanou obranu Borussie.
55'
K ohrožení Benagliovy branky nevedl ani zmíněný roh, ani následný krátký závar, po kterém obrana Monaka odkopávala.
54'
Dortmund ukázal rychlý konrt s přenesením hry z pravé na levou stranu. Na konci byl Guerreiro, jeho dělovka byla sražena na roh.
53'
Běžecký souboj mezi Falcaem a Diallem vyzněl lépe pro hráče Dortmundu, ti už zahájili protiakci.
51'
Krátce po rozehrání bylo po akci, pískala se hra rukou ze strany domácích.
51'
Úvod druhé půle Monaku jde, je tu další rohový kop.
50'
Přímý kop si vzal na starost Radamel Falcao, dnes ale nemá dobrou mušku. Tuto ránu poslal vysoko nad branku.
49'
Další akce Monaka byla zastavena nedovoleným zákrokem a Mahmoud Dahoud byl za stažení Tielemanse potrestán žlutou kartou.
47'
Nakonec z toho byly rohy dva a po tom druhém se k hlavičce dostal zcela volný Glik. Byl blízko úspěchu, jeho prudký pokus totiž prolétl jen kousíček nad břevnem!
46'
Domácí se hned pustili do útočení, Biancone zprava hledal Falcaa, před ním ale obrana hostů odvrátila na roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Je za námi první půle, která přinesla převahu německého celku. Dortmund byl po většinu času usazen na útočné polovině, snažil se o překonání obrany a jednou byl úspěšný. V 15. minutě hosté rozebrali obranu Monaka a zblízka zakončující Raphaël Guerreiro měl už snadnou práci. Dortmund se snažil o navýšení náskoku, další akce už ale tak povedené nebyly, Diallo zakončoval mimo a Schmelzer trefil vyběhnutého gólmana. Z akcí domácích stojí za zmínku jen Falcaova střela po Tielemansově přiklepnutí, moc mu to ovšem nesedlo a rána se stočila od branky. V poločasu tak panuje výsledek 0:1.
45+2'
45+2'
Domácí v nastaveném čase rozehráli přímý kop, míč z pravé strany propadl na malé vápno, ale jak Falcao, tak Raggi jej nedokázali usměrnit za Hitze. Skončil tak mimo hrací plochu a gólman Dortmundu může v klidu rozehrát.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Götze byl na levé straně zachycen v ofsajdu a akce Dortmundu tak končí. Sám tomu nevěří, nicméně verdikt nemá šanci ovlivnit.
42'
Hostující Dahoud ztratil poblíž vápna míč, Tielemans přiklepl na Falcaa, který okamžitě pálil. Ale prakticky hned věděl, že mu to nesedlo, míč se stočil od branky.
41'
A nevyšlo to. Jeho centr byl odvrácen hned na hranici pokutového území.
40'
Faul na Falcaa, Monaco si dá přímý kop. Na ohrožení Hitzovy branky to není, Tielemans bude z levé strany centrovat.
39'
Na druhé straně se kopal roh, po kterém se ovšem Falcao nechal chytit do ofsajdu a navíc v souboji o míč utrpěl menší šrám.
38'
Změnit to chtěl Schmelzer, dostal se v pokutovém území ke střele, jenže Benaglio si povyběhl a jeho ránu vyrazil.
37'
Po více akčních minutách přichází klidná fáze, kdy se hraje ve středu hřiště a nikdo se nikam nežene.
35'
Po delší době se k míči dostali i domácí, Falcaova střela kousek za vápnem však skončila na dobře postaveném Toprakovi.
34'
Dortmund je v pohodě a znovu útočí. Philipp to vzal středem, proti přesile se ale neprosadil a o míč přišel.
33'
Málem to bylo 0:2! Prvotní pokus se sice zastavil o zeď, avšak akce pokračovala a po pasu za obranu následoval centr do vápna. Po míči se natahoval Diallo, ve skluzu jej ale poslal mimo Benagliovu branku.
32'
Samozřejmě následuje přímý kop z celkem nebezpečné vzdálenosti.
32'
A další žlutá pro domácí, za nedovolený zákrok na Philippa ji dostal Youri Tielemans.
30'
Pulisic předvedl kličkovanou pravým křídlem, na hranici šestnáctky však byl zastaven.
29'
Götze neuspěl s akcí levou stranou, Benaglio už pozvolna rozehrává.
27'
Udělovala se však žlutá karta a dostal ji domácí Andrea Raggi.
27'
Raggi posunul na Diopa, ten unikl levou stranou a snažil se o centr. Jeho pas se zastavil o Diallovu ruku, penalta se však nepískala, nepomohly ani Diopovy protesty.
26'
Na druhé straně je rozhodně živěji, Borussia se rychlou kombinací snaží dostat za domácí obranu.
25'
Monaco se na chvíli dostalo s míčem na útočnou polovinu, jenže tím to zatím končí. Hitz v brance Dortmundu je bez práce.
23'
Po rozehrávce nakrátko se kličkami uvolnil Pulisic, uvnitř šestnáctky už ale své spoluhráče najít nedokázal.
23'
Už zase hrajeme a Guerreiro vybojoval pro hosty další rohový kop.
21'
Zároveň se rozhodčí vrátil k jednomu z předcházejících soubojů a Radamel Falcao dostal za skluz žlutou kartu.
20'
Máme přerušenou hru, na trávníku leží domácí Aït Bennasser a zatím se mu vůbec nechce vstávat. Už je u něj i týmový lékař.
19'
Henrichs se dostal do vzdušného souboje s Diallem a byl na něj odpískán faul. Domácí jdou postupně kupředu.
17'
Na ten si naběhl Toprak a výsledkem byla prudká hlavička. Ta prolétla kousek nad břevnem.
16'
Dortmund se ihned vrhl do další akce a po technickém pokusu z hranice šestnáctky se bude kopat roh.
15'
No a akce skončila gólem! A nutno uznat, že velmi pohledným, neboť hosté obranu Monaka doslova rozebrali a po křížné přihrávce si na pas z pravé strany na hranici ofsajdu naběhl RAPHAËL GUERREIRO a nabídkou nepohrdl. Zblízka pouze sklepl do prázdné branky.
14'
Dortmund je zatím jasně aktivnějším týmem, snaží se o souvislý tlak a nyní jde do další akce.
12'
Hodně nepovedená narážečka Dortmundu, Pulisic si dal míč daleko od nohy, ten odlétl až do zámezí.
11'
Guerreiro a Schmelzer kombinovali u šestnáctky, jejich akce byla ukončena po nepovedené patičce.
10'
Toprak ve své šestnáctce zastavil průnik Monaka a dopředu se už hnal Hakimí. Byl faulován a následuje tak přímý kop pro Dortmund u středové čáry.
9'
Pulisicův centr od rohového praporku byl odvrácen, druhý pokus v podání Guerreira skončil v Benagliových rukavicích.
9'
První rohový kop, dají si jej hosté z Německa.
8'
Už je po akci Monaka levou stranou, hostující Dortmund jde pomaličku vpřed.
7'
Neuspěli ani Guerreiro s Pulisicem, Falcao už pospíchá do protiútoku.
6'
Zatím čekáme na první vážnější okamžik na jedné ze stran, hra se odehrává mezi šestnáctkami.
5'
Hakimí byl pod mírným tlakem a volil proto malou domů na Hitze. Ten pak v poklidu rozehrál na levé křídlo.
4'
Weigl hledal nabíhajícího spoluhráče, jeho úmysl však byl domácí obranou zachycen.
3'
Na druhé straně se o akci pravou stranou snažil Tielemans, zde bylo vše ukončeno ještě před vážnou střelou na Hitzovu bránu.
2'
Hosté se hned v úvodu tlačili dopředu a najednou se jim otevřel prostor pro zakončení. Philipp posunul na Götzeho, jeho křížná střela ale prolétla vedle Benagliovy branky.
1'

AS Monaco FC: Benaglio – Biancone, Glik, Badiashile, Raggi – Tielemans, Aït Bennasser – Henrichs, Diop, Massengo – Falcao (C).
Náhradníci: Badiashile – A. Barreca, Jemerson, Serrano, Moussa Sylla, G. Gouano, Thuram-Ulien.

Borussia Dortmund: Hitz – Hakimí, Toprak, A. Diallo, Schmelzer – Weigl, Dahoud – Pulisic, M. Götze (C), Guerreiro – Philipp.
Náhradníci: Bürki – Alcácer, Toljan, Akanji, Gómez, M. Wolf, Burnic.

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin (všichni ENG).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Louis II. začne ve 21 hodin, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Craig Pawson, kterému budou na pomezí asistovat Lee Betts a Ian Hussin. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Constantine Hatzidakis a u branek budou hlídat Paul Tierney a Chris Kavanagh. Všichni pánové jsou z Anglie.
Borussia Dortmund

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na druhém místě tabulky mají deset bodů a jistotu postupu do jarních vyřazovacích bojů. Naposledy si Dortmund zahrál proti Bruggám a na svém stadionu remizoval 0:0. S výsledkem tak mužstvo zcela určitě nebylo spokojeno a o nápravu se pokusí dnes v malém knížectví.

AS Monaco FC

Domácí tým dnes zažije poslední zápas v pohárové Evropě pro tuto sezónu, neboť má po pěti utkáních pouhý bod a nemá šanci se ani posunout na třetí pozici. Klub je v krizi a i když nyní v Ligue 1 vyhrál, není to ono. Co se Ligy mistrů týká, tak tam se mužstvo naposledy představilo na půdě Atlétika Madrid a prohrálo po gólech Kokeho a Griezmanna 0:2. Dnes už ale může hrát bez nervů a alespoň trochu si vylepšit náladu.

Monaco – Atlético Madrid 1:2
Club Bruggy – Monaco 1:1
Monaco – Club Bruggy 0:4
Atlético Madrid – Monaco 2:0
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny A mezi týmy AS Monaco FC a Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.